مجله لوازم خانگی

دلایل اصلی که باعث نشتی آب از چای ساز می شوند | تعمیر چای ساز در محل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

علت نشتی آب از چای ساز چیست؟ به چه دلیل چای ساز نشتی دارد؟ یکی از مشکلات رایجی که عمدتاً کاربران با آن مواجه می شوند، نشت کردن آب از چای ساز است. چنانچه شما نیز این مورد برایتان پیش آمده لازم است سریعا نسبت به رفع نشتی آب در چای ساز اقدام کنید. از جمله دلایلی که باعث می شوند آب از چایی ساز شما مشتی پیدا کند، عبارتند از:

خرابی ترموستات چای ساز

در صورتی که نشتی آب از کف کتری یا دسته آن باشد، احتمالاً ترموستات دستگاه خراب شده است. در صورت خرابی ترموستات جریان برق ورودی به المنت قطع می گردد و همین مسئله باعث می شود آب داخل کتری دیرتر جوش بیاید و آب بندهای آن خراب شوند.

 عدم وجود توری در چایی ساز

در چای ساز قطعه ‌ای به نام توری وجود دارد که از خروج سریع بخار جلوگیری می نماید. در صورتی که توری در دستگاه وجود نداشته باشد، ترموستات عملکرد درستی نخواهد داشت و آب بند کتری در مواجهه با حرارت زیاد از بین می رود. این مسئله باعث ایجاد نشتی در چایی ساز می شود.

وجود املاح آب در کتری

وجود املاح آب در کتری باعث رسوب آن می شود و کف یا بدنه آن دچار خوردگی خواهد شد. بنابراین لازم است نسبت به تمیز کردن به موقع داخل کتری حساس باشید. البته توجه داشته باشید که برای تمیز کردن املاح داخل کتری از اجسام نوک تیز استفاده نکنید. چرا که ممکن است بدنه کتری آسیب ببیند و دچار نشتی شود.

املاح و رسوب کتری را می توانید با مقداری سرکه از بین ببرید. به این صورت که یک لیوان سرکه را با مقداری آب بجوشانید تا تمامی رسوبات و جرم کتری از آن جدا شود.

البته روشن ماندن کتری بدون آب نیز دلیل دیگری و علت نشتی آب از چای ساز می باشد. به این صورت که اگر دستگاه را بدون آب روشن کنید، حرارت آن باعث خرابی المنت و بدنه کتری می شود و روی آبنمای چای ساز تاثیر مخرب خواهد داشت. در این حالت چای ساز نشتی پیدا می کند.

تنظیمات نادرست چای ساز

یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد نشتی آب از چای ساز می شود، عبارت است از تنظیمات نادرست دستگاه. به این صورت که برنامه ‌ای که برای جوش آمدن آب به چای ساز می دهید، مناسب نیست.

مثلاً یکی از قابلیت های چای ساز های جدید تایمر است که بر اساس آن زمان کافی جهت جوش آمدن آب را تنظیم می کنید. اگر عجله دارید و می خواهید در مدت زمان زودتری آب به جوش بیاید، ممکن است تایمر را در سریعترین حالت ممکن تنظیم کنید و اگر این اتفاق زیاد تکرار شود، رفته رفته باعث ایجاد خرابی در چای ساز می شود. بنابراین همواره تنظیمات چای ساز باید به گونه ای باشد که کتری در در زمان مناسبی جوش بیاید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه جرم گیری کردن بخارشو | اهمیت جرم‌گیری کردن بخارشو

بی کیفیت بودن برند چای ساز و تاثیر آن در نشتی آب

کیفیت برند دستگاه چای ساز می‌ تواند تأثیر مستقیمی در عملکرد و کارایی دستگاه داشته باشد، اما به طور کلی، بی کیفیت بودن برند دستگاه چای ساز مستقیماً به نشت آب از دستگاه مربوط نمی ‌شود.

نشت آب از دستگاه چای ساز ممکن است به دلایل مختلفی از جمله برخی علل زیر اتفاق بیفتد:

  • خرابی در قطعات داخلی دستگاه چای ساز مانند شیر آب، لوله ‌های آب و دیگر قطعات مربوط به سیستم آبی.
  • عدم تعویض به موقع فیلتر دستگاه موجب مسدود شدن فیلتر و کاهش جریان آب می ‌شود.
  • عدم استفاده از قطعات یا لوازم جایگزین اصلی دستگاه که ممکن است باعث خرابی دستگاه و نشت آب شود.

رفع نشتی آب از چای ساز

چرا دستگاه چای‌ ساز روشن نمی‌ شود؟

دلایل مختلفی می ‌تواند باعث شود که دستگاه چای‌ ساز شما روشن نشود، برخی از این دلایل عبارتند از:

عدم وجود جریان برق در دستگاه

این احتمال وجود دارد که دستگاه چای ‌ساز شما به برق وصل نشده باشد، بنابراین بهتر است ابتدا مطمئن شوید که جریان برق در دستگاه جریان دارد.

قطع شدن برق

اگر برق در منطقه شما قطع شده باشد، دستگاه چای ‌ساز شما نمی ‌تواند روشن شود.

خرابی در کلید روشن/خاموش

در برخی مواقع، کلید روشن/خاموش دستگاه چای ‌ساز ممکن است مشکل داشته باشد و این موجب نشدن روشن شدن دستگاه می ‌شود.

خرابی مدار الکترونیکی

در بعضی موارد، ممکن است مدار الکترونیکی دستگاه چای‌ ساز شما خراب شده باشد، که این مسئله موجب نشدن روشن شدن دستگاه می ‌شود.

نحوه تعمیر نشتی آب از چای ساز

تمامی عواملی که باعث ایجاد نشتی در کتری چای ساز می شوند را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بررسی کردیم. چنانچه یکی از موارد بالا علت نشتی آب از چای ساز شما می باشد لازم است سریعا نسبت به تعمیر چای ساز اقدام کنید.

البته اگر دانش فنی و تخصصی جهت انجام این کار را ندارید، توصیه می شود اقدام به تعمیر نکنید. چرا که سیستم پیچیده چای ساز با کوچکترین اشتباهی دچار اخلال می شود و سایر قطعات را نیز درگیر می کند. بنابراین در صورت خرابی چای ساز و نشتی آب از آن حتما از یک تکنسین مجرب و کارآزموده کمک بگیرید.

آیا امکان تعمیر مشکل آب دادن چای ساز وجود دارد؟

بله، می توان مشکل آب دادن دستگاه چای ساز را تعمیر نمود. به طور کلی، دلایل مختلفی می‌ تواند باعث مشکل آب دادن دستگاه شود، مانند انسداد لوله ‌های آب، خرابی شیر آب یا سوئیچ داغ، خرابی سنسور دما و …. بسته به دلیل مشکل و نوع دستگاه، تعمیر آن به روش های مختلفی انجام می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  وافل ساز چیست و چه کاربردی دارد؟ | راهنمای خرید وافل ساز

در صورتی که دستگاه چای ساز شما دارای گارانتی است، بهتر است در صورت مشاهده مشکل آب دادن به تولید کننده یا نمایندگی مجاز دستگاه خود مراجعه کرده و درخواست تعمیر را از طریق آنها ارسال کنید.

اما چنانچه دستگاه دارای گارانتی نباشد و شما به صورت خودکار توانایی تعمیر آن را ندارید، بهتر است با مرکز تخصصی دستگاه چای ساز ایبک امداد تماس بگیرید و خدمات تعمیر آن را به شکل حرفه ‌ای و توسط کارشناسان مجرب انجام دهید.

نکات مهم برای رفع نشتی آب از چای ساز

در متن بالا عواملی که باعث نشتی آب از چای ساز می ‌شوند، را بیان کردیم. اما حالا که چای ساز ما دچار نشتی شده است چه باید بکنیم؟ ابتدا باید تشخیص دهید که نشتی آب از کدام قسمت چای ساز رخ می دهد؟ در صورتی که بدنه چای ساز شما پلاستیکی یا شیشه ‌ای است، به راحتی می توانید نشتی را پیدا کنید و با استفاده از چسب های مخصوص درز ها را بپوشانید.

در صورتی که چای ساز شما از جنس شیشه می باشد، هنگام شستشوی آن توجه کنید که دچار ترک خوردگی نشده باشد. حتی ایجاد هرگونه خط و خش روی  شیشه می تواند باعث نشتی آب از آن شود. توصیه می شود برای شستشوی قوری شیشه ای از اسفنج نرم استفاده کنید.

در صورتی که کتری چای ساز شما از جنس فلزی می باشد، برای رفع نشتی آن لازم است از یک متخصص کمک بگیرید تا با تعمیر قطعه خراب شده دستگاه را مانند روز اول به شما تحویل دهند. چای ساز هایی که از جنس شیشه و پلاستیک هستند، معمولاً بیشتر دچار نشتی می شوند. بنابراین در هنگام خرید چای ساز توجه داشته باشید که صرفاً قیمت مدنظرتان نباشد.

دلیل نشتی آب از چای ساز

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی علت نشتی آب از چای ساز پرداختیم و نکات مهم جهت پیشگیری از این مشکل را بیان نمودیم. توجه داشته باشید چنانچه یک چای ساز با کیفیت خریداری کنید و در طول زمان استفاده از آن نکات مهم جهت نگهداری آن را رعایت کنید، طول عمر بالاتری خواهد داشت و کمتر خراب می شود.

البته به جز مواردی که در این مقاله بیان کردیم شکستگی کف کتری، سوراخ بودن بدنه، آب شدن بدنه چای ساز نیز از عوامل دیگر نشتی آب در چای ساز محسوب می شوند.

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه با مجموعه تخصصی ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیر چای ساز در محل مورد نظر خودتان بهره مند شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت نشتی آب از چای ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت اصلی نشتی آب از چای ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا