تعمیرات تلویزیون

قیمت و هزینه نصب تلویزیون روی دیوار و ستون

همه چیز در مورد اجرت نصب تلویزیون بر روی دیوار

نکات برگزیده مطلب
 • ما در مقاله حاضر اطلاعات کاملی در مورد نصب تلویزیون بر روی دیوار در اختیار شما قرار می دهیم.
شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

 

[dropcap]بـ[/dropcap]

سیاری از افراد پس از خرید تلویزیون علاقه مند هستند که به دلیل دسترسی به فضای بیشتر، نوع دکوراسیون منزل و یا تغییر در چیدمان، تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنند. از این رو باید در  هنگام نصب تلویزیون روی دیوار یک سری اصول توسط افراد متخصص رعایت شود.

تعرفه

سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی مردم جهان را شگفت زده کرده است در نتیجه برای استفاده از آن به تخصص و مهارت نیاز است. با ساخت نسل جدید تلویزیون ها و تجهیزات پیشرفته آن‌ها از جمله سینمای خانگی، انواع آنتن و تقویت کننده های مربوط به هر کدام، کار نصب تلویزیون سخت تر شده است. براین اساس نیاز جوامع امروزی به متخصصین مجرب برای نصب و راه اندازی تلویزیون افزایش یافته است.

در بازار آنلاین « ایبک امداد » با یک جستجوی کوتاه در اینترنت ، می توانید بهترین متخصصان را پیدا کنید. شما می توانید درخواست خود را ثبت و مبلغ پیشنهادی و سوابق کاری هر‌یک از متخصصان نصب تلویزیون را بررسی نموده و با مشاهده نظرات دیگر کاربران درباره آن ها، نصاب مورد قبول خود را برگزینید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات نصب تلویزیون و نحوه ثبت سفارش در کنار ما بمانید.

خدمات نصب تلویزیون شامل چه گزینه هایی است؟

 1. نصب نمودن نگهدارنده تلویزیون به دیوار
 2. راه اندازی کردن انواع تلویزیون LED ،HD ، اسمارت و…

توجه داشته باشید که هزینه نصب تلویزیون به نوع و مراحل کار بستگی دارد، برای مثال نصب تلویزیون روی دیوار یا ستون، به نسبت نصب پایه رو‌میزی زمان و انرژی بیشتری از نصاب می گیرد.

نصاب تلویزیون

قیمت نصب تلویزیون طبق چه معیاری سنجیده و تعیین می شود؟

هزینه نصب تلویزیون بسته به این که شما چه خدماتی مورد نیازتان است، متغیر می باشد. از جمله این موارد می توان به نصب کردن آنتن ، تجهیزات تلویزیون مثل سینمای خانگی و حتی محل مناسب نصب دستگاه اشاره نمود.

مدل تلویزیون ، مکان نصب کردن آنتن، زمان سپری شده برای نصب و راه اندازی تلویزیون، در تعیین قیمت نصب تلویزیون اثر گذار است.

برخی از افراد تمایل دارند تا پیش از ثبت درخواست برای نصب تلویزیون ، تا حدودی از هزینه نصب تلویزیون به دیوار و یا سایر خدمات آگاه شوند. « ایبک امداد » بستری رایگان فراهم نموده تا با استعلام قیمت کارشناسان مجرب در زمینه نصب تلویزیون، این دغدغه شما کاربران عزیز را مرتفع سازد.

کارشناسان کارآمد شرکت ایبک امداد به محض مشاهده ثبت درخواست شما وارد عمل شده ، با بررسی وضعیت قرارگیری تلویزیون و آنتن و سایر تجهیزات لازم برای نصب آن، هزینه نصب تلویزیون روی دیوار یا حالات دیگر را برآورد کرده و به درخواست‌کننده اعلام می‌کنند. به این ترتیب مشتریان عزیز می توانند پیش از نصب تلویزیون ، برای هزینه برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهند.

ثبت سفارش در ایبک امداد چه فوایدی دارد؟

امکان دسترسی به فرد متخصص و کارآمد در زمینه نصب و راه اندازی تلویزیون برای همه افراد امکان پذیر نیست بنابراین در اکثر موارد نتیجه دلخواه حاصل نشده و هزینه های نامعمول و گزاف برای نصب پرداخت می گردد.

ما در مجموعه ایبک امداد  این امکان را فراهم نموده ایم تا شما بتوانید پیش از ثبت سفارش و استفاده از خدمات متخصصان نصب، هزینه نصب و راه اندازی تلویزیون را برآورد نموده ، همچنین سوابق کاری متخصصان این فن و نظرات سایر مشتریان در مورد آن ها را بررسی کرده و سپس در سایت ایبک امداد، با آسودگی خاطر و بدون صرف وقت و هزینه ثبت سفارش داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن x-vision

مراحل نصب و راه اندازی تلویزیون روی دیوار

پس از خریداری تلویزیون و یا ایجاد تغییر در دکور محل زندگی خود ، نصب تلویزیون یک امر مهم محسوب می‌شود. این کار باید بی نقص انجام گردد و نیاز به اقدامات اصولی دارد که نصاب با یک سری اقدامات فنی و برنامه ریزی شده ، دستگاه شما را به درستی تنظیم می کند تا شما تمام کانال ها را با صدا و تصویر با کیفیت دریافت نمایید.

در حقیقت پیش از نصب، باید هدفمند رفتار کرد تا حداکثر زیبایی و استفاده بهینه از فضا را در کنار هم داشته باشیم. مراحل نصب تلویزیون بر روی دیوار عبارتند از :

 •  انتخاب مناسب ترین و نزدیک‌ ترین مکان به تلویزیون و تجهیزات آن
 • نصب کردن تجهیزات تلویزیون دیجیتال مثل آنتن و دیگر لوازم جانبی آن
 • بررسی موقعیت تلویزیون
 • انجام اقدامات مناسب برای نصب کردن تلویزیون به منظور مشاهده تصویر با کیفیت روی گیرنده
 • انجام تنظیمات مناسب برای دریافت تصویر بر روی گوشی و اتصال ساده گوشی و لپ تاپ به تلویزیون از طریق اینترنت
 • راه اندازی نمودن کنترل دیجیتال در تلویزیون‌های هوشمند

مناسب ترین مکان نصب

هدف از محل مناسب نصب تلویزیون این نیست که در کدام فضا نصب شود بلکه مهم دیوار رو‌به‌روی تلویزیون است.

 • توجه داشته باشید که دیوار انتخابی شما ،انعکاس نور ایجاد نکند. در صورتی که در مقابل تلویزیون ، پنجره قرار داشته باشد، نور آفتاب ورودی باعث کم شدن وضوح تصویر می شود، پس دیواری را انتخاب نمایید که با پنجره زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. در این حالت تنها یک نور ملایم صفحه نمایشگر تلویزیون را تحت تاثیر قرار می دهد. چنانچه در این حالت نیز دچار مشکل شدید، حتما از پرده ضخیم استفاده نمایید.

مکان

 

ارتفاع مناسب تلویزیون بر روی دیوار

ارتفاع مناسب نصب تلویزیون روی دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است و معیار تعیین مکان درست به سایز تلویزیون و مبلمان شما بستگی دارد. ولی به طور معمول این ارتفاع در حدود ۱۰۰ سانتی متر از سطح زمین است. همچنین فاصله تلویزیون از کاناپه باید تقریبا سه و نیم متر باشد.

استفاده مفید از فضا

چنانچه ما تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنیم ، میز تلویزیون حذف می شود و به تبع بخشی از فضا منزل ما آزاد می شود. پس با این کار هم می توان دکوراسیون جذاب تری داشت و هم از فضا استفاده بهینه نمود.

با حذف میز تلویزیون فضای منزل تمیز تر و عاری از گرد و غبار می شود چون پشت و زیر میز می تواند منبع گرد و غبار باشد. توصیه ما به شما این است که هنگام نصب تلویزیون از فاصله دیوار و دستگاه جلوگیری نمایید، چرا که تمیز کردن آن ناحیه کار بسیار دشواری است.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””] اگر می خواهید بهم ریختگی سیم ها جلوه دکوراسیون منزل را کم نکند و فضای منظمی داشته باشید تلویزیون را به دیوار متصل کنید.[/box]

آیا از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار با خبر هستید؟

مزایای نصب تلویزیون بر روی دیوار

 • با نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار و حذف میز تلویزیون هزینه های شما کم می شود.
 • برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و یا رفت و آمد کودکان به منزل آن‌ها زیاد است، نصب تلویزیون بر روی دیوار انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. با نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار ریسک خطر برق گرفتگی کودکان، آسیب و سقوط آن کم شده و تا حدودی از دسترس کودکان خارج می گردد.
 • در منازل کوچک به دلیل فضای کمتر، نصب تلویزیون بر روی دیوار باعث می شود که فضای منزل بزرگ تر جلوه کند.

معایب نصب تلویزیون بر روی دیوار

 • در فضایی که گرمایش آن با شومینه است تلویزیون را بر روی دیوار نصب نکنید. چنانچه در فضایی که شومینه روشن قرار دارد تلویزیون بر روی دیوار نصب گردد، به دلیل جریان داشتن هوای گرم در بالای آن فضا، پس از مدتی می بینید که کیفیت تصویر تلویزیون شما کم شده است. همچنین روی عمر مفید دستگاه تاثیر منفی دارد.
 • نصب کردن نامناسب تلویزیون بر روی دیوار ممکن است سبب تحمیل فشار بسیار زیادی به ستون فقرات، گردن و حتی چشم شما شود. برای برطرف شدن این مشکلات حتما به تناسب فاصله محل نصب دستگاه و مرکز دید خود توجه داشته باشید.
 • زاویه تابش نور در هنگام نصب تلویزیون روی دیوار نکته قابل تاملی است چه در اتاق خواب و چه در پذیرایی، باید نهایت دقت را داشته باشید تا انعکاس نور بر روی دستگاه شما مانع از مشاهده تصویر تلویزیون نگردد. در غیر این صورت ناچار می شوید با متحمل شدن هزینه میز تلویزیون، مجدد آن را به میز انتقال داده و دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید.
 • در این نوع نصب تلویزیون، به یک کانال سطحی برای مخفی کردن سیم ها واتصالات نیاز خواهیم داشت به همین خاطر دیوار باید در امتداد پریز برق سوراخ گردد.
 • اگر در مناطق مرطوب و شرجی هستید حتما با وسواس بسیار بیشتری کانال ها و کابل ها را بررسی نمایید. برای اتصال و نصب کردن تلویزیون روی دیوار باید سیم ها را به وسیله کانال ها، مخفی نمایید. آسیب دیدگی و پارگی سیم ها می تواند سبب آتش سوزی و به بار آوردن خسارات زیادی شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  منو مخفی در تلويزيون ال جی LG

انواع پایه مورد نیاز اتصال تلویزیون به دیوار

 1. پایه های ثابت و ایستا
 2. پایه های دیواری متحرک در مدل های یک جهت و تمام جهت
 3. پایه های سقفی

۳ گام مهم که متخصصان نصب در نصب تلویزیون به دیوار رعایت می نمایند:

 1. در ابتدای کار ۲ نفر باید تلویزیون را در محل مورد نظر نگه دارند و افراد دیگر نظر بدهند در صورت تایید نقطه نصب ، در محل نصب قلاب دیواری را قرار داده و همراه با مداد جای پیچ‌ ها را به طور مشخص علامت بزنید.
 2. اکنون متناسب با پیچ و رول پلاک، سر مته خود را انتخاب نمایید و سپس نقاط مشخص شده را با دریل سوراخ کنید. توجه داشته باشید که از مکان هایی که سوراخ می کنید کابل وسیم برق رد نشده باشد.
 3. و در پایان کار ، رول پلاک و قلاب دیواری را در جای خود محکم ببندید و اکنون نوبت اتصال پشت تلویزیون به آن است. دقت داشته باشید که پیچ ها را در مکان درست سفت نمایید. و همچنین توجه داشته باشید که این سفت کردن به پیچ ها فشار وارد نکند.  و در انتهای کار تلویزیون را روی قلاب متصل نمایید.

پایه نصب

نحوه ثبت سفارش نصب و راه اندازی تلویزیون

بسیاری از درخواست های مردم در زمینه نصب لوازم برقی به نصب و راه اندازی تلویزیون مرتبط می‌شود. برخلاف لوازم برقی های ساده خانگی که تنها با زدن فیش به پریز قابل استفاده هستند، تلویزیون ها باید توسط کارشناسان فعال و کارآمد این حرفه نصب و راه اندازی گردند.

نصب تلویزیون به شیوه های استاندارد، راه اندازی تجهیزات تلویزیون (اعم از آنتن ، سینمای خانگی) ، تنظیمات صحیح برای دریافت صدا و تصویر بدون داشتن پارازیت و امکان دسترسی به شبکه های بروز تلویزیون های هوشمند روی لپ تاپ و گوشی نمونه هایی است که با حضور یک متخصص نصب قابل انجام است.

جهت ثبت سفارش در ایبک امداد می توانید به سایت ما مراجعه نموده و از امکانات رایگان ما مثل استعلام هزینه نصب و راه اندازی تلویزیون ، بررسی سوابق حرفه ای متخصصان نصب و نظرات سایر مشتریان در مورد آن ها مطلع شوید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

همه چیز در مورد نصب تلویزیون بر روی دیوار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چگونه تلویزیون را روی دیوار نصب کنیم-اجرت و هزینه نصب-همه چیز در مورد نصب تلویزیون بر روی دیوار-خدمات نصب تلویزیون شامل چه گزینه هایی است؟

امتیاز کاربر: ۰.۲ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا