تعمیرات لباسشویی

دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی LG | راهنمای دکمه های لباسشویی ال جی

برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی، راهنمای شستشوی لباس، پتو، رو تختی در لباسشویی ال جی

ماشین های لباسشویی هوشمند امروزه با انجام دادن تمامی مرحله های شستشو آن هم تنها با فشردن چند دکمه، شما را از تلف کردن زمان زیاد و به انجام رساندن کاری طاقت فرسا آسوده می کنند، در این مقاله به سراغ دکمه های روی لباسشویی ال جی رفتیم و سعی داریم شما را با این دکمه ها به صورت کامل آشنا کنیم، با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی با نحوه برنامه ریزی لباسشویی ال جی و آموزش دکمه های لباسشویی ال جی آشنا شوید.

با وجود این موضوع، اگر که طرز کار کردن با ماشین های لباسشویی تمام هوشمند ال جی را بلد نباشید و در انتخاب برنامه شستشوی مناسب خودتان دچار مشکل شوید، این امکان وجود دارد که به لباس های خود آسیب برسانید و حتی موجب افزایش بیش از اندازه استهلاک دستگاه خود بشوید.

در این مقاله ما قصد داریم تا به طور کامل و با ارائه دادن تصاویر راهنما، نحوه استفاده از ماشین های لباسشویی ال جی مدل های مختلف را به همراه معنی کلمات دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی، انواع تنظیمات برنامه ای  شستشوی لباسشویی ال جی و… را برای شما دوستان شرح بدهیم.

در این مقاله چند مثال از صفحه کاربری یا  دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را که در قسمت جلویی دستگاه قرار گرفته را برای شما آورده‌ ایم که از مدل‌های و حجم های متفاوت  جمله لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹، و ۱۰. ۵ کیلویی برگزیده شده‌اند و طبق  آنها، معنی کلمات روی دکمه های ماشین لباسشویی ال جی و همه ی برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را توضیح  می دهیم ، تا شیوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی را به نحو احسن فرا گرفته و امکان کارکردن  با تمامی مدل‌ها برای شما فراهم شود. چنانچه خواهید دید، شباهت زیادی بین  مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد و بنابراین با مطالعه این مقاله به طور کامل ، و بدون در نظر گرفتن انواع مدل ها شیوه استفاده کردن از لباسشویی ال جی را فرا خواهید گرفت.

شیوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی 

پس از نصب کردن درست ماشین لباسشویی  ، زمان  استفاده از آن فرا می رسد. شاید این کار آسان بنظر بیاید. اما افراد زیادی ، شیوه کار با لباسشویی ال جی خود را به شکل صحیح نمی دانند و یا خیال می کنند که شیوه آنها صحیح است! به طور عمده در گزینش بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن لحاف، تیشرت، کفش و… دچار خطا شده اند و مثلا به لباس های ظریف و حساس خود با انتخاب برنامه نادرست  آسیب می رسانند. عده ای نیز مواظبت  از دستگاه را به طور صحیح نمی دانند و هرگونه اشتباهی اعم از قرار دادن لباسشویی های فراوان داخل دستگاه، اجسام سنگین بر روی ماشین لباسشویی و… را انجام داده و باعث ایجاد مشکل و خراب شدن لباسشویی ال جی خود می شوند.

شیوه استفاده  از ماشین لباسشویی ال جی به این صورت  می باشد  که در ابتدا با توجه حجم دستگاه (۶، ۷، ۸، ۹ و یا ۱۰.۵ کیلویی) مقدار متناسب از لباس ها را در داخل محفظه دستگاه قرار بدهید  و بعد به بستن درب آن اقدام کنید . سپس به میزان لازم پودر لباسشویی و یا مواردی از قبیل آن (قرص و مایع شستشو) را در قسمت  جاپودری لباسشویی ال جی می ریزیم. البته مایع را می توانیم در محفظه دیگ هم بریزیم و قرص را هم لزوماً در داخل محفظه لباس قراردهید. اگر که بخواهیم چند بار شستشو و یا پیش شستشو انجام بدهیم ، قسمت های کوچکتر جاپودری را هم باید با پودر پر کنیم . همچنین برای نرم کننده ها هم جایگاه به خصوصی در نظر گرفته شده است ، که در هنگام  استفاده از نرم کننده باید در این محل مایع نرم کننده را بریزید.

 

دکمه های روی لباسشویی ال جی

اکنون می توانید با فشردن دکمه power یا استارت ماشین لباسشویی را روشن کنید و با در نظر گرفتن نوع لباس ها، جنس پارچه آن ها و میزان آلودگی  لباس ها برنامه شستشوی مناسب خود را انتخاب کنید. علاوه بر گزینش برنامه، امکان افزودن تنظیمات دیگر مانند آبکشی بیش تر، خشک کن و…برای چرخه شستشو وجود دارد، که برای این فرآیند باید معنی هر کدام از دکمه های ماشین لباسشویی و کارایی هر کدام از آن ها را به خوبی بلد باشید. در ادامه مطلب به این موارد اشاره خواهد شد.

در نهایت با انتخاب کردن  دکمه Start یا شروع، چرخه شستشو به صورت هوشمند شروع می شود و فقط پس از اتمام کامل این فرآیند ، درب دستگاه را می توانید باز کنید.

به این نکته توجه کنید که در بسیاری از مدل های لباسشویی، در میانه فرآیند شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از آغاز فرآیند، باز کردن درب ماشین لباسشویی برای کمی اضافه نمودن البسه امکان پذیر نمیباشد و باز کردن محفظه جا پودری هم کاری اشتباه است. البته اخیرا در بعضی از مدل های جدید ماشین  لباسشویی ال جی، امکان  توقف در وسط  کار و کم و اضافه کردن لباسهای داخل دستگاه نیز اضافه شده است

 انواع روش های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی ال جی:

در این بخش همه ی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی ظرفیت های مختلف  به همراه تنظیمات و مشخصات آن ها را قرار داده ایم:

پنبه ای cotton :

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، شلوارک و…) و البسه کتان روشن نسبتا کثیف (لباس زیر) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سلسیوس(سرد تا ۹۵ درجه سلسیوس) – در این برنامه شستشو به کمک حرکت های مختلف محفظه عملکرد بهتری از ماشین لباسشویی دیده خواهد شد.

شیوه شستن پنبه ای کم مصرف cotton eco :

مانند برنامه پنبه ای می باشد  که در بعضی از انواع مدل ها cotton+ نشان داده شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۶۰ درجه سلسیوس ) – با مصرف کم ترین میزان انرژی عملکرد شستشوی مطلوب را ارائه می دهد.

برنامه شستن ضد چروک easy care :

جنس لباس مناسب: پلی آمید، آکریلیک، پلی استر – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۶۰ درجه سلسیوس) – این برنامه متناسب با لباس های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو کشیدن ندارند متناسب است.

شستشوی ترکیبی mix :

جنس پارچه  متناسب: انواع مختلف لباس به جز لباس های خاص از جنس ابریشم ظریف، لباس ورزشی، لباس هایی با رنگ تیره، پشمی، پر و … – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس(سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس ) – برای شستشوی اتوماتیک لباس های  مختلف  به طور همزمان.

شستشوی لباس کودکان baby care :

جنس البسه متناسب برای لباس های نسبتا کثیف کودکان  – دمای مناسب: ۶۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۹۵ درجه سلسیوس) – پاک کردن لکه های لیپیدی و آبکشی هرچه بهتر برای اقلام بزرگ مانند روکش ،لحاف ، بالشت و…

شستشوی ضد حساسیت skin care :

جنس البسه متناسب: برای لباس‌هایی که به طور مستقیم با پوست تماس دارند (مثل لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالشت و روکش متکا) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۶۰ درجه سلسیوس) – حذف کامل مواد شوینده از روی سطح لباس.

شستشوی بهداشتی Hygiene :

جنس البسه متناسب: برای لباس‌هایی از جنس پنبه ، لباس های زیر، روکش بالشت، رو تختی و البسه کودک – دمای مناسب: ۶۰ درجه سلسیوس– این برنامه لباس ها را در دمای زیاد می شوید.

شستشوی پر duvet :

جنس البسه متناسب: برای محتویات رختخواب (مثل پر، بالشت، پتو و روکش مبلمان) کثیف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس ) – این برنامه برای شستشوی البسه بزرگی چون پتو، لحاف و‌…مناسب می باشد.

شستشوی لباس ورزشی sports wear :

جنس البسه متناسب: این برنامه متناسب با البسه مخصوص  ورزش و کفش کتانی می باشد – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۴۰ درجه)

شستشوی ظریف delicate :

این برنامه با نام gentle care هم نامیده شده است – جنس البسه متناسب: برای انواع لباسهای ظریف که به راحتی آسیب می بینند – دمای متناسب: ۳۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس) – مناسب برای انواع البسه زیر، پیراهن و لباس های حساس

شستشوی لباس پشمی wool :

جنس البسه متناسب: برای لباس های پشمی با امکان  شستشو در ماشین لباسشویی – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس  (سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس) – لزوماً از مواد شوینده ای ک مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین می باشد استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کد خطای کولر گازی ال جی LG | راهنمای ارور کولرگازی

شستشوی سریع quick 30 :

جنس البسه متناسب: برای لباس های رنگی که تقریبا کثیف هستند – دمای متناسب: ۳۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس) – این برنامه شستشوی اتوماتیک و سریعی برای میزان لباسهای اندک و نسبتا آلوده را به انجام می رساند.

شستشوی شدید۶۰ دقیقه ای Intensive 60 :

جنس البسه  متناسب: برای لباس‌هایی از جنس پنبه و ترکیبی (برنامه مخصوص ۶۰ دقیقه ای برای البسه معمولی) – دمای متناسب: ۶۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۶۰ درجه سلسیوس ) – برای شستشوی اتوماتیک  و مناسب تر با کم ترین مصرف انرژی این برنامه توصیه می شود.

آبکشی +خشک کن Rinse Spin :

جنس البسه  متناسب: برای لباس های عادی با قابلیت شستشو – امکان استفاده کردن برای البسه ای که تنها  به آبکشی احتیاج دارند، یا اضافه کردن آبکشی به البسه ای که برای آنها از نرم کننده استفاده شده است .

شستشوی کم حجم مستقیم Direct Wear :

جنس متناسب با لباس: برای لباس های ترکیب پنبه، لباس های پلی استر، پیراهن – دمای متناسب: ۲۰ درجه سلسیوس – حداکثر ۳ یا ۴  لباس – این برنامه با سرعت زیاد و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی البسه تقریبا کثیف، فرآیند شستن و خشک  کردن را به اجرا در می آورد.

شستشوی لکه بر Stain Care :

جنس متناسب با  لباس: برای البسه با پارچه ترکیب  پنبه و البسه غیر ظریف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه سلسیوس) – این برنامه قابلیت از بین بردن  لکه ها از جمله لکه نوشیدنی ها، انواع قهوه و آبمیوه، خاک و…را دارد (دمای شستشو به تدریج و مرحله به مرحله زیاد شده تا لکه های مختلف را پاک نماید).

شستشوی بی صدا Silent Wash:

جنس متناسب لباس: برای البسه پنبه ای مخلوط، پلی استر مخلوط، پیراهن و…– دمای مناسب: ۴۰ درجه سلسیوس  (سرد تا ۶۰ درجه سلسیوس) – این برنامه با کم ترین میزان انرژی و حرکت و مصرف جریان برق برای استفاده شب ها مناسب می باشد .

شستشوی لباس های مشکی Dark Wash :

جنس متناسب لباس: لباس های  تیره رنگ پنبه ای یا مخلوط  – دمای مناسب: ۲۰ درجه سلسیوس (سرد تا ۴۰ درجه سلسیوس ) – این برنامه از تغییر رنگ البسه جلوگیری می‌کند و برای البسه ای که ممکن است سفید شوند مناسب است (از مواد شوینده مخصوص استفاده نمایید

 دانلود شده  Download Cycle :

اگر  که هیچ برنامه به خصوصی را بارگیری نکرده باشید، این گزینه به صورت از پیش تعیین شده بر روی برنامه آبکشی خشک کن می باشد.

شستشوی رختخواب Bedding :

این برنامه  با برنامه پر یا Duvet  شباهت هایی در ماشین لباسشویی های ال جی و غیره است. در برخی از انواع  مدل ها نیز با اسم bedcover نامگذاری شده است- برای شستشوی رویه لحاف، انواع ملافه، رو تختی  و… متناسب است. پیشنهاد می شود فقط یکی از انواع کالا ها و کم تر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا نتیجه بهتری را بدست آورید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

معنی واژه های روی ماشین لباسشویی ال جی

اکنون که اصول اصلی شیوه استفاده  کردن از ماشین های  لباسشویی هوشمند ال جی و برنامه های مختلف شستشوی آن را بررسی کردیم ، باید  معنی واژه های  روی ماشین لباسشویی ال جی نیز بشناسیم و عملکرد هریک از  دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را به نحو احسن بدانیم تا امکان استفاده صحیح و کامل از دستگاه برایمان فراهم شود .

در این قسمت با بررسی بیشتر از ده ها مدل متفاوت  از ماشین های لباسشویی  ال جی و صفحه کنترلی هر یک، چهار مدل متفاوت از آنها را برای شما دوستان عزیز انتخاب کرده ایم و قصد داریم تا معنی نشانه ها شیوه  استفاده کردن از دکمه های لباسشویی ال جی را شرح بدهیم. در این قسمت دکمه های اصلی را در هر صفحه توضیح می دهیم و کارکرد هریک از دکمه های لباسشویی ال جی که در انواع مدل ها مشابه می باشد را به قسمت بعد موکول کرده ایم. تکرار می کنیم که به دلیل مشابه و یکسان بودن کلمه ها و واژه های روی لباسشویی ال جی، استفاده از این آموزش برای تمامی مدل ها و ظرفیت های ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰.۵ کیلویی امکان پذیر می باشد.

دکمه های لباسشویی ال جی

۱.پاور Power :

این دکمه مخصوص روشن و خاموش کردن ماشین لباسشویی است .

۲.شروع/توقف Start/Pause :

با فشردن ای دکمه آغاز یا توقف، امکان آغاز دوره شستشو و یا توقف  آن را خواهید داشت . اگر که عمل توقف انتخاب بشود و یا در انتهای دوره شستن قرار داشته باشید ، به مدت ۱ تا ۲ دقیقه درب باز نمی شود.

۳.صفحه نمایش Display :

  صفحه نمایش شامل مواردی  مانند تنظیمات، تایم باقیمانده، امکانات دلخواه و پیامهای شرایط  دستگاه را به نمایش می گذارد. زمانی که ماشین روشن باشد، تنظیمات از پیش تعیین شده بر روی صفحه نمایشگر آن روشن خواهد شد. صفحه نمایشگر تایم باقیمانده را در نمایشگر دیجیتال  به نمایش می گذارد. هنگامی که دستگاه به شکل  اتوماتیک مشغول حساب کردن وزن  لباس ها می باشد، چشمک زدن یا حالت تشخیص اتفاق می افتد . با توجه به  انواع مدل لباسشویی، عدد های مربوط به دور چرخش  ماشین لباسشویی امکان دارد که  متفاوت باشند.

  ۴.ولوم برنامه Program Knob :

انواع برنامه ها منطبق بر نوع البسه وجود دارند که به کمک ولوم چرخشی قابل گزینش می باشند. با انتخاب کردن  هر کدام از برنامه ها لامپ مخصوص آن روشن خواهد شد.

  ۵.تنظیمات: Options

این قسمت امکان گزینش تنظیمات اضافی را به شکل دلخواه در اختیار شما می گذارد که با انتخاب شدن هر یک از آن ها، چراغ مخصوص به آن روشن می شود. با استفاده از این دکمه ها این امکان را دارید که  تنظیمات دلخواه را پس از انتخاب کردن برنامه اصلی شستشو اعمال کنید.

تنظیم خشک کن ماشین لباسشویی

دکمه های لباسشویی ال جی

۱_حالت عادی یا نرمال: انواع  پارچه های پنبه ای و کتان مثل حوله های از جنس پنبه، پیراهن و البسه کتان – این گزینه را برای کم شدن زمان و انرژی مصرفی در هنگام چرخه خشک شدن لباس ها گزینش کنید.

۲- حالت آماده اتو: برای لباس هایی از جنس کتان و پنبه ای که در پایان دوره آماده اتو می باشند – برای اینکه البسه آماده و به آسانی قابل اتو کردن باشند، خشک کردن را در شرایط مرطوب به پایان می رساند.

۳-  حالت دمای پایین: برای پارچه هایی که  حساس و ظریف و دارای  الیاف مصنوعی مناسب می باشد  برای برنامه های ضد تا خوردگی  و ترکیبی – برای کم کردن آسیب های  وارده به البسه در دماهای پایین خشک می کند.

۴- حالت نرمال بهینه: مانند  برنامه خشک کردن عادی با قابلیت صرف انرژی کمتر.

نکته:

 • گزینش تایم  دوره خشک کن با در نظر گرفتن حجم لباس ها امکان تغییر دارد. توصیه می شود برای ۱٫۵ کیلو لباس مدت زمان ۶۰ دقیقه را انتخاب کنید.
 • ب منظور مطمئن شدن از نتیجه  خشک کن عالی، بالاترین  دور چرخش ماشین  را در فرآیند شستشو گزینش کنید .
 • اگر بیش ترین حد البسه در فرآیند خشک کردن رعایت بشود، می توانید به شکل پشت سر هم (شستشو + خشک کن) از ماشین استفاده کنید.

  علائم درج شده روی ماشین لباسشویی ال جی مدل تصویر زیر:

دکمه های لباسشویی ال جی

 • a: پیش شستشو
 • b: ضد چروک
 • C: آبکشی اضافه
 •  d: افزودن لباس
 • e: شستشوی محفظه دیگ
 •  f: خشک کردن

نکته:

زمانی که واژه Detecting یا تشخیص دادن در صفحه نمایشگر نشان داده می شود، درام لباسشویی به آرامی می چرخد و مقدار لباس های موجود را تشخیص می دهد که چند لحظه طول می کشد. این قابلیت در حالات Cotton، Cotton Eco، Mix، Easy Care، Skin Care و Baby Care امکان پذیر می باشد. در مدل های مختلف از این مدل، بیش ترین تندی چرخیدن محفظه دیگ یا همان خشک کن (۱۴۰۰ دور بر دقیقه) قابل تغییر بوده و در برخی ۱۰۰۰ و در برخی دیگر ۱۲۰۰ دور بر دقیقه است. اگر که کلید چرخیدن پس از چندین بار فشار دادن،  قرار بگیرد پسSpinیا بر روی حالت Rinse Hold قرار بگیرد، البسه پس از آبکشی شدن بدون ورود به مرحله خشک کردن، در آب غوطه ور خواهند ماند.

نمونه سوم از مدل ماشین لباسشویی ال جی :

دکمه های لباسشویی ال جی

معنی علائم روی این مدل ماشین لباسشویی:

دکمه های لباسشویی ال جی

 • a:پیش شستشو
 • b: شستشوی بهداشتی
 • c:برنامه دلخواه
 • d:تاخیر در زمان
 • e: شستشو
 • f:شستشو با تمام قدرت
 • g: شستشوی سریع
 • h: مکث و شستشو

این مدل از ماشین های لباسشویی  ال جی از صفحه نمایش لمسی برخوردار بوده  و با لمس نمایشگر می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کرده که در این صورت چراغ دکمه گزینش شده روشن می شود .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی یخچال ال جی LG

برای استارت فرآیند شستشو و یا متوقف ساختن آن از دکمه مکث یا استارت استفاده می شود. در حالت مکث، پس از گذشتن ۴ دقیقه لباسشویی به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد. برنامه شستشوی سریع در این مدل از تنظیمات اضافی می باشد که عملکردی مشابه با Intensive 60در مدل های دیگر را دارا می باشد .

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

نمونه چهارم از معانی واژه های روی ماشین لباسشویی:

دکمه های لباسشویی ال جی  

 1. ولوم انتخاب انواع برنامه ها     
 2. کلید توقف و شروع
 3. کلید چرخش و تخلیه یا خشک کن
 4. آبکشی بهداشتی
 5. شستشو با حداکثر توان
 6. آبکشی اضافی
 7. کلید خیس خوردن یا پیش شستشو
 8. کلید ضد چین خوردگی و چروک
 9. قفل کودکان
 10. کلید روشن و خاموش کردن
 11. تاخیر زمانی

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

عملکرد کلید های ماشین لباسشویی

در قسمت های قبلی با ۴ نمونه از انواع پنل های کنترلی ال جی آشنا شدیم و معنی واژه های روی ماشین لباسشویی را مشخص کردیم و در رابطه با عملکرد  کلید های اصلی ماشین  لباسشویی نکاتی را بیان کردیم. در این بخش  عملکرد دکمه هایی از لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل ها یکسان میباشند را آموزش می دهیم ، و همچنین شیوه استفاده از این کلیدهای ماشین لباسشویی ال جی را به صورت مرحله ای و کامل  میکنیم .

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه delay :

به وسیله این دکمه این امکان را دارید ماشین  لباسشویی را به شیوه ای تنظیم کنید که پس از مدت زمان مشخصی ، به صورت خودکار شروع به کار کند و شستشو را به انجام برساند. در حقیقت  با این عمل  تاخیر زمانی در شروع شستشو ایجاد خواهد شد.

مراحل کار: ابتدا ماشین را روشن کنید و بعد برنامه مورد نظر شستشو را انتخاب کنید. اکنون کلید تاخیر زمانی را فشار دهید سپس تایم مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و در پایان دکمه شروع/ مکث را بزنید‌.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Pre Wash :

معمولا هنگامی  که لباس ها زیاد کثیف باشند، استفاده کردن از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب می باشد. در این شرایط باید پودر شستشو را نیز در جایگاه  بخصوص خود در محفظه جا پودری برای  پیش شستشو اضافه کنید.

مراحل کار: بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی و انتخاب کردن برنامه شستشو، کلید پیش شستشو را یا Pre Wash را فشار بدهید،. در بعضی از انواع مدل ها ضروری است تا ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید. سپس دکمه شروع یا توقف را بفشارید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Crease Care :

اگر که قصد دارید ز چین و چروک شدن لباس هایتان جلوگیری به عمل ِآورید، استفاده از گزینه ضد چروک لباسشویی  به شما کمک  شایانی خواهد کرد.

مراحل کار: بعد از شروع به کار ماشین و انتخاب برنامه شستشو، کلید ضد چروک یا Crease Care را انتخاب کرده و سپس دکمه شروع یا توقف را فشار بدهید. البته در بعضی از انواع مدل ها ضروری است تا این دکمه را  ۳ ثانیه فشار دهید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Medic Rinse :

برای پاک شدن بیشتر در هنگام آبکشی، استفاده از گزینه شستن بهداشتی یا Medic Rinse پیشنهاد می شود. از این قابلیت برای افزایش تاثیر گذاری در تمیز شدن لباس ها در همه حالت های برنامه ها به جز Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Quick 30 و Intensive 60 می توان استفاده به عمل آورد.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Intensive :

زمان شستن لباس های بسیار  یا لباس هایی که خیلی آلوده هستند، می توان با استفاده  از گزینه توان حداکثری  یا Intensive  تاثیر شستشو را زیاد کرد. انتخاب این گزینه با توجه به برنامه انتخابی سبب زیاد شدن  تایم  شستشو خواهد شد.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Temp :

کلید گزینش دما، دمای چرخه شستشو و خشک کنی را برای برنامه انتخاب شده مشخص خواهد کرد. این کلید را تا انتخاب درجه متناسب  خود بفشارید تا چراغ دمای مورد نظر نمایان بشود. تمامی چرخه های خشک کن از آب سرد شیر استفاده خواهد کرد. دمای چرخه  را با در نظر گرفتن نوع لباس های خود و به کمک برچسب مشخصات آنان انتخاب کنید، تا بهترین نتیجه را از شستشو بگیرید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Spin :

به وسیله  این گزینه امکان مشخص کردن دور چرخش لباسشویی را برای برنامه های متفاوت جهت آب گیری و خشک کردن خواهید داشت. با زدن دکمه چرخش یا Spin به صورت دائم، تا رسیدن به دور بر دقیقه مورد نظر خود و بعد انتخاب دکمه شروع، می توانید آب گیری را تنظیم نمایید. علاوه براین اگر  که دستگاه را روی حالت بدون چرخش یا No Spin قرار بدهید، بازهم ماشین  لباسشویی به مقدار کم خواهد چرخید تا به سرعت آب تخلیه شود.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه +Rinse :

به وسیله  این کلید می توانید یک بار مرحله های  آبکشی لباس ها را افزایش بدهید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Add Item :

به کمک این کلید  امکان این را خواهید داشت تا پس از آغاز یک سیکل شستشو، لباس های جدید را به داخل سبد کم یا اضافه کنید.

مراحل کار: هنگامی که نمایشگر روشن می باشد، دکمه افزودن لباس یا Add item را فشار داده و لباس هایتان را کم یا زیاد کنید و سپس دکمه شروع یا توقف را فشار دهید. به دلیل رعایت نکات ایمنی، هنگامی که مقدار آب در داخل سبد زیاد بود و یا درجه حرارت آب بالا باشد، درب همچنان باقی می ماند و امکان افزودن لباس وجود نخواهد داشت.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

دکمه Favorite program :

این کلید به شما امکان این را می دهد که تا تنظیمات برنامه مورد نظر خود را به طور همیشگی  در ماشین لباسشویی ذخیره کنید و برای دفعات آینده به سرعت تنظیمات در اختیار شما قرار بگیرد.

مراحل کار: ماشین لباسشویی را روشن کنید و یک برنامه را گزینش کنید. پس از آن تنظیمات اضافی و گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را برگزینید. اکنون دکمه Favorite را  ۳ ثانیه فشار دهید. تنظیمات شما ذخیره می شود و برای استفاده مجدد، پس از روشن کردن دستگاه کلید Favorite را انتخاب کنید و دکمه شروع یا  توقف را بفشارید.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

کلید های ترکیبی ماشین لباسشویی

بعضی از امکانات ماشین لباسشویی ال جی با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند کلید فعال خواهد شد . شرح  این ویژگی ها و شیوه استفاده کردن  از آن ها در ادامه قابل مشاهده می باشد :

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″] 

Child Lock: اگر که تصمیم  دارید تا کودکان در تنظیمات دستگاه  با فشردن کلید ها  تغییر ایجاد نکنند ، استفاده کردن از قفل کودک قابلیت بسیار کاربردی می باشد.  قفل کودک همه کلید های ماشین لباسشویی را به جز کلید خاموش و روشن را غیر فعال می کند. حتی با خاموش کردن  دستگاه و روشن کردن دوباره آن، قابلیت قفل کودک همچنان فعال باقی خواهد ماند و تا غیر فعال نکردن آن در این حالت باقی خواهد ماند.

مراحل کار: برای فعال و یا غیر فعال کردن  قفل کودک دکمه یا دکمه های  مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید. بعد از فعال شدن عبارت CL بر روی مانیتور  ظاهر می شود و در زمان  غیر فعال شدن قفل کودک، تایم باقی مانده از شستشو را می توان مشاهده کرد.

[divider style=”dashed” top=”10″ bottom=”10″]

Tub Clean: شستشوی  محفظه دیگ برنامه خاصی است که با کمک آن درون دیگ لباسشویی را تمیز خواهد شد. در این برنامه با کمک میزان زیادی از آب با دمای زیاد و در سرعت چرخیدن بسیار زیاد، همه قسمت های داخلی محفظه دیگ لباسشویی تمیز خواهد شد.

مراحل کار: در ابتدا همه  البسه و هر چیزی دیگری که داخل محفظه دیگ وجود دارد را از داخل آن بیرون بیاورید و درب را زمانیکه خالی است ببندید. پس از آن در بخش اصلی پودر ریزی محفظه جا پودری از پودر ویژه  ضد رسوب و تمیز کننده استفاده نمایید. دستگاه را روشن کنید و دکمه یا دکمه های شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه فشار دهید . عبارت tcl بر روی نمایشگر ظاهر می شود. کلید  شروع یا توقف  را انتخاب  کرده و پس از پایان فرآیند درب دستگاه را باز بگذارید تا فرآیند خشک شدن سریعتر رخ بدهد.

کاربرد دکمه های لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش کامل برنامه ریزی لباسشویی ال جی و کاربرد دکمه های آن

امتیاز کاربر: ۴.۵۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا