تعمیرات لباسشویی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فریدولین Feridolin

با توجه به اینکه مشغله های روزمره بیشتر شده است، ممکن است برای نظافت و شستشوی لباس ها زمان اندکی داشته باشید. در این مواقع یک ماشین لباسشویی با کیفیت می ‌تواند دستیاری مطمئن برای شستشوی لباس ها باشد. فریدولین یکی از برندهای ایرانی می باشد که بر پایه تکنولوژی روز دنیا محصولاتی با کیفیت تولید می کند.

ماشین لباسشویی فریدولین یکی از دستگاه های کارآمد در استفاده خانگی می باشد. در این دستگاه ، درب به صورت نیمه شفاف طراحی گردیده، تا بر شستشو نظارت داشته باشید. همچنین لباسشویی فریدولین پروانه قدرتمندی دارد که شستشوی با کیفیت را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. پنل تنظیمات لباسشویی فریدولین در قسمت بالایی قرار گرفته و دسترسی به آن در حالت ایستاده نیز راحت می باشد. این لباسشویی قابلیت ها و کاربردهای فراوانی دارد که باعث شده رضایت مشتریان را  جلب کند.

خدمات

در صورتی که ماشین لباسشویی و یا سایر وسایل لوازم برقی را تازه خریده باشید، برای نصب باید منتظر یکی از نمایندگان سازنده باشید، تا نصب را برای شما انجام بدهند. اما در زمان‌های جابجایی و اسباب کشی و نصب مجدد، نصب دستگاه را باید خودتان انجام دهید. اگر نصب به صورت اشتباه صورت گیرد ماشین لباسشویی دچار مشکل می شود. بنابراین باید در مورد روش اصولی نصب و راه اندازی لباسشویی دانش کافی را داشته باشید.مراحل نصب لباسشویی فریدولین به صورت زیر است:

 1. دستگاه لباسشویی را از جعبه بیرون بیاورید.
 2. جایی که در پشت ماشین لباسشویی هستند را باز کنید.
 3. مکان مناسبی نداشته باشد برای نصب انتخاب کنید.
 4. دستگاه لباسشویی را برای اتصال به پریز برق آماده نمایید.
 5. شیر ورودی آب را به آن متصل کنید.

پیچ های پشت دستگاه لباسشویی فریدولین

هنگامی که ماشین لباسشویی را از جعبه بیرون آوردید  خواهید دید که در پشت آن چند پیچ، که معمولاً تعدادش ۶ تا می باشد قرار گرفته است. این پیچ ها از اجزای ماشین لباسشویی محافظت می کند، تا در هنگام حمل و نقل آسیب نبینند. قبل از نصب باید آنها را باز کنید تا صدای اضافی ایجاد نشود. جای این پیچ ها را می توانید با درپوش روی محل بپوشانید. پیچ‌ها را گم نکنید  که در موقع جابجایی و اسباب کشی مجدداً باید آنها را ببندید و در این صورت از آسیب های احتمالی در حمل و نقل جلوگیری خواهید کرد.

محل مناسب برای نصب لباسشویی فریدولین

ماشین لباسشویی فریدولین

انتخاب مکان مناسب برای لباسشویی بسیار با اهمیت است. چون از ایجاد صدا در زمان شستشو و همینطور لرزش و حرکت اضافه در زمان خشک شدن جلوگیری می کند. برای انتخاب بهترین مکان برای نصب ماشین لباسشویی فریدولین این نکات را رعایت کنید:

 • دستگاه ماشین لباسشویی از اطراف باید چند سانتی متر فاصله داشته باشد و پشت ماشین لباسشویی هم باید ۱۰ سانتیمتر فاصله بگذارید.
 • اگر مجبور هستید که ماشین لباسشویی را در کنار گاز قرار دهید، باید حداقل ۵ سانتیمتر از آن فاصله داشته باشد و بین آنها از عایق استفاده کنید. تا حدی که امکان دارد هوا در اطراف ماشین لباسشویی باید گردش داشته باشد.
 • لباسشویی فریدولین را نزدیک وسایل گرمازا و یا مکان های سرد با دمای خیلی پایین قرار ندهید.
 • جایی که لباسشویی را نصب می کنید نباید بیشتر از یک درجه شیب داشته باشد. در غیر این صورت باید از پیچ های پایه برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

متصل کردن به پریز برق

شاید تصور کنید که اتصال ماشین لباسشویی پریز برق ساده ترین چیزی است که در حین نصب با آن سر کار دارید اما نکاتی را قبل از آن باید حتما رعایت کنید و این چهار مورد را بررسی کنید:

 • کابل را بررسی کنید که پارگی نداشته باشد.
 • از کشیدن کابل خودداری کنید و لباسشویی را تا حد امکان نزدیک پریز برق قرار دهید.
 • اگر برق شما نوسان زیادی دارد حتماً از محافظ برق استفاده کنید.

شیر ورودی لباسشویی فریدولین

در همه ماشین های لباسشویی رنگ های آبی و قرمز نشان دهنده آب سرد و گرم است. موقع اتصال شیر آب رنگ آبی را باید به شیر آب سرد و شیلنگ قرمز را به شیر آب گرم متصل نمایید. هنگام اتصال شیر آب یک رابط فلزی و یا پلاستیکی فشرده وجود دارد که به لوله آب متصل می گردد، این رابط را باید تا حد امکان سفت ببندید تا آب نشتی نداشته باشد.

هنگامی که شلنگ را به هم متصل می کنید این نکات را در نظر داشته باشید:

 1. بررسی کنید که شیلنگ نشتی نداشته باشد.
 2. پس از متصل کردن با آچار مخصوص خوب سفت کنید.
 3. مسیر شلنگ تا ماشین نباید دارای مانع و پیچ خوردگی باشد.
 4. اگر فشار آب زیاد بود می توانید از دستگاه فشار شکن استفاده کنید.
 5. لباسشویی در زمان خاص توسط المنت آب را گرم می کند و نیازی به اتصال شیر ورودی به آب گرم می باشد.
 6. اتصال به آب گرم باعث چروک شدن لباسها در لباسشویی فریدولین می شود.

جا پودری لباسشویی فریدولین

لباسشویی فریدولین دو نوع می باشد درب بالا یا همان سطلی و درب جلو. اگر لباسشویی شما از نوع سطلی است، ظرف پودر و مایع را با باز کردن در ماشین لباسشویی خواهید دید، که به صورت کشویی می باشد و اگر از نوع لباسشویی درب جلو استفاده می کنید مثل سایر برندها در گوشه سمت چپ بالا قرار دارد. در هر دو مدل می ‌توانید ضامن جاپودری لباسشویی را فشار دهید، جاپودری را آزاد کرده و از سر جایش بیرون بیاورید و پس از تمیز کاری و شستشو آن را سر جای خود بگذارید.

محل ریختن پودر، مایع و تاید

در لباسشویی های سطلی  تنها یک کشو برای افزودن پودر، مایع و تاید وجود دارد که می توانید این مواد را در آن بریزید و براحتی استفاده کنید. اما در ماشین لباسشویی های درب جلو جاپودری سه بخش دارد. که یک بخش برای مایع لباسشویی و پودر و تاید است.  یک قسمت دیگر آن که در کنار محفظه پودر قرار دارد برای نرم کننده است و محفظه بعدی برای مواد رنگی است که در صورت نیاز می توانید از آن برای مواد رنگی استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طریقه عوض کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به زبان ساده

بهترین شوینده برای لباسشویی فریدولین

از انواع مواد شوینده در لباسشویی فریدولین برای شستن لباس هایتان استفاده کنید.انواع شوینده های لباسشویی شامل: صابون لباسشویی، پودر لباسشویی، مایع لباسشویی، قرص لباسشویی و لکه بر و نرم کننده لباسشویی می باشد.که هر کدام خاصیت خاصی دارند و مناسب شستن هر لباسی نمی باشند و باید در جای خودش استفاده شوند. در جدول زیر خاصیت و کاربرد هر کدام را به اختصار آورده ایم:

انواع مواد شوینده خاصیت آن ها
صابون لباسشویی -قدرت پاک کنندگی بالا و نرم کننده

-مناسب شست و شوی لباس های نخی

پودر لباسشویی -انواع شوینده و تاید

– مناسب با جنس لباس

-مناسب برای از بین بردن بوی بد و لکه ها

مایع لباسشویی -مناسب لباس نخی و پلاستیکی

– مناسب شستشوی  فوری لباس

– جلوگیری از چروک لباس

لباسشویی -مناسب لباس های روشن

– مناسب از بین بردن بوی بد لباس ها

-مناسب از بین بردن جرم و سختی آب لباسشویی

لکه بر و نرم کننده -مناسب لباس های روشن

– قابلیت نرم کنندگی و لکه زدایی قوی

میزان لباسی که می توان در لباسشویی فریدولین می توان شست:

زمانی باید لباسشویی را روشن نمایید که حداقل نصف ظرفیت ماشین لباسشویی پر شده باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که حداکثر ظرفیت لباسشویی سه چهارم آن می باشد. در غیر این صورت لباسها به خوبی شسته نمی شوند و تمیزی که انتظار می‌رود نخواهند داشت.

در صورتی که ماشین لباسشویی بیش از اندازه پر شود لباس ها جایی برای تکان خوردن ندارند و به خوبی شسته نخواهد شد و یکی دیگر از معایب پر کردن بیش از اندازه لباسشویی، این است که زیپ و دکمه های لباس ها به هم گیر می کنند و این مسئله موجب پارگی و سوراخ شدن لباس ها می گردد. همچنین در صورتی که به صورت مداوم لباسشویی را اینگونه استفاده کنید برای دستگاه شما مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. ظرفیت ماشین های لباسشویی در مدلهای مختلف و برندهای مختلف متفاوت است و باید برای آگاهی از آن راهنمای دستگاه را بخوانید. طبق قاعده ای که در دفترچه راهنما آمده است باید لباس در ماشین لباسشویی شسته شود.در اینصورت هم سبب تمیزی بیشتر لباس های خود می شوید و همینطور به افزایش عمر مفید لباسشویی خود کمک می کنید.

راهنمای استفاده از دکمه های لباسشویی فریدولین

ماشین لباسشویی فریدولین

امروزه دستگاه لباسشویی زندگی افراد را خیلی راحت تر کرده است و برای شستن لباس دیگر لازم نیست به صورت دستی با زحمت فراوان این کار را بکنند و سپس منتظر خشک شدن آنها باشند فقط کافی است چند دکمه را فشار دهید تا به صورت اتومات همه مراحل شستشو انجام شود و در آخر لباس های تمیز و خشک تحویل بگیرید ولی باید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید تا لباس های شما آسیب نبیند، کلمه ها و دکمه های روی ماشین لباسشویی برند های مختلف در هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارند و برنامه هایی که برای شستشو در آنها اجرا می شود عملکرد متفاوتی دارند اگر معنا و مفهوم هر یک از این دکمه ها و کلمات که روی ماشین لباسشویی هستند را بدانید موجب می شود که از قابلیت های منحصر به فرد دستگاه خود به درستی استفاده کنید همینطور کارایی آن را نیز افزایش خواهید داد. در ماشین لباسشویی فریدولین حداقل تعداد برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ۶ و حداکثر ۱۴ برنامه می باشد که در جدول زیر به آن پرداختیم:

Cotton پنبه‌ای برای لباسهای کتانی، نخی، پنبه ای و لباسهایی که رنگ ثابت دارند می توان استفاده کرد
Mix مخلوط برای شست و شوی لباس هایی که با جنس های مختلف هستند استفاده می شود
Eco شستشوی اقتصادی این برنامه جنبه اقتصادی داشته و حداقل مصرف انرژی را دارد.
Sports ورزشی برای شستن لباس های ورزشی استفاده می شود
Duvet دوتایی برای شستن لباس های مخملی  مثل پتو روکش مبل و غیره دارند استفاده می شود
Wool پشمی برای شستشوی لباسهای بافتنی و پشمی استفاده می شود
Spin چرخش برای خشک کردن استفاده می شود
Synthetic مصنوعی برای شستشوی لباس هایی که از الیاف مصنوعی هستند استفاده می گردد
Delicate ظریف و حساس برای شستشوی لباسهای ظریف و حساس مثل حریر از این برنامه استفاده می شود
Baby care مراقبه بچه برای شستن لباسهای کودکان از این برنامه استفاده می شود
Quick15 سریع پانزده دقیقه برای لباس های که زیاد کثیف نیستند استفاده می شود
Quick42 سریع چهل و دو دقیقه برای شستن سریعتر لباس ها در مدت ۴۲ دقیقه مورد استفاده قرار می گیرد
Tub clean شستشوی محفظه برای شستن محفظه داخل لباسشویی پودر مخصوص را داخل لباسشویی ریخته و این برنامه را باید انتخاب کنید
Rines+spin آبکشی و خشک کن این برنامه در لباسشویی های اتوماتیک پس از شستن و آبکشی لباس ها را خشک می کند

طریقه شستشوی پتو، روتختی، حوله، کیف، کفش در ماشین لباسشویی فریدولین

شستشوی بعضی از موارد خاص مثل کفش و پتو و حوله در ماشین لباسشویی باید اصولی انجام شود تا هم لباسشویی آسیب نبیند و هم وسیله ای که قصد شستشوی آن را دارید سالم بمانند و به صورت کامل تمیز شود، داشتن اطلاعات صحیح در مورد شستشوی روتختی و پتو و… از نکات کلیدی و موثر برای نگهداری از آنها می باشد. اگر برنامه اشتباه انتخاب کنید وسایل شما بلا استفاده می شوند و همینطور دستگاه شما ممکن است آسیب جدی ببیند. برای هر کدام از این موارد باید برنامه و دمای مناسبی انتخاب کنید و همینطور به ظرفیت و وزن دستگاه لباسشویی خود توجه داشته باشید.

شستن پتو یکنفره و دو نفره:پتوها و روتختی های تک نفره را با ماشین های لباسشویی پنج، هفت و نه کیلویی و پتوهای دو نفره را با ماشین های لباسشویی دوازده کیلویی به بالا می توانید بشویید.

شستشوی حوله و تن پوش: برای شستشوی حوله و یا تن پوش ها در دستگاه لباسشویی فریدولین می توانید از برنامه wool استفاده نمایید.

شستن کفش و کتانی: برای شستشوی کفش ها داخل لباسشویی فریدولین بندهای آن را در بیاورید از برنامه شستن ملایم با آب سرد استفاده نمایید تا کفش ها به خوبی شسته شده و آسیبی نبینند.

شستن کیف: ابتدا کیف را تخلیه کنید و زیپ های کیف را ببندید.

تنظیم دمای آب لباسشویی فریدولین:

گاهی مواقع لازم است که دمای آب لباسشویی فریدولین به صورت دستی تنظیم گردد.از دلایل مختلف تنظیم دمای آب لباسشویی می توان به کاهش میزان انرژی، عدم آسیب دیدن لباس ها و لکه بری می توان اشاره کرد.از دکمه ی TEMP برای تغییر دمای آب بین بیست درجه تا نود درجه می توان استفاده کرد. در لباسشویی های گوناگون امکان دارد نام این دکمه فرق داشته باشد. برای آنکه از فشار زیاد آب جلوگیری کنید می توانید سطح آب لباسشویی را تنظیم کنید با این کار هم آب اضافه مصرف نمی شود و هم از فشار اضافه به دستگاه برای شستشوی لباس کم پیشگیری می کنید.برای آنکه بدانید هر لباسی را با چه دمای آبی شستشو دهید، برچسب داخل لباس را ببینید، در آن دمای مناسب شستشو قید شده است.

خشک کن لباسشویی فریدولین

خشک کن لباسشویی فریدولین

خشک کردن لباس ها در گذشته در بالکن و یا حیاط انجام می شد، اما امروزه زندگی آپارتمان نشینی گسترش پیدا کرده است و نمی توان برای خشک کردن لباس ها از محیط بیرون استفاده کرد، همچنین در بیشتر مواقع فرصت کافی برای این کار وجود ندارد.استفاده از خشک کن لباسشویی از بهترین راهکارهای خشک نمودن لباس ها می باشد.برای استفاده از این قابلیت در لباسشویی دوقلو فریدولین لباس ها را پس از شستشو باید به خشک کن منتقل کنید و سپس در آن را بسته و دکمه خشک کن را انتخاب نموده و شدت آن باید مشخص گردد. در لباسشویی اتوماتیک پس از شستشو و آبکشی، مرحله خشک کن  به طور خودکار شروع می شود.

تمیز کردن ماشین لباسشویی فریدولین

تمیز کردن لباسشویی خیلی اهمیت دارد، چون از ایجاد و تکثیر قارچ ها، باکتری ها و میکروب ها و بوی نامطبوع لباسشویی جلوگیری می کند، در صورتی که ماشین لباسشویی به صورت دوره ای تمیز نشود نمی تواند کارایی خوبی داشته باشد و لباس ها به خوبی شسته نشده و در نتیجه موجب بیماری های پوستی، و در برخی مواقع آلرژی می شود.

شنیدن صداهای اضافه نشان دهنده ی تمیز نبودن فیلتر لباسشویی است.اگر لباسشویی و لباس ها بوی بدی می دهند نشان دهنده وجود باکتری و قارچ در ماشین لباسشویی و لاستیک در دستگاه است.برای تمیزکردن لباسشویی و جلوگیری از بوی بد و آلودگی در لباسشویی به این ترتیب عمل کنید:

 • دستگاه را از برق بکشید.
 • فیلتر و بدنه لباسشویی را خوب تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن بدنه دستگاه از اسفنج، سفید کننده و آب استفاده کنید.
 • لاستیک در لباسشویی را حتما باید تمیز و خشک کنید.

تمیز کردن محفظه داخلی لباسشویی فریدولین

تمیز بودن محفظه داخلی لباسشویی باعث عملکرد بهتر آن خواهد شد، دستگاه لباسشویی برای آنکه عمل شستشوی لباس ها را به بهترین صورت انجام دهد، باید تمیز و پاکیزه باشد.محفظه داخلی لباسشویی گرم و مرطوب است که این شرایط مستعد پرورش باکتری و کپک است. در بعضی از ماشین های لباسشویی فریدولین برنامه ی Tub clean وجود دارد که برای تمیز کردن و شستشوی داخل لباسشویی استفاده می شود.برای استفاده از این برنامه داخل لباسشویی یک فنجان پودر لباسشویی ریخته و بدون لباس، این برنامه را تنظیم و روشن نمایید.هر شش ماه یکبار این کار باید انجام شود. پس از این کار در لباسشویی را باز بگذارید تا کاملا خشک شود.

تمیز کردن لاستیک در لباسشویی فریدولین

بعد از شستشوی لباس ها داخل لباسشویی رطوبت باقی می ماند و حتی امکان دارد کف و مواد شوینده بر روی لاستیک دور در و شیشه بماند. برای جلوگیری از بوی نامطبوع، باکتری و کپک زدن، در دستگاه، باید هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید، برای اینکار آب و سفید کننده را مخلوط کرده و با اسفنج لاستیک در لباسشویی را پاک کنید. پس از آن باید با حوله  کاملا خشک کنید. با انجام این کار موجب افزایش طول عمر دستگاه و عملکرد بهتر آن می شوید.

نحوه تمیز کردن فیلتر لباسشویی فریدولین

گاهی لباسشویی صداهای غیر طبیعی تولید می کند که در بیشتر موارد نشان دهنده کثیف بودن فیلتر لباسشویی است.در لباسشویی های دوقلوی فریدولین در داخل دستگاه، فیلتر ها به راحتی قابل مشاهده و جدا شدن است. بعد از اینکه فیلتر را در آوردید کثیفی ها را بردارید، با استفاده از مسواک کامل شسته و در جای خودش نصب نمایید. در لباسشویی اتوماتیک فریدولین در قسمت پایین لباسشویی در کوچکی وجود دارد با باز کردن آن فیلتر را خواهید دید، بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و فیلتر را جدا کرده، پس از تمیز کردن، در محل خودش بگذارید.

قفل کودک لباسشویی فریدولین

اگر در منزل کودکی دارید باید توجه داشته باشید که شستشوی لباس ها و چرخیدن آن ها در داخل دستگاه برای کودکان جذاب است، برای جلوگیری از دستکاری تنظیمات شستشو توسط کودکان و یا به صورت اتفاقی توسط خودتان دکمه ای تعبیه شده است که  این دکمه ها در لباسشویی فریدولین medic Rinse و pre wash و  child lock در برخی مدل ها همزمان اگر فشار دهید قفل کودک فعال می شد و اگر مجددا فشار دهید غیر فعال می شود.

ریست کردن لباسشویی فریدولین

برنامه ها و تنظیمات ماشین لباسشویی با قطع و وصل شدن برق ممکن است به هم بخورد. برای رفع این مشکل بهتر است لباسشویی را ریست کنید. روی ماشین لباسشویی معمولا دکمه ای به اسم ریست وجود دارد، اما در صورت وجود نداشتن این دکمه، ماشین لباسشویی را برای چند لحظه از برق بکشید تا به طور خودکار دوباره تنظیم شود. همچنین می توانید با نگه داشتن دکمه پاور، ماشین لباسشویی را ریست کنید.

چیزهایی که نباید در لباسشویی فریدولین شسته شوند:

اکثر لباس ها را می توانید با لباسشویی بشویید، اما باید دقت کنید برخی پارچه ها و اشیا به دستگاه و یا به خودشان آسیب می زنند، بنابراین برای هر چیزی که نیاز به شستن دارد نباید از لباسشویی استفاده کرد. مراقبت و استفاده صحیح از لباسشویی موجب کیفیت بهتر شستشوی لباس ها خواهد شد و همین طور در هزینه هایتان صرفه جویی می شود. مواردی که در زیر آورده شده است را نباید در لباسشویی فریدولین شست:

 • عروسک از جنس فوم که کیت الکتریکی دارد.
 • وسایل فلزی و سکه ها موجب آسیب دیدن لباسشویی و انسداد لوله تخلیه می شود.
 • لباس ها و پارچه ای آغشته به مواد اشتعال زا هستند، چون باعث جرقه می شوند.
 • الیاف و فوم.تکه تکه شدن الیاف و فوم موجب مسدودی فیلتر دستگاه می شود.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فریدولین

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تمیز کردن فیلتر لباسشویی فریدولین

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا