تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال مجیک

آموزش گام به گام روش تعمیر کردن یخساز یخچال مجیک چگونه است

یکی از مهمترین مشکلاتی که احتمال دارد برای استفاده کنندگان از یخچال مجیک به وجود بیاید خرابی در قسمت یخساز یخچال ساید مجیک می باشد ما در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما روش تعمیر یخساز یخچال مجیک را به طور کامل توضیح دهیم تا در صورت نیاز شما بتوانید خودتان در منزل اقدام به رفع این مشکلات کنید البته قابل ذکر است که بدانید بعضی از ایرادات در یخ ساز تخصصی می باشد و حتما باید توسط شخص متخصص برطرف شود ولی گاهی هم امکان دارد ایرادات یخچال جزئی باشد در این صورت شما می توانید با استفاده از راهنمایی های ما یخچال فریزر خود را تعمیر کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال مجیک را راه اندازی کنیم؟

اگر شما هم به تازگی یخچال محیک را خریداری کرده اید برای استفاده از یخچال، باید یخساز آن را فعال کنید برای این منظور می توانید از دکمه on که در روی بدنه دستگاه قرار داده شده استفاده کرده و یخساز را فعال کنید اگر بعد از بررسی آن را پیدا نکردید احتمال دارد که سیستم یخساز شما از نوع اهرمی باشد در این صورت اهرم را به طرف پایین کشیده تا یخ ساز فعال شود اگر شما احساس کردید که به یخساز یخچال خود نیاز ندارید بهتر است که یخساز را غیرفعال کنید زیرا با این کار هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده اید و هم از خرابی یخساز جلوگیری کرده اید.

روش غیر فعال کردن یخساز یخچال مجیک چگونه است؟

برای اینکه شما یخچال مجیک خود را خاموش کنید باید از دکمه های ice off که روی پنل نمایشگر یخچال قرار داده شده استفاده کنید هر زمان که نیاز به یخ نداشتید یخساز خود را خاموش کنید تا از جمع شدن بیش از حد یخ جلوگیری کرده باشید اگر خواستید دوباره یخساز را فعال کنید می‌توانید مجدداً این دکمه را فشار دهید.

حتما بخوانید:   جنس بدنه یخچال|تمیز کردن بدنه یخچال
Dual Ice Makers
تعمیر یخساز محیک

ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید مجیک

احتمال دارد گاهی در عملکرد یخساز یخچال مجیک شما اختلال ایجاد شود که باعث می شود یخساز به طور طبیعی و درست کار نکند اگر شما با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می توانید به وسیله ریست کردن مشکلات مربوط به درست کار نکردن یخساز را برطرف کنید البته دقت داشته باشید که بطور مکرر نمی توانید یخساز را ریست کنید زیرا باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر شما خواهد شد فقط در زمان های لازم باید یخساز مجیک را ریست کنید که این زمان ها عبارت می باشند از :

 1.  شنیدن صدای بلند در هنگام یخ سازی
 2. درست کار نکردن یخساز یخچال مجیک

برای اینکه شما بتوانید یخساز یخچال مجیک خود را ریست کنید بهتر است که مراحلی را  برای شما بیان می کنیم انجام دهید:

 • در مرحله اول وقتی فریز روشن است درب آن را باز کنید و محفظه بیرونی یخساز را بردارید
 •  بعد از اینکه درب یخچال را برداشتید گزینه ریست را خواهید دید.
 • برای ریست کردن یخچال مجیک، باید این دکمه را چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.
 •  به این صورت یخساز یخچال مجیک شما ریست خواهد شد و به تنظیمات اولیه کارخانه بر خواهد گشت.

چگونه یخساز یخچال مجیک را تعمیر کنید؟

بیشتر مشکلاتی که در یخساز یخچال مجیک وجود دارد به راحتی می شود در منزل آنها را برطرف کرد و ایرادات جزئی هستند. اگر شما با این مشکلات روبرو شدید می توانید با راهنمایی های ما در این مقاله، به تعمیر یخساز یخچال مجیک خود اقدام کنید ولی اگر مشکلات یخساز شما فنی بود و نیاز به تخصص داشت، باید خودتان از دستکاری آن پرهیز کنید و از تعمیرکار متخصص و مجرب کمک بگیرید.

چرا یخساز یخچال مجیک کار نمی کند؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال مجیک شما از کار افتاده است برای اینکه این مشکل را عیب یابی و عیب را هم برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که راه ورودی آب به داخل یخساز بسته باشد باید این مورد را حتماً بررسی کنید
 •  اگر شیر برقی خراب شده باشد نمی تواند آب لازم را برای یخساز مجیک تامین کند و در نتیجه یخساز کار نمی کند.
 •  احتمال دارد که قالب یخساز شکسته باشد و یا اینکه اهرم یخساز خراب شده باشد.
 • اگر خرابی در مورد فرمان، سنسور یخچال و موتور یخچال به وجود آمده باشد باعث کار نکردن یخچال مجیک خواهد شد.
 •  اگر با این مشکلات روبرو شدید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید زیرا این موارد تخصصی می باشد و باید توسط متخصص بررسی شود و شما به تنهایی نمی توانید این مشکل را برطرف کنید.
حتما بخوانید:   آشنایی با بهترین مارک کولر گازی

چرا از یخساز مجیک یخ خارج نمی شود؟

شاید شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که از یخساز مجیک شما یخ خارج نشود این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می شود که عبارت می باشند از:

 • اگر محفظه یخساز شما پر باشد باعث خارج نشدن یخ از یخساز می شود در این صورت باید یخساز را تخلیه کنید.
 • در صورت خرابی بازوهای انتقال دهنده یخ و یا گیر کردن آن، باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد.
 • در این صورت باید بازوهای انتقال دهنده یخ را به طور کامل بررسی کنید
 •  اگه یخ ها به همدیگر بچسبند باعث خارج نشدن یخ از یخساز می شود
 •  پس باید دلیل چسبیده شدن یخ ها به یکدیگر را بررسی کنید.
 •  خراب شدن مدول یخساز باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 • مدول یخچال را باید به طور دقیق بررسی کنید.

تعمیر یخساز مجیک

چرا یخساز یخچال مجیک یخ نمی سازد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از مصرف کنندگان از آن گله دارند این است که یخ درون یخساز به همدیگر می چسبند اگر با این مشکل روبرو شدید نکات زیر را بررسی کنید:

 • اگر یخساز بیش از حد آبگیری کند باعث می شود که آب زیادی جمع شده و در نتیجه یخ ها به همدیگر  بچسبند.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل دمای فریزر می باشد اگر دمای فریزر بیش از حد مجاز باشد یخ ها آب شده و به همدیگر می چسبند.
 •  اگر شما برای مدت زیادی از یخساز خود استفاده نکنید باعث چسبیدن یخ ها به یکدیگر می شود به همین دلیل به شما توصیه می کنیم در صورت استفاده نکردن برای مدت طولانی از یخساز، حتماً آن را خاموش و غیر فعال کنید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کرده باشید.

نشت یخساز

احتمال دارد یخساز یخ بسازد ولی در فریزر آب نشت کند یا اینکه آب بر روی زمین بریزد در صورت بروز این مشکل ابتدا یخچال فریزر تان را بررسی کنید و از  تراز بودن آن مطمئن شوید و همچنین لوله تامین کننده آب را هم بررسی کنید زیرا احتمال دارد که دچار برآمدگی یا پیچ خوردگی و آسیب شده باشد و بعد از آن مخزن آب را بررسی کرده و اطمینان پیدا کنید که قیف آب  کاملاً تنظیم شده باشد. اگر مواردی را که برای شما ذکر کردیم بررسی کردید و باز هم عیب را پیدا نکردید بهتر است که با یک تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید و تعمیر یخساز یخچال مجیک خود را به او بسپارید زیرا احتمال دارد همین نشتی کوچک باعث آسیب های بزرگ شود و دیواره‌های یخساز دچار آسیب شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات یخساز یخچال سام

سنسور یخساز در یخچال مجیک در کجا قرار گرفته است؟

اگر شما در قسمت سنسور یخساز یخچال مجیک خود با مشکل روبرو شدید و می خواهید محل قرارگیری آن را در یخچال بدانید باید بگوییم که سنسور در قسمت پنل پشتی یخچال قرار گرفته است و اگر شما پنل را باز کنید می توانید آن را پیدا کنید سنسور قطعه ای است که فرمان تولید یخ را به یخساز صادر می کند و اگر خراب شود باعث می شود که یخساز در کارکرد با مشکل مواجه شود

ترمودیسک در یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک دمای زیاد یخچال را تحمل کرده و وظیفه ی آن  جلوگیری کردن از زیاد شدن دمای المنت می باشد. این قطعه در یخساز بسیار مهم است و محل قرار گرفتن آن در کنار المنت یخچال می باشد.

 

شیر برقی در یخساز مجیک در کجا قرار گرفته است؟

یکی از اصلی ترین قطعات در همه یخچال ها شیر برقی می باشد که به آن شیر ورودی هم می گویند محل قرارگیری آن در قسمت پنل پشتی یخچال می باشد و وظیفه شیر برقی این است که آب لازم را برای تولید شدن یخ به  قسمت یخساز می رساند اگر این قسمت با مشکل روبرو شود باعث می شود که آب گیری به وسیله یخساز انجام نشود و یخ هم تولید نشود.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال مجیک

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال مجیک را توضیح دادیم و همچنین روش برطرف کردن این مشکل را هم بیان کردیم.

همانطور که گفتیم یخساز در یخچال فریزرهای ساید بای ساید مجیک قطعه ای بسیار مهم می باشد و در صورت خرابی یخساز، شما با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد ضمنا در این مقاله روش های عیب های یخچال را هم بیان کردیم. بعضی از مشکل های یخساز مجیک جزئی می باشد و شما با استفاده از این مقاله می‌توانید آنها را برطرف کنید ولی بسیاری از مشکلات در یخساز مجیک فنی و تخصصی است و شما باید در این موارد به متخصص مجرب مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به او بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

 

نحوه تعمیر یخساز یخچال مجیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی در یخساز مجیک در کجا قرار گرفته است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا