تعمیرات لباسشویی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی نف Neff

✅ راهنمای کامل ماشین لباسشویی نف | معرفی دکمه‌ها و برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی

در صورتی که ماشین لباسشویی نف را تازه خریداری نمودید، برای نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی نف بهتر است با نمایندگی تماس گرفته و از تکنسین‌های متخصص نمایندگی برای نصب لباسشویی خود کمک بگیرید. اگر لباسشویی کارت گارانتی ندارد یا تاریخ گارانتی آن به پایان رسیده است، می‌توانید خودتان ماشین لباسشویی نف را نصب نمایید. در زمان نصب باید مواردی را مورد توجه قرار دهید.

برای آنکه ماشین لباسشویی نف شما طول عمر بیشتری داشته باشد، نکات مهمی را که باید در  هنگام استفاده از ماشین لباسشویی نف رعایت کنید مانند: تمیز کردن جاپودری، استفاده از شوینده مناسب، استفاده‌ی درست از برنامه‌های شستشو و…را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تا نیازی به تعویض قطعات و تعمیر ماشین لباسشویی نف نداشته باشید.

راهنمای نصب ماشین لباسشویی نف

برای شروع نصب ماشین لباسشویی نف باید مکان مناسبی را انتخاب کنید. برای انتخاب مکان مناسب نکات مهمی را باید در نظر داشته باشید تا این دستگاه دچار مشکل نشود. از مهمترین مواردی که باید در زمان انتخاب مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی رعایت کنید این است که یک مکان صاف و سفت انتخاب کنید که پس از قرار دادن ماشین لباسشویی به خوبی تراز شود و همچنین فضای کافی برای گردش هوا در اطراف دستگاه وجود داشته باشد. برای اتصال شلنگ‌های آب ورودی و خروجی هرچه کوتاه‌تر باشد بهتر می‌باشد. برای اتصال ماشین لباسشویی نف به پریز برق از اتصال چندین دستگاه به یک پریز خودداری نمایید.

لباسشویی نف

انتخاب مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی نف از بروز مشکلات زیر جلوگیری خواهد کرد:

 1.  عدم تخلیه‌ آب
 2.  لرزش دستگاه
 3.  باقی‌ماندن آب در جاپودری و دیگ لباسشویی
 4.  خرابی و پوسیدن ماشین لباسشویی نف
 5.  سر و صدای اضافه

چرا پیچ‌های پشت ماشین لباسشویی نف را باید باز کرد؟

قبل از آن که اقدام به نصب ماشین لباسشویی نف کنید، باید پیچ‌هایی که پشت ماشین لباسشویی نف قرار دارند به وسیله‌ آچارهای مخصوص باز شوند، چون این پیچ‌ها تنها برای حفاظت از اجزای ماشین لباسشویی به هنگام حمل و نقل هستند. پس از باز کردن پیچ‌ها می‌توانید جای آنها را با درپوش بپوشانید. این پیچ‌ها را گم نکنید تا هنگام جابجایی از آنها برای جلوگیری از آسیب دیدن اجزای ماشین لباسشویی نف استفاده کنید. در صورت باز نکردن پیچ‌های پشت ماشین لباسشویی نف مشکلات زیر پیش خواهد آمد:

 1.  صداهای غیرعادی و بلند
 2.  لرزش بسیار زیاد در هنگام خشک کردن لباس
 3. حرکت کردن دستگاه در هنگام لرزش
 4. فشار بیش از اندازه به ماشین لباسشویی نف
 5. در آخر خرابی ماشین لباسشویی نف

انتخاب مکان مناسب نصب ماشین لباسشویی نف

یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام نصب ماشین لباسشویی انتخاب مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی نف است. چنانچه محل نصب ماشین لباسشویی نف به درستی انتخاب شود پس از نصب، از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌شود. هنگام نصب، مکان مناسب باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در زیر توضیح داده‌ایم. اگر همه موارد در یک مکان وجود نداشت، با تعویض لوله کشی مکان مناسب ایجاد نمایید.

اتصالات شلنگ ورودی لباسشویی نف

از مهمترین نکاتی که در هنگام انتخاب مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی نف باید در نظر گرفته شود این است که در نزدیکی لوله آب برای ورودی و خروجی آب ماشین لباسشویی نفت باشد. در صورت وجود فاصله زیاد بین لوله آب و ماشین لباسشویی نف باید شلنگ های بلند کشیده شود، که احتمال دارد نشتی و برق گرفتگی اتفاق بیفتد. بنابراین توصیه می‌گردد لوله کشی را تعویض نمایید. هنگام اتصال به نکات زیر توجه داشته باشید تا پس از نصب مشکلی پیش نیاید. در صورت وجود هرگونه نقص در شلنگ و اتصالات برای جلوگیری از نشتی و برق گرفتگی آن را عوض نمایید.

 1.  طول شلنگ ورودی و خروجی یک تا یک و نیم متر باشد.
 2.  از اتصال شلنگ آب طولانی خودداری نمایید.
 3. شلنگ فاقد نشتی و سوراخ باشد تا خطرات و مشکلات کاهش یابد.
 4. در صورت وجود نشتی شلنگ را عوض کنید.
 5.  اطمینان حاصل کنید که رابط یا کانکتور شلنگ سالم باشد.
 6. مطمئن شوید که شلنگ پیچ خوردگی و یا انسدادی نداشته باشد.
 7.  در صورتی که فشار آب زیاد است از فشار شکن می‌توانید استفاده کنید.
 8.  برای اتصال آب خروجی از لوله‌ زیر سینک استفاده نمایید.
 9.  ارتفاع باید ۵۰ سانتیمتر باشد تا آب کاملاً بتواند تخلیه شود.

پس از آنکه مطمئن شدید که شلنگ آب و رابط سالم است، شلنگ آبی رنگ که با حرف C مشخص گردیده است، را به آب سرد و شلنگ قرمز که با علامت H مشخص است، به آب گرم وصل نمایید. برای کاهش چین و چروک بهتر است از آب سرد برای شستشو استفاده کنید.

تکمیل نصب ماشین لباسشویی نف و اتصال دستگاه به پریز

پس از اینکه اتصالات ماشین لباسشویی نف را بررسی کردید و دیدید که مشکلی وجود ندارد به مرحله آخر میرسید. ماشین لباسشویی نف را به پریز برق وصل کنید. برای اتصال ماشین لباسشویی نف به پریز برق بهتر است موارد زیر را مورد توجه قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید:

 1.  مواظب باشید که کابل را برای رساندن به پریز برق نکشید.
 2. کابل برق باید سالم و بدون روکش باشد.
 3.  ماشین لباسشویی نف به پریز برق نزدیک باشد.
 4.  از پریز برق مشترک برای ماشین لباسشویی نف و سایر دستگاه‌ها استفاده نکنید.
 5.  چنانچه فکر می‌کنید که کابل کوتاه است از محافظ برق می‌توانید استفاده کنید.
 6.  پس از پایان یافتن شستشو ماشین لباسشویی نف را از برق بکشید.
 7.  از قرار دادن ماشین لباسشویی نف در محل‌های مرطوب و خیس خودداری نمایید.
 8.   اگر ماشین لباسشویی نف و پریز برق در مکانی مرطوب هستند، حتماً آن را جابجا نمایید.

بیرون آوردن و تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی نف

محفظه‌ جاپودری لباسشویی نف یکی از قطعه‌های مهم این دستگاه است که به طور مداوم از آن استفاده می‌گردد. پس از مدتی استفاده متوجه می‌شوید که جرم و رسوب بر روی آن تشکیل شده است. که باید آن را تمیز نمایید و اگر آن را تمیز نکنید قارچ‌ها و باکتری‌ها و آلودگی‌ها در جاپودری جمع خواهند شد. حداقل هر سه ماه یکبار جاپودری را تمیز نمایید. جاپودری و محفظه جاپودری را کاملا با مسواک بشویید و پس از خشک شدن در محل خودش قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عادات بدی که به ماشین لباسشویی آسیب می زند.

برای جدا کردن جاپودری از کشو، جا پودری را تا جایی که امکان دارد از محفظه بیرون آورید و ضامن آبی با فلش رو به پایین وجود دارد آن را بفشارید و به راحتی محفظه جاپودری را جدا نمایید. کشو جاپودری را خوب تمیز کنید و بهتر است داخل محفظه را با استفاده از مسواک تمیز نمایید.

علت اینکه محفظه جاپودری باید تمیز باشد این است که در قسمت بالایی آن دوش برای شستشوی مواد شوینده وجود دارد. به مرور زمان این دوش از مواد شوینده، سختی آب و …می‌‌گیرد و آب به ماشین لباسشویی برمیگردد و کارایی لباسشویی کم می‌شود و همچنین احتمال تشکیل جرم و رسوب را افزایش می‌دهد. برای استفاده از جاپودری به نکات زیر توجه کافی را داشته باشید:

 1. مواد شوینده را بیش از اندازه داخل جاپودری نریزید.
 2.  از ریختن مایع نرم کننده، بیشتر از علامت Max خودداری کنید.
 3.  مواد شوینده را برای استفاده بعدی (برای روزهای دیگر) در ماشین لباسشویی نف نریزید.

کدام قسمت جاپودری برای پودر، مایع و تاید ماشین لباسشویی نف است؟

با توجه به اینکه در جا پودری را نمی‌توانید در هنگام شستشو باز کنید، در جا پودری چند قسمت تعبیه شده است و هر قسمت برای افزودن یک ماده شوینده خاص می‌باشد و این مواد شوینده طبق برنامه شستشوی ماشین لباسشویی نف به لباس اضافه می‌گردد. بنابراین در ابتدا همه مواد شوینده مورد نظر مثل پودر، مایع، نرم کننده و لکه بر را به ماشین لباسشویی نف اضافه نمایید.

جاپودری ماشین لباسشویی نف سه قسمت دارد. که هر بخش برای اضافه کردن مایع، پودر، نرم کننده و مواد شوینده برای لباس‌ها است. نوعی از مواد شوینده در ابتدا و زمانی که لباس خیس خوردند به آن اضافه می‌گردد، تا لکه‌ها بهتر از بین بروند. ماده شوینده اصلی در هنگام شستشو به لباس‌ها اضافه می‌گردد تا به طور کامل لکه‌ها از بین بروند. در آخر مایع نرم کننده برای نرمی و لطافت لباس‌ها اضافه می‌شود.

 • علامت *محل ریختن نرم کننده است.
 •  علامت دو خطی || محل مربوط به ریختن مواد شوینده اصلی می‌باشد.
 •  علامت تک خطی | برای خیس کردن لباس و از بین بردن لکه‌های عمیق می‌باشد.

شوینده‌ مناسب ماشین لباسشویی نف چه ویژگی دارد؟

برای شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی نف می‌توانید از مواد شوینده گوناگون مثل قرص، مایع، پودر، لکه‌ بر و نرم کننده استفاده کنید. اما برای استفاده از شوینده مناسب باید به نوع لباسی که می‌خواهید بشویید و لکه‌های آن توجه کنید. ماشین لباسشویی نف با همه‌ مواد شوینده به جز شوینده‌های بسیار قوی مثل وایتکس سازگار است. برای استفاده از وایتکس بهتر است ابتدا لباس‌ها را با آب و وایتکس بشویید و پس از تخلیه آب در ماشین لباسشویی نف برای شستشوی بهتر قرار دهید. برای مصرف انرژی کمتر می‌توانید از شوینده‌های مخصوص شستشو در آب سرد، هم استفاده نمایید و دمای آب را کمتر کنید. در ادامه نحوه کاهش دمای آب را توضیح خواهیم داد.

معرفی شوینده مناسب ماشین لباسشویی نف و کارایی آنها

 •  صابون لباسشویی: مناسب برای لباس‌های نخی است. در عین حال قدرت نرم کنندگی و پاک کنندگی بسیار بالایی دارد.
 •  پودر لباسشویی: مناسب برای انواع لباس‌ها با قابلیت از بین بردن بوی بد و لکه‌های عمیق روی لباس
 •  مایع لباسشویی: مناسب برای لباس‌های نخی و پلاستیکی که کثیفی زیادی دارند و می‌خواهید در مدت زمان کمی آنها را بشویید.
 •  قرص لباسشویی: لکه‌های تیره را از روی لباس‌های روشن از بین می‌برد و قابلیت تمیز نمودن و رسوب زدایی از لباس‌ها را‌ هم دارد.
 •  لکه بر و نرم کننده: برای نرم کردن و از بین بردن لکه از روی لباس‌های روشن و حساس مناسب می‌باشد.

ظرفیت لباسشویی نف

ظرفیتی که روی ماشین لباسشویی نف درج شده است، ظرفیت کل ماشین لباسشویی است. یعنی ترکیب آب و لباس و مواد شوینده. پس ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر یا خالی نکنید. به طور معمول ظرفیت یک چهارم برای شستشو باید خالی بماند و با پر کردن بیش از اندازه ماشین لباسشویی نف لباس‌ها خوب تمیز نشده و مواد شوینده و کثیفی روی آن باقی خواهد ماند. همچنین به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌گردد.

اگر وسایل سنگینی مثل رو فرشی و پتو‌های دو نفره را در ماشین لباسشویی زیر ۱۰ کیلویی قرار دهید، موجب فشار آمدن به ماشین لباسشویی، آسیب دیدن دیگ، نشت آب از بدنه ماشین لباسشویی نف و در آخر موجب از کار افتادن ماشین لباسشویی می‌شود. حداقل لباسی که باید برای شستشو در ماشین لباسشویی نف قرار دهید، نصف ظرفیت این دستگاه است. اگر این مقدار بیشتر و یا کمتر باشد موجب آسیب طولانی مدت به موتور و دیگ می‌شود و نمی‌تواند لباس‌ها را به خوبی تمیز نماید.

دکمه‌ها و کاربرد آنها در ماشین لباسشویی نف

دکمه‌ها و برنامه‌های شستشوی زیادی روی ماشین لباسشویی نف وجود دارد، که با توجه به نیاز خود می‌توانید از آنها استفاده نمایید. در ادامه مطلب نحوه کار و نوع عملکرد هر کدام را توضیح میدهیم تا تنظیمات ماشین لباسشویی نف را بتوانید تغییر دهید.

لباسشویی نف

عملکرد دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین لباسشویی نف:

دکمه معنی دکمه کاربرد دکمه
Speed سرعت تنظیم سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی نف در زمان شستشو و خشک کردن لباس
Reset/on off بازنشانی/ روشن و خاموش در صورت فشار دادن یک بار برای خاموش و روشن کردن استفاده می‌گردد و اگر برای ۳ تا ۱۰ ثانیه نگه داشته شود برای بازگرداندن تنظیمات به تنظیمات کارخانه می‌باشد
Temp دما تنظیم دمای آب مناسب با جنس لباس
Dealy تاخیر در شستشو برای به تاخیر انداختن برنامه شستشو می‌توانید از این دکمه استفاده نمایید و به مدت ۲۴ ساعت شستشو را به تاخیر بیندازید
Pre wash پیش شستشو یک مرحله قبل از شستن، برای لباسهای کثیف
Spin چرخش تنظیم چرخش و میزان دور برای خشک کن و یا همچنین تنظیم بدون خشک کن
Child lock قفل کودک برای جلوگیری از تغییرات می‌توانید با استفاده از این دکمه قفل کودک را فعال کنید.
Silent wash شستشوی بی‌صدا مناسب برای شستشوی لباس ها در شب بدون ایجاد سر و صدا
Rinse آبکشی برای افزودن آبکشی اضافه برای خارج کردن مواد شوینده از روی لباس‌ها و آبکشی اضافه برای لباس‌های نجس

در جدول زیر ۱۶ برنامه مهم و کاربردی ماشین لباسشویی نف را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

نام برنامه معنی کاربرد برنامه
Cotton Eco شستشوی اقتصادی از این برنامه برای شستن لباس هایی از جنس کتان، نخ پنبه و لباس‌هایی که رنگ ثابت دارند استفاده می‌شود.
Mix مخلوط برای شستن لباس‌ها با جنس‌های متفاوت
Baby Care شستشوی لباس‌های بچگانه برای شستن لباس های کودک از این برنامه استفاده می شود.
Duvet شستشوی پتو و روتختی برای شستن پتو، لحاف، روتختی مناسب است
Cotton پنبه برای شستن لباس‌هایی از جنس پنبه و نخ پنبه و رنگ ثابت
Spin خشک‌کن برای خشک کردن لباس ها
Wool شستشوی لباس‌های پشمی برای شستن لباس‌های بافتنی و پشمی از این برنامه استفاده می‌شود این برنامه از گشاد شدن لباس‌ها جلوگیری می‌نماید.
Drum Clean شستن محفظه برای شستن محفظه داخلی ماشین لباسشویی پودر مخصوص تمیز کردن محفظه را بریزید و از این برنامه استفاده کنید.
Rinse & spin آبکشی و خشک کردن در لباسشویی‌های تمام اتوماتیک پس از آبکشی، لباس‌ها را کاملاً خشک می‌کند.
Synthetic مصنوعی برای شستن لباس‌ها از جنس الیاف مصنوعی مناسب است.
Quick ۱۵ شستشوی فوری در ۱۵ دقیقه برای لباس‌های رنگی که کثیفی کمی دارند اما نیاز به شستشو با دمای نه چندان بالا دارند، این برنامه مناسب می‌باشد.
Easy Care شستشوی ساده برای شستن لباس‌هایی که چندان کثیف نیستند.
White سفید برای شستن لباس‌هایی با رنگ روشن و سفید مناسب است.
Shirts  تیشرت مناسب برای شستن تیشرت‌ها
Sport wear لباس‌های ورزشی شستن لباس‌های ورزشی که جنس الیافی دارند
Automatic شستشوی اتوماتیک شستن لباس‌ها به صورت هوشمند و اتوماتیک، خود ماشین لباسشویی نف بر حسب کثیفی و وزن لباس، مدت زمان شستشو را مشخص می‌نماید
Super Quick شستشوی سریع مناسب برای شستن لباس‌های کثیف با سرعت، این برنامه مناسب استفاده روزمره می‌باشد.
Easy Care شستشوی ساده مناسب شستن لباس‌های معمولی با کثیفی ملایم
پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف | معرفی کلیدها و دکمه های لباسشویی neff

قفل کودک ماشین لباسشویی نف

امکان دارد تنظیمات به صورت ناخواسته توسط خودتان یا کودکان در حین روشن بودن ماشین لباسشویی تغییر نماید. برای جلوگیری از تغییرات ناخواسته، می‌توانید صفحه دکمه‌ها و برنامه‌ها را قفل نمایید. برای فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی نف، دکمه‌ها را فشار داده و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

 •  دکمه های Daily & Prewash
 • قفل کودک با علامت کلید و یا اسم Child lock

طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی نف

اگر برنامه‌های ماشین لباسشویی نف به درستی اجرا نشد، بهتر است ماشین لباسشویی را ریست نمایید تا به تنظیمات کارخانه برگردد. برای این کار شما می‌توانید:

 •  دکمه ریست را فشار داده و تا شنیدن ملودی صبر نمایید.
 •  ماشین لباسشویی نف را از برق بکشید و پس از چند لحظه دوباره آن را به پریز بزنید.
 •  دکمه on/off را چند دقیقه فشار داده و نگه دارید، سپس رها کنید.

علت‌های اجرا نشدن برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی نف

 •  نوسانات برق
 •  فشار دادن چندین دکمه به طور همزمان
 •  تغییر دادن برنامه‌ها به صورت ناخواسته توسط خودتان یا کودکتان

شستن روتختی، پتو، تن پوش و حوله، کتانی و کفش در ماشین لباسشویی نف

برای شستشوی لباس‌ها با جنس‌های مختلف مثل پنبه، نخ، الیاف مصنوعی، باید از برنامه‌های مخصوص خودشان استفاده کنید. برنامه‌های مختلفی برای شستشوی پتو، روتختی، کفش و … در ماشین لباسشویی نف تعبیه شده است که برای جلوگیری از آسیب و همچنین تمیزی بیشتر باید از آنها استفاده نمایید.

شستشوی پتو و روتختی با استفاده از ماشین لباسشویی نف

برای شستشوی پتو بهتر است از برنامه Duvet استفاده نمایید. این برنامه به طور کامل کف و مواد شوینده را از الیاف پتو، روتختی و ملافه تمیز می‌کند و از بروز مشکلات پوستی و حساسیت و همچنین جمع شدن باکتری جلوگیری می نماید.

شستشوی حوله و تن‌پوش با استفاده از ماشین لباسشویی نف

برای شستشوی حوله و تن پوش در لباسشویی نف می‌توانید از برنامه مخصوص شستن لباس‌های زمستانه یعنی Wool که بیشتر بافتنی و پشمی هستند، استفاده نمایید با استفاده از این برنامه حوله‌ها‌ تغییر حالت نمی‌دهند.

شستن کفش و کتانی در لباسشویی نف

بندهای کفش و کتونی‌ها را باز کنید و آنها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و با استفاده از برنامه sport wear کفش‌ها را بشویید.

تنظیم دمای آب در لباسشویی نف

بیشتر ماشین‌های لباسشویی نف تنظیماتی دارند که با استفاده از آنها شما می‌توانید، دمای آب را انتخاب نمایید. انتخاب دما باید با توجه به جنس لباس، رفع لکه و موارد دیگر صورت بگیرد. برای اکثر لباس‌ها برای از بین بردن لکه‌ها از آب گرمتر استفاده می‌شود، اما امکان دارد که نیاز به استفاده از دماهای دیگر آب نیز داشته باشید. قبل از اینکه دمای لباسشویی را تنظیم نمایید، برچسب داخل لباس را بخوانید تا ببینید چه دمایی برای شستشوی آن توصیه شده است.

لباسشویی نف

برای آنکه در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود، شما در لباسشویی نف می‌توانید دمای آب را به صورت دستی تنظیم نمایید و دمای آب را سردتر تنظیم کنید. برای انجام این کار دکمهTemp را فشار داده و دمای مورد نظر و مناسب را انتخاب نمایید. اگر به گرم کردن آب نیاز باشد، ماشین لباسشویی نف با استفاده از المنتی که دارد آب را گرم خواهد کرد. اگر از آب گرم برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کنید، این کار باعث ایجاد چین و چروک بیشتری می‌شود. اگر تنظیم دما به درستی صورت نگیرد، شستشو به خوبی صورت نگرفته، موجب آسیب دیدن پارچه‌های لباس شما خواهد شد. با تنظیم دمای پایین آب از موارد زیر جلوگیری می‌گردد:

 1. مصرف بیش از اندازه انرژی
 2. ترکیب شدن رنگ‌ها
 3.  چروکی زیاد لباس‌ها پس از شستشو
 4.  دفرمه شدن لباس‌ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی نف

برای تمیزی بیشتر لباس‌ها در آب سرد شما می‌توانید از پودر لباسشویی آنزیم دار مخصوص آب سرد استفاده نمایید.

دکمه‌ خشک کن لباسشویی نف

با توجه به این که خشک کردن لباس در هوای آزاد نسبت به گذشته مشکل‌تر شده است، چون در فضای آپارتمان نمی‌توان حجم زیادی از لباس‌ها را در بالکن و یا حیاط خشک کرد. همچنین در بیشتر مواقع فرصت کافی برای منتظر ماندن تا خشک شدن لباس‌ها وجود ندارد. پس باید از سریعترین راه برای خشک کردن آنها استفاده کنید، استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی مناسب ترین راه است.

برای تنظیم خشک کن در ماشین لباسشویی نف از دکمه spin استفاده می‌شود:

 • برای شستشوی لباس‌ها می‌توانید میزان دور چرخش در زمان شستشو و خشک کردن را بین ۴۰۰ تا ۱۴۰۰ دور در دقیقه تنظیم نمایید.
 •  اگر سه چهارم از ظرفیت ماشین لباسشویی نف پر است، بهتر است، میزان دور چرخش دستگاه را نهایتا تا ۱۰۰۰ دور در دقیقه تنظیم نمایید.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی نفNeff

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین لباسشویی نف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا