جهانگردی

فرق بین گرین کارت با سیتیزن | گرین کارت چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در صورتی که به دنبال اطلاعاتی در خصوص فرق گرین کارت با سیتیزن هستید، به جای درستی آمده اید. در این مطلب از ایبک امداد به بررسی مسائل مربوط به گرین کارت و سیتیزن می پردازیم. به طور کلی مهاجرت دارای انواع مختلفی است و از روش‌ های متنوعی می توان به اقامت در کشور مقصد رسید که هر یک از این روش ها مزایای خاص خود را دارد. البته مهاجرت کردن کار آسانی نیست و یکی از از اتفاقات مهم زندگی هر انسانی است که قبل از تصمیم به آن باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

مزایای مهاجرت کردن

مهاجرت در کنار تمامی معایبی که دارد، مزایای بیشماری نیز دارد و می تواند آغازگر تاثیرات مثبت در زندگی تان باشد. البته برای این که بتوانید از تاثیرات مثبت آن بهره مند شوید، ابتدا باید تحقیقات لازم را در خصوص کشور مقصد انجام دهید. اولین مزایای مهاجرت پیشرفت در تمامی زمینه ها در زندگی شخصی می باشد. مثلا اگر بخواهید مهاجرت تحصیلی داشته باشید، می ‌توانید از پیشرفته‌ ترین دانشگاه‌ ها و مراکز علمی بهره مند شوید.

در صورتی که بخواهید به دنبال کار کردن در یک کشور پیشرفته با اقتصاد پویا باشید، مهاجرت می تواند این مزایا را برای شما فراهم کند. سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار جدید نیز امکان مهاجرت را برای شما راحت تر خواهد نمود. به طور کلی روش های شغلی و تحصیلی برای مهاجرت و گرفتن اقامت بسیار راحت تر و پر مزیت تر می باشد. در ادامه بیشتر در مورد روش های مهاجرت صحبت می کنیم.

بهترین روش های مهاجرت

مهاجرت از روش های مختلفی امکان پذیر است که هر یک از این ها شرایط منحصر به فردی دارند اما برای اینکه بتوانیم در کشور مقصد پیشرفت کنید باید بهترین روش مهاجرت را انتخاب کنیم عمدتاً کسانی که برای تحصیل مهاجرت می کنند مرد باید در نظر بگیرند که از نظر تحصیلی چگونه می توانند پذیرش از دانشگاه مقصد را اخذ کنند. لازم است بدانید که مهاجرت با هر روشی برای هر کسی امکان پذیر نیست مثلا اگر کسی قصد داشته باشد به عنوان سرمایه گذاری مهاجرت کند باید سرمایه لازم را داشته باشد آیا در صورتی که به عنوان شغلی مهاجرت کند لازم است تخصص کافی برای شغل مدنظر را داشته باشد.

حتما بخوانید:   معرفی مکان های دیدنی ادینبورگ اسکاتلند | پایتخت اسکاتلند با یک دنیا دیدنی

 مهاجرت تحصیلی

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت که امروزه افراد زیادی به آن روی آورده اند، مهاجرت تحصیلی است که به شما این امکان را می‌ دهد تا با خیال راحت در دانشگاه کشور پیشرفته تحصیل کنید. مهاجرت تحصیلی می تواند شرایطی را برای شما فراهم کند که در کشور در مورد نظر خود اقامت نیز داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که مهاجرت تحصیلی شاید به ظاهر امری آسان باشد، اما برای این که بتوانید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید، راه های سختی را باید پشت سر بگذارید.

مهاجرت شغلی

در صورتی که بتوانید کشور مقصد را درست انتخاب کنید و  روشی مناسب برای مهاجرت در نظر بگیرید، طبیعتا مزایای حاصل از مهاجرت بسیار زیاد خواهد بود. به این صورت که با برنامه ریزی درست و اصولی بتوانید متناسب با شغل و تخصص خود روش مهاجرت شغلی را در نظر بگیرید.

شاید تصور برود که مهاجرت شغلی بهترین روش به حساب می آید، اما لازم است بدانید که داشتن تخصص و رزومه قوی برای این نوع مهاجرت لازم و ضروری است. این نوع مهاجرت به شما امکان زندگی در یک کشور پیشرفته با رفاه نسبی را می دهد تا جایی که مهاجرین می توانند از مزایای زیادی همچون ستیزین شدن و دریافت گرین کارت بهره مند گردند.

سیتیزن چیست؟

در صورتی که کشوری که تابعیت یا شهروندی خود را به فرد مهاجر اعطا کند، در اصطلاح به آن ستیزین می گویند. ستیزین شدن به مهاجرین این امکان را می‌ دهد که مانند سایر شهروندان از خدمات دولت بهره مند شوند و طبیعتاً این یک امتیاز فوق العاده برای شما محسوب خواهد شد.

مثلا اگر بتوانید ستیزین کشور آمریکا را بگیرید، از مزایای بیشماری که این کشور برای شهروندان خود قائل است، برخوردار خواهید شد. البته لازم است بدانید که گرفتن شهروندی کشوری کار آسانی نیست. مخصوصاً کشور آمریکا اصول و قواعد خاصی دارد که باید از آن پیروی کنید.

در هر صورت اگر بخواهید شهروندی کشوری را دریافت نمایید، پیشنهاد می کنیم از ابتدا هدف خود را مشخص کنید. بسیاری از کشورها بر اساس سیستم خون و خاک جهت اعطای ستیریزین به شهروندان  اقدام می کنند. توجه داشته‌ باشید که دریافت گرین کارت با ستیریزین تفاوت دارد. در ادامه بعد از اینکه به معرفی گرین کارت پرداختیم فرق گرین کارت با ستیریزین را نیز بیان می کنیم.

حتما بخوانید:   لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان | سفر بدون ویزا

گرین کارت چیست؟

یکی دیگر از اصطلاحاتی که  در فرایند مهاجرت با آن مواجه خواهید شد، گرین کارت است. افرادی که بتوانند گرین‌ کارت کشوری را داشته باشند، می توانند از شرایط خاصی برخوردار باشند. گرین ‌کارت مزایای بسیار زیادی برای مهاجرین دارد و کسانی که قصد مهاجرت و اقامت دائم به کشور دیگری را دارند، هدف اصلی شان باید دریافت گرین کارت باشد.

به طور کلی گرین کارت به مهاجرین اجازه اقامت دائم در کشور مقصد را می دهد. به این صورت که نیازی به تمدید اقامت خود به صورت سالانه یا ماهانه نخواهید داشت.

برخی از روش های مهاجرتی مانند مهاجرت شغلی یا تحصیلی می تواند اقامت موقت را برای شما ایجاد کند. اما در صورتی که بتوانید بعد از اقامت موقت گرین کارت کشور مقصد را اخذ کنید، به صورت دائم می توانید در آن خاک زندگی کنید.

البته داشتن گرین کارت با اخذ شهروندی متفاوت است. در حقیقت با گرفتن گرین کارت شهروندی و حق تابعیت آن کشور را نخواهید گرفت. بلکه صرفاً اجازه ماندن به طور دائم در آن کشور را خواهید داشت. با همه این تفاسیر توصیه می کنیم که بعد از دریافت گرین کارت کشوری اقدام به کسب حق شهروندی آن نیز نمایید.

فرق بین گرین کارت با سیتیزن

تفاوت زیادی بین سیتیزن و گرین کارت وجود دارد که بسیاری از کسانی که مهاجرت می کنند و یا در رابطه با مهاجرت کردن اطلاعات جمع می کنند، این تفاوت را متوجه نمی شوند که همین مسئله نیز باعث می شود که این دو مورد را یکسان در نظر بگیرند که اشتباه بزرگی است.

در ابتدا شاید این گونه تصور کنید که فرقی بین گرین‌ کارت و سیتیزن وجود ندارد. اما بهتر است بدانید که افراد مهاجر با توجه نکردن به همین مسئله ممکن است دچار اشتباهات بزرگی در جریان مهاجرت خود شوند.

در نگاه اول اول ممکن است تصور کنید که داشتن اقامت دائم و گرین کارت یک کشوری انتهای مهاجرت است. اما در واقع اینطور نیست، چرا که اقامت دائم هر کشوری با محدودیت ‌هایی نیز مواجه است. اما اگر سیتیزن کشوری را دریافت کنید به عنوان شهروندان کشور محسوب می شود و از تمامی حقوق شهروندی آن بهره مند خواهید شد.

در واقع می‌ توان گفت که سیتیزن اعم از گرین کارت است. یعنی با داشتن سیتیزن علاوه بر اینکه می توانید به صورت دائم در خاک آن کشور اقامت داشته باشید، از تمامی حقوق شهروندی آن نیز برخوردار می شوید. اما گرین کارت صرفاً اقامت دائم را با خود به همراه دارد. داشتن سیتیزن مزایایی همچون حق رای، داشتن شغل های سیاسی، قرار گرفتن در هیئت دولت، بورسیه های شغلی را با خود به همراه دارد.

حتما بخوانید:   ویزای شینگن چیست | کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا

در واقع هنگامی که سیتیزن یک کشور را داشته باشید، جهت انجام خدمات به شما به تابعیت اول و کشور محل تولدتان توجهی نمی ‌شود. بلکه تابعیت دومتان که اخذ کرده ‌اید، معرف شما خواهد بود.

هزینه های دریافت سیتیزن و گرین کارت

مبحث مهمی که در خصوص سیتیزن یا گرین کارت کشور مقصد باید به آن توجه کرد هزینه ‌ای است که مهاجرین بابت آن پرداخت می کنند. یکی از سوالاتی که همواره مهاجرین از ما می پرسند این است که هزینه های مربوط به دریافت تابعیت یک کشور و گرین کارت آن بر چه اساسی است؟ به طور کلی باید معیارها و ملاک های مختلفی را برای پاسخ به این سوال در نظر داشته باشیم. اما اگر بخواهیم هزینه مشخص برای آن اعلام کنیم، ممکن است مشکل ساز باشد. چرا که اعلام رقمی مشخص جهت دریافت گرین کارت یا سیتیزن کاملاً بسته به شرایط شما دارد و همچنین کشور مفصلی که قصد گرفتن گرین کارت یا سیتیزن آن را دارید، ممکن است هزینه های متفاوتی را ارائه نمایند.

همچنین روش های مختلفی که برای مهاجرت در نظر گرفته اید، در هزینه گرین کارت و سیتیزن نقشی اساسی دارد. با همه این موارد توصیه می کنیم که جهت مهاجرت ابتدا تمامی شرایط مربوط به گرین کارت و سیتیزن کشور مقصد را در نظر بگیرید و بر اساس آن آن اقدام به مهاجرت نمایید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی فرق گرین کارت با سیتیزن پرداختیم و هر یک را به طور مفصل توضیح دادیم. اکنون می دانید که معنای دقیق هر یک از این اصطلاحات چیست و چه مزایا و معایبی با خود به همراه دارند. در پایان توصیه می کنیم اگر سوال و یا ابهامی در این خصوص برای شما ایجاد شد که جواب آن را در متن مقاله نیافته اید، در پایین همین صفحه در قسمت نظرات آن را بیان کنید. کارشناسان ما سریعاً پاسخگوی سوالات شما خواهند بود

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

فرق بین گرین کارت با سیتیزن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فرق بین گرین کارت با سیتیزن | گرین کارت چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x