جهانگردی

روش های مهاجرت به آمریکا | شرایط اقامت در آمریکا

روش های مهاجرت به آمریکا | شرایط اقامت در آمریکا، راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

در سال‌های اخیر مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان آسان‌تر شده است. با توجه به راه‌های مختلف مهاجرت به آمریکا می‌توان گفت که هر فرد باید شرایطی که دارد را مناسب با انواع راه‌های تحصیلی، کاری، ازدواج، لاتاری و… انتخاب نماید. هر ساله هزاران نفر برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا اقدام می‌کنند. اصلی‌ترین شیوه‌های مهاجرت به آمریکا عبارت هستند از:

 • مهاجرت به آمریکا از راه کار
 • مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل
 • مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به آمریکا از راه لاتاری
 • مهاجرت به آمریکا از راه تولد
 • مهاجرت به آمریکا از راه ازدواج
 • مهاجرت به آمریکا از راه پناهندگی
 • مهاجرت به آمریکا برای افراد موفق و هنرمند

مهاجرت به آمریکا از راه کار

یکی از شیوه‌های مهم برای مهاجرت به آمریکا کار در این کشور می‌باشد. هدف اصلی افرادی که تصمیم به مهاجرت به آمریکا از شیوه کاری را گرفته‌اند، گرفتن گرین کارت این کشور است. باید بدانید که ویزای کار آمریکا انواع مختلفی دارد که همه این ویزاها به گرفتن گرین کارت آمریکا منجر نمی‌شود. برای گرفتن اقامت دائم باید فرد متقاضی برای مدت حداقل ۵ تا ۷ سال در این کشور اقامت داشته باشد و پس از ۱۰ سال می‌تواند درخواست گرین کارت کشور آمریکا را دهد.

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل

برای مهاجرت به آمریکا یکی از راه‌های خوب دیگر مهاجرت تحصیلی می‌باشد. از جمله شرایط بسیار مهم کشور آمریکا این می‌باشد که شما باید بتوانید ثابت نمایید که پس از تمام شدن تحصیلات به کشور خود برمی‌گردید. اثبات کردن این مورد و قبول شدن در مصاحبه با سفارت نیاز به علم تخصصی مهاجرت و تجربه دارد.

یکی از نکات بسیار مهم برای اقدام کردن به این شیوه و گرفتن ویزای تحصیلی کشور آمریکا قبول شدن در آزمون‌های ACT یا SAT می‌باشد که با توجه به ایالت و دانشگاه یکی از این دو آزمون را باید انتخاب نمایید. همچنین پس از تمام شدن تحصیل در کشور آمریکا برای کاریابی دو ماه فرصت خواهید داشت.

حتما بخوانید:   لوازم شخصی که برای سفر نیاز است | فهرستی از همه وسایلی که برای مسافرت لازم داریم

مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از شیوه‌های مهاجرت به آمریکا سرمایه‌گذاری در این کشور است که برای انجام دادن این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد:

 • ویزای EB۵: یک سرمایه‌گذار خارجی باید در شرکت تجاری سرمایه‌ای که حداقل ۱۰ کارگر را به صورت تمام وقت استخدام نماید را سرمایه‌گذاری نماید. حداقل مبلغ بستگی به مکان سرمایه‌گذاری دارد. چنانچه سرمایه‌گذاری در مکان‌های کم جمعیت و روستایی باشد، ۹۰۰ هزار دلار و برای مناطق بزرگتر و پرجمعیت‌تر شهری ۱.۸ میلیون دلار سرمایه نیاز خواهد بود. این ویزا می‌تواند به اقامت دائم یا گرین کارت تبدیل شود.
 • ویزای E۲: در این ویزا افراد متقاضی مجوز راه‌اندازی کسب و کار یا خرید آن را دارد و باید بیزینس مورد نظر اکتیو باشد. به این معنا که کارمند داشته باشد و روی آن نظارت مستقیم داشته باشد. مزیت این شیوه این است که با حداقل ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار دلار می‌توان این اقامت را اخذ نمود.
 • ویزای E۱: در این ویزا نیاز نیست که فرد متقاضی در آمریکا به سرمایه‌گذاری مشغول شود. فقط کافی خواهد بود که اثبات کند که با شرکتی در این کشور مشغول مبادله کالا می‌باشد. ارزش کالاهایی که در حال مبادله است باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار باشد.
 • ویزای L۱: این ویزا برای افرادی مناسب می‌باشد که قصد دارند در کشور آمریکا یک شعبه از شرکت خود داشته باشند. برای استفاده از این روش باید حتماً در کشور خودشان شرکت داشته باشند و از تأسیس آن حداقل یک سال گذشته باشد.

مهاجرت به آمریکا از راه لاتاری

مهاجرت به آمریکا از شیوه لاتاری یا همان قرعه کشی امکان‌پذیر می‌باشد. در این شیوه فقط ۵۵ هزار نفر از افرادی که تابع کشورهایی می‌باشند که در آمریکا تعداد مهاجر کمتری دارند، از راه قرعه‌کشی پذیرفته خواهند شد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که هر ساله آمریکا اجازه می‌دهد افرادی که واجد شرایط در لاتاری شرکت کنند. افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می‌شوند، قادر خواهند بود که ویزای لاتاری آمریکا را دریافت کرده و با استفاده از گرین کارت به کشور آمریکا وارد شود. آمریکا برای حفظ تنوع در جمعیت برای مهاجرت از مناطق مختلف جهان این قانون را تنظیم نموده است.

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از راه تولد

یکی دیگر از شیوه‌های اخذ تابعیت آمریکا یا مهاجرت به این کشور از راه تولد در آمریکا می‌باشد. بدین معنا که چنانچه فرزند در خاک آمریکا متولد شود، فارغ از اینکه مادر و پدر چه تابعیتی داشته باشند، فرزند متولد شده تبعه آمریکا خواهد بود. باید بدانید که متولد شدن در خاک آمریکا و اخذ تابعیت این کشور برای فرزند هیچ آثار تابعیتی برای مادر و پدر نخواهد داشت.

حتما بخوانید:   بهترین شهرهای ترکیه برای سفر | شهرهای توریستی ترکیه

مهاجرت به آمریکا از راه ازدواج

ازدواج در کشور آمریکا یکی دیگر از شیوه‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد که منجر به گرین کارت نیز خواهد شد. این ویزا سه ماهه می‌باشد. افرادی که سیتیزن آمریکا هستند و می‌خواهند نامزد و یا همسر خود را به کشور آمریکا بیاورند، نهایتاً یک سال الی یک و نیم سال طول می‌کشد. فرد پس از اینکه وارد خاک آمریکا شد، می‌تواند مراسم و مراحل ازدواج را انجام دهد.

شما فرصت ۹۰ روزه خواهید داشت تا مراحل قانونی ازدواج را طی نمایید. پس از ازدواج ابتدا اقامت سه ساله و پس از آن متقاضی خواهد توانست برای گرفتن گرین کارت این کشور درخواست دهد. چنانچه در این فرصت ۹۰ روزه ازدواج انجام نشود، فرد متقاضی باید خاک آمریکا را ترک کند. چنانچه این کشور را ترک نکند، پیگرد قانونی خواهد داشت و امکان دارد که دیگر اجازه وارد شدن به این کشور به او داده نشود.

مهاجرت به آمریکا از راه پناهندگی

برای مهاجرت به کشور آمریکا یکی از راه‌هایی که امکان دارد مطرح شود، شیوه پناهندگی در آمریکا می‌باشد. هرگاه فردی در کشور خود به دلایل گرایشات مذهبی خاص سیاسی، تبعیضات جنسیتی یا نژادی، ترس شدید از خطر جانی و شکنجه داشته باشد، می‌تواند در کشورهای عضو کنوانسیون ژنو اعلام پناهندگی کند. پناهندگی خطرات غیر قابل جبران و بسیار زیادی را به همراه دارد و همواره موجب سوء استفاده‌های جانی و مالی افراد سودجو است. بنابراین پیشنهاد می‌شود که برای مهاجرت به کشور آمریکا و دیگر کشورها هرگز از این راه استفاده نکنید.

مهاجرت به آمریکا برای افراد موفق و هنرمند

برای آن دسته از افراد و متقاضیانی که فعالیت‌های خارق‌العاده و خاص دارند، ویزای هنرمندان آمریکا از طریق ویزاهای نوع P و O ارائه می‌گردد که به صورت کلی ویزای نوع پی برای افرادی می‌باشد که در برنامه‌های پربیننده شرکت کرده باشند و در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند. فرد متقاضی قادر است تا وقتی که فعالیت خود را در زمینه‌های ورزشی و هنری ادامه می‌دهد، ویزای خود را تمدید کرده و درخواست اخذ گرین کارت را دهد.

مهاجرت افراد زیر هجده سال به آمریکا

در صورتی که سن شما کمتر از ۱۸ سال است و یا می‌خواهید فرزند زیر ۱۸ سال خود را به کشور آمریکا برای زندگی بفرستید، باید بدانید که مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به آمریکا به دو شیوه امکان‌پذیر می‌باشد. یکی از روش تحصیل در این کشور است که باید شرایط آن را داشته و فراهم نمایید و روش دیگر اقدام از طریق روش خویشاوندی است. به بیان دیگر چنانچه حداقل یکی از والدین اقامت آمریکا را بتواند کسب نماید، شما می‌توانید به کشور آمریکا به عنوان همراه با او بروید.

حتما بخوانید:   ویزای شینگن چیست و چه مدارکی لازم دارد

مزایای مهاجرت به آمریکا

یکی از مزایای اصلی و مهم مهاجرت به کشور آمریکا این می‌باشد که افراد متقاضی پس از گذشت چند سال و پرداخت مالیات قادر خواهند بود که اقامت دائم را اخذ کنند و پس از آن هم می‌توانند اقدامات لازم برای شهروندی آمریکا را انجام دهند. از جمله مزایای دیگر مهاجرت به آمریکا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • استانداردهای بسیار مطلوب و بالای زندگی
 • اقتصادی پویا و قوی
 • طبیعتی زیبا و آب و هوای مناسب
 • سیستم مخابراتی پیشرفته
 • راحت بودن روند راه‌اندازی کسب و کار و بیزینس
 • وجود زیاد مسکن
 • وجود بهترین دانشگاه‌های جهان
 • درآمد و حقوق بالا
 • مالیات کم
 • کیفیت بالای خدمات بهداشتی و درمانی و بیمه
 • موقعیت‌های شغلی مختلف
 • تنوع فرهنگی

مهاجرت به آمریکا

سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

همانطور که گفته شد از شیوه‌های مختلفی می‌توان اقدام به مهاجرت به کشور آمریکا کرد، که هر کدام از این مسیرها و روش‌ها پروسه، هزینه و زمان خاص خودشان را دارند و قطعاً هر کدام از این مسیرها برای همه افراد مناسب نخواهند بود. افراد متقاضی باید این مسیرها و روش‌ها را مورد بررسی قرار دهند و مزایا و معایب کامل آنها را بشناسند. در این صورت می‌توانند راحت‌ترین و بهترین شیوه مهاجرت به آمریکا متناسب با شرایط و وضعیت خود را انتخاب نمایند.

اما به صورت کلی یکی از راحت‌ترین و بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور مهاجرت کاری است. در شیوه مهاجرت به آمریکا از راه کار، علاوه بر اینکه برای این مسیر هزینه بسیار کم صرف می‌شود، پس از گذشت چندین سال افراد متقاضی قادر خواهند بود که اخذ اقامت دائم آمریکا را نیز داشته باشند.

چنانچه فردی شرایط اقدام کردن برای مهاجرت به آمریکا از چند طریق را دارد و نمی‌داند که کدام یک از این شیوه‌ها برای او مناسب‌تر است، پیشنهاد می‌شود که از خدمات مشاوره موسسات معتبر و مجاز در این زمینه استفاده کند. افرادی که سال‌ها تجربه در این زمینه داشته‌اند، بهترین شیوه مهاجرتی را با در نظر داشتن وضعیت و آینده شما معرفی خواهند کرد.

31

روش های مهاجرت به آمریکا | شرایط اقامت در آمریکا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی روش‌های مهاجرت به آمریکا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x