تعمیرات لباسشویی

خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

کار با وسایل الکترونیکی و خانگی در هربار استفاده از آن ها ممکن است همراه با خطاها یا ارور هایی باشد که هنگام مواجه با آن ها این سوال پیش بیاید که این خطا یا این پیغام نشان دهنده ی چه چیزی می باشد. ماشین لباسشویی ال جی هم از این قاعده مستثنا نیست. در ارتباط با وسایل الکترونیکی و خانگی دو مدل صفحه نمایش وجود دارد یک صفحه نمایش LED  که در هنگام مواجه با خطا این ارور را به صورت ترکیبی از حروف و اعداد نشان می دهد که هرکدام دارای معانی خاصی می باشد و یک نوع دیگر صفحه نمایش LCD می باشد که با شکل ، خطاها را نمایش می دهد.خطاهای ماشین لباسشویی ال جی نیز از این مطالب جدا نیست و سعی داریم به بررسی بیشترین خطاهای نمایش داده شده در ماشین لباسشویی ال جی در این زمینه بپردازیم.

خود ماشین های لباسشویی ال جی به چهار نوع تقسیم می شوند که هرکدام دارای خطاهایی هستند که برخی دارای کد های مشترک اند و در این مقاله هدف آشنایی با ارور هایی است که بیشترین درصد نمایش را دارد.

خطاهای ماشین لباسشویی ال جی:

۱-رفع خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی:

این خطا زمانی اتفاق می افتد که بعد از شستشو لباس ها ماشین لباسشویی ال جی نمی تواند آب کثیف ناشی از آن ها را تخلیه کند . علت این کار را می توان در چهار مورد دانست که به شرح ذیل است:

 • ماشین لباسشویی دارای یک شلنگ تخلیه آب کثیف می باشد که منتهی به فاضلاب خانه می باشد. گاهی مسدود بودن آن باعث می شود تا عملیات تخلیه به صورت کامل انجام نشود.به طور کلی مسدود بودن فاضلاب خانه یا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی می تواند باعث ایجاد این خطا شود.در هنگام مواجه با این ارور حتما با متخصص در این زمینه مشورت بگیرید.
 • حال حالت بعدی که می تواند باعث شود که شلنگ تخلیه به درستی کار نکند پیچ خوردگی یا تاب خوردگی آن می باشد که این عمل می تواند باعث عدم تخلیه درست آب کثیف و در نتیجه بروز خطای OE برروی صفحه نمایش شود.توصیه می شود که به طور معمول ارتفاع شلنگ تخلیه از سطح زمین باید حدودا یک متر باشد تا از این مشکل جلوگیری شود.
 • ساختار کلی ماشین لباسشویی ال جی به این صورت است که آب کثیف ناشی از شستن لباس ها ابتدا وارد پمپ تخلیه ماشین شده که در مسیر آن یک فیلتر وجود دارد که باعث می شود تا اجسام جامانده مانند کلید در جیب لباسهایتان وارد شلنگ تخلیه و پمپ تخلیه نشود و به شلنگ آسیبی وارد نکند. این فیلتر باید به طور مداوم و دوره ای تمیز شود و در صورتی خرابی ابتدا اقدام به تعویض این فیلتر کنید و بعد از آن مشکلات دیگر را بررسی و درصورت نیاز با تعمیرکار تماس بگیرید. در حالت کلی توصیه می شود تا سالی بین ۳ الی ۵ بار این فیلتر را تمیز کنید تا از سرو صدا ، لرزش های بیش از حد ماشین و نشتی آب توسط ماشین جلوگیری شود.

در این مورد توصیه می شود که برای بررسی پمپ ماشین لباسشویی ابتدا آن را چک کنید برای چک کردن پمپ تخلیه آب و خشک کن مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در مرحله اول ابتدا دکمه SPEED SPIN را یک بار بفشارید و منتظر باشید تا سرعت به HIGH برسد.
 • بعد از آن دکمه START – PAUSE را یک بار فشار دهید.
 • دکمه SPIN را در مرحله اول بفشارید تا مراحل کار شروع شود.
 • بعد از گذراندن مراحل بالا در ظرف مدتی کمتر از ۱۰ ثانیه پمپ ماشین لباسشویی شما باید شروع به کار کند که اگر نکرد حتما با یک متخصص و تعمیر کار در این زمینه مشورت کنید.

۲- خطای IE  ماشین لباسشویی ال جی :

بیشترین علت نمایش این خطا عدم توانایی تهیه آب مورد نیاز برای شست و شو  می باشد. که علت اصلی آن هم یخ زدن آب در شلنگ آب ماشین لباسشویی است که بیشتر در مناطق سردسیر این اتفاق ممکن است رخ دهد. بدیهی است که  راه حل آن هم گرم کردن محیط و افزایش دما می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست ؟

نمایش این ارور در صفحه نمایش می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که در زیر به شرح مختصر آن می پردازیم:

 • نسل جدید ماشین های لباسشویی ال جی دارای آپشن هیتر بروی آن ها می باشد که گاهی عدم تامین آب گرم و سرد مورد نیاز آن ها باعث نمایش این خطا می شود.
 • پارگی یا تاب خوردگی شلنگ تخلیه آب هم می تواند باعث بروز مشکل و ایجاد این پیغام خطا بر روی صفحه نمایش شود.
 • مسدود بودن فیلتر ورودی به پمپ تخلیه هم می تواند باعث بروز مشکل شود.
 • اگر آب با فشار وارد شلنگ تخلیه ماشین شود و شلنگ دارای پیچ خوردگی باشد نیز باعث چکه چکه کردن آب و نمایش این پیغام می شود.

۳-خطای UE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی:

این ارور مربوط به زمانی است که حجم لباس موجود در ماشین ظرف شویی بیش از حد مجاز است حتی زمانی که حجم لباس موجود در ماشین لباسشویی از اندازه استاندارد آن پایین تر باشد نیز این ارور اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این اتفاق حتما دفترچه راهنما ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و ظرفیت ماشین لباسشویی را متوجه بشوید و بر طبق آن لباس ها را در ماشین لباسشویی بریزید. همچنین توصیه می شود که برای جلوگیری از نمایش این پیغام در هنگام ریختن لباس ها در دیگ ماشین لباسشویی ال جی همه ی لباس ها را در یک نقطه قرار ندهید.

حالت دیگری که ممکن است باعث بروز چنین خطایی در ماشین لباسشویی ال جی شود حالتی می باشد که شما برای شست و شوی پتو ، ملافه یا عروسک در ماشین لباسشویی ال جی از برنامه ی مناسب در این زمینه استفاده نمی کنید . این حالت هم باعث بروز خطا و نمایش پیغام ارور UE  بر روی صفحه نمایش می شود.

برای اینکه مطمئن شوید که ماشین لباسشویی ال جی شما به درستی کار می کند در ابتدا یک بار ماشین را بدون لباس روشن کرده و آن را در حالت  COTTON  قرار دهید و اگر کار بدون مشکل انجام شد این ماشین هیچ مشکلی ندارد.kode khata lebasshoyi lg

۴-کد ارور CL  در ماشین لباسشویی ال جی:

این کد کد خطا نمی باشد . بلکه کد قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی می باشد که برای ایجاد این حالت کافی است که دکمه CHILD LOCK  را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید و این قابلیت فعال می شود و در این وضعیت شما قادر به تغییر تنظیمات نیستید.

۵-خطای LE ماشین لباسشویی ال جی:

این خطا را با خطای IE در ماشین لباسشویی ال جی نباید اشتباه بگیرید چون هرکدام از این کد ها معنی خاص خود را دارد و شما باید توانایی تشخیص آن ها را داشته باشید. خطای LE  خطایی است که مربوط به ایرادات موتور ماشین لباسشویی ال جی می باشد و راه های رفع این مشکل را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

 • هنگامی که درب ماشین لباسشویی هم به درستی و محکم بسته نشده باشد ممکن است این خطا اتفاق بیافتد پس با فشار دست از محکم بسته شدن در اطمینان حاصل کنید.
 • اگر خطای LE در هنگام شست و شو لباس ها نمایش داده شود نشانگر این است که حجم لباس داخل دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد استاندارد است و شما باید نسبت به کاهش آن اقدام کنید.
 • همچنین ممکن است که اشیا ریز داخل لباس ها مانند کلید و سنجاق داخل مخزن گیر کرده باشد و باعث نمایش این پیغام شود که برای رفع این مشکل حتما باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 • تصور نادرست دیگری هم که در ارتباط با ماشین لباسشویی وجود دارد این است که برخی از افراد هنگام استفاده از ماشین و انجام عمل شست و شو فکر می کنند که اگر ماده شست و شو بیشتری بریزند این عمل سبب می شود تا لباس ها تمیزتر شود در صورتی که این دیدگاه کاملا اشتباه است علت آن هم این است که وجود مواد شوینده زیاد در مخزن ماشین لباسشویی سبب می شود تا کف زیادی تولید شود و ماشین مجبور به توقف شود.

راه حل کلیه آن ها می تواند خاموش کردن و دادن زمان استراحت به ماشین لباسشویی باشد.بدین صورت که ماشین لباسشویی را به مدت ۲۰ دقیقه خاموش کنید تا استراحت کند و بعد آن را دوباره روشن می کنید و احتمالا خطای آن رفع شده است.

۶-خطای E7مربوط به ماشین لباسشویی ال جی :

این خطا در ماشین های لباسشویی دوقلو ال جی اتفاق می افتد . در این ماشین های لباسشویی یک ماشین کوچک به نام mini wash  وجود دارد و یک قسمت دیگر آن main wash  است که mini wash  در قسمت زیرین درب جلوی main wash  با یک اتصال وصل می شود . نمایش این ارور زمانی است که  mini wash  به درستی متصل نشده باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه های شستشوی لباسشویی الگانس Elegance

۷-خطای DE  ماشین لباسشویی ال جی:

این خطا زمانی اتفاق می افتد که درب ماشین لباسشویی به درستی و محکم بسته نشده باشد .که یکی از علت های آن می تواند محکم نبستن درب باشد که حتما با فشار دست از محکم بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید یا در برخی موارد خرابی درزگیر می تواند باعث شود که در ماشین درست بسته نشود.

۸- خطای CE ماشین لباسشویی ال جی :

این خطا مربوط به تاخو ماشین لباسشویی می باشد و زمانی آسیب به ماشین لباسشویی و موتور آن وارد می کند که نوسانات برق در محیط زیاد باشد. برای رفع این مشکل حتما باید با متخصص مشورت کنید.

۹-خطای FE ماشین لباسشویی ال جی:

این خطا زمانی اتفاق می افتد که سطح آب شست و شو بالاتر از حد مجاز می باشد که زمانی که برد آسیب ببیند سنسور سطح آب فعال می شود و خطای بالا بودن سطح آب بیش از حد مجاز را صادر میکند . برای رفع این مشکل هم باید با متخصصین در این زمینه صحبت کنید.

۱۰- خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی :

سنسور سطح آب یا هیدروستات سنسوری است که بر روی برد اصلی ماشین لباسشویی قرار دارد و میزان سطح آب مصرفی را محاسبه میکند . حال اگر این سنسور خراب شود یا آسیبی به قسمتی از برد وارد شود که در محل اتصال این سنسور به برد باشد این پیغام نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل ماشین لباسشویی را ریست کنید یعنی آن را به مدت ۲۰ دقیقه از برق جدا کنید و بعد از آن دوباره اتصال برق را وصل کنید اگر مشکل حل شد که هیچی در غیر این صورت حتما باید تعمیرکار این مشکل را حل کند چون برای دسترسی به این سنسور احتیاج به دستگاه مخصوص برای باز کردن قاب دارید.

۱۱-ارور PE  در ماشین لباسشویی ال جی:

این ارور زمانی که برق محیط شما دارای نوسانات زیاد باشد یا حتی پریز برق متصل به ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد اتفاق می افتد برای حل این مشکل سیستم را قطع کنید و بعد دوباره آن را وصل کنید این عمل باعث می شود تا دستگاه دوباره راه انداز شود و به احتمال زیاد ارور آن رفع می شود . نکته قابل عرض دیگر در این زمینه این است که هنگامی که دوباره ماشین را روشن می کنید احتمالا باید یکی از دکمه ها را دوباره بفشارید تا ماشین لباسشویی به حالت اولش برگردد.

۱۲-تغییر نکردن تایمر ماشین لباسشویی ال جی:

این یک کد خطا نمی باشد بلکه زمانی اتفاق می افتد که تایمر تغییر نمی کند و علت آن می تواند این باشد که بسته به جنس لباس هایی که در داخل ماشین لباسشویی قرار دارد تایم بیشتری نیاز است برای همین تایمر تغییر نمیکند.

۱۳-خطای TE  در ماشین لباسشویی ال جی :

این ارور زمانی اتفاق می افتد که ترموستات ماشین لباسشویی ال جی دما آب را بالاتر از حد مجاز نشان می دهد برای رفع این مشکل کافی است که برنامه شست و شو با آب سرد را انتخاب کنید.

۱۳- خطای E6  ماشین لباسشویی ال جی :

این خطا زمانی اتفاق می افتد که چیزی در محفظه ماشین لباسشویی گیرکرده باشد مانند سکه ، کلید و … که برای رفع این مشکل همه لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید . ماشین را دوباره راه اندازی کنید تا این ارور رفع شود.

۱۳-ارور SE ماشین لباسشویی ال جی :

این ارور زمانی اتفاق می افتد که سنسور ها در ماشین لباسشویی خراب است برای رفع این مشکل ابتدا ماشین لباسشویی را ریست کنید و اگر حل نشد به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.lg dishwasher error codes

۱۴- ارور AE  در ماشین لباسشویی ال جی :

این ارور ممکن است در یک از موارد زیر اتفاق بیافتد:

 • اگر در هنگام کار ماشین به طور ناگهانی ماشین متوقف شد و ارور AE نمایش داده شد یعنی برد ماشین دچار آسیب شده است.
 • شلنگ های استفاده شده اگر پاره شود یا قدیمی باشد باعث نشت آب شده و این پیغام نمایش داده می شود.

نمایش ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا