تعمیراتتعمیرات لباسشویی

راهنمای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی ال جی پیش بیاید باز نشدن درب آن می باشد. برای این که بتوانید درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کنید باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG پرداخته و همچنین علل قفل شدن آن را بیان کرده است. اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده و یا مایل هستید در مورد آن اطلاعاتی کسب کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه زمانی می توان درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کرد؟

بعد از آغاز به کار شستشو در ماشین لباسشویی، درب آن قفل شده و دیگر قادر به باز کردن آن نخواهید بود. این قفل شدن درب به خاطر عدم خارج شدن آب داغ از داخل دیگ لباسشویی می باشد و جهت امنیت شما طراحی شده است. حال می خواهیم بدانیم که چه زمانی می توان درب لباسشویی ال جی را باز کرد؟

 • بعد از آن که فرایند شستشو در ماشین لباسشویی به اتمام رسید، آبی که درون لباسشویی قرار دارد به طور کامل تخلیه می شود.
 • بعد از تخلیه کامل آب، سنسور های تعبیه شده در قسمت درب ماشین لباسشویی به صورت خودکار عمل کرده و اجازه باز کردن درب را می دهند.
 • در این هنگام شما به راحتی با کشیدن اهرم درب ماشین لباسشویی می توانید اقدام به باز کردن آن کنید.
 • لازم به ذکر است که نباید جهت باز کردن درب ماشین لباسشویی آن را با فشار به سمت خود بکشید.

روش باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG

عوامل زیادی می‌توانند در باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی موثر باشند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این علل بپردازیم و بعد از آن راهکارهایی جهت رفع این مشکل بیان کنیم.راهنمای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG

 • یکی از دلایلی که می تواند باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی شود این است که احتمالا آبی که داخل دیگ لباسشویی وجود دارد کاملاً تخلیه نشده است. در این صورت می توان مدتی صبر کرد و بعد از چند دقیقه دوباره جهت باز کردن درب اقدام کرد.
 • امکان دارد سیستم قفل کودک فعال شده باشد و شما نتوانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید. در این صورت باید این دکمه را بررسی کرده و پس از رفع مشکل، به باز کردن درب اقدام کنید.
 • ممکن است قفل درب ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد. در این صورت می‌توانید به وسیله ضامن قفل که به طور معمول در قسمت زیرین درب ماشین لباسشویی وجود دارد اقدام به باز کردن درب کنید.
 • یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث باز نشدن درب لباسشویی ال جی شود آسیب دیدن میکروسوئیچ ها می باشد. در این صورت می توانید ماشین لباسشویی را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه درب لباسشویی را باز کنید.
 • امکان دارد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی در اثر کهنگی و پارگی در قسمت میانی درب گیر کند و مانع از باز شدن آن شود. در این صورت فقط کافی است مدتی صبر کنید. بعد از سرد شدن ماشین لباسشویی درب آن باز می شود.

چه عواملی می تواند باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی شوند؟

قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی می تواند به عوامل مختلفی مربوط باشد. در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

 1. تمام نشدن عملیات شستشو
 2. آسیب دیدن و خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی
 3. آسیب دیدن و خراب شدن لولای درب
 4. فعال بودن سیستم قفل کودک
 5. خراب بودن سوئیچ فشار
 6. کار نکردن قفل حرارتی در ماشین لباسشویی
 7. شکستن دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی کامل با آموزش تعمیر یخچال

در ادامه هر کدام از این عوامل را به اختصار توضیح می دهیم.

تمام نشدن عملیات شستشو

مهمترین علتی که می تواند باعث باز نشدن درب لباسشویی شود این است که هنوز عملیات شستشو به پایان نرسیده است. در این شرایط تا وقتی که آب در ماشین لباسشویی وجود دارد، درب باز نمی شود. در این شرایط می توانید چرخه شستشو را دوباره تنظیم کرده و آب را تخلیه کنید. اگر همچنان مشکل برطرف نشد، ممکن است مسیر تخلیه آب مسدود شده باشد. در این صورت باید جهت تمیز کردن یا تعویض فیلترها اقدام کنید.

خراب شدن قفل درب لباسشویی ال جی LG

همه ماشین های لباسشویی یک نوع قفل و یا میکروسوئیچ دارند که وظیفه قفل کردن درب ماشین به هنگام آغاز شستشو را برعهده دارند و همچنین تا اتمام کار از باز شدن درب جلوگیری می کند. در بعضی از ماشین لباسشویی ها وقتی قفل آسیب ببیند خطایی روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. این مشکل به وجود آمده را می توان با تعویض میکروسوئیچ یا قفل درب برطرف کرد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید می توانید با فشردن اهرم، درب ماشین لباسشویی را باز کرده و لباس ها را از آن خارج کنید و یا جهت برطرف کردن این مشکل با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.

پوسیدگی و خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی

تمامی درب ها در ماشین لباسشویی چفت و قفلی دارند که برای محکم کردن درب لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. جنس لولا از پلاستیک می باشد و قابلیت چرخش را برای درب ماشین لباسشویی فراهم می کند. این امکان وجود دارد که با گذشت زمان و استفاده زیاد از دستگاه کارایی خود را از دست می دهد و باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی می گردد. در صورت تعویض زبانه و تیوب و همچنین محکم کردن پیچ می توان این مشکل را حل کرد. در حقیقت بهتر است جهت برطرف کردن این مشکل از تکنسین ماهر کمک بگیرید. به طور معمول مشکل به وجود آمده در قفل درب را می‌توان با تعویض پین قفل برطرف کرد. ولی اگر دکمه شکسته شده باشد باید توسط تعمیرکار تعویض شود. جهت مشاوره و پشتیبانی و همچنین طرح پرسش می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

خراب شدن سوئیچ فشار در ماشین لباسشویی ال جی LG

مسدود شدن فشار و یا معیوب بودن سوئیچ می تواند باعث شود که درب ماشین لباسشویی قفل گردد. در این صورت امکان دارد آب از پمپ تخلیه بیرون آمده باشد ولی به دلیل اینکه سوئیچ فشار خراب است درب ماشین قفل می گردد. جهت رفع این مشکل می توانید مجدداً فشار را تنظیم کنید تا درب باز شود. در این صورت می‌توانید ماشین لباسشویی را خاموش کرده بعد از چند دقیقه اقدام به باز کردن قفل درب کنید.

خراب شدن سیستم قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی LG

چنانچه سیستم قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی به صورت ناخواسته و یا عمدی فعال شود، ماشین لباسشویی روشن نمی شود. راهنمای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG

در این صورت کد خطایی با علامت CL روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده خواهد شد و این هشدار را می‌دهد که سیستم قفل کودک فعال شده است. جهت رفع این مشکل می توانید سیستم قفل کودک را غیرفعال کرده و اقدام به باز کردن درب ماشین لباسشویی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و استفاده از ماشين ظرفشویی ال جی LG

کار نکردن قفل حرارتی در ماشین لباسشویی

قفل حرارتی به طور معمول حدوداً دو دقیقه پس از اتمام چرخه شستشو درب ماشین لباسشویی را رها کرده و اجازه باز کردن آن را می دهد. در حقیقت قفل حرارتی از گسترش گرما در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. بنابراین حتی اگر ماشین لباسشویی روشن نباشد بلافاصله نمی توان قفل درب را باز کرد. جهت برطرف کردن این مشکل باید ماشین لباسشویی را حدوداً ۵ دقیقه خاموش کنید تا قفل خنک شده و آزاد شود. بعد از گذشت این زمان می‌توانید درب را باز کنید. بعضی اوقات قفل حرارتی گیر کرده و اجازه باز کردن درب را نمی‌دهد. در چنین شرایطی با زدن ضربه محکم به قسمت زبانه می توانید باعث آزاد شدن قفل شوید.

شکستن دستگیره درب ماشین لباسشویی ال جی LG

دستگیره ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به راحتی آسیب ببیند. پس دقت کنید هرگز درب ماشین لباسشویی را با فشار باز نکنید. باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که دستگیره ماشین لباسشویی شما آسیب دید حتماً باید از یک تکنسین ماهر کمک گرفته تا درب دستگاه را باز کند و یا دستگیره درب را تعمیر کند. زیرا باز کردن درب ماشین لباسشویی در صورت خراب شدن دستگیره، کاری تخصصی می باشد و اگر در این کار مهارت نداشته باشید می تواند باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی شما گردد.راهنمای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی LG

چگونه می توانیم ماشین لباسشویی را به صورت دستی تخلیه کنیم؟

چنانچه مطمئن شدید که علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی تخلیه نشدن آب می باشد، می توانید به کمک مراحل زیر ماشین لباسشویی را به صورت دستی تخلیه کنید.

 1. نخست ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. دقت کنید که سیم برق را جایی قرار دهید که خیس نشود. حتما دقت کنید وقتی که زمین خیس است به پریز برق یا سیم دست نزنید.
 2. فیلتر تخلیه معمولاً در قسمت جلو و پایین ماشین لباسشویی در پشت یک پنل قرار دارد. آن را پیدا کنید و سپس پنل را باز کنید.
 3. یک ظرف بزرگ و مقداری پارچه در دسترستان قرار دهید.
 4. فیلتر پمپ را باز کرده و آب را به سمت ظرف یا روی پارچه هدایت کنید.
 5. فیلتر را کاملا تمیز کنید و هر گونه مو و پرز و یا اشیای دیگری که با گذشت زمان باعث مسدود شدن فیلتر شده است را از آن خارج کنید.
 6. در صورتی که شیلنگ تخلیه کنار فیلتر می باشد آن را از محل خود جدا کنید. شیلنگ را داخل ظرف قرار دهید.
 7. در مرحله بعد درپوش را برداشته تا آب کاملاً تخلیه شود. پس از تخلیه کامل آب، شیلنگ را سر جای خود قرار داده و درپوش را ببندید.

سخن آخر

به طور کلی چنانچه با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی روبرو شده اید عوامل زیادی می تواند باعث آن شده باشد. مواردی که در این مطلب ذکر شد از معمول ترین و رایج ترین علل قفل شدن درب ماشین لباسشویی می باشد. چنانچه بعد از انجام راهکارهای بالا باز هم نتوانستید درب ماشین لباسشویی را باز کنید می‌توانید از تکنسین های ماهر و حرفه ای جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود کمک بگیرید. چنانچه نیاز به مشاوره در این باره داشتید می توانید از طریق تلفن های ایبک امداد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای درب ماشین لباسشویی ال جی LG | باز کردن درب لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی ال جی پیش بیاید باز نشدن درب آن می باشد. اگر مشکل درب ماشین لباسشویی ال جی دارید این مقاله را مطالعه کنید

امتیاز کاربر: ۰.۲۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا