تعمیرات یخچال

تعمیرات یخچال مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات یخچال مجیک

یخچال مجیک یکی از برندهای شناخته شده و با کیفیت در بازار ایران است و آزمون خود را در این زمینه به درستی پس داده است. گاهی ممکن است در اثر آسیب هایی که به یخچال وارد می شود، شاهد وجود اشکالاتی در آن باشید. در این مقاله با ارائه ایرادات رایجی که ممکن است در یخچال مجیک به وجود آیند پرداخته ایم تا در صورت ضرورت شما عزیزان بتوانید به رفع این اشکالات بپردازید یا حداقل با رعایت نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد از بروز آنها پیشگیری کنید. هرچند بهتر است در صورت مشاهده اشکالی که ظاهراً پیچیده به نظر می رسد رفع مشکل را به دست تعمیرکاران مجاز یخچال مجیک بسپارید.

عیب یابی  و اشکالات رایج در یخچال مجیک

در مقدمه از آسیب‌های گفته شد که ممکن است باعث بروز اشکال در یخچال مجیک شوند. این آسیب ها ممکن است به دلیل رعایت نکردن اصول اولیه نگهداری از یخچال  توسط مصرف کننده، جابجایی‌ های نادرست و یا آسیب ها و ضرباتی که ناخواسته به یخچال وارد می شود به وجود آیند. برای رفع این اشکالات می توانید تا جایی که تخصص و تجربه این کار را دارید به رفع ایراد بپردازید اما در صورت پیچیده بودن مشکل و جلوگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به سایر قطعات یخچال، توصیه می‌کنیم حتماً از نظر تکنسین باتجربه بهره مند شوید. با استفاده از خدمات  ایبک امداد  می توانید در موارد ضروری به رفع اشکال پیش آمده در یخچال مجیک بپردازید. در ادامه به رایج‌ ترین اشکالاتی که ممکن است در یخچال مجیک به وجود آیند و نحوه عیب یابی و برطرف کردن آن ها می پردازیم.

 دلیل یکسره کار کردن کمپرسور یخچال مجیک

اصولاً یخچالی که کمپرسور آن سالم باشد به طور اتومات روشن و خاموش می شود؛ یعنی مدتی کار کرده و در حین کار صدای کمی از آن شنیده می شود و سپس خاموش می گردد و این روند ادامه می یابد. حال اگر کمپرسور یخچال شما به طور متناوب کار می کند ممکن است عوامل زیر باعث این اختلال شده باشند:

 • هرگونه عاملی که موجب بالا رفتن دمای یخچال باشد موجب یکسره کار کردن کمپرسور می شود. بنابراین قرار دادن یخچال در جای مناسب، دور از منابع گرما مانند اجاق گاز، پکیج، آبگرمکن یا نور آفتاب بسیار مهم است. همچنین فاصله آن از دیوار باید رعایت شود؛ زیرا کمپرسور مجبور می شود برای خنک کردن دما بیشتر کار کند.
 • اگر به تازگی یخچال را خاموش کرده اید کمپرسور برای خنک کردن دما حداقل به ۴ ساعت زمان  احتیاج دارد.
 • هیچ مانعی نباید موجب بسته شدن درب یخچال شده باشد. همچنین از سالم بودن لاستیک دور درب مطمئن شوید و اگر درب یخچال را دائماً باز و بسته می کنید سعی کنید جز در موارد ضروری درب آن باز و بسته نشود.
 • برای تنظیم صحیح دمای یخچال به دفترچه راهنمای یخچال مجیک مراجعه کنید. ممکن است با توجه به فصل یا محیطی که یخچال در آن قرار دارد، تنظیم دمای آن صحیح نباشد.
 • سالم بودن برد یخچال نیز حائز اهمیت است. برد، وظیفه ارسال دستور به قسمت های مختلف یخچال را بر عهده دارد. اگر فرمان توقفِ کار کمپرسور از سمت برد صادر نشود کمپرسور نیز بدون وقفه به کار خود ادامه می دهد.
 • ممکن است گاز کمپرسور نیز خالی شده یا نشتی داشته باشد. کمپرسور با استفاده از این گاز سرما ایجاد می کند و به وسیله لوله های کندانسور آن را در سراسر یخچال به جریان می ‌اندازد. در صورت عدم وجود گاز یا کم بودن آن نیز به کمپرسور فشار وارد می شود و عمل سرمایش با اشکال روبرو می شود.
 • در صورتی که لوله های کندانسور  کثیف هستند آنها را گردگیری کنید. کندانسور یا همان رادیاتور یخچال قسمت های اصلی در وسایل سرمایشی است و وظیفه خنک کردن آنها را برعهده دارد. اگر به مرور زمان گرد و خاک به لوله های کندانسور راه یابد موجب اختلال در عملکرد آن و در نتیجه فشار بیشتر روی کمپرسور خواهد شد.
 • همچنین کمپرسور از جهت عدم وجود مشکلات فنی باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت وجود مشکل فنی در کمپرسور و خنک نشدن یخچال، سنسور دمای مورد نظر را به اتوماتیک کننده جریان برق نخواهد داد و در نتیجه کمپرسور بدون توقف کار خواهد کرد. برای بررسی مشکلات فنی کمپرسور می توانید با تکنسین های تعمیر متخصصین تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   صدای یخچال را چگونه قطع کنیم؟

تعمیرات یخچال مجیک

علت گرم بودن دمای داخل یخچال مجیک

با رعایت مواردی که در ادامه بیان می شود می توانید این مشکل را برطرف کنید. در صورت رعایت موارد زیر و پابرجا بودن مشکل، برای برطرف کردن اشکالات فنی یخچال مجیک می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

 • با استفاده از دفترچه راهنما درجه دما را تنظیم کنید.
 • اگر  مواد غذایی را به تازگی در یخچال قرار داده اید این امر طبیعی است زیرا مدتی طول می کشد تا یخچال به دمای ایده آل برسد.
 • با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال مقداری از هوای خنک آن کاسته می شود بنابراین جز در مواقع ضروری درب یخچال باز و بسته نشود تا دمای آن تثبیت گردد.

 برطرف کردن سر و صدای بلند در یخچال مجیک

در صورت شنیدن صداهای ناخوشایند از یخچال، باید به عیب یابی ناحیه‌ای که صدا از آن بلند می شود پرداخت. دقت داشته باشید که شنیدن برخی از صداها در یخچال کاملاً طبیعی است هرچند ممکن است به نظر شما غیر طبیعی باشد. در برخی از مدل ها، ترموستات برای تنظیم سیستم برفک زدایی یک بار صدایی در ابتدا و یک بار در انتهای این چرخه تولید می کند اما در موارد غیر طبیعی ممکن است عوامل زیر دخیل باشند:

 • در اکثر موارد اشکالی که از سوی مصرف کنندگان یخچال مجیک در مورد سر و صدای ناهنجار یخچال عنوان شده است با برطرف کردن مشکلی که در فن یخچال وجود دارد، برطرف می شود. فن وظیفه به گردش درآوردن سرما در سراسر یخچال را بر عهده دارد و موجب خنک شدن مواد غذایی می شود.
 • ممکن است فن خشک شده باشد و به سختی حرکت کند. با روغن کاری یا تعویض فن می ‌توانید این مشکل را حل کنید.
 • در صورت شکستگی پره های فن نیز آن را تعویض کنید.
 • به تراز بودن یخچال دقت داشته باشید.
 • فاصله مناسب یخچال از دیوار باید رعایت شود تا کناره ها و پشت یخچال برخوردی با اطراف نداشته باشند و هوا هم به خوبی جریان داشته باشد.
 • گاهی ممکن است فوم هایی که لوله ها را محکم به یخچال متصل کرده اند از لوله ها جدا شده و صدای تق تق مانندی از آنها شنیده شود.
 • از دیگر مواردی که جزء صداهای طبیعی یخچال محسوب می‌شود، صدای گردش گاز مبرد در لوله ها است. اما در صورتی که به دلیل فرسوده شدن لوله ها رسوباتی در جریان لوله وجود داشته باشد همراه با گاز مبرد به جریان در می آیند و باعث ایجاد صدای غیر طبیعی می شوند.
 • صدای کمپرسور در حالت عادی بلند نیست اما اگر مشکل فنی در آن وجود داشته باشد صدای بلند تولید می کند و نیاز به بررسی دارد.
حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مجیک

تعمیرات یخچال مجیک

 علت وجود رطوبت در یخچال مجیک

ممکن است احساس کنید که روی ظروف، مواد غذایی یا بدنه یخچال به شکل غیر طبیعی رطوبت وجود دارد. در صورتی که تغییری در دمای یخچال ایجاد نکرده اید یا غذای گرم داخل آن قرار نداده اید برای برطرف کردن این مورد موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است رطوبت محیط اطراف یخچال زیاد باشد یا داخل آشپزخانه به دلیل روشن بودن اجاق گاز و پخت غذا رطوبت بیش از حد باشد.
 • همیشه از بسته بودن درب یخچال مطمئن شوید. اگر درب یخچال نیمه باز مانده باشد رطوبت محیط به داخل آن راه پیدا می کند.
 • لاستیک دور درب (واشر)  یخچال باید بدون پارگی یا فرسودگی باشد. خرابی در این قسمت به راحتی قابل رفع شدن است اما در صورت رسیدگی نکردن به این موضوع علاوه بر اینکه یخچال مصرف برق بیشتری خواهد داشت، به سایر قطعات آن نیز فشار مضاعفی وارد می شود.

 عیب یابی یخچال مجیک در صورت عمل نکردن یخ ساز

اگر قالب های یخ تولید شده کوچک تر از حد معمول بودند یا اصلاً یخی در یخ ساز تولید نمی شود تکنیک های زیر را به کار بگیرید:

 • احتمالاً مشکل اصلی مربوط به خط تأمین آب است. ابتدا راه ورودی آب را از جهت عدم وجود انسداد بررسی کنید و به قسمت پشت یخ ساز دقت کنید؛ ممکن است لوله ها یخ زده باشند.
 • برای رفع انسداد چند راه حل وجود دارد: پس از جدا کردن یخچال از برق، شیر آبی که به قسمت یخ ساز وصل شده است را ببندید سپس می توانید دمای بسیار پایین سشوار را روی لوله آب بگیرید یا اینکه مقداری آب گرم روی ناحیه یخ زده بریزید. پس از متصل کردن دوباره یخچال به برق، به صدای پر شدن قالب یخ با آب دقت کنید و مطمئن شوید که مشکل برطرف شده است.
 • مورد مهم دیگر اینکه فیلتر آب یخچال هر از چند گاهی نیاز به تعویض دارد تا دچار انسداد و گرفتگی نشود.
حتما بخوانید:   تعمیر مایکروفر مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات مایکروفر مجیک

سخن پایانی

همان طور که مشاهده کردید برای رفع مشکلاتی که برای یخچال مجیک پیش می‌ آید، گاهی با آگاهی در مورد نحوه عیب یابی و رفع اشکال می ‌توانید بدون حضور تکنسین به رفع ایراد بپردازید اما در مواردی که مشکلات فنی برای قسمت های مختلف یخچال پیش می آید داشتن دانش فنی، مهارت و تخصص الزامی است. لذا در صورتی که تجربه و مهارت کافی در این زمینه را ندارید برای پیشگیری از وارد نمودن صدمات بیشتر، توصیه می‌کنیم با تکنسین های تعمیر متخصص تماس بگیرید.

 

98989

31

تعمیرات یخچال مجیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه برطرف کردن سر و صدای بلند در یخچال مجیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا