تعمیرات تلویزیون

مهم ترین مشکلات و ایرادات تلویزیون ال جی | تعمیر تخصصی تلویزیون LG

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی | علت حذف شدن کانال های تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در چند سال گذشته شرکت بزرگ ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و همچنین کیفیت تولیدات خود داشته است. به طوری که از یک شرکت کوچک تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به عنوان بزرگ ترین تولید کننده کلیه لوازم منزل شهرت یافته است. تلویزیون ال جی نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر دچار اختلال و ایراد خواهد شد. در ادامه برخی از مشکلات تلویزیون ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی مشکلات تلویزیون ال جی

در بین انبوه تولیدات شرکت ال جی در طی چندین سال، در برخی از انواع آن ها ضعف در طراحی و ساخت دیده می شود. به طور کلی سری تلویزیون LN و ضعفی که در بخش Back Light آن قرار دارد از رایج ترین این مشکلات است.  این ایراد به سبب استفاده از LED های نامرغوب ایجاد شده است که در مدت کمی دچار نقص شده و فرد را به فکر رفع مشکلات تلویزیون ال جی می اندازد.

آسیب ها و ایراداتی که در مسیر انتقال تلویزیون ال جی به تعمیرگاه ایجاد می شوند، سبب شده تا صاحبان آن به دنبال راهی برای تعمیر و رفع اشکال تلویزیون در منزل باشند. مشکل در بک لایت تلویزیون ال جی یکی از شناخته شده ترین ایرادات در میان تعمیرکاران تلویزیون در چند سال اخیر است.

دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

مشکلات تلویزیون ال جی به دلایل مختلفی ایجاد می شوند. علت اصلی خاموشی ناگهانی تلویزیون ال جی، در مدل های مختلف آن متفاوت است. به عنوان مثال خاموش شدن ناگهانی تلویزیون LED ال جی سری LW، به اشکال در مین برد آن بر می گردد. همچنین خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی، ال جی در بیشتر موارد به برد پاور آن مربوط است.

ایجاد نوسانات برق

 امروزه اکثر تلویزیون ها به ولتاژ پایین برق نیاز دارند، این مسئله موجب شده با نوسانات برق، تلویزیون به طور ناگهانی خاموش شود. به منظور جلوگیری از این موضوع پیشنهاد می کنیم، از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون، به پریز برق جدا خودداری کنید و از محافظ استفاده نمایید.

یک دلیل مهم، که بی توجهی به آن مشکلات تلویزیون ال جی را به وجود می آورد، استفاده از کابل HDMI بی کیفیت است. این موضوع آسیب بسیار زیادی به قطعات مختلف تلویزیون وارد می کند. برای اتصال تلویزیون به دیگر دستگاه ها، فقط از کابل های مخصوص و ارائه شده خود دستگاه استفاده نمایید.

در صورتی که نوسانات برق ادامه دار باشد، احتمال بروز آسیب جدی برد پاور تلویزیون وجود دارد. وظیفه اصلی برد پاور تامین ولتاژ و همچنین آمپر مین برد می باشد. در صورت خرابی آن در کارکرد مین برد نیز مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد. از کار افتادگی مین برد، در اغلب موارد سوختگی CPU تلویزیون را به همراه دارد.

نتیجه این امر خاموشی خود به خود تلویزیون بوده و برای رفع این موارد تعویض مین برد تلویزیون الزامی است. برخی اوقات هیچ گونه نوسان برقی وجود ندارد و تنها دلیل خرابی مین برد، فرسودگی آن می باشد. فرسودگی مین برد زمانی رخ می دهد که تلویزیون مدت زمان زیادی روشن می ماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب یابی مشکل وای فای تلویزیون

استفاده از فلش آلوده به ویروس

یک دلیل دیگر که سبب خاموش شدن خود به خود تلویزیون ال جی می شود، اتصال فلش های ویروسی به آن است. این موضوع منجر به از کار افتادن قطعات اصلی تلویزیون خواهد شد. پس از اتصال فلش های آلوده به ویروس به تلویزیون بپرهیزید، چرا که باعث ایجاد مشکلات تلویزیون ال جی می شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود

یکی از ایراداتی که بیشتر کاربران تلویزیون ال جی با آن روبرو شده اند، هنگ کردن تلویزیون و سپس خاموش و روشن شدن است. هنگ کردن تلویزیون یکی از مشکلات تلویزیون ال جی بوده که در برخی موارد رخ می دهد. در واقع هنگ کردن تلویزیون ال جی، مربوط به اختلال در مین برد دستگاه می باشد.

نکته بسیار مهم این است که مین برد تلویزیون قابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض آن نخواهد بود. بهتر است با مشاهده این مشکل به تعمیر تلویزیون ال جی و رفع مشکل مین برد  آن بپردازید تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود.

 تلویزیون ال جی در حالت HDMI تصویر ندارد

برای رفع مشکلات تلویزیون ال جی ابتدا دستگاه را بازنشانی نرم افزاری نمایید‌. سپس اتصالات دستگاه را به طور کامل بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، از قسمت خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

بهره گیری از کابل HDMI نامناسب نیز یکی از مواردی است که باعث مشکلات تلویزیون ال جی می شود. این موضوع منجر به خاموشی ناگهانی و یا قطع ناگهانی تصویر تلویزیون خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از کابل های دست دوم و نامرغوب استفاده نکنید. استفاده از کابل HDMI استاندارد ارائه شده برای تلویزیون بهترین گزینه است.

مشکلات تلویزیون ال جی

چگونه اشکال آداپتور تلویزیون LED ال جی را برطرف نماییم؟

وجود ایراد در آداپتور منبع تغذیه تلویزیون، از مشکلات تلویزیون ال جی می باشد. تعمیر آداپتور تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT بسیار راحت تر است، زیرا سایز کوچک ‌تری دارد و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولتی با جریان ۲ تا ۴ آمپر می باشد. یکی از اساسی ترین مشکلات تلویزیون ال جی خاموش شدن دستگاه در حین کار است.

ناگفته نماند که بعضی از مدل های تلویزیون ال جی دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولتی هستند. در زمان کنونی طراحی مدارات منبع تغذیه و همچنین مادربرد روی یک برد صورت می گیرد.

به طور مثال تلویزیون های جدید LED ال ای دی و ال جی از این طراحی برخوردار هستند. این در حالی است که در مدل های قدیمی مدارات در ماژول به شکل جداگانه طراحی می شدند.

تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون امری کاملا آسان می باشد، چون تنها با جایگزین نمودن یک مدل سالم از خرابی آن می توان آن را تعمیر نمود. لازم به ذکر است برای پیدا کردن مشکلات تلویزیون ال جی می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست آن (از طریق جک ورودی) استفاده نمود.

دلیل پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

احتمالا برایتان پیش آمده که بعد روشن کردن تلویزیون با یک صفحه سیاه مواجه می شوید. پس از کمی جستجو متوجه خواهید شد که کانال های تلویزیون ناپدید شده اند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیرات تلویزیون پارس الکتریک

علت اصلی از بین رفتن کانال های تلویزیون، وجود مشکل در آی سی حافظه مین برد آن می باشد. در این صورت حتما باید تعویض گردد و الا سبب خرابی تلویزیون شده و آسیب زیادی به ان وارد می کند.

پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی به چه معناست؟

برای عده زیادی از کاربران این سوال پیش آمده که، not programmed در تلویزیون ال جی به چه معناست؟ در ابتدا برای رفع ارور، باید تلویزیون را بررسی نمایید که به درستی نصب شده باشد. سپس اتصالات تلویزیون و کابل های متصل به تلویزیون را چک کنید و از سالم بودن هر یک اطمینان یابید.

برخی اوقات نمایش این پیغام در تلویزیون، به معنی وجود ایراد در کانال یابی می باشد. همانطور که می دانید، کانال یابی تلویزیون به دو روش دستی و خودکار ممکن است. در بیشتر موارد کاربران، تصور می کنند که با ریست نمودن تلویزیون این ارور برطرف می شود.

در حالی که تنها روش برای برطرف کردن این ایراد، کانال یابی دستگاه به شکل دستی و یا خودکار است، در ادامه به آموزش کانال یابی خودکار می‌پردازیم:

یادگیری کانال یابی خودکار Auto tuning

  • وارد قسمت تنظیمات تلویزیون شوید.
  • گزینه setup را انتخاب کنید و روی auto tuning بزنید.
  • پنجره ای نشان داده می شود که از شما می خواهید، منبع ورودی را برای تنظیم کانال انتخاب نمایید. سپس روی next بزنید.
  • حالا باید روی دکمه start کلیک نمایید، تا پروسه کانال یابی انجام گیرد.
  • زمانی که کانال یابی با موفقیت انجام شد، باید بخش close را بزنید.

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

کم نور شدن صفحه نمایش به عنوان یکی از مشکلات تلویزیون ال جی بسیار رایج است. درست در زمان مشاهده برنامه مورد علاقه خود نور صفحه نمایش کم می شود و نمی‌ توان برنامه را به درستی تماشا نمود. قبل از هرچیز از عدم بهم ریختگی تنظیمات اصلی تلویزیون اطمینان یابید.

پس از اینکه مطمئن شدید که اشکال از تنظیمات دستگاه نیست، این موضوع را در نظر بگیرید که فسفر استفاده شده در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت شده است. در صورت مواجهه با چنین مواردی توصیه می کنیم که تحت هیچ عنوان دست به تعمیر آن نزنید. بهتر است از یک متخصص کاربلد تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

مشکلات تلویزیون ال جی

 ویروسی شدن تلویزیون ال جی

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون ال جی، منتقل شدن ویروس های متفاوت به آن است. معمولا تلویزیون های هوشمند مانند دیگر وسایل هوشمند، به اصطلاح ویروسی شده و آسیب زیادی می بینند. جهت از بین بردن ویروس تلویزیون بایستی تمامی تنظیمات تلویزیون را ریست نموده و به حالت کارخانه برگردانید.

کلام پایانی

در این مقاله با مشکلات تلویزیون ال جی به طور کامل آشنا شدیم. برخی از ایرادات وارده به تلویزیون ها نیاز به تخصص بالایی دارند. از این رو با کمک مراکز سیار همچون ایبک امداد به رفع مشکل تلویزیون بپردازید. این مجموعه تخصصی خدمات تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون را در محل انجام می دهد. برای استفاده از خدمات ویژه این مجموعه با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات تلویزیون ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات اساسی تلویزیون ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا