تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش رگلاژ درب یخچال ساید ال جی

رگلاژ کردن درب یخچال های ال جی چگونه انجام می شود؟

آموزش رگلاژ درب یخچال ساید ال جی

امروزه در هر خانه ای وجود یک یخچال فریزر از ضروریات زندگی می باشد گاهی ممکن است درب یخچال شما خوب بسته نشود . در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم آموزش رگلاژ درب یخچال ساید ال جی را توضیح دهیم . لطفا با ما همراه باشید .

رگلاژ درب یخچال دلیل رگلاژ درب یخچال ساید ال جی چه می باشد ؟

یخچال ال جی یکی از محبوب ترین یخچال ها در میان مردم ایران است ، پس رگلاژ بودن درب آن نیز اهمیت بی چون و چرایی خواهد داشت، در ادامه می خواهیم دلایل رگلاژ درب یخچال و روش رگلاژ را برای شما توضیح دهیم :

1 – تراز کردن یخچال

اگر محل قرار گرفتن یخچال صاف نیست ، برای رگلاژ کردن درب یخچال ساید ال جی در مرحله ی اول باید یخچال را تراز کنید . برای این کار می توانید از پیچ گوشتی استفاده کنید . به کمک پیچ گوشتی ، پیچ های نگهدارنده در سمت راست و سمت چپ را با دقت بردارید . با پیچ گوشتی سر صاف ، پیچ های تراز را به نسبت دلخواه تنظیم کنید . دقت داشته باشید اگر می خواهید یخچال پایین بیاید پیچ ها را خلاف عقربه ی ساعت بچرخانید یعنی سمت راست ، و برعکس اگر می خواهید یخچال بالا برود پیچ ها را سمت چپ بچرخانید . البته امکان دارد یکبار چرخاندن کافی نباشد و مجبور شوید چندین بار بچرخانید تا به اندازه ی دلخواه برسد . بعد از چرخاندن پیچ ها باید درب یخچال را باز کنید و ببینید آیا به اندازه ی لازم بالا و یا پایین آمده یا نه . و بعد از اینکار دقت کنید که درها درست بسته می شود یا خیر ؟ برای اینکه متوجه شوید که یخچال تراز شده یا نه ، می توانید از یک تراز استفاده کنید .

2 – تنظیم درب

اگر یخچال را تراز کردید ولی باز هم درب یخچال مشکل داشت و رگلاژ نبود ، باید به روش زیر عمل کنید :

در قسمت سمت راست یخچال ، در لولای درب ، مهره ای جهت تنظیم وجود دارد مهره را پیدا کرده و با آچار مخصوص آن را بچرخانید تا ارتفاع به اندازه ی لازم تنظیم شود .

حتما بخوانید:   تعمیرات یخساز یخچال آاگ AEG | راه اندازی یخساز یخچال AEG

مهره نگهدارنده را باز کرده تا راحت تر به مهره ی تنظیم دسترسی داشته باشید . پس از آن اگر مهره ی تنظیم را به چپ بچرخانید درب پایین خواهد آمد و بر عکس اگر مهره را به طرف راست بچرخانید درب بالاتر می رود . وقتی که به اندازه ی لازم درب بالا و پایین رفت آنگاه مهره ی نگه دارنده را در جای خودش بسته و مهره ی تنظیم را هم محکم کنید .

3 – وقتی درب یخچال سریع بسته می شود چگونه آن را ریگلاژ کنیم ؟

اگر متوجه شدید که درب یخچال شما به سرعت بسته می شود این نشان دهنده ی آن است که یخچال به سمت عقب متمایل است . در این حال پیچ های تراز را که در سمت راست قرار گرفته ، به طرف راست بچرخانید به این طریق یخچال کمی پایین می آید . سپس درب را امتحان کنید . اگر درست نشده بود و دوباره درب سریع بسته می شد ، احتمال دارد وسایلی را که درون درب یخچال قرار داده اید سنگین باشد و زیادی وزن وسایل ، اجازه ی بازماندن را به درب نمی دهد در اینصورت بهتر است بار درب یخچال را کم کرده و سعی کنید وسایل سنگین را درون درب نگذارید .

البته دقت داشته باشید که احتمال دارد یخچال شما تراز باشد ولی  سطحی که یخچال را روی آن قرار داده اید هموار نباشد و ناهمواری داشته باشد در اینصورت می توانید از پایه ها استفاده کنید تا یخچال متعادل شود .

رگلاژ درب یخچال

بسته نشدن درب یخچال ال جی

بسته نشدن درب یخچال ال چی به دلایل مختلفی امکان دارد اتفاق بیفتد که با یک بررسی ساده می توان این مشکل را برطرف کرد . برای بسته نشدن درب یخچال ال جی راه حل هایی وجود دارد که به صورت خلاصه آنها را برای شما بیان می کنیم :

 1. در مرحله ی اول یخچال را تراز کنید احتمال دارد بسته نشدن درب به دلیل تراز نبودن یخچال باشد .
 2. وسایل درون درب را سبک کنید . سنگین بودن درب می تواند مانع درست بسته شدن درب یخچال شود . دقت داشته باشید هیچگاه وسایل سنگین داخل درب یخچال نگذارید و درب را با قوطی و شیشه های سنگین پر نکنید .
 3. محل قرار گرفتن قفسه ها را تغییر بدهید . اگر قفسه ها درست و در جای خود قرار نگیرند مانع بسته شدن درب خواهند شد .
 4. لولاهای شل را سفت کنید . احتمال دارد لولاهای درب شل شده باشد پس بهتر است با پیچ گوشتی آنها را سفت کنید .
 5. لاستیک درب را چک کنید . اگر لاستیک درب یخچال فریزر شما ، پاره  و یا فاسد شده باشد مانع از درست بسته شدن درب خواهد شد پس حتما مراقب لاستیک های دور درب باشید و هر چند وقت یکبار آن را بررسی کنید .
 6. یک درب جدید بخیر . در مرحله ی آخر اگر همه ی کارهای گفته شده را انجام دادید ولی باز هم درب بسته نشد حتما با مشورت تعمیرکار ، یک درب برای یخچال خود بخرید .
حتما بخوانید:   دلایل خراب شدن تایمر اجاق گاز چیست ؟

مشکلات واشر درب یخچال فریزر ال جی

واشر درب یخچال فریزر ال جی ممکن است در سه مورد دچار مشکل شود : 1- کثیفی 2- شل شدن 3- پاره شدن

 • اگر واشر کثیف شود ، باید آن را با دقت تمیز کنید . برای این منظور ، مقدار کمی صابون مایع را با آب گرم مخلوط کرده و واشر را به وسیله ی یک پارچه در محلول آماده شده بشویید . دقت داشته باشید که واشر کاملا از کثیفی پاک شود گاهی واشر بسیار آلوده و کثیف می شود در این موارد آنقدر پارچه را روی واشر بکشید تا کاملا تمیز شود .
 • اگر متوجه شدید که واشر شل شده است باید آن را کاملا درست کنید در این مورد نیازی به تعویض واشر نیست می توانید با چسب واشر را در جای خود ثابت نگه دارید .
 • اگر واشر پاره شده باشد حتما باید آن را عوض کنید .

سخت باز شدن درب یخچال ال جی

 • اگر در هنگام استفاده از یخچال متوجه شدید که درب یخچال به راحتی باز نمی شود دلیل آن می تواند این باشد که بعد از باز کردن درب یخچال ، هوای گرم به داخل یخچال وارد می شود و با سرد شدن هوا خلاء به وجود می آید  و این خلاء باعث خوب باز نشدن درب یخچال خواهد شد .
 • اگر درب یخچال شما سخت باز می شود احتمال دارد که آشغال روی لاستیک آن چسبیده باشد و باعث می شود که درب به چارچوب بچسبد و به راحتی نتوانید درب را باز کنید . در هنگامی که با این مشکل روبه رو شدید ، لاستیک دور درب را چک کنید اگر کثیف بود آن را با مخلوط صابون مایع و آب گرم بشویید
 • روش چیدن مواد غذایی در یخچال می تواند باعث بروز این مشکل شود . اگر وسایل درون یخچال را خوب نچیده باشید احتمال دارد مانع درست بسته شدن درب یخچال شود . در این مورد خیلی دقت داشته باشید زیرا پر کردن بیش از حد مواد غذایی درون یخچال و چیدمان غلط ، علاوه بر بسته نشدن درب یخچال ، باعث می شود که یخچال سرمای لازم را نداشته باشد و مواد غذایی گرم و فاسد شوند زیرا هوای سرد نمی تواند بطور کامل در فضای یخچال جریان پیدا کند . دقت داشته باشید هیچگاه وسایل بزرگ را جلوی یخچال قرار ندهید .
 • اگر به تازگی یخچال خریده اید امکان دارد که درب هنوز نرم نشده باشد و این طبیعی است . اگر بعد از مدتی درست نشد ، تراز بودن یخچال را هم بررسی کنید .
حتما بخوانید:   علت یکسره کار کردن یخچال چیست؟

رگلاژ درب یخچال برای کاهش صدا

 • اگر یخچال و درب آن تراز نباشند باعث صدای درب خواهد شد . برای اینکه درب یخچال و یخچال را تراز کنید می توانید از دفترچه ی راهنما استفاده کنید و اگر هم دفتر چه ی راهنما در دسترس شما نیست با پشتیبانی ال جی می توانید تماس بگیرید .
 • خشک بودن لولا ها می تواند باعث صدا در درب یخچال شوند . اگر این مورد برای شما پیش آمد برای رفع آن می توانید لولاها را روغن کاری کنید . روغن باعث روان شدن لولاها خواهد شد و اصطکاک را کم کرده و باعث کم شدن صدا هم می شود . اگر روغن مخصوص این کار را نداشتید می توانید از روغن پخت و پز هم استفاده کنید .

درب یخچال خوب بسته نمی شود

در صورت بسته نشدن درب یخچال ، ابتدا واشر ها را چک کنید اگر واشر ها کثیف شده ، آن را با محلول صابون مایع و آب گرم ، و یک پارچه بشویید . اگر باز هم درب یخچال درست بسته نشد ، تراز را بالای یخچال بگذارید و تراز بودن یخچال را بررسی کنید .

واشر درب را دوباره مغناطیسی کنید .

مغناطیسی کردن دوباره ی واشر ها کار راحتی است و خودتان می توانید به سادگی این کار را انجام دهید . برای مغناطیسی کردن دوباره ی واشر به روش زیر عمل کنید :

برای این کار به یک آهن ربا نیاز دارید . آهن ربا را تقریبا 50 بار در یک جهت ، و در امتداد واشر بچرخانید . این کار باعث دوباره مغناطیسی شدن نوارهای درب یخچال می شود . سعی کنید هر چند سال یکبار این کار را انجام دهید زیرا باعث محکم بسته شدن درب یخچال می شود .

نتیجه گیری

احتمال دارد شما هم با مشکل رگلاژ نبودن درب یخچال رو به رو شده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه درب یخچال خود را رگلاژ کنید ؟ ما در مقاله ی بالا از ایبک امداد روش رگلاژ کردن درب یخچال ال جی و مشکلات ناشی از رگلاژ نبودن درب یخچال را توضیح دادیم اگر با روش های بالا موفق به حل مشکل خود نشدید حتما از یک متخصص کمک بگیرید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

 

 

رگلاژ درب یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مقاله ای کامل برای بررسی و آموزش رگلاژ درب یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا