مجله ساختمان

راهنمای دکوراسیون مینیمال

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دکوراسیون مینیمال در منزل علاوه بر اینکه خسته کننده نمی باشد بلکه منازلی که با دکور مینیمال طراحی شده اند در عین سادگی که دارند با ظرافت و نظم خاصی همراه هستند. با استفاده از این دکوراسیون می توانید عملکرد محیط منزل را افزایش دهید.

بسیاری از ما به دکوراسیون های شلوغ عادت داریم و به صورت پراکنده در هر قسمت از خانه وسایلی را قرار می دهیم. این وسایل اصولا خانه را شلوغ و نامرتب نشان می دهند. اما خانه های مینیمال بسیار ساده و منظم هستند. در عین حال منزلتان را بسیار زیبا و خاص می کنند.

یکی از اصول اصلی در دکوراسیون های مینیمال این است که از وسایل دکوراتیو و تزئینی کمترین استفاده را نمایید. این موضوع موجب می گردد به یک هدف خاص برای دکوراسیون منزلتان برسید و در آخر نیز فضایی که دارید را در منظم ترین حالت و با هماهنگی تمامی عناصر طراحی کنید. در این سبک از دکوراسیون به طور معمول هیچ وسیله ی اضافی مانند دکوری های زیاد و یا مبلمان زیاد وجود ندارد.

در نتیجه می توان گفت که سبک مینیمالیست بیشتر به المان های معماری مربوط است تا وسایل دکوری و تزیینی.

روش هایی برای اجرای دکوراسیون مینیمالیسم

مرتب کردن وسایل خانه

در قدم اول باید اقدام به حذف تمامی وسایل اضافی موجود در خانه نماییم. برای اینکار لازم می باشد در ابتدا همه وسایل منزلتان را با دقت نگاه کنید و به این سوال پاسخ دهید که آیا در منزل وسایلی وجود دارد که صرفا برای عادتی که به آن ها دارید نگه داشته اید و کارایی برایتان ندارند؟ همچنین به این سوال که آیا دلیلی برای نگه داشتن برخی از وسایل دارید یا خیر؟ با پاسخ به این سوالات می توانید یک خانه مینیمال برای خود طراحی کنید.

با اضافه کردن چیزی به خانه یک وسیله بلا استفاده را خارج کنید

یکی از مهمترین روش ها برای حفظ دکوراسیون مینیمالیست در منزل خود باید از انباشتگی وسایل در خانه به شدت دوری کنید. همیشه وسیله های اضافی که قابل استفاده نیستند را از خانه خود خارج کنید. یک قانون کلی برای جلوگیری از جمع شدن وسایل در خانه وجود دارد که این می باشد: با خرید یک وسیله جدید و نو باید یک وسیله قدیمی و غیر قابل استفاده را از خانه خارج کنید.

حتما بخوانید:   رنگ های ست با طوسی در دکوراسیون منزل

به همین علت در زمان خرید وسایل تازه و یا هدیه گرفتن یک وسیله جدید باید در قدم اول به این فکر کنید که آیا آن وسیله متناسب با دکوراسیون مینیمال منزل شما است یا خیر؟ اگر جواب شما خیر بود بهترین اقدام نخریدن و یا نگه نداشتن آن وسیله است اما اگر تصمیم به داشتن آن دارید باید یک وسیله به جای آن از خانه شما خارج شود.

روی میز وسیله ای قرار ندهید

یکی دیگر از روش هایی که باعث حفظ دکوراسیون مینیمال در منزل شما می شود این است که روی سطح میز های منزل خود هیچ وسیله ی اضافی قرار ندهید. بسیاری از افراد علاقه ی زیادی دارند که روی میز منزلشان از دکور هایی مانند شمع یا گلدان استفاده نمایند. اما این کار برای دکوراسیون های مینیمال اصلا مناسب نیست و اگر قصد پیاده سازی همچین دکوری در منزل را دارید باید روی میز های خود را از هر وسیله دکوری خالی کنید. با استفاده از این روش علاوه بر حفظ سادگی فضا نظم و ترتیب خانه را نیز رعایت می کنید.

دکوراسیون مینیمال

استفاده از اشکال هندسی برای دکوراسیون مینیمالیسم

در زمانی که وسایل خانه خود را برای دکوراسیون مینیمال انتخاب می کنید بهتر می باشد از وسایلی با طرح های ساده و خطوط صاف بروید. از خرید مبلمانی که دارای زاویه های تند و یا طراحی پیچیده ای هستند خودداری کنید.

همچنین وسایل تزیینی که ظاهر ساده و زیبایی دارند برای استفاده در این سبک بسیار مناسب می باشد.

از دیوار های مینیمالیستی استفاده کنید

اگر جزو افرادی هستید که با استفاده از وسایل به تنهایی می توانید یک دکور مینیمال در منزل خود ایجاد کنید باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه می باشید. زیرا دیوار ها یکی از مهمترین عناصر در ساخت این سبک هستند. برای مثال دیوار های ساده به شدت این دکوراسیون کم زیادی می کند.

در این سبک به شدت از نصب نمودن انواع تابلو های هنری شلوغ با تعداد زیاد خود داری نمایید و تا جایی که امکان دارد دیوار های منزل خود را خلوت، ساده و خالی نگه دارید. پیشنهاد ما این است که برای دیوار خود از آینه استفاده نمایید. زیرا آینه باعث ایجاد سادگی و ظرافت زیادی در دکور شما می شود و همچنین باعث روشن تر شدن و بزرگ تر دیده شدن خانه شما می گردد.

حتما بخوانید:   انواع میلگرد و کاربرد های آن | میلگرد چیست

استفاده از نور پردازی مناسب سبک مینیمالیسم

مثل تمامی سبک های دکوراسیون منزل در این سبک نیز به عنوان یک عنصر مهم می توان نور پردازی را نام برد. در دکوراسیون مینیمال همیشه باید به دنبال از بین بردن سایه ها و فضای تاریک باشید و نور زیادی را در منزل استفاده کنید. به همین علت در مواقع اجرای دکوراسیون مینیمال به شدت از نور کم خودداری نمایید و با دست و دل بازی نورپردازی منزل خود را انجام دهید.

همچنین نباید در منزل از پرده هایی تیره، سنگین و کلفت استفاده نمایید. به جای این سبک پرده ها می توانید از انواع پرده های نازک و توری که نور را به خوبی به خانه انتقال می دهند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در این سبک باید از نور طبیعی برای خانه استفاده کنید. به همین دلیل می توانید در خانه از پنجره های بزرگ و پرده های توری برای خانه استفاده کنید که باعث کاهش مصرف برق و انرژی های غیر طبیعی در طول روز می شود.

انتخاب مبلمان مینیمالیستی

مبلمان در سبک مینیمال بسیار سختگیرانه انتخاب می شود و سبک کاملا مشخصی دارد. البته معنی این حرف این نیست که انتخاب ثابت و کسل کننده ای داشته باشید. برای انتخاب مبلمان باید مدلی را انتخاب نمایید که علاوه بر سادگی که عنصر اصلی این سبک است دارای ظرافت های به خصوص و خاصی باشد که با استفاده از آن ها بتوانید زیبایی محیط خود را چند برابر کنید.

ما پیشنهاد می کنیم که از مبلمان چند منظوره برای منزل خود انتخاب کنید تا بتوانید از شلوغ شدن بی دلیل منزل جلوگیری نمایید. در آخر هم به یاد داشته باشید که با توجه به متراژ خانه تان ابعاد مبلمان و وسایل را انتخاب نمایید تا شلوغی به منزل حکم فرما نشود.

دکوراسیون مینیمال

استفاده از رنگ های مشکی و سفید

به طور معمول در دکوراسیون های مینیمال به شدت از رنگ هایی مانند مشکی و سفید استفاده می نمایند. علت آن هم این می باشد که رنگ زیبای سفید باعث می شود فضا روشن تر و بزرگتر دیده شود و تضادی که با رنگ مشکی دارد باعث جذابیت بالای محیط خانه می گردد. البته آگاه باشید که خانه ی مینیمال شما به جزء رنگ های سفید و سیاه به رنگ های دیگری هم نیاز دارد تا منزلتان از حالت بی روحی خارج شد و شادابی خاصی را داشته باشد.

حتما بخوانید:   تکنیک های دکوراسیون آشپزخانه

ویژگی های دکوراسیون مینیمال چیست

  • ظاهری زیبا در عین کارایی بالا: در این سبک به هیچ عنوان از مبلمان سلطنتی نباید استفاده کرد و باید از سبک های ساده و زیبا استفاده نمایید.
  • استفاده از دکوراسیون مونوکروم: یکی از اصلی ترین نشانه ها در دکوراسیون مینیمال استفاده از رنگ های کروم در این سبک می باشد. می توانید برای پرده و مبلمان در خانه از رنگ های کروم استفاده نمایید.
  • استفاده از سبک ساده زیستی حتی روی دیوار: سادگی مهم ترین اصل دکوراسیون مینیمال می باشد. برای دیوار ها از رنگ های خنثی استفاده کنید. حتی از کاغذ دیواری هایی با رنگ خنثی و طرح های ساده و بافت ریز استفاده نمایید.
  • منزلی همیشه پر نور و تمیز: در این سبک شعار ی مبنی بر کمترین، بهترین است، وجود دارد که بازگو کننده ی این مورد می باشد که در منزل باید از کمترین وسایل و ساده ترین ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید. از جمع آوری وسیله ها بدون دلیل در سبک مینیمال به شدت دوری کنید.
  • استفاده از وسایل تزیینی کم و ساده: در این سبک برخلاف سبک کلاسیک باید در کمترین حد ممکن از دکوری و وسایل دکوراتیو استفاده نمایید. همچنین وسیله های کنده کاری شده اصلا مناسب این سبک نمی باشد.
  • به کمک بافت ها فضای مینیمال را زنده کنید: هر چیزی که می توان از آن در دکوراسیون مینیمال استفاده کرد در قدم اول باید ساده باشد. اما این حجم از سادگی ها برای افراد خسته کننده می شود. در این سبک به شدت باید به بافت ها توجه کنید به طور مثال بافت چوب پارکت، بافت پارچه پرده، بافت کاغذ دیواری و بافت چوب کمد دیواری و کابینت از مهم ترین ها هستند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده باید بیان کنیم که در اولین قدم باید شناخت کاملی نسبت به سبک دکوراسیون و طراحی آن داشته باشید. بعد از این مرحله باید به خوبی بتوانید فضا را شناخته و نیاز های آن را بدانید. بعد از این دو مرحله می توانید به راحتی خانه ای با دکور مینیمال برای خود داشته باشید. تفاوتی ندارد برای کدام قسمت از منزل دکوراسیون مینیمال می خواهید تنها کافیست در این سبک با دقت زیادی وسایل انتخاب کرده و از وسایل اضافی به شدت دوری کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

طراحی دکوراسیون مینیمالیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش هایی که به کمک آن می توانید یک دکور مینیمال برای خود داشته باشید را شرح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x