آموزش لوازم خانگی

برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی Candy | راهنمای کامل دکمه‌ها و علامت‌های ماشین لباسشویی کندی

برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی Candy|راهنمای کامل دکمه‌ها و علامت‌های ماشین لباسشویی کندی، راهنمای کامل برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی

لباسشویی کندی یکی از لباسشویی‌های با کیفیت موجود در بازار است، که دارای برنامه های مختلفی می باشد. کاربران می‌توانند با استفاده از این برنامه ها، لباس های گوناگون خود را مورد شستشو قرار دهند. در این مطلب به بررسی معنی کلمات این دستگاه و همچنین معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی کندی می‌پردازیم.

معرفی علامت‌های ماشین لباسشویی کندی

روی ماشین لباسشویی کندی دکمه های متفاوتی قرار دارد، که با فشار دادن هر یک از آنها می‌توانید کاری را انجام دهید. باید به این نکته توجه داشته باشید، که علامت های روی ماشین لباسشویی کندی با توجه به مدل های مختلف آن می تواند متفاوت و متغیر باشد.

A کلید Door handle

 •  با استفاده از این دکمه می‌توانید درب ماشین لباسشویی کندی را باز و بسته نمایید.

B کلید Door Security

 •  چراغ این دکمه نشان دهنده قفل بودن درب دستگاه شما است.
 • وقتی که دکمه استارت یا توقف ماشین لباسشویی کندی را میزنید، این چراغ روشن و خاموش خواهد شد.

C دکمه Start/pause

 •  با استفاده از این دکمه می توانید چرخه شستشو را در لباسشویی کندی آغاز کنید.
 • همچنین برای توقف شستشو در ماشین لباسشویی کندی باید از این دکمه استفاده کنید.

D دکمه Sensitive Care

 •  یکی از برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی کندی است، که برای مراقبت از لباس ها استفاده می گردد.

E دکمه Cold wash

 •  اگر این دکمه را فشار دهید برنامه مورد نظر شما به حالت سرد اجرا خواهد شد یعنی این علامت برای شستشوی سرد می‌باشد.

F دکمه Delay

 •  از این دکمه می توانید برای تاخیر در آغاز شستشوی لباس‌ها و برنامه های ماشین لباسشویی کندی استفاده نمایید.

G دکمه Spin

 •  با استفاده از این دکمه شما می توانید سرعت چرخش دیگ لباسشویی کندی خود را تعیین نمایید.
 • اگر دستگاه خود را در حالت No Spin است این قرار دهید ماشین لباسشویی کندی چرخش نداشته و در حالت آبکشی و یا تخلیه است.

H دکمه Spin Speed Light

 • این چراغ برای نشان دادن سرعت چرخش لباسشویی کندی تعبیه شده است.

I چراغ Wash Stage

 •  این چراغ وضعیت لباسشویی کندی را نشان می دهد که شستشوی معمولی، آبکشی و تخلیه را مشخص خواهد کرد.

M دکمه Button indicator

 •  در صورتی که موارد مختلفی را به اشتباه انتخاب کرده باشید، این چراغ ماشین لباسشویی کندی چشمک خواهد زد.

N ولوم برنامه‌های شستشو

 •  برنامه های مختلف ماشین لباسشویی کندی در این قسمت قرار داده شده است.
 • شما می‌توانید ولوم ماشین لباسشویی را بچرخانید و برنامه مورد نظر را انتخاب نمایید.

ماشین لباسشویی

انواع برنامه‌ شستشو در ماشین لباسشویی کندی

همه لباس ها را نمی توانید با یک برنامه مشخص بشویید و با توجه به جنس و رنگ آنها باید برنامه مناسبی را انتخاب کنید. در ماشین لباسشویی کندی انواع برنامه های مختلف برای پارچه ها و جنس های متفاوت تعبیه شده است، که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. در صورتی که با برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی کندی آشنا نباشید، نمی توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه مطلب برنامه های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی کندی را برای شما معرفی می کنیم، تا بتوانید استفاده بهینه از این دستگاه داشته باشید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی Candy | راهنمای کامل برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی

برنامه شستشوی Cotton

 • لباس هایی که جنس پنبه و کتان دارند را می توانید با استفاده از این برنامه مورد شستشو قرار دهید. این برنامه برای لباس هایی با جنس پنبه و کتان تعبیه شده است.

برنامه شستشوی Delicate

 •  این برنامه برای شستن لباس های ظریف مناسب از شما برای شستن لباس هایی که بسیار ظریف هستند مانند لباس های حریر و یا لباس های زیر می توانید از این برنامه ماشین لباسشویی کندی استفاده نمایید تا لباس شما آسیب نبیند.

برنامه شستشوی Wool

 •  چنانچه لباس هایی که قصد شستن آنها را در ماشین لباسشویی کندی دارید، از جنس پشم است، این برنامه برای شستشوی آنها مناسب خواهد بود. با استفاده از این برنامه لباسهای پشمی شما دفرمه نخواهند شد و حالت اولیه خود را حفظ می کنند.

برنامه شستشوی Mix

 •  وقتی که می خواهید لباس هایی با جنس های متفاوت را همزمان بشویید، می توانید از برنامه میکس استفاده نمایید. اما باید توجه داشته باشید، که برای شستن لباس هایی که جنس آنها بسیار ظریف است و یا جنس آنها نخی است این برنامه مناسب نمی‌باشد. از این برنامه برای شستن لباس هایی که رنگ های متنوعی دارند، می توانید استفاده نمایید.

برنامه شستشوی Hand Wash

 • برای شستن لباس هایی که جنس حساسی دارند می توان از برنامه استفاده نمود.
 • این برنامه با دمای ۴۰ درجه انجام خواهد شد و مدت زمان لازم برای شستشوی لباس ها با استفاده از این برنامه ۴۴ دقیقه است.

برنامه شستشوی Daily Wash

 •  لباس هایی که کثیفی و آلودگی زیادی ندارند می توان با استفاده از این برنامه مورد شستشو قرار دارد این برنامه برای شستن لباس های حساس مناسب نیست این برنامه در دو نوع ۳۲ دقیقه ‌ای و ۴۴دقیقه‌ ای انجام می‌شود.

برنامه شستشوی Sport

 •  همانطور که از اسم برنامه مشخص است برای شستن لباسهای ورزشی می توان از این برنامه استفاده نمود لباس های ورزشی و یا لباس هایی که الیاف مصنوعی دارند در صورتی که با این برنامه مورد شستشو قرار بگیرند آسیب نخواهد دید.

برنامه Sensitive

 •  از جمله برنامه هایی از که به برای حفظ سلامت افراد در ماشین لباسشویی قرار داده شده است. کسانی که به مواد شوینده حساسیت دارند، می‌توانند برای شستن لباس های خود از این برنامه استفاده کنند و نگرانی بابت آلرژی نداشته باشند. چون در این برنامه در زمان شستشوی لباس ها دما ثابت خواهد بود و موجب می‌شود، که عواملی که موجب حساسیت می‌شود مانند باکتری ها و میکروب ها به صورت کامل از بین بروند. همچنین این برنامه زمان شستشوی بیشتری دارد و با آبکشی مناسبی که دارد موجب می‌شود مواد شوینده به صورت کامل از روی لباس پاک شود و برای این کار از آب بیشتر برای آبکشی کردن لباس ها استفاده می گردد.

برنامه شستشوی Duvet

 •  برای شستشوی وسایلی مانند ملافه، پتو و لباس های مخمل می توانید از این برنامه استفاده کنید. در این برنامه درجه آب، زمان خشک کردن و چرخش به طوری تنظیم شده است، که می‌‌تواند از پس شستشوی پتو و ملافه بربیاید. این وسایل ضخامت بیشتری دارند و شستشوی آن ها متفاوت است. مقدار آبی که برای شستشوی آنها لازم است بیشتر خواهد بود. مدت زمان لازم برای آبکشی کردن این موارد نیز طولانی تر خواهد بود، چون در زمان کم آب به بخش های مختلف پتو نخواهد رسید و اصلاً نمی تواند خیس شود و همچنین مواد شوینده بر روی آن باقی خواهد ماند. در صورتی که مواد شوینده از لباس های ضخیم مانند و کاموایی پاک نشود موجب می‌شود که لباس ها بو بگیرند و همچنین با مرور زمان پوسیده می‌شوند و افرادی که به مواد شوینده حساسیت دارند، ممکن است که اذیت شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماکروفر ناسیونال National | نگهداری صحیح از ماکروفر ناسیونال

برنامه شستشوی Dark Wash

 • برای اینکه لباس های تیره شما تغییر رنگ ندهند و بور نشوند، می توانید از این برنامه در لباسشویی کندی استفاده کنید. با استفاده از این برنامه کیفیت لباس‌های شما حفظ خواهند شد. شاید شما هم تجربه این را داشتید که پس از شستن لباس‌های تیره آنها به رنگ قرمز متمایل شده‌اند، که ناخوشایند است. همچنین ممکن است که بر روی لباس‌های تیره پس از شستشو شوره هایی باقی مانده باشد. در صورتی که از برنامه مناسب برای لباس‌های تیره استفاده شود، شما با چنین مشکلاتی مواجه نمی شوید. لکه های سفید به خاطر مواد شوینده‌ای است، که برای شستشوی لباس‌های تیره استفاده شده است. در صورتی که آب بیشتری برای شستن آنها استفاده شود مواد شوینده به صورت کامل از روی این لباس ها پاک خواهند شد. در این برنامه شستشوی لباس‌های تیره شما آرام تر انجام می شود، این موجب می‌شود، که لباس شما چروک نشود. پیشنهاد می کنیم برای اینکه بر روی لباس های تیره، شوینده باقی نماند، از پودر لباسشویی استفاده نکنید و مایع لباسشویی را جایگزین آن نمایید.

اهمیت انتخاب برنامه شستشو مناسب در لباسشویی کندی

انواع لباس ها و دیگر وسایلی را که می توانید در ماشین لباسشویی شست و شو دهید را نمی توانید با یک برنامه مورد شستشو قرار دهید. چون این کار اصلاً موجب تمیز شدن آنها نخواهد شد و همچنین در صورتی که دمای دستگاه برای شستشوی آنها مناسب نباشد، لباس شما آسیب خواهد دید و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

ماشین لباسشویی

برنامه های مناسب شستشوی ماشین لباسشویی کندی در مدل های مختلف آن متفاوت است و در صورتی که اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید، می‌توانید لباس های خود را به درستی مورد شستشو قرار دهید. برنامه هایی که در ماشین لباسشویی کندی وجود دارند، هر کدام برای یک جنس خاص در نظر گرفته شده است و برای هر کدام از آنها دمای آب متفاوت خواهد بود. همچنین برنامه ماشین لباسشویی کندی باید متناسب با میزان کثیف بودن لباس‌های شما انتخاب شود. لباس هایی که زیاد آلودگی و کثیفی ندارند به مدت زمان کمتری برای شستشو نیاز خواهند داشت.

در صورتی که برنامه شستشو در ماشین لباسشویی کندی را به درستی انتخاب کنید علاوه بر اینکه کیفیت لباس شما حفظ خواهد شد دستگاه شما نیز آسیب نخواهد دید. چنانچه مصرف‌کننده نوع لکه و نوع لباس را مشخص نکند دستگاه نمی تواند کار خاصی انجام دهد و طبق همان برنامه ای که انتخاب شده است کار شستشو را انجام می دهد. در صورتی که این انتخاب درست باشد، شما از نتیجه کار راضی خواهید بود، ولی در صورتی که این انتخاب را بدون آگاهی و به صورت نادرست انجام داده باشید از نتیجه کار راضی نخواهید بود.

برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی Candy

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا