تعمیراتتعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیر سولاردام دوو Daewoo | کاربرد و نحوه استفاده

آموزش تعمیر سولاردام دوو و معرفی سولاردام به همراه کاربرد آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دوو Daewoo نام یک شرکت تولید لوازم خانگی در سئول کره جنوبی است. این شرکت به دلیل اینکه همواره در تلاش است تا با به کارگیری از دانش روز دنیا محصولات خود را به بالاترین کیفیت برساند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این مقاله از مجله ایبک به معرفی و نحوه تعمیر سولاردام دوو خواهیم پرداخت.

سولاردام دوو چیست؟

سولاردام و مایکروویو از نظر عملکردی شبیه به هم هستند اما تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. برای افرادی که در آشپزی ماهر نیستند اینکه به  غذا تا چه اندازه باید حرارت داده شود که خام نباشد و نسوزد، کار آسانی نیست. بسیار از افراد به دلیل آشنا نبودن با سولاردام از این دستگاه نمی کنند.  سولاردام و مایکروویو از یک فناوری یعنی امواج گرمایش نوری استفاده می کنند و تفاوت این دو در المنت به کار رفته در سولاردام است. سولاردام نوع پیشرفته مایکروویو محسوب می شود که دارای المنت های نوری است و زیر و رو غذا را گرم می کند و به گریل شدن غذا کمک می کند.

سولاردام دوو چه کاربردی دارد؟

از مهم ترین کارایی و ویژگی سولاردام دوو این است که آب مواد غذایی را تبخیر نمی کند و این امر سبب می شود تا غذا و مواد غذایی خشک و سفت نشود و در نتیجه غذا آب دار و تازه بماند.

کانوکشن در سولاردام دوو

کانوکشن در سولاردام منجر به سرعتی ۴ برابر بیشتر در پخت و پز  روی شعله گاز می شود و سرعت پخت و پز مواد غذایی را افزایش می دهد. در نتیجه با استفاده از سولاردام می توان به سرعت غذا را گرم نمود، یخ زدایی کرد و پخت را انجام داد. کانوکشن قابلیت هایی  دارد که سبب  پخت یکسان مواد غذایی  در تمام غذا می شود.

استفاده از سولاردام دوو چه مزایایی دارد؟

استفاده از سولاردام مزایا و کاربرد زیادی دارد که که به بررسی آن خواهیم پرداخت:

 • سولاردام همانطور که گفته شد آب موجود در مواد غذایی را تبخیر نمی کند. به عنوان مثال مرغ بریان توسط سولاردام خشک نمی شود زیرا المنت های نوری سولاردام به صورت کامل مرغ را بریان می کند و از تبخیر شدن آب آن جلوگیری می کند.
 • دکمه کانوکشن در سولاردام می تواند با سرعت ۴برابر بیشتر از اجاق گاز معمولی غذا را بدون ایجاد  تغییر در طعم و مزه گرم کند.
 • می توانید غذا را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان آماده کنید.
 • در سولاردام از گرم کننده های زغالی، سرامیکی و هالوژنی استفاده شده است. گرم کننده زغالی در بالای دستگاه قرار گرفته اند  و توانایی این را دارد که بتواند امواجی را با دما و عمق نفوذ بالا تولید و منتشر کنند. گرم کننده های هالوژنی و سرامیکی نیز در پایین و کف محفظه قرار گرفته اند که عمده گرما را تولید و منتشر  می کنند.
 • محفظه سولاردام به دلیل نوع طراحی آن که مدور و استوانه ای شکل است گرما را به طور یکنواخت در داخل سولاردام پخش می کند و سبب می شود تمام قسمت های ماده غذایی به طور کامل گرم و یا پخته شود.
 • دمای داخل سولاردام طی زمان ۵ دقیقه به ۳۲۰ درجه سانتی گراد می رسد که در این دما شما می توانید انواع مواد غذایی را در کمترین زمان ممکن پخته و یا گرم کنید. دمای گفته شده بیشترین دمای سولاردام است و شما می توانید این دما را تغییر بدهید و بر روی دمای مورد نظر خود را تنظیم کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید لوازم خانگی برند دوو DAEWOO

تعمیر سولاردام دوو Daewoo

علت انتخاب سولاردام دوو

اگر قصد تجربه آشپزی با کیفیت بالا را دارید سولاردام می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد و این بخاطر وجود المنت های نوری سولاردام است که از تبخیر و خشک شدن غذا جلوگیری می کند. همچنین به دلیل قابلیت هایی که سولاردام دارد تمامی بخش های غذا با بالاترین سرعت گرم و یا پخته می شود.

نکات قابل توجه هنگام خرید سولاردام

 • اولین قدم مشخص کردن جایگاه مناسب برای گذاشتن سولاردام است تا سولاردام را تهیه  کردید مکان مناسب برای آن داشته باشد. همچنین در هنگام خرید سولاردام به نکات قابل توجه مانند گریل و اینورتر توجه کنید و اینکه قدرت قابلیت های سولاردامی که انتخاب می کنید چقدر است نیز می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. به تعداد المنت ها و گریل سولاردام نیز هنگام خرید توجه کنید.
 • دیگر نکته ای که باید به آن توجه شود توان مصرفی سولاردام است.  هر چقدر که توان مصرفی سولاردام بیشتر باشد سرعت و پخت مواد غذایی نیز افزایش پیدا می کند.در نتیجه هنگام خرید سولاردام حتما به این نکته توجه کنید.
 • سولاردام دارای برنامه های پیش فرض است و بهتر است در هنگام خرید سولاردام از وجود برنامه ها اطمینان حاصل کنید زیرا وجود این برنامه ها می تواند به شما کمک کند تا تمامی غذا ها را به راحتی طبخ کنید.

تفاوت مایکروویو و سولاردام

پس از اینکه سولاردام را به طور کامل بررسی کردیم به تفاوت آن با مایکروویو می پردازیم. سولاردام و مایکروویو  علاوه بر اینکه شباهت هایی با یکدیگر دارند، تفاوت هایی نیز دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • در مایکروویو طول موج امواج  ۲۴۵۰ مگاهرتز است که این امواج پس از برخورد با دیواره ی فلزی منعکس و بر روی غذا متمرکز می شود  اما در سولاردام علاوه بر وجود  سیستم مایکروویو  المنت های نوری نیز تعبیه شده اند و در سولاردام هیتر زغالی از قسمت بالا و پایین باعث  تابیده شدن امواج گرمایشی نورانی به غذا می شوند.
 • از دیگر تفاوت های سولاردام مایکروویو طراحی محفظه آن است. طرحی سولاردام به صورت مدور و استوانه ای است تا امواج گرمایی به شکل بهتری روی ماده غذایی منعکس بشود. اما محفظه مایکروویو چهار گوش طراحی شده است.
 • در سولاردام به دلیل اینکه از دو ترکیب مایکروویو و امواج گرمایشی برای پختن  استفاده شده است، در عرض ۵ دقیقه دمای مواد غذایی به ۳۲۰ درجه می رسد و بیشتر از مایکروویو است که تنها از از امواج مایکروویو استفاده می کند.

نحوه تعمیر و عیب یابی سولاردام دوو

سولاردام دوو ممکن است گاهی دچار مشکلات و ایراداتی شود که در ادامه به بررسی این مشکلات و ایرادات به همراه با راه حل آن خواهیم پرداخت.

سولاردام غذا را گرم نمی کند

از اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است برای دارندگان سولاردام دوو پیش بیاید گرم نشدن غذا است که در ادامه به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت.

 • گاهی اوقات خراب بودن المنت های دستگاه شما سبب می شود غذا در سولاردام شما گرم نشود که در این هنگام باید به بررسی المنت پرداخت.
 • اگر حجم غذایی که در سولاردام گذاشته اید زیاد و انباشته باشد ممکن است این مشکل برای تان پیش بیاید و برای جلوگیری از آن کافی است به میزان غذایی که درون سولاردام می گذارید دقت کنید.
 • خراب بودن دکمه تنظیم درجه سولاردام نیز گاهی سبب به وجود آمدن این مشکل می شود و برای رفع آن باید به بررسی دکمه تنظیم درجه سولاردام پرداخت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین های ظرفشویی برند نانیوا naniwa

تعمیر سولاردام دوو Daewoo

جرقه زدن سولاردام دوو

از دیگر مشکلاتی که می تواند هنگام استفاده از سولاردام رخ بدهد، جرقه زدن این دستگاه است که به بررسی رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

 • این امکان وجود دارد که مشکل از سیم پیج دستگاه داخلی شما باشد و برای رفع این مشکل باید فورا دستگاه را خاموش کرد و برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام داد.
 • اگر ظروف فلزی را درون این دستگاه قرار می دهید ممکن است شاهد این مشکل باشید که برای رفع آن کافی است از ظروف شیشه ای استفاده نمایید.
 • استفاده از ظروف لب پر شده نیز ممکن است از دلایل ایجاد جرقه باشد که برای رفع آن می توانید از قرار دادن این گونه ظروف درون سولاردام خودداری نمایید.

کار نکردن قابلیت گریل سولاردام

از قابلیت های پرکاربرد سولاردام گریل کردن است که گاهی این قابلیت با مشکل رو به رو می شود که در ادامه مقاله به بررسی و رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

 • گاهی اوقات برد دستگاه شما به مشکل بر می خورد و سبب بروز این مشکل می شود که برای رفع این مشکل می توانید از تعمیر کار کمک بگیرید و یا اگر در این زمینه تخصص دارید خودتان آن را بررسی نمایید.
 • مشکل در دکمه های صفحه نمایش نیز می تواند عامل به وجود آمدن این مشکل باشد که در آن صورت باید مورد بررسی قرار گیرد.

صدای زیاد سولاردام

یکی از مشکلاتی که برای دارندگان سولاردام پیش می آید، صدای زیاد این دستگاه است که به بررسی این مشکل نیز خواهیم پرداخت.

 • قرار دادن ظروف بزرگ در دستگاه و برخورد آن با دیواره دستگاه می توانند سبب بروز صدا در سولاردام بشود که برای رفع این مشکل باید از ظروف مناسب تر استفاده نمایید.
 • در صورتی که صدای دستگاه شما کم و زیاد می شود و این صدا از قسمت های داخلی دستگاه است باید از تعمیرکار راهنمایی و مشورت بگیرید.
 • گاهی اوقات صدای دستگاه شما می تواند بر اثر خرابی ریل های دستگاه شما باشد که در این صورت لازم است دستگاه شما مورد بررسی قرار بگیرد.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی و بررسی کامل سولاردام پرداختیم و نحوه تعمیر و رفع مشکلات آن را نیز بررسی کردیم.استفاده کردن از فر می تواند برای شما بسیار راحت و دلپذیر باشد و علاوه بر آن شما می توانید در کمترین زمان غذای خود را گرم و یا آماده کنید و این ویژگی برای افراد شاغل و یا کسانی که نمی خواهند تایم زیادی را صرف آشپزی بکنند بسیار مناسب است .

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر سولاردام دوو Daewoo| معرفی سولاردام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

سولاردام دوو چیست، سولاردام دوو چه کاربردی دارد، مزیت های استفاده از سولاردام چیست، سولاردام چگونه کیفیت غذا را حفظ می کند، نحوه تعمیر و عیب یابی سولاردام دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا