تعمیراتتعمیرات لباسشویی

راهنمای نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود KENWOOD

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی کنوود با اینکه از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار است ولی امکان دارد به مرور زمان نیاز به تعمیر پیدا کند در این مقاله از ایبک امداد مشکلات رایج ماشین لباسشویی کنوود همچنین عیب یابی و برطرف کردن این مشکلات را هم برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد تا در صورت نیاز بتوانید در منزل مشکل را عیب یابی کنید اگر خودتان در زمینه ماشین لباسشویی مهارتی ندارید در هنگام بروز خرابی در ماشین لباسشویی کنوود به هیچ وجه اقدام به تعمیر آن نکنید و حتماً با نمایندگی های تعمیرات کنوود تماس بگیرید.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی کنوود به دلایل مختلف بعد از مدتی احتمال دارد نیاز به تعمیر داشته باشد در ادامه ما می خواهیم راهکارهایی را برای آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در منزل برای شما ارائه کنیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان آن را عیب یابی و تعمیر کنید دقت داشته باشید بعضی از مشکلات ماشین لباسشویی کنوود تخصصی می باشد و حتماً باید به وسیله متخصص مجرب بررسی و تعمیر شود در صورتی که لازم بود ماشین لباسشویی شما به طور تخصصی بررسی شود حتماً به نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود مراجعه کنید.

بررسی مشکلات رایج در ماشین لباسشویی کنوود

در ادامه می خواهیم مشکلاتی که امکان دارد برای ماشین لباسشویی کنوود شما به وجود بیاید به طور کامل برایتان توضیح داده و راهکارهای برطرف کردن این مشکلات را هم برایتان بیان کنیم:

دلایل لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلات در ماشین لباسشویی لرزش زیاد دستگاه است اگر ماشین لباسشویی شما هم با این مشکل روبرو است مهمترین دلیل آن تراز نبودن دستگاه است برای برطرف کردن این مشکل باید ماشین لباسشویی را در جایی صاف قرار دهید و آن را تراز کنید زیرا این تکان های شدید باعث می شود که به ماشین لباسشویی کنوود شما آسیب جدی وارد شود.

چرا ماشین لباسشویی کنوود کار نمی کند؟

ماشین لباسشویی کنوود

 

 

 • دلایل مختلف می تواند باعث از کار افتادن ماشین لباسشویی شما شود ساده ترین دلیل قطع شدن برق است.
 •  پس اولین کاری که شما باید انجام دهید بررسی کردن برق ساختمان و بعد از آن پریز ورودی دستگاه است امکان دارد پریز خراب باشد.
 • احتمال دارد کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی خراب شده باشد و درخواستی برای روشن شدن به برد ارسال نکند و این باعث کار نکردن ماشین لباسشویی شما می شود.

دلایل مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی چیست؟

اگر فیلتر ماشین لباسشویی کنوود مسدود شود تخلیه در ماشین لباسشویی صورت نمی گیرد برای برطرف کردن این مشکل باید فیلتر تخلیه را به طور منظم و به نسبت کارکرد دستگاه، تعویض کنید. فیلترهای تخلیه در ماشین لباسشویی نقش مهمی دارند پرز، مو و کثیفی های دیگر را در لباس به خود جذب کرده و از داخل شدن این مواد به داخل پمپ جلوگیری می کنند تقریبا می توان گفت که فیلتر نوعی محافظ پمپ است و باید هر چند وقت یکبار آن را عوض کنید تا در پمپ مشکلی به وجود نیاید.

دلایل از کار افتادن کلیدهای ماشین لباسشویی کنوود چیست؟

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما کار نمی کند و غیر فعال شده است موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر قفل کودک در ماشین لباسشویی فعال شود تمام کلیدهای ماشین لباسشویی از کار خواهد افتاد.
 •  در مرحله اول قفل کودک را چک کنید و از غیرفعال بودن آن اطمینان پیدا کنید.
 • دلیل دیگری  که می تواند باعث غیرفعال شدن کلیدهای ماشین لباسشویی شود خراب شدن برد دستگاه است.
 • برد اصلی ترین قسمت ماشین لباسشویی می باشد که تمام فرمان های دستگاه به وسیله برد صادر می‌شود اگر برد خراب شود حتماً باید به کمک یک تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ایندزیت indesit

دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی چیست؟

گاهی ممکن است در حین کار به صورت ناگهانی دستگاه لباسشویی کنوود شما از کار بیفتد اگر این اتفاق برای شما افتاد موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد برق ساختمان قطع شده باشد ابتدا برق ساختمان را بررسی کنید.
 • فیوز برق را چک کنید احتمال دارد پریز برق خراب شده باشد.
 • اگر موارد بالا را بررسی کردید و مشکلی نداشت احتمال دارد برد الکترونیکی دستگاه و تایمر آن خراب شده باشد.
 • اگر خرابی از این قسمت باشد باید حتما به وسیله تعمیرکار مجرب بررسی شود.

دلایل صدای ناهنجار در ماشین لباسشویی کنوود چیست؟

اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی کنوود خود متوجه سر و صدای زیاد و ناهنجار شدید دلایل بروز این مشکل موارد زیر است:

 • مهمترین دلیل بروز مشکل، تراز نبودن ماشین لباسشویی می باشد به محل قرارگیری پایه های ماشین لباسشویی دقت کنید تا صاف باشد.
 • خراب شدن کاسه نمد یا کمک فنر ماشین لباسشویی می تواند باعث سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی کنوود شما شود باید این قطعات را بررسی کنید و در صورت خراب بودن آنها را عوض کنید.
 • اگر تسمه ماشین لباسشویی شما خراب باشد می تواند باعث به وجود آمدن صدا های زیادی در ماشین لباسشویی کنوود شود در این صورت باید تسمه تعویض شود.
 • اگر بیش از حجم ماشین لباسشویی، لباس در دیگ لباسشویی بریزید باعث می شود که دستگاه به سختی چرخیده و تولید صداهای ناهنجار کند.

دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی چیست؟

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی کنوود شما دچار نشتی شده باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • سهل انگاری در نصب می تواند یکی از دلایل بروز مشکل باشد که باعث می شود شیلنگ ورودی دچار نشتی شود.
 • وجود اشکال در پمپ تخلیه می تواند باعث شود که ماشین لباسشویی کنوود شما دچار نشتی شود این مورد باید به وسیله تعمیرکار باتجربه بررسی و تعمیر شود.
 • فرسوده شدن و یا خراب شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هم می‌تواند باعث بروز نشتی شود.
 • فرسودگی لاستیک دور درب لباسشویی در اثر گذشت زمان و با زیاد باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی اتفاق می‌افتد.
 • دلیل دیگر نشت ماشین لباسشویی فرسوده شدن لوله های تخلیه است که باید در صورت بروز این مشکل آنها را تعویض کنید.
 • شل شدن واشر انتهای شیلنگ ها می تواند باعث نشتی ماشین لباسشویی شود.

دلایل عدم تخلیه درست ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی کنوود

اگر ماشین لباسشویی شما آب را خوب تخلیه نمی کند باید برای برطرف کردن مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • متداول ترین دلیل برای بروز این مشکل می تواند خراب شدن پمپ تخلیه باشد.
 • اگر پمپ تخلیه لباسشویی شما خراب شد حتماً باید به وسیله یک تعمیرکار تعویض شود.
 • اگر شیلنگ تخلیه به وسیله مو ها و پرزهای روی لباس مسدود شود می تواند باعث عدم تخلیه لباسشویی شود.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا آب ماشین لباسشویی را تخلیه کنید بعد از آن شیلنگ را از جای خود در آورید و آب را با فشار زیاد وارد شیلنگ کنید تا آشغال هایی که در آن گیر کرده خارج شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

چرا دور تند ماشین لباسشویی کنوود کار نمی کند؟

اگر در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خود متوجه شدید که دور تند آن کار نمی کند باید دلیل این مشکل را پیدا کنید برای این منظور موارد زیر را بررسی کنید:

 • یکی از دلایلی که می تواند باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شود خراب شدن خازن راه اندازی دور تند است در مرحله اول شما باید خازن را چک کنید و اگر خازن خراب بود آن را عوض کنید.
 • گاهی امکان دارد ولتاژ به دور تند نرسد این باعث می شود که ماشین لباسشویی روی دور تند خود کار نکند در این صورت باید آن را بررسی کنید.
 • خراب شدن و یا قطع شدن سیم های رابط دور تند هم می تواند باعث بروز این مشکل شود خرابی سیم های رابط باعث می شود دستگاه نتواند روی دور تند کار کند در این صورت باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

چرا مواد شوینده روی لباس باقی می ماند؟

اگر بعد از استفاده از ماشین لباسشویی متوجه شدید که روی لباس های شما لکه های مواد شوینده باقی مانده است باید برای برطرف کردن مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر المنت ماشین لباسشویی شما خراب شود آب گرم وارد لباسشویی نشده و لباس ها با آب سرد شسته می‌شوند آب سرد هم نمی تواند شوینده ها را از روی لباس به طور کامل پاک کند به همین دلیل مواد شوینده بر روی لباس شما باقی می ماند.
 • اگر شما از شوینده های نامناسب و غیر استاندارد استفاده کنید باعث می‌شود که پودر بعد از شستشو بر روی لباس باقی بماند بهتر است که از پودر های مناسب ماشین لباسشویی استفاده کنید.
 • استفاده از شوینده ها به مقدار زیاد هم می تواند باعث بروز این مشکل شود پس دقت داشته باشید هیچ گاه بیشتر از مقدار لازم داخل جاپودری شوینده نریزید.

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند؟

شاید شما فکر کنید کف نکردن ماشین لباسشویی شما یک ایراد است ولی باید بگوییم نه تنها کف نکردن دستگاه لباسشویی ایراد نیست بلکه برای دستگاه شما یک حسن هم محسوب می شود. بسیاری از افراد برای شستن لباس های خود در ماشین لباسشویی، از پودر های دستی استفاده می کنند پودر دستی بسیار کف کرده و مانع از شستشوی درست لباس ها خواهد شد باید برای شستن لباس حتماً از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید زیرا این شوینده ها کف کمتری داشته و لباس های شما را بیشتر تمیز می کند.

اگر ماشین لباسشویی کف کند باعث می شود به پمپ تخلیه و یا هیدروستات آسیب وارد شود پس بهتر است از شوینده‌هایی استفاده کنید که کف کمتری دارند و مخصوص ماشین لباسشویی هم هستند تا هم لباس های شما بهتر تمیز شود و هم ماشین لباسشویی شما خراب نشود.

سخن پایانی

از جایی که ماشین لباسشویی یک وسیله بسیار ضروری در منزل می باشد خرابی آن می تواند باعث بروز مشکلات زیادی برای شما شود در این مقاله از ایبک امداد ما مشکلات رایج در ماشین لباسشویی کنوود را برایتان بیان کردیم و روش های برطرف کردن آن را هم توضیح دادیم تا شما بتوانید با کمک این راهکارها ایرادات جزئی ماشین لباسشویی خود را برطرف کنید ولی اگر با این راهنمایی ها نتوانستید مشکل را برطرف کنید حتماً به نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود مراجعه کنید و از خدمات تعمیرات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مواد شوینده روی لباس باقی می ماند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا