تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال کنمور

چگونه می توانیم یخساز یخچال کنمور را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ما در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما روش تعمیر یخساز یخچال کنمور را توضیح دهیم. احتمال دارد شما هم در یخساز یخچال خود با مشکلاتی رو به رو شوید اگر هر چه زودتر آنها را رفع نکنید باعث از کار افتادن یخساز یخچال کنمور شما خواهد شد به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم برای شما مشکلات مربوط به یخساز یخچال ساید کنمور را توضیح داده و راه های برطرف کردن این مشکلات را هم بیان کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

روش راه اندازی یخساز یخچال کنمور چگونه می باشد؟

 یخساز یخچال کنمور

اگر شما تصمیم گرفته اید که یخساز یخچال کنمور خود را راه اندازی کنید برای این منظور در مرحله اول لوله ورودی آب یخساز را به آن وصل کنید. حالا نوبت فعال سازی یخساز می باشد برای این کار به روش زیر عمل کنید:

 • مرحله اول یخچال را بررسی کنید تا دکمه ای را که برای فعال کردن یخساز در آن قرار داده شده پیدا کنید
 •  احتمال دارد که برای روشن کردن و خاموش کردن یخساز یخچال کنمور شما یک اهرم در قسمت یخچال قرار داده شده باشد اگر متوجه وجود اهرم شدید، می توانید فعال کردن این قسمت را با اهرام انجام دهید اهرم را پایین بکشید تا یخساز یخچال شما فعال شود.

چگونه یخساز یخچال کنمور را خاموش کنیم؟

اگر احساس کردید که نیازی به یخ ندارید می توانید یخساز یخچال را خاموش کنید زیرا با این کار یخ درون یخساز جمع نشده و یخ ها به همدیگر نمی چسبند. در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از یخساز بهتر است آن را خاموش کنید. برای خاموش کردن یخساز شما باید از دکمه ice off که روی نمایشگر یخچال است  استفاده کنید. با انجام خاموش کردن یخساز در هنگام استفاده نکردن، شما هم در مصرف آب و هم در مصرف انرژی صرفه جویی کرده اید و همچنین از جمع شدن زیاد یخ هم جلوگیری می شود. اگر خواستید دوباره یخساز یخچال را فعال کنید می توانید مجددا این دکمه را فشار دهید.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال دوو

چرا باید یخساز یخچال را ریست کنیم؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در یخساز یخچال کنمور شما رخ بدهد به وجود آمدن اختلال در عملکرد یخساز می باشد. اگر شما با این مشکل روبرو شدید و عملکرد یخساز به طور طبیعی دچار اختلال شد در این هنگام شما باید یخساز یخچال خود را ریست کنید تا مشکلاتی را که باعث درست کار نکردن یخساز شده، برطرف کنید برای اینکه شما یخچال را ریست کنید باید از به وجود آمدن مشکل در یخساز مطمئن باشید البته دقت داشته باشید که ریست کردن را به صورت مکرر و در فاصله زمانی کوتاه انجام ندهید زیرا احتمال دارد که به یخچال فریزر شما آسیب برساند به طور معمول زمان مناسب برای ریست کردن یخساز عبارت است از:

۱- به وجود آمدن صدای بلند در هنگام یخ سازی یخچال سایت کنمور

۲- کار نکردن صحیح یخساز یخچال ساید بای ساید کنمور

 

چگونه یخساز یخچال ساید کنمور را ریست کنیم؟

برای اینکه شما یخساز یخچال کنمور خود را ریست کنید و آن را به حالت اولیه برگردانید بهتر است مراحلی را که برای شما میگوییم دنبال کنید:

 • برای ریست کردن یخساز در مرحله اول درب محفظه یخساز خود را باز کنید.
 •  به طور معمول دکمه ریست در قسمت زیر محفظه یخساز قرار داده شده است.
 • برای ریست کردن یخساز، شما باید دکمه ی ریست را  ۵ ثانیه نگه دارید تا یخساز شما ریست شود. بعد از اینکه یخساز را ریست کردید درب محفظه یخساز را ببندید.

چگونه یخساز یخچال کنمور را تعمیر کنیم؟

ما در این مقاله می خواهیم رایج ترین مشکلاتی را که امکان دارد برای یخساز یخچال کنمور شما اتفاق بیفتد برایتان توضیح دهیم. بسیاری از این مشکلات جزئی می باشند و شما می توانید به راحتی آن را در منزل برطرف کنید ولی اگر با استفاده از این مطالب نتوانستید یخساز یخچال خود را تعمیر کنید بهتر است که برای تعمیر یخساز یخچال خود به نمایندگی های مجاز یخچال فریزر کنمور مراجعه کنید و از متخصصین مجرب در این امر کمک بگیرید تا مشکلات بیشتری برای دستگاه شما به وجود نیاید.

چرا در یخساز یخچال کنمور یخ ها به یکدیگر می چسبند؟

 یخساز یخچال کنمور

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از مصرف کنندگان با آن روبرو هستند چسبیدن یخ ها به یکدیگر می باشد. برای اینکه این مشکل را عیب یابی کنید باید نکات زیر را بررسی کنید:

 • یکی از دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود دمای فریزر است. اگر دمای فریزر شما بیش از حد مجاز باشد احتمال دارد که یخ ها آب شده و به یکدیگر بچسبند.
 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید یخ ها زیاد شده و به یکدیگر می چسبند.
 •  سومین دلیلی که باعث بروز این مشکل می‌شود آبگیری کردن زیاد یخساز است آبگیری کردن زیاد باعث می‌شود که آب زیادی در محفظه جمع شده و یخ ها به یکدیگر بچسبند.
حتما بخوانید:   آشنا شدن با معنی دکمه های آسانسور

دلایل کار نکردن یخساز یخچال کنمور چیست؟

احتمال دارد شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که یخساز یخچال شما کار نکند، برای اینکه این مشکل را رفع کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر به دلایلی لوله انتقال آب دچار انسداد و گرفتگی شده باشد و آب به یخ ساز و یا شیر برقی نرسد باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 •  خراب شدن برد کنترلی یخساز یخچال می تواند باعث کار نکردن یخساز شود اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً باید از متخصص کمک بگیرید زیرا تست و تعمیر برد کنترلی یخساز نیاز به تخصص و مهارت دارد
 •  مورد بعدی که باید بررسی کنید میکروسوئیچ قفل درب یخچال می باشد اگر میکروسوئیچ قفل درب ایراد پیدا کرده باشد باعث می شود که یخساز یخچال شما کار نکند
 •  در آخرین مرحله بررسی کردن سلامت قطعاتی مانند ترموستات و فیلتر آب مهم می باشد اگر ترموستات و فیلتر آب خراب شده باشد باعث می شود که یخساز یخچال کنمور شما کار نکند.
 • دقت داشته باشید که فیلتر آب را باید هر چند وقت یکبار تعویض کنید.

چرا یخ از یخساز یخچال کنمور خارج نمی شود؟

اگر متوجه شدید که از یخساز یخچال کنمور شما یخ خارج نمی شود حتماً در این قسمت مشکلی رخ داده است برای اینکه مشکل را پیدا کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول شما باید بازوهای انتقال دهنده یخ را بررسی کنید احتمال دارد که این قسمت خراب شده باشد اگر بازوهای انتقال خراب شوند و یا مدول یخچال خراب شود مانع از خارج شدن یخ ها می شوند
 •  پر شدن بیش از حد مخزن و قالب یخچال می تواند باعث شود که یخچال درست کار نکرده و یا یخ از آن خارج نشود.
 • اگر شما برای مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید احتمال دارد که یخ ها به همدیگر بچسبند و چسبیدن یخ ها به یکدیگر باعث می شود که یخ از یخچال خارج نشود.

چرا یخساز یخچال کنمور یخ نمی دهد؟

اگر شما می بینید که یخ ساز درست کار می کند اما یخ نمی دهد برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که شیر برقی یخچال خراب شده و یا گیر کرده باشد این مشکل باعث یخ ندادن یخساز خواهد شد
 • اگر سنسور یخچال خراب شود در این صورت سنسور فرمان تولید یخ را صادر نخواهد کرد.
 •  خراب شدن بازوی یخساز یخچال می تواند باعث بروز این مشکل شود که این مورد نیاز به بررسی های دقیق دارد.
حتما بخوانید:   تعمیر یخ ساز یخچال سام و امرسان چگونه انجام می‌شود؟

در یخساز یخچال کنمور، سنسور در کجا قرار گرفته است؟

یکی از دلایل به وجود آمدن مشکل در یخساز یخچال کنمور، خرابی سنسور می باشد برای اینکه شما در صورت نیاز بتوانید مشکل را برطرف کنید باید ابتدا از محل قرار گرفتن آن در یخساز اطلاع داشته باشید تا بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید همانطور که می دانید وظیفه سنسور دادن فرمان به یخساز، برای تولید یخ می باشد و اگر این قطعه خراب شود یخساز با مشکل روبرو خواهد شد. سنسور در قسمت پنل پشتی یخساز قرار داده شده و شما می توانید پنل را باز کرده و به سنسور دسترسی پیدا کنید. پس اگر یخساز شما با مشکل روبرو شد باید سنسور را مورد بررسی قرار دهید و از سلامت آن مطمئن شوید زیرا خرابی سنسور می تواند باعث به وجود آمدن مشکل در یخساز شود.

محل قرارگیری ترمودیسک در یخساز یخچال کنمور کجا می باشد؟

حتما شما هم با ترمودیسک یخچال آشنا هستید و می‌خواهید بدانید که وظیفه ی ترمودیسک چیست و در کجا قرار گرفته است؟ ترمودیسک می تواند دمای بالای یخچال را تحمل کرده و از زیاد شدن دمای المنت یخچال جلوگیری کند این قطعه نقش مهمی در یخساز یخچال دارد و در مجاورت ترموستات و المنت یخچال قرار گرفته است. اگر یخساز شما با مشکل روبرو شد ترمودیسک جزو قطعاتی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا خرابی ترمودیسک باعث اختلال در کارکرد یخساز می شود.

شیر برقی یخساز کنمور در کجا قرار گرفته و وظیفه آن چیست؟

یکی از مهمترین قطعه در یخساز کنمور شیر برقی می باشد به شیر برقی، شیر ورودی هم می گویند که در قسمت پنل پشت یخچال قرار گرفته است و آبی که برای تولید یخ لازم است را به یخساز می رساند. اگر شیر برقی خراب شود آب گیری به وسیله یخساز انجام نشده و در نتیجه یخ تولید نمی شود پس در صورت به وجود آمدن مشکل برای یخساز، شما باید سلامت شیر برقی را چک کنید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما تعمیر یخساز یخچال کنمور را توضیح دادیم و مشکلات رایجی را که احتمال دارد برای یخساز کنمور شما به وجود بیاید بیان کردیم اگر شما مهارت کمی در تعمیر یخساز داشته باشید می توانید با راهنمایی های ما مشکل یخساز یخچال کنمور خود را برطرف کنید ولی اگر هیچ گونه مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است که تعمیر یخساز یخچال کنمور خود را به تعمیرکاران مجاز یخچال کنمور بسپارید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر یخساز یخچال کنمور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی یخساز کنمور در کجا قرار گرفته و وظیفه آن چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x