تعمیرات لباسشویی

ارور pe ماشین لباسشویی ال جی و دلایل بروز این ارور

راهنمای کد خطای pe در ماشین لباسشویی ال جی LG | رفع عیب ارور لباسشویی ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ارور pe لباسشویی ال جی به علت وجود ایراد در سنسور آب دستگاه ظاهر می‌شود و عدم رفع آن موجب بروز مشکلات جدی تر و پرهزینه‌تر خواهد شد. در این نوشته از سایت ایبک امداد به طور جامع به موضوع ارور pe لباسشویی ال جی، طریقه رفع هشدار pe لباسشویی ال جی، نحوه عیب یابی کد خطای pe ماشین لباسشویی ال جی اشاره می‌کنیم.

دلایل ایجاد ارور pe ماشین لباسشویی ال جی

در اینجا به طور خلاصه و موردی به دلایل ایجاد ارور pe لباسشویی ال جی و چگونگی عیب یابی و رفع این کد خطا اشاره کردیم:

علت ارور pe لباسشویی ال جی

 • وجود ایراد هیدروستات
 • قطع شدن اتصالات داخلی و سیم‌کشی‌های دستگاه
 • بروز مشکل در برد ماشین لباسشویی
 • نصب نادرست دستگاه

بررسی و عیب یابی کد خطای pe ماشین لباسشویی ال جی

 • مطمئن شوید در قسمت هیدروستات یا شیلنگ دستگاه گرفتگی وجود نداشته باشد.
 • چک کنید فرسوده دوشاخه و سیم‌های داخلی ماشین لباسشویی فرسوده نشده باشند.

نحوه رفع ارور pe لباسشویی ال جی

 • هیدروستات را به طور کامل تمیز و از وجود هرگونه رسوب پاک کنید.
 • به طور منظم سیم‌های فرسوده یا اتصال مجدد قطعات جدا شده را تعویض نمایید.
 • برد دستگاه باید چک شود البته توجه داشته باشید این کار توسط تعمیرکار متخصص باید انجام شود.
 • برای نصب ماشین لباسشویی الجی از تعمیرکار کمک بگیرید و خودتان اقدام به نصب دستگاه نکنید.

در ادامه تمامی این موارد را به طور کامل بیان می‌کنیم با ما همراه باشید.

ارور pe ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور pe لباسشویی ال جی

خب همانطور که در قسمت بالا نیز به صورت خلاصه به علت خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی اشاره کردیم، این ارور نشان دهنده وجود مشکل در سنسور سطح آب ماشین لباسشویی ال جی است.

کد خطای PE به معنی این است که سنسور سطح آب دستگاه ایراد دارد. علت اصلی نشان دادن این کد خطا به جهت خرابی هیدروستات و لوله‌های متصل به آن، اشکال در برد برق و المنت گرمایشی ماشین لباسشویی و اشکال در سیم کشی آن است.

یکی از علائم کد خطای PE که در ماشین لباسشویی ال جی ظاهر می‌شود، این است که دستگاه شستشو را آغاز نمی‌کند. و این ارور را نشان می‌دهد. در این صورت می‌توان گفت یکی از مشکلات زیر ایجاد شده است:

وجود ایراد در هیدروستات دستگاه

یکی از علتهای بروز کد خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی ایراد در هیدروستات دستگاه است.  هیدروستات یکی از قطعات مهم و حساس ماشین لباسشویی ال جی است که سطح آب ورودی به ماشین لباسشویی را کنترل می‌کند.

در مواردی که این کد خطا روی دستگاه ظاهر شد، تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی باید هیدروستات را بررسی کند. ممکن است هیدروستات توسط چیزی مسدود شده و در نتیجه خطای PE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی نشان داده شود.

برای این کار لازم است هیدروستات ماشین لباسشویی را بررسی کنید و اگر کثیفی یا گرفتگی در آن وجود داشت، رفع کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از لباسشویی وست پوینت

همچنین توجه داشته باشید لوله‌های متصل به هیدروستات دستگاه نیز باید تمیز شوند. عمدتا، هیدرواستات یا شیلنگ به خاطر جرم و دیگر موارد مسدود می‌شود.

در این صورت، لازم است هیدروستات را تمیز کرده و هر نوع رسوب در آن را از بین ببرید. اما اگر هیدروستات به خوبی کار نمی‌کند یا صدای بلندی دارد، لازم است آن را تعویض نمایید.

قطع شدن اتصالات داخلی و سیم‌کشی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی نیز مانند سایر لوازم الکتریکی طریقه مصرف و نگهداری خاصی دارد که برای افزایش طول عمر دستگاه مفید است.

اما هر چقدر هم نکات استفاده از دستگاه را رعایت کنیم، باز هم مسائلی همچون پوسیدگی و فرسودگی قطعات با گذشت زمان، اتفاق می‌افتد. و ممکن است قطعات به تعویض نیاز داشته باشند.

یکی از شایعترین مواردی که با گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شود، دوشاخه و سیم‌های داخلی دستگاه است. توجه داشته باشید اگر بیش از حد از آن استفاده کنید و دستگاه را در محیطی نامناسب نگه داری نمایید، ممکن است این مشکل زودتر از حد معمول در ماشین لباسشویی ال جی شما ایجاد شود.

همچنین قطع اتصال و وجود مشکل در سیم کشی ماشین لباسشویی ال جی ممکن است ارتباط بین سنسور تصفیه آب و برد دستگاه را به طور کل قطع کند و دستگاه این ایراد را با استفاده از ارور PE گزارش کند.جهت رفع این ارور لازم است سیم‌های فرسوده تعویض و یا قطعات دستگاه را جدا و دوباره وصل نمایید.

مشکل در برد از دلایل خطای pe لباسشویی ال جی

یکی دیگر از دلایل ایجاد کد خطای pe روی ماشین لباسشویی ال جی، خرابی برد است. برد بخش مهم و حیاتی ماشین لباسشویی است که عملکرد آن را کنترل می‌کند. برد همچون مغز دستگاه است که با تمامی قطعات الکترونیکی آن ارتباط دارد و دستور شروع و توقف کار هر قطعه‌ای را صادر می‌کند.

آسیب یا داغ شدن بیش از حد برد می‌تواند بر کارکرد هیدروستات تأثیر منفی بگذارد یا اطلاعات سنسور حمام آب را به شکل نامفهوم ارائه کند.

این مشکل موجب می‌شود دستگاه در حین کار به طور ناگهانی متوقف شود و آب داخل کاسه تمام شود. برای رفع خطای PE ماشین لباسشویی ال جی در اثر آسیب یا سوختن برد لازم است حتما از تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه تخصصی ایبک امداد یکی از تعمیرگاه‌های مجاز برند ال جی است که تمامی لوازم ال جی را با تخصص کامل در محل مورد نظر شما عیب یابی و تعمیر می‌نماید.

نصب غیراستاندارد ماشین لباسشویی

در برخی مواقع نیز وجود کد خطای Pe نشان دهنده نصب غیر استاندارد دستگاه است. در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی پر از آب شود و بلافاصله تخلیه شود، احتمالا مشکل به دلیل نصب نادرست دستگاه می‌باشد.

سوراخ تخلیه دستگاه در پایین دستگاه قرار دارد، بنابراین در مواردی که نصب دستگاه به طور غیر استاندارد باشد، آب از دستگاه خارج شده و وارد فاضلاب می شود و در نتیجه خطای pe نشان ظاهر می‌شود. در این موارد لازم است دستگاه توسط متخصص تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود.

بررسی و عیب یابی کد خطای pe ماشین لباسشویی الجی

برای عیب یابی کد خطای pe ماشین لباسشویی ال جی در ابتدا دلایل احتمالی آن را که در بالا بیان کردیم، به صورت کامل مطالعه کنید و موارد ذکر شده در ادامه را برای بررسی و عیب یابی ارور pe  دستگاه انجام دهید:

 • هیدروستات یا شیلنگ دستگاه ممکن است به خاطر جرم گرفتگی و یا وجود زباله در آن مسدود شده باشد و باعث ایجاد هشدار pe در دستگاه شود.
 • یکی از شایعترین مواردی که در علت ایجاد کد خطای pe نقش دارد، فرسودگی سیم و دوشاخه است. آن را بررسی نمایید.
 • برد به عنوان مغز دستگاه یکی از مهمترین قطعات در ماشین لباسشویی است که آسیب یا داغ شدن آن می‌تواند بر عملکرد هیدروستات تأثیر منفی بگذارد یا اطلاعات سنسور حمام آب را به شکلی نامفهوم ارائه کند و باعث ایجاد کد خطای pe شود.
 • نصب غیراستاندارد و نادرست دستگاه یکی دیگر از عواملی است که باعث بروز کد خطای pe در ماشین لباسشویی ال جی می‌شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ارور ue لباسشویی ال جی LG

روش رفع کد خطای pe در ماشین لباسشویی ال جی

 • باید هیدروستات را به خوبی تمیز کرده و از وجود هر نوع رسوب و زباله پاک کنید. همچنین اگر هیدروستات به خوبی کار نمی‌کند یا صدای ناهنجاری تولید می‌کند، لازم است آن را تعویض کنید.
 • فرسوده شدن سیم‌ها و اتصالات باعث بروز خطای pe می‌شود و برای رفع این کد خطا لازم است سیم‌های فرسوده تعویض و قطعات جدا شده به هم مجددا متصل شوند.
 • برد یکی از مهمترین قطعات در لباسشویی می‌باشد و به تمامی قطعات دستور کار می‌دهد در صورتی که برد دستگاه دچار مشکل شود، ارور pe را نمایش خواهد داد و برای رفع این مشکل حتما باید با تعمیرکار متخصص ارتباط برقرار نمایید.
 • نصب اشتباه و نادرست دستگاه باعث بروز ارور pe می‌شود و در این شرایط لازم است دستگاه توسط کارشناس تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود.

ارور pe ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تماس با کارشناسان مجموعه ایبک امداد

جهت ارتباط با مجموعه ایبک امداد می‌توانید با شماره‌هایی که در وبسایت ایبک امداد درج شده است، تماس بگیرید و درخواست اعزام نیرو کنید.

به محض اینکه درخواست شما ثبت شد، اقدامات لازم جهت اعزام تعمیرکار متخصص به محل موردنظر شما انجام می‌شود و تعمیرکار در محل حاضر و سریعا اقدام به عیب یابی دستگاه می‌نماید.

ایبک امداد به عنوان تعمیرگاه مجاز تعمیر لباسشویی ال جی در خدمت شماست تا بهترین خدمات را با ضمانت نامه معتبر ارائه نماید.

همچنین هزینه‌های خدمات این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه است و نگران هزینه بالا و دریافت دستمزد بالا و غیرمعمول نمی‌باشید.

مزایای استفاده از خدمات ایبک امداد

 • ارائه خدمات به صورت شبانه‌روزی همچنین در روزهای تعطیل
 • اعزام تعمیرکار متخصص به محل و عدم نیاز به جابجایی دستگاه
 • ارائه فاکتور و درج ریز جزئیات هزینه در آن
 • صرفه جویی در هزینه تا ۷۵ درصد
 • ارائه ضمانت نامه رسمی از ۳ تا ۱۰ ماه

نتیجه گیری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام استفاده از وسایل برقی در نظر داشت، این است که عیب یابی و تعمیر دستگاه باید حتما توسط افرادی متخصص و باتجربه انجام شود زیرا همانطور که گفتیم، کوچکترین اشتباهی در این زمینه می‌تواند موجب ایجاد خسارت‌هایی شود که گاها جبران آن غیرممکن است.

هرگاه با ارور pe لباسشویی ال جی مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم با مجموعه تخصصی ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیرکاران متخصص این مجموعه بهره مند شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارور pe ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع خطا و ارور pe ماشین لباسشویی ال جی و عوامل موثر در بروز این کدخطا را بررسی نمودیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا