تعمیرات تلویزیون

آموزش نصب اپلیکیشن روی تلویزیون اندروید

آموزش نصب اپلیکیشن روی تلویزیون اندروید

از امکانات تلویزیون های دیجیتال امروزی قابلیت نصب برنامه های اندرویدی و همچنین پشتیبانی از سیستم عامل اندروید می باشد. با استفاده از این امکانات افراد از تلویزیون برای کار با برنامه های اندرویدی و بازی و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و … استفاده می کنند. ولی ممکن است بعضی از برنامه های اندروید را نتوان در تلویزیون نصب کرد. در این شرایط راهکارهای گوناگونی برای نصب اپلیکیشن اندروید روی اندروید تی وی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به نحوه نصب و دانلود برنامه های اندروید در تلویزیون بپردازیم.

نحوه نصب کردن برنامه های اندروید با گوگل پلی در تلویزیون

یکی از راهکار های راحت و ساده برای نصب و دانلود برنامه های اندروید در تلویزیون گوگل پلی می باشد. تلویزیون های دیجیتال نیز مثل تلفن های همراه برنامه گوگل پلی دارند، که شما می توانید با استفاده از آن برنامه های اندروید را دانلود کرده و در تلویزیون خود نصب نمایید. برای انجام دادن این کار باید در گوگل پلی برنامه مورد نظر خود را سرچ کرده و پیدا کنید. پس از اینکه برنامه مورد نظر را یافتید، باید گزینه install را انتخاب نمایید و به این طریق برنامه را دانلود نمایید. ممکن است که برنامه هایی مثل گوگل کروم را نتوانید در تلویزیون خود دانلود و نصب کنید. در این حالت باید از دیگر روش ها برای دانلود برنامه های اندرویدی استفاده نمایید، که در ادامه به صورت جداگانه هر کدام را توضیح می دهیم، تا در صورت نیاز بتوانید از آنها استفاده کنید.

اندروید تی وی

نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با استفاده از تلفن همراه

یکی از روش های ساده برای نصب اپلیکیشن بر روی اندروید تی وی استفاده از تلفن همراه است. در این روش شما نیازی به گوگل پلی نخواهید داشت و فقط با استفاده از تلفن همراه اندروید می توانید اپلیکیشن را روی اندروید تی وی نصب کنید. برای انجام دادن این کار برنامه مورد نظر را بر روی گوشی همراه خود نصب نمایید. این برنامه را به صورت apk در گوشی همراه خود دانلود کرده و نصب نمایید. با استفاده از اپلیکیشن برنامه apk را از گوشی به تلویزیون انتقال دهید. با استفاده از گوگل پلی تلویزیون برنامه send file to tv را انتخاب کنید و سپس آن را دانلود نمایید. وقتی که دانلود انجام شد، می توانید این برنامه را بر روی تلویزیون خود نصب کنید. سپس برنامه send file to tv را باز کنید و قسمت recive را انتخاب نمایید. وقتی که این برنامه را برای تلفن همراه خود نصب نمودید، گزینه send را بزنید و در پوشه دانلود ذخیره کنید. در این مرحله اسم تلویزیون برای شما قابل مشاهده خواهد بود. روی آن کلیک کنید تا برنامه مورد نظر شما از گوشی همراه به تلویزیون منتقل شود.

حتما بخوانید:   چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بیشتر کنیم؟

نحوه اجرا اپلیکیشن با استفاده از برنامه send file to tv

اگر برنامه مورد نظر شما با استفاده از نرم افزار send file to tv دانلود شده است، برای این که بتوانید اپلیکیشن را نصب و اجرا کنید. برنامه file commander را باید دانلود نمایید. وقتی که این برنامه را در تلویزیون نصب و اجرا کردید، باید گزینه internal storage را بزنید. پس از انتخاب کردن این گزینه، به پوشه دانلود شده رفته و فایل apk را انتخاب کنید. به این ترتیب برنامه بر روی تلویزیون شما نصب خواهد شد و با انتخاب دکمه open می توانید برنامه ای که در تلویزیون نصب کردید را اجرا کنید.

نصب اپلیکیشن بر روی اندروید تی وی با استفاده از فضای ابری

شما می توانید با استفاده از فضای ابری نیز اپلیکیشن مورد نظر را بر روی اندروید تی وی نصب کنید. این روش نیز یکی از روش های ساده و آسان برای نصب برنامه روی اندروید می باشد. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید با استفاده از حساب جیمیل خود در گوگل درایو ثبت نام نمایید تا از فضای ابری بتوانید استفاده کنید. ابتدا حساب خود را در گوگل درایو باز کنید و بر روی گوشی خود اپلیکیشن مورد نظر را دانلود نمایید. گوگل درایو را باز کنید و در فضای ابری فایلی را به وجود آورید، فایل apk برنامه مورد نظر را در فضای ابری گوگل درایو پیدا کنید. باید در این مرحله مثل برنامه file commander با استفاده از گوگل پلی تلویزیون دانلود نموده و آن را در تلویزیون خود نصب نمایید. وارد پوشه دانلودها شوید و apk برنامه را در تلویزیون خود نصب نمایید. اگر دکمه open را انتخاب کنید، می توانید این برنامه را در تلویزیون به اجرا درآورید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر تلویزیون وستل VESTEL|نمایندگی مجاز تلویزیون وستل

استفاده از روش سایدلودینگ برنامه اندروید در تلویزیون

یکی از روش های کاربردی برای نصب برنامه ها در اندروید تی وی سایدلودینگ می باشد. با استفاده از این راهکار شما می توانید برنامه هایی که در گوگل پلی وجود ندارند را در تلویزیون خود دانلود و نصب نمایید. این روش نیز مشابه سایدلودینگ برای نصب نرم افزار در گوشی های اندرویدی می باشد، ولی از یک فایل استفاده می کند و از فایل عمومی استفاده نمی کند. برای دانلود برنامه با استفاده از این روش فایل apk را باید اجرا کنید. چون سیستم عامل اندروید تی وی امکان نصب و اجرای فایل های apk را دارد.

چگونه برنامه‌های نصب شده در اندروید تی وی را اجرا کنیم؟

وقتی که اپلیکیشن ها را در اندروید تی وی نصب کردید، باید بتوانید آنها را در تلویزیون اجرا کنید. در اندروید تی وی برنامه های نصب شده نمایان نیستند و شما نمی توانید آنها را مشاهده کنید. برای این که بتوانید این برنامه ها را اجرا کنید، باید به قسمت تنظیمات اندروید تی وی بروید و برنامه اپلیکیشن را پیدا کنید و اجرا نمایید.

معرفی برنامه‌های کاربردی اندروید تی وی

چنانچه اندروید تی وی را تهیه کردید، ولی نمی دانید که چه برنامه هایی را باید داشته باشید که برای شما مفید باشد، با ما در ادامه مطلب همراه باشید. در ادامه قصد داریم چند برنامه کاربردی اندروید تی وی که بهتر است بر روی تلویزیون خود نصب نمایید را معرفی می‌کنیم.

اندروید تی وی

برنامه MXPlayer

برنامه MX player از مدت ها قبل در دسترس افراد قرار دارد و یکی از پخش کننده های اندروید خوب محسوب می شود. اگر از این اپلیکیشن بر روی گوشی خود استفاده کرده باشید، حتما از مزایای آن اطلاعاتی دارید. از این اپلیکیشن شما می توانید بر روی نمایشگر تلویزیون خود نیز بهره مند شوید. این برنامه می تواند فایل های ذخیره شده محلی و همچنین محتوایی که در درایو های خارجی موجود است را پخش نماید. در صورتی که اندروید تی وی شما دارای پورت usb باشد و قصد داشته باشید که محتوای دلخواه خود را تماشا کنید، می توانید از این برنامه استفاده کنید. این اپلیکیشن از فرمت های گوناگون زیرنویس ها پشتیبانی می کند.

برنامه sideload Launcher

برنامه هایی که به صورت بارگذاری جانبی از آنها استفاده می نمایید در تلویزیون یا لیست اپلیکیشن ها نمایان نمی باشند و شما باید از طریق منوی تنظیمات آنها را مشاهده کنید. شما می توانید با نصب یک برنامه Third party اپلیکیشن این کار را انجام دهید. با استفاده از اپلیکیشن Sideload Launcher که از جمله برنامه های کاربردی اندروید تی وی می باشد و بهتر است بر روی تلویزیون خود نصب نمایید، قادر خواهید بود لیست همه برنامه هایی که به صورت بارگذاری جانبی نصب نمودید، را به راحتی مشاهده کنید. شما فقط با این اپلیکیشن می توانید برنامه های نصب شده به حالت بارگذاری جانبی را یک جا داشته باشید و به نمایش در آورید.

حتما بخوانید:   آموزش اتصال ساندبار به تلویزیون | تنظیمات تلویزیون برای ساندبار

برنامه Netflix

در خیلی از تلویزیون ها برنامه Netflix به حالت پیش فرض در آنها نصب شده است. چون بسیار کاربردی می باشد. شما با اشتراک ماهیانه می توانید چند هزار سریال و فیلم را در دسترس خود داشته باشید. چنانچه به تماشا کردن سریال و فیلم علاقه مند هستید، این برنامه بسیار برای شما مناسب خواهد بود. این برنامه از شناخته شده ترین پلتفرم های استریمینگ می باشد، که شما می توانید اثرهای پرطرفدار سینما را بر روی آن پخش کنید. بسیاری از افراد در سطح جهان از این پلتفرم استفاده می کنند.

برنامه kodi

این برنامه را خیلی از افراد قوی ترین اپلیکیشن سرور رسانه می‌دانند. برنامه kodi می تواند فایل های رسانه‌ای را به صورت یکجا مدیریت نماید. با استفاده از این برنامه افراد می توانند فایل های خود را برای دسترسی از راه دور هم تنظیم کنند. با استفاده از برنامه kodi می توان فایل ها را مدیریت کرد و آنها را به خوبی سازماندهی کرد. این اپلیکیشن فایل های صوتی و تصویری را با هر فرمتی پشتیبانی می کند. چنانچه زمان زیادی را برای شنیدن موسیقی، دیدن ویدئو و سرگرم شدن با دیگر فایل‌های رسانایی می‌گذرانید، استفاده از برنامه kodi به شما پیشنهاد می شود.

برنامه plex

یکی دیگر از برنامه هایی که پیشنهاد می شود بر روی تلویزیون خود نصب کنید، برنامه Plex است. چنانچه سریال و فیلم‌های زیادی دارید، که برای همیشه از آنها نگهداری می کنید، این برنامه برای شما بسیار مفید است. با استفاده از اپلیکیشن Plex می توانید آنها را بر روی دستگاه ها و نمایشگر های مختلفی پخش کنید. تا وقتی که نمی خواهید محتوای مورد نظر خود را به طور آنلاین تماشا نمایید، این برنامه برای شما مناسب است. استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد و این یکی از مزیت های این اپلیکیشن می باشد.

111111111111111111

31

آموزش نصب اپلیکیشن روی تلویزیون اندروید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش نصب اپلیکیشن روی تلویزیون اندروید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا