مجله ساختمان

دیزاین آشپزخانه محبوب هالیوود | سبک‌های دیزاین آشپزخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در هنگام بازسازی و طراحی منازل اکثر افراد دکوراسیون‌ها و طرح‌هایی که در فیلم‌های مورد علاقه خود دیده‌اند را در خاطرشان مرور می‌کنند و به دنبال آن هستند که تا جایی که امکان دارد طرح و دیزاین آشپزخانه نزدیک به آنها را پیاده سازی کنند. همه‌ی فیلم‌ها طراحی‌هایی با هزینه‌های چندین میلیون دلاری داشته‌اند، به همین علت توجه اکثر افراد را به خود جلب کرده و پر زرق و برق به نظر می‌آیند.

دیزاین آشپزخانه

دیزاین آشپزخانه فیلم اسمت رو به من بگو

دیزاین آشپزخانه در این فیلم که برای قرن هفدهم است، بسیار زیبا و ایده‌آل بوده و برای داستان رویایی و عاشقانه فیلم، پس زمینه مناسب را مهیا نموده است. فضای اجتماعی به رنگ سفید و آرامش بسیار خوب فضا به همراه منظره‌ای سبز و باغ جذابیت فضای قدیمی را چند برابر نموده است.

استفاده از کاشی‌ها و دیوارهای سفید، ظروف و قابلمه‌های مسی و دیگر جزئیات موجب ایجاد این فضا شده است. انرژی آرام این فضا بی نظیر است.

دیزاین آشپزخانه فیلم تعطیلات

دیزاین آشپزخانه در فیلم تعطیلات دارای جزئیات بسیار زیاد با چهارچوبی مدرن است که فضای زیبا و متعادل را خلق نموده است. کابینت‌های سرمه‌ای همراه با کانتر سفید و همچنین جزیره چوبی سبب به وجود آمدن محیط بسیار گرم شده است. در آخر نیز همه این ویژگی‌ها و عناصر در کنار هم موجب زیباتر شدن این فضا شده‌اند.

دیزاین آشپزخانه فیلم جولی و جولیا

در فیلم جولی و جولیا فضای واقعی آشپزخانه را می‌توان درک کرد. آشپزخانه خیره کننده و زیبای این خانه فضایی پر از کنجکاوی‌های جذاب و ایده‌های ناب می‌باشد. نمای سفید کاشی کاری در دیزاین این آشپزخانه همراه با طرح‌های ظریف که سبز رنگ هستند، موجب شده است که دیزاین این آشپزخانه به شدت گرم و زیبا به نظر آید. به همین علت این فیلم در فهرست بهترین دیزاین فیلم‌های سینمایی قرار گرفته است.

حتما بخوانید:   انواع بتن مسلح و کاربرد های آن چیست

دیزاین آشپزخانه فیلم کمک

در دیزاین آشپزخانه فیلم کودک به صورت بسیار مناسب یکپارچگی ایجاد شده است. کفپوش چهارخانه آبی و سفید در کنار میز سبز و صندلی‌های قرمز موجب ایجاد فضای بسیار آرام ولی با انرژی فوق العاده ایجاد نموده است. در کنار این استفاده متعادل از رنگ سفید موجب شده است که در فضا انرژی بسیار خوبی جریان داشته باشد.

دیزاین آشپزخانه فیلم جادوی عملی

دیزاین آشپزخانه کوچک در این فیلم با سبک ویکتوریایی طراحی گردیده است. سطح چوبی و کفپوش‌های از جنس چوب آن، کاشی‌های پررنگ، سقف طاقدار و اجاق گاز منقلی و… همه موجب ایجاد فضایی جادویی و پرنشاط در این خانه شده‌اند.

دیزاین آشپزخانه فیلم خانواده مدرن

انتخاب آشپزخانه زیباتر در فیلم خانواده مدرن کار سختی خواهد بود. با این حال می‌توان دیزاین آشپزخانه مدرن گلوریا و جی را بسیار زیبا دانست. آشپزخانه‌ای با وسایل استیل، دیوارهای رنگ شده، صندلی‌هایی با طرح گورخر و کانتر سفید و براق المان‌هایی هستند که آنها در کنار یکدیگر موجب ایجاد فضای خارق‌العاده شده‌اند.

دیزاین آشپزخانه فیلم یکی باید کوتاه بیاید

در فیلم هالیوودی یکی باید کوتاه بیاید، دکوراسیون آشپزخانه نظر اکثر افراد را به خود جلب نمود. کفپوش‌های بسیار براق، وسایل هنری، جزیره بزرگ، کابینت ساده و… موجب شده‌اند که محیط آشپزخانه زیبا، مدرن و روشن به وجود آید. به همین علت این فضا برای فیلم دراماتیک و مهیج موقعیت خوبی را ایجاد نموده است.

دیزاین آشپزخانه فیلم دانتون آبی

محیط آشپزخانه در فیلم دانتون به گونه‌ای است که بیشتر شخصیت‌ها و کارمندان فیلم زمان خود را در آن سپری کرده‌اند. در حقیقت می‌توان گفت این آشپزخانه به نوعی یکی از فضاها و بخش‌های اصلی این فیلم محسوب می‌شود. نور متوسط با فضای روستایی در این آشپزخانه در کنار کتری‌های قدیمی تابه‌ها و قابلمه‌ها و… همه نشان دهنده دیزاین آشپزخانه به سبک اوایل دهه ۱۹۰۰ است.

دیزاین آشپزخانه فیلم پیچیده است

در این فیلم دیزاین آشپزخانه به صورت مدرن انجام شده است و در آن چراغ‌های آویزان و بلند و وسایل استیل فضای بسیار شیک و خارق‌العاده را شکل داده‌اند. با اینکه میز غذاخوری در این آشپزخانه از جنس قدیمی و چوبی است، ولی در فضا احساس راحتی زیادی را ایجاد نموده است. فضای این آشپزخانه پر از نور طبیعی است. به همین علت این مورد در کنار رنگ سفید بسیار دلنشین‌تر می‌شود.

دیزاین آشپزخانه فیلم بچه‌ها حالشان خوب است

این فیلم آشپزخانه در عین حال که ساده است و سبک مدرن می‌باشد، از فضای یک دست و گرم هم برخوردار می‌باشد. جزیره کوچک و جمع و جور و کابینت به کار رفته در این آشپزخانه پر از ظرف و ظروف و کتاب‌های آشپزی است. به همین علت به افراد احساس راحتی زیادتری انتقال می‌دهد.

حتما بخوانید:   شیک ترین و مدرن ترین دیوارپوش ها برای سالن پذیرایی

دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن

از سبک‌های بسیار محبوب برای دیزاین آشپزخانه سبک مدرن است. یکی از ویژگی‌های بارز این مدل این است که در محیط سادگی را ایجاد می‌کند. در این سبک معمولاً کتاب حالت افقی و یک تکه و بدون دستگیره و هیچ نقش و نگاری به صورت یک دست طراحی می‌شوند. در آشپزخانه و کاشی‌هایی که در این فضا به کار برده شده است، دارای رنگ و طرح خاصی نمی‌باشند و ظاهری ساده دارند.

زیبایی آشپزخانه مدرن به این است که در آن از بهترین متریال طبیعی و موادی با بهترین برندها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی و دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن معمولاً از رنگ‌های خنثی مثل نقره‌ای، سفید، طوسی و کرمی استفاده می‌شود.

دیزاین آشپزخانه

دیزاین آشپزخانه به سبک کلاسیک

یکی دیگر از سبک‌ها برای دیزاین آشپزخانه مربوط به قرن‌های هجده، نوزده و بیست میلادی می‌باشد که در کشورهای آمریکا و اروپا رواج یافت. بر خلاف سبک مدرن که سادگی زیادی در آشپزخانه ایجاد می‌شود، در سبک کلاسیک باید از وسایل تزیینی بیشتری استفاده شود. در چیدمان آشپزخانه کلاسیک مواد اولیه‌ای مانند سنگ و چوب بیشتر استفاده می‌شود.

دیزاین آشپزخانه

دیزاین آشپزخانه به سبک روستایی

یکی دیگر از سبک‌های بسیار مناسب برای چیدمان و دیزاین آشپزخانه سبک روستایی است که حس و حال روستا نشینی را در افراد بیشتر می‌کند. در این مدل بیشتر متریال‌هایی از جنس چوب استفاده می‌شود و از رنگ‌های زرد، قرمز و قهوه‌ای در طراحی این آشپزخانه بیشتر استفاده می‌شود.

برای اینکه در دیزاین آشپزخانه زیبایی بیشتری ایجاد شود، از کفپوش‌هایی که طرح چوب دارند استفاده می‌کنند. در دیزاین آشپزخانه به سبک روستایی طرح سرامیک‌ها و کاشی‌ها هم چوبی هستند. به جای استفاده از دکوری‌ها و وسایل تزیینی جدید بیشتر از صنایع طبیعی و دستی استفاده می‌شود. معمولاً کابینت‌های بخش بالایی به حالت شلف دیواری طراحی می‌شود و برای آن درب در نظر گرفته نمی‌شود. دلیل این طراحی به علت دسترسی راحت‌تر به وسایل چیده شده و ظروف در کابینت انجام می‌شود.

دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

در دیزاین صنعتی آشپزخانه بیشتر برای طراحی اجزای داخلی از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود و متریال‌های خشن و سخت بیشتر در این آشپزخانه‌ها کاربرد دارند. برای نمونه برای درست کردن قفسه‌ها معمولاً از فولاد ضد زنگ استفاده می‌کنند. همچنین چیدمان دیوارها به کمک آجرها انجام می‌شود.

در حالی که ساختار این دیزاین جنبه سیمانی و بتنی دارد، بهتر است که برای نورپردازی طبیعی و بالا از لامپ‌های تیره یا فلزی کمک بگیرید. سینک‌هایی که در این آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود، از جنس سنگ مرمر بوده و دارای کیفیت و مقاومت بسیار بالایی هستند.

حتما بخوانید:   مشخصات لوله صنعتی چیست

سبک روستیک در دکوراسیون آشپزخانه

در آشپزخانه‌هایی که دارای سبک روستیک هستند معمولاً از دکوری‌ها و وسایل قدیمی در چیدمان آن استفاده می‌کنند از مزیت‌های این سبک این است که ایجاد حس آرامش و راحتی، صداقت، بی‌ریایی و یک رنگی می‌کند. در دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک سقف چوبی، دیوارهای سنگی و دکوری‌های آجری شکل از جمله آیتم‌هایی هستند که به کار برده می‌شوند. همچنین در این سبک از چوب‌ها و فلزاتی که دارای ظاهر قدیمی پوسیده و زنگ زده هستند استفاده می‌شود.

سبک اسکاندیناوی در دیزاین آشپزخانه

اگر خواهان زیبایی و سادگی هستید، می‌توانید در دیزاین آشپزخانه از سبک اسکاندیناوی استفاده کنید. در طراحی این آشپزخانه از خطوط منظم و یکدست استفاده می‌شود. در این سبک مشخصه اصلی استفاده از مواد طبیعی می‌باشد. یکی از نمونه‌ها استفاده از کفپوش‌های چوبی است. در این سبک یکی از آیتم‌هایی که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرد، نورپردازی مناسب و درست در محیط آشپزخانه می‌باشد. به کار بردن آثار هنری و صنایع دستی در سبک اسکاندیناوی حرف اول را می‌زند.

دیزاین آشپزخانه مینیمال

این سبک از طراحی آشپزخانه مینیمال به سبک اسکاندیناوی شباهت زیادی دارد و از جمله سبک‌های محبوب به حساب می‌آید. همانطور که گفته شد رعایت نظم و سادگی یکی از مشخصات سبک مینیمال در دیزاین آشپزخانه می‌باشد. همه لوازم و ظروف مورد نیاز در کابینت قرار داده می‌شود و خبری از نامنظمی و شلوغی در چیدمان آشپزخانه وجود نخواهد داشت. معمولاً از رنگ‌های خنثی مانند سفید یا مشکی برای طراحی دیزاین آشپزخانه به سبک مینیمال استفاده می‌شود.

دیزاین آشپزخانه

سخن تکمیلی

یکی از مراحل مهم دکوراسیون منزل طراحی و دیزاین آشپزخانه می‌باشد سبک دکوراسیون هالیوودی از پارچه‌های مجلل، لوازم جانبی ظریف و روشن استفاده می‌شود. برای چیدمان آشپزخانه می‌توانید از سبک‌های مختلف استفاده کنید، به سبکی که برای دیزاین آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید.

باید رنگ کابینت‌ها، کفپوش و دیوارها را متناسب با آن انتخاب نمایید. در صورتی که می‌خواهید فضای خلوت و ساده‌ای در آشپزخانه ایجاد شود، می‌توانید از سبک مدرن استفاده نمایید. در این سبک همه وسایل داخل کابینت قرار می‌گیرند و فضای آشپزخانه شلوغ به نظر نمی‌آید. اما برخی از افراد مایل هستند که دیزاین آشپزخانه خود را مانند فیلم‌های هالیوودی انجام دهند، در این صورت به جزئیات نیز باید دقت داشته باشید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دیزاین آشپزخانه محبوب هالیوود | سبک‌های دیزاین آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی انواع سبک‌های دیزاین آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x