آموزش لوازم خانگی

راهنمای فارسی ماشین لباسشویی کندی Candy | کلیدها و برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین لباسشویی کندی Candy|کلیدها و برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی، راه اندازی ماشین لباسشویی کندی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برند کندی توانسته است رضایت مشتریان را کسب کند و در فروش خود موفق باشد. از افتتاح این برند ۷۰ سال می‌گذرد و محصولات مختلفی مانند ماشین ظرفشویی کندی، ماشین لباسشویی کندی، خشک کن کندی، اجاق گاز، ماکروفر و جاروبرقی را با بهترین کیفیت، طبق استاندارد اروپا، به بازار جهانی عرضه  کند. یکی از محصولاتی که در بازار ایران دارای محبوبیت زیادی است، لباسشویی کندی است. بسیاری از کاربران از این دستگاه استفاده می کنند و نیاز به راهنمای فارسی این دستگاه دارند.

نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی کندی

 •  وقتی که ماشین لباسشویی کندی را تهیه می کنید، باید آن را به روش درست و اصولی نصب و راه اندازی کنید تا دستگاه شما دچار ایراد و مشکل نشود.
 • در هنگام حمل و نقل ماشین لباسشویی کندی، نکات مربوط به حمل و نقل آن را باید رعایت نمایید.
 •  مکان مناسبی را برای نصب کردن ماشین لباسشویی کندی خود انتخاب کنید این مکان باید صاف و سفت باشد. همچنین باید در نزدیکی پریز برق قرار داشته باشد. بهتر است که ماشین لباسشویی کندی را در نزدیکی وسایل گرمازا قرار ندهید.
 • ماشین لباسشویی کندی را با رعایت فاصله مناسب از قسمت پشت و اطراف با دیوارها قرار دهید.
 • به این نکته نیز باید توجه داشته باشید، که لوله هایی که در پشت ماشین لباسشویی کندی قرار دارند، نباید تحت فشار باشند.
 •  پس از اینکه شیرآلات را در ماشین لباسشویی کندی به درستی و به صورت محکم بستید و این دستگاه را نصب نمودید، ماشین لباسشویی خود را تراز کنید.

کلیدهای روی ماشین لباسشویی کندی

کلیدهای کنترلی که بر روی لباسشویی کندی قرار دارند هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. برای اینکه با کارایی این کلیدها آشنا شوید، در ادامه به بررسی این کلید ها می پردازیم:

علامتA : این علامت نشان دهنده دستگیره در لباسشویی کندی می باشد. اگر شما انگشت خود را روی دستگیره درب ماشین لباسشویی کندی قرار دهید و آن را فشار دهید، درب ماشین لباسشویی باز خواهد شد.

علامت B: این علامت نشان دهنده هشدار امنیتی درب ماشین لباسشویی کندی می باشد. در صورتی که درب دستگاه بسته باشد و ماشین لباسشویی کندی روشن باشد، این چراغ روشن خواهد شد. وقتی که کلید روشن و خاموش دستگاه زده شود و درب دستگاه شما بسته باشد، این چراغ چشمک خواهد زد.

علامت C: این علامت نشان دهنده کلید روشن و خاموش دستگاه می باشد. چنانچه ماشین لباسشویی کندی در حال کار باشد و این کلید را فشار دهید، دستگاه شما متوقف خواهد شد و چنانچه ماشین لباسشویی کندی خاموش باشد و این کلید را فشار دهید، ماشین لباسشویی روشن خواهد شد.

علامت D: این علامت برای شستشوی سریع می باشد. وقتی که این کلید را فشار می دهید، یعنی شستشوی سریع را انتخاب نمودید.

علامت E: این کلید برای شستن لباس هایی که جنس آنها از نخ و یا کتان است، به کار برده می شود. این کلید مناسب شست و شوی لباس های کودکان و همچنین لباس های نازک است. با انتخاب این کلید لطافت و نرمی لباس شما حفظ خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی یخچال فریزر کندی Candy | تنظیمات یخچال فریزر کندی

علامت F: برای از بین بردن لکه های سخت از لباس هایی با جنس نخی و کتان می‌توانید، از این علامت و کلید در لباسشویی کندی استفاده نمایید.

علامت G: برای ایجاد تاخیر در آغاز شستشو به کار برده می شود. برای اینکه بتوانید در شروع شستشو تاخیر ایجاد کنید، باید بدین ترتیب عمل کنید: در ابتدا برنامه را انتخاب کنید. وقتی برنامه را انتخاب می‌کنید، چراغ هشدار چشمک خواهد زد. کلید شروع تأخیر را بزنید. سپس کلید شروع و توقف را باید فشار دهید، تا مدت زمان تاخیر در شستشو شروع شود و در این حالت چراغ هشدار چشمک نخواهد زد و روشن می ماند. وقتی که زمان تاخیر تمام شد، ماشین لباسشویی خود به خود شروع به کار خواهد کرد.

علامت H با استفاده از کلید شما می توانید سرعت چرخش تنظیم کنید وقتی کلید را فشار می دهید، سرعت چرخش قابل تنظیم خواهد بود.

علامت I: این دکمه چراغ های هشدار دهنده برای سرعت چرخش ماشین لباسشویی کندی است. وقتی که برنامه مورد نظر خود را انتخاب می کنید، سرعت ماکزیمم چرخش با این چراغ نمایش داده خواهد شد.

علامت L: زمان باقیمانده تا پایان چرخه شستشو با استفاده از این علامت نشان داده خواهد شد. این چراغ شما را از مدت زمان باقی مانده برای شستشو آگاه می‌کند و می‌توانید با استفاده از آن مدیریت زمان داشته باشید.

چگونه ماشین لباسشویی کندی مناسب را از بین انواع مدل‌های آن انتخاب کنیم؟

شما باید با توجه به ظرفیت بار، مقدار انرژی مصرفی، در دسترس بودن برنامه ها، اندازه و … ماشین لباسشویی کندی مناسب را از بین انواع لباسشویی های کندی انتخاب کنید. برای افرادی که فضای کافی ندارند، یکی از عوامل مهم برای انتخاب ماشین لباسشویی کندی، کم جا گرفتن این دستگاه می باشد. چون آنها باید ماشین لباسشویی خود را در آشپزخانه و یا در نزدیکی اتاق خواب خود بگذارند.

برخی نیز به دنبال ماشین لباسشویی هستند که کمترین سر و صدا داشته باشد. چون آنها مجبور هستند در شب از این دستگاه استفاده کنند. برای این افراد ماشین لباسشویی کندی با موتور اینورتر پیشنهاد می شود. ماشین های لباسشویی که موتور اینورتر دارند، صدای بسیار کمتری دارند. موتور این دستگاه کمتر کار می‌کند و در نتیجه لرزش و صدای کمتری دارد. لباسشویی کندی بیشترین قدرت را با مصرف برق حداقل دارد. ماشین های لباسشویی کندی با موتور اینورتر دارای قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدل ها می باشند. اما این قیمت اضافه به دلیل صرفه جویی در انرژی و عملکرد خوبی که دارد، بسیار به صرفه است.

ماشین لباسشویی کندی

استفاده درست از ماشین لباسشویی کندی

در دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی کندی، نکات مهمی برای استفاده درست و اصولی از این دستگاه وجود دارد. رعایت کردن این نکات موجب خواهد شد، که ماشین لباسشویی شما عمر مفید بیشتری داشته باشد و کارایی آن کاهش پیدا نکند.

 • ماشین لباسشویی کندی را باید در فضایی قرار دهید که به دور از رطوبت بوده و سربسته باشد.
 • بهتر است، که نصب کردن لباسشویی کندی را به تعمیرکار متخصص و تکنسین نمایندگی‌های معتبر بسپارید.
 • به ظرفیت ماشین لباسشویی کندی خود توجه داشته باشید و از وارد کردن لباس های بیش از اندازه ظرفیت آن خودداری کنید. این کار موجب می‌شود، که دستگاه شما آسیب ببیند و همچنین لباس های شما به خوبی شسته نشود.
 • فقط برای شستشوی لباس‌های خیلی کثیف از برنامه پیش شستشو استفاده نمایید. برای لباس هایی که آلودگی زیادی ندارند، لزومی ندارد که از این برنامه استفاده کنید. در صورت استفاده از برنامه پیش شستشو مصرف انرژی بالاتر خواهد بود.
 •   وقتی که از دستگاه لباسشویی خود استفاده نمی کنید، حتماً آن را از برق بکشید.
 •  شلنگ آب ماشین لباسشویی کندی را باید هر ۶ ماه یکبار عوض کنید.
 •  با توجه به جنس لباس و میزان کثیف بودن آنها برنامه مناسب برای شستشو انتخاب کنید، تا هم لباس‌های شما آسیب نبیند و هم دستگاه صدمه نبیند. لباس هایی که جنس‌های نازک تر دارند، به برنامه هایی با مدت زمان کم نیاز خواهند داشت. اما لباس هایی که ضخیم تر و کثیف تر هستند، به برنامه هایی با مدت زمان بیشتر و آبکشی بیشتر احتیاج خواهند داشت.
 •  چنانچه ماشین لباسشویی کندی شما دچار ایراد و مشکل شده و یا اینکه صدای غیر طبیعی از آن به گوش رسید، حتماً دستگاه خود را خاموش کرده و آن را عیب یابی و تعمیر کنید. در غیر این صورت دستگاه شما آسیب های بیشتری خواهد دید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مقایسه اتو پرس و اتو معمولی

ماشین لباسشویی کندی

تراز کردن ماشین لباسشویی کندی

 •  وقتی که مراحل نصب ماشین لباسشویی کندی را با دقت انجام دادید، نوبت به تراز کردن ماشین لباسشویی می رسد.
 •  پیچ های تراز را به پایه ها متصل کنید.
 • یک دستگاه تراز را بر روی ماشین لباسشویی کندی قرار دهید و پایه ها را با توجه به آن تنظیم نمایید و هر لحظه این دستگاه تراز را چک نمایید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی کندی

برای اینکه ماشین لباسشویی کندی شما عملکرد بهینه داشته باشد و بتواند شستشوی لباس‌های شما را به طور رضایت بخشی انجام دهد، باید به نظافت این دستگاه توجه کافی داشته باشید. نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی کندی به این ترتیب است:

 •  ماشین لباسشویی کندی را بدون اینکه لباسی در داخل آن قرار دهید، روشن کنید، تا محفظه درونی آن به صورت کامل تمیز شود.
 •  جاپودری ماشین لباسشویی را از جای خود خارج کرده و با استفاده از سرکه آن را تمیز کنید. پس از اینکه جاپودری را مورد شستشو قرار دادید و خشک شد، می توانید در محل مخصوص خودش قرار دهید.
 •  لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کندی را خوب تمیز کنید، این مکان محل مناسبی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌باشد.
 • در انتها با استفاده از دستمال نرم بدنه ماشین لباسشویی کندی را با دقت تمیز کنید و لکه ها و گرد و خاک آن را از بین ببرید.

نتیجه‌گیری

با استفاده درست و اصولی از ماشین لباسشویی کندی می‌‌توانید کیفیت شستشو را در این دستگاه افزایش دهید و همچنین از خرابی و صدمه دیدن دستگاه خود جلوگیری کنید. در این مطلب ص نکات مهم دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کندی را ارائه دادیم. برای تمامی کاربران دانستن و رعایت کردن این نکات ضرورت دارد. چنانچه دستگاه شما دچار خرابی و ایراد شد، تعمیر آن را به نمایندگی ها و مراکز معتبر بسپارید، تا دستگاه شما دچار مشکلات بیشتر نشود.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای فارسی ماشین لباسشویی کندی Candy

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی کندی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا