تعمیرات لباسشویی

چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید | نگهداری از لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

وقتی که ماشین لباسشویی آسیب می‌بیند یا خرابی پیدا می‌کند، بسیار آزاردهنده خواهد بود. بنابراین باید با نحوه استفاده درست و مراقبت اصولی از این دستگاه آشنایی کافی داشته باشید و در مورد چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، اطلاعات کافی داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید از خرابی و آسیب دیدگی ماشین لباسشویی خود جلوگیری می‌کنید و همچنین در این صورت شستشوی لباس‌ها به بهترین نحو انجام خواهد شد و آسیبی به آنها نیز وارد نخواهد شد.

چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

علاوه بر مواردی که در این مطلب خواهیم گفت، باید بدانید که برای انجام دادن برخی از اقدامات دیگر مثل ریختن جوهر نمک در دستگاه حتماً از متخصصان راهنمایی بگیرید. چون برخی از موارد برای ماشین لباسشویی بیش از اندازه تهاجمی بوده و وقتی از آنها استفاده می‌شود، ممکن است که به ماشین لباسشویی آسیب‌هایی وارد شود.

در حقیقت با رعایت کردن برخی از نکات بسیار ساده می‌توانید سبب افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی خود شوید. همچنین احتمال خرابی ماشین لباسشویی بسیار کاهش پیدا کرده و دیگر نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی نخواهید داشت.

سکه را در لباسشویی نیندازید

یکی از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، سکه است. این قطعات کوچک فلزی امکان دارد که به دستگاه شما آسیب بسیار جدی وارد کنند. در صورتی که سکه‌ها بتوانند از فیلتر دستگاه عبور کنند، به پره‌های پمپ تخلیه رسیده و به آنها آسیب می‌زنند.

بنابراین قبل از اینکه لباس‌ها را در لباسشویی بندازید، باید جیب آنها را نگاه کنید و در صورتی که سکه وجود دارد، آنها را بردارید. در غیر این صورت این سکه‌ها ممکن است حتی در لوله‌های تخلیه نیز گیر کرده و سبب انسداد آنها شوند. در این شرایط آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود و امکان دارد که فشار آب بیش از اندازه زیاد شده و شیشه جلوی ماشین لباسشویی دچار شکستگی شود و یا در حالت بدتر درام آسیب دیده و مخزن خارجی سوراخ شود.

در این صورت به ماشین لباسشویی خسارت جدی وارد خواهد شد و هزینه تعمیرات آن بسیار زیاد خواهد بود. در برخی مواقع امکان دارد که خرید دستگاه جدید به صرفه‌تر از تعمیر باشد.

چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

لکه‌های قابل اشتعال

حتماً شما نیز این تجربه را داشته‌اید که به علت عجله در هنگام بنزین ریختن کمی بنزین بر روی لباس شما ریخته باشد و در نتیجه برای اینکه از بوی نامطبوع بنزین خلاص شوید، آن را درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهید. اما این اشتباه را نباید هرگز انجام دهید. یکی از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، لکه‌های قابل اشتعال است. چون امکان دارد سبب انفجار و آتش سوزی شود.

قبل از اینکه لباس‌های خود را درون دستگاه قرار دهید، باید لکه ایجاد شده را به طور کامل از بین ببرید و سپس آن را در ماشین لباسشویی بگذارید. برای اینکه لکه بنزین از بین برود، می‌توانید از محلول نوشابه گازدار و آب استفاده نمایید و برای پاک شدن بهتر لکه بنزین آن را با دست بسابید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای رفع ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ

یکی دیگر از راهکارها این است که با استفاده از آب گرم، صابون و مالش لکه ایجاد شده را پاک کنید. پس از آن اجازه دهید که لباس به صورت کامل خشک شود و بعد می‌توانید آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

لباس زیر

یکی دیگر از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید لباس‌های زیر است. زیرا قلاب یا سیم دارند. بنابراین نباید بدون پوشش آنها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. چون این گیره‌ها امکان دارد در سوراخ‌های درام گیره کنند و در نتیجه به ماشین لباسشویی آسیب‌هایی وارد شود و حتی ممکن است که خود لباس نیز پاره شود.

بهتر است که این گونه لباس‌ها را قبل از اینکه در ماشین لباسشویی قرار دهید، داخل کیسه مخصوص قرار دهید. به این صورت از خراب شدن لباس و آسیب دیدن ماشین لباسشویی جلوگیری خواهد شد.

کلید

همیشه قبل از اینکه لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، باید جیب‌های آنها را با دقت بررسی نمایید تا مواردی مانند کلید در آنها نباشد. کلید هم مانند سکه امکان دارد که سبب خرابی و خراش افتادن درام شود. همچنین امکان دارد که در لوله‌های تخلیه گیر کرده و سبب انسداد یا سوراخ شدن آن شود.

موی حیوانات خانگی

کسانی که در منزل از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند، ممکن است که منزلشان پر از مو باشد. حتی امکان دارد که این موها و پرزها بر روی لباس‌ها نیز بنشینند. یکی دیگر از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید موهای حیوانات خانگی است. چون موهایی که بر روی لباس‌ها وجود دارند، ممکن است که در ماشین لباسشویی جمع شده و سبب انسداد پمپ تخلیه شوند. حتی امکان دارد که به سیلندر شستشو بچسبند. بنابراین باید قبل از اینکه لباس‌های خود را در لباسشویی قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که موی حیوان خانگی از روی آنها پاک شده است.

کفش ورزشی

توجه داشته باشید که نمی‌توانید هر کفشی را برای شستشو درون ماشین لباسشویی قرار دهید. ابتدا باید در مورد جنس کفش و نحوه شستشوی آن اطلاع داشته باشید. برای این منظور می‌توانید برچسب آن را بخوانید که آیا می‌توان آن را با ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار داد یا خیر. چنانچه کفش ورزشی مورد نظر دارای این قابلیت است، باید ابتدا کفی‌های داخل آن را بیرون آورید و پس از آن هر کدام از کفش‌ها را داخل کیسه مخصوص شستشو بگذارید و سپس لایه پارچه ضخیم مانند حوله پیچیده و در لباسشویی قرار دهید. این کار موجب می‌شود که کفش‌های شما درون دستگاه به طرفین پرتاب نشوند. در غیر این صورت ممکن است که ضربه‌ها سبب آسیب دیدن درب و یا درام ماشین لباسشویی شوند.

کفش در لباسشویی

لباس‌های بسیار کوچک

یکی دیگر از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، لباس‌های بسیار کوچک مانند جوراب کودکان است. در برخی مواقع شاید خودتان نیز تجربه کرده باشید که برخی از لباس‌ها درون دستگاه گم می‌شوند. این موارد ممکن است که در جاهای غیر قابل دسترس گیر کرده باشند و یا حتی این احتمال نیز وجود دارد که به شلنگ‌ها و دریچه‌های ماشین لباسشویی راه پیدا کرده و سبب ایجاد دردسرهایی شوند.

پیشنهاد می‌گردد که این گونه اقلام بسیار کوچک را قبل از اینکه در ماشین لباسشویی قرار دهید، داخل کیسه‌های مخصوص شستشو قرار دهید. به این صورت هم لباسشویی شما آسیب نخواهد دید و هم دیگر شاهد گم شدن لباس‌ها نخواهید بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

لباس های ضد آب

همانطور که از اسم این لباس‌ها مشخص است، دارای ماهیتی هستند که جذب آب ندارند. بنابراین بهتر است که آنها را در ماشین لباسشویی قرار ندهید. در حقیقت پوشش آنها امکان دارد سبب شود که مانند بالن پر از آب شده و با یک چرخش ناگهانی همه آب به بخشی از لباسشویی پرتاب گردد و موجب شکستگی بخشی از ماشین لباسشویی شود.

مواد شوینده زیاد

برخی از افراد این تصور را دارند که هر چقدر که مواد شوینده بیشتری استفاده کنند، سبب تمیزتر شدن لباس‌ها خواهد شد. اما این فکر اشتباه است. از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، حجم زیادی از مواد شوینده است. چون سبب آسیب دیدن دستگاه خواهد شد. باقیمانده مواد شوینده در اطراف دستگاه جمع شده و با گذشت زمان سبب ایجاد بوی نامطبوع خواهد شد و همچنین ممکن است که موجب پوسیدگی لاستیک‌های دور درب لباسشویی شود.

حجم زیادی از لباس

یک دیگر از مواردی که سببی خرابی لباسشویی می‌گردد، این است که در هر بار شستشو بیش از اندازه لباس در آن قرار می‌دهید. برای استفاده درست از ماشین لباسشویی باید به این نکته توجه کنید که ظرفیت هر یک از دستگاه‌ها مشخص شده است و باید به همان اندازه لباس در آن قرار دهید. در غیر این صورت مواد شوینده و آب در بین لباس‌ها به خوبی جریان پیدا نمی‌کنند و به خوبی تمیز نخواهند شد.

شستن پتو و بالش سنگین

از دیگر چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، پتو یا بالشت‌های بزرگ و سنگین است. این گزینه‌ها برای شستشو در ماشین لباسشویی گزینه خوبی نیستند. به ویژه اگر بالشت از نوع فومی است، ممکن است که در حین چرخش دستگاه، آسیب به آن وارد شود. بهتر است که برای شستن پتو و بالشت گزینه خشک‌شویی را انتخاب کنید تا هم به دستگاه آسیبی وارد نشود و هم این موارد داخل دستگاه تغییر شکل ندهند.

بالشت در لباسشویی

شستن لباس‌های کار شده با یراق و گیپور

شستشوی لباس‌هایی که دارای یراق دوزی، پولک، منجوق، گیپور و دانتل هستند، درون ماشین لباسشویی کار درستی نیست. چون هم به ماشین لباسشویی آسیب وارد می‌شود و هم لباس‌ها آسیب می‌بینند. این لباس‌ها بسیار حساس هستند و کوچک‌ترین اشتباه در شستشوی آنها سبب آسیب دیدگی آنها خواهد شد. همچنین مواردی مانند منجوق، پولک و یراق امکان دارد از لباس جدا شده و به قسمت‌های مختلف ماشین لباسشویی نفوذ کنند.

سخن تکمیلی

برای اینکه بتوانید از ماشین لباسشویی به خوبی مراقبت نمایید و به صورت اصولی از آن استفاده کنید، باید چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیاندازید را بشناسید. برخی از این موارد نه تنها به ماشین لباسشویی آسیب می‌زنند، بلکه موجب آسیب دیدگی خود آنها نیز می‌شود. برای نمونه وقتی لباس‌های بسیار ظریف را درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهید، ممکن است که با انتخاب برنامه اشتباه و یا گیر کردن به قسمت‌های مختلف ماشین لباسشویی دچار پارگی شوند. بنابراین توجه به این مورد بسیار حائز اهمیت است و سبب افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی خواهد شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید مسخره

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا