مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت نانیوا Naniwa | خدمات نمایندگی چرخ گوشت نانیوا

راهنمای تعمیر چرخ گوشت نانیوا Naniwa | خدمات نمایندگی چرخ گوشت نانیوا، عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت نانیوا

چرخ گوشت یکی از لوازم اصلی موجود در آشپزخانه هر بانوی ایرانی است. امروزه بیشتر افراد گوشت چرخ کرده مورد نیاز خود را در منزل با استفاده از این دستگاه تهیه می‌کنند. یکی از چرخ گوشت‌های با کیفیت که کارایی بی نظیری دارد، چرخ گوشت نانیوا است. این وسیله نیز مانند دیگر لوازم خانگی امکان دارد که در حین استفاده، دچار مشکلات و ایراداتی شود. در این مقاله می‌خواهیم به مشکلات رایج چرخ گوشت نانیوا و بررسی دلایل خرابی و همچنین راهکارهایی برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده بپردازیم.

عیب‌یابی چرخ گوشت نانیوا

با خواندن این مطلب شما میتوانید با راهکارهای عیب‌یابی و برطرف کردن ایرادات به وجود آمده در چرخ گوشت نانیوا آشنا شده و از آنها استفاده کنید و یاد بگیرید، که چگونه می‌توانید موجب افزایش طول عمر مفید چرخ گوشت خود شوید. همچنین در صورتی که با عیب‌یابی کردن چرخ گوشت نانیوا آشنا باشید، در هزینه و زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد شد. افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند ممکن است، با مشکلات زیر مواجه شوند:

 • چرخ گوشت نانیوا گوشت‌ها را به خوبی چرخ نمی‌کند و کند شده است.
 • چرخ گوشت نانیوا روشن نمی‌شود.
 • چرخ گوشت نانیوا صدای زیادی ایجاد می‌کند.
 •   چرخ گوشت نانیوا جرقه می‌زند.
 •   گوشت از درون چرخ گوشت نانیوا بیرون نمی‌آید.
 •   کلید چرخ گوشت نانیوا روشن شده است ولی خود دستگاه کار نمی‌کند.

در ادامه مقاله موارد بالا را تک‌تک مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با روش عیب‌یابی و برطرف کردن این مشکلات آشنا می‌کنیم.

چرخ گوشت نانیوا گوشت‌ها را خوب چرخ نمی‌کند و کند شده است

یکی از مشکلات مهم و شایع در چرخ گوشت نانیوا کند بودن تیغه این دستگاه است، که موجب خواهد شد، گوشت آنطور که انتظار دارید خوب چرخ نشود. اما دلایل دیگری هم می‌تواند موجب بروز این مشکل شود، که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم:

 • این احتمال وجود دارد که تیغه چرخ گوشت نانیوا را به صورت اشتباه نصب کرده باشید. پیشنهاد می‌شود، پس از اینکه از دستگاه استفاده کردید، همه قطعات قابل شستشو را بشویید و خشک نمایید و درون چرخ گوشت نانیوا را نیز با دستمال مرطوب خوب تمیز کنید و پس از خشک شدن کامل قطعات، دوباره آنها را به صورت صحیح در مکان خودشان قرار دهید. نصب کردن اشتباه اجزای داخلی چرخ گوشت نانیوا مثل تیغه این دستگاه، موجب می‌شود که کارایی قبل را نداشته باشد.
 •  همچنین امکان دارد به مرور زمان پنجره و تیغه چرخ گوشت نانیوا کند شده باشد و سبب کاهش کیفیت و سرعت چرخ شدن گوشت‌ها شده باشد. برای برطرف کردن این ایراد، باید این تیغه‌ها را دوباره تیز نمایید و یا آنها را به صورت کامل عوض کنید. تیز کردن تیغه نسبت به تعویض آنها هزینه کمتری خواهد داشت.
 •   علت دیگری که موجب می‌شود چرخ گوشت نانیوا نتواند خوب چرخ کند این است، که برای مدت زمان بسیار طولانی از این دستگاه استفاده کرده‌اید. که این کار موجب می‌شود به موتور چرخ گوشت نانیوا فشار زیادی وارد شود و کارایی این دستگاه پایین می‌آید و نمی‌تواند گوشت‌ها را مثال سابق چرخ نماید و همینطور این عمل موجب می‌شود که عمر مفید چرخ گوشت نانیوا کم شود. برای اینکه با این ایراد روبرو نشوید باید گوشت‌های خودتان را در چندین نوبت چرخ نمایید و به دستگاه چرخ گوشت نانیوا هر ۲۰ دقیقه استراحت دهید تا خنک شود و به موتور آن فشار زیادی وارد نشود.
 •   دلیل دیگری که برای خوب چرخ نکردن چرخ گوشت نانیوا می‌توان آورد این است، که تکه گوشت‌های مورد استفاده در این دستگاه بزرگ هستند و دستگاه نمی‌تواند آنها را خوب چرخ کند. برای برطرف کردن این ایراد شما باید گوشت‌ها را به قسمت‌های کوچک‌تر و ریزتر تقسیم کنید، تا چرخ گوشت نانیوا بتواند به خوبی آنها را چرخ کند و فشار زیادی به دستگاه شما وارد نشود.
 •   چرخ کردن گوشت‌های استخوان دار از دیگر دلایل کند شدن چرخ گوشت نانیوا است. این کار فشار بیش از اندازه به دستگاه چرخ گوشت نانیوا وارد کرده و موجب آسیب به دستگاه می‌شود. این کار نه تنها موجب کند شدن تیغ خواهد شد، بلکه می‌تواند موجب شکستن تیغ و یا پنجره چرخ گوشت شود. وجود استخوان در گوشت‌هایی که می‌خواهید چرخ کنید همچنین می‌تواند موجب ایجاد سر و صدای غیر طبیعی داخل دستگاه شود. بنابراین نباید از گوشت‌های استخوان دار در این دستگاه استفاده کنید.
 •  پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اینکه گوشت‌ها را داخل دستگاه چرخ گوشت نانیوا چرخ کنید، چند ساعتی را در یخچال بگذارید، تا کمی گوشت‌ها خنک شوند. این کار موجب می‌شود گوشت‌ها بهتر و راحت تر چرخ شوند. چرخ کردن گوشت‌های گرم، فشار زیادی را به دستگاه وارد می‌کند و هم خوب چرخ نمی‌شود.
 • بعضی از قسمت‌های گوشت حیوان‌ها دارای چربی و رگ هستند، که در چرخ گوشت نانیوا به خوبی چرخ نمی‌شوند. چون به دور قطعه‌های داخلی این دستگاه می‌پیچند و عمل چرخ کردن گوشت را مختل می‌کنند. برای چرخ کردن از این قسمت‌ها نباید استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  طریقه صحیح نگهداری فرش اضافه | افزایش طول عمر فرش

چرخ گوشت نانیوا

چرخ گوشت نانیوا روشن نمی‌شود

 • برای یافتن علت روشن نشدن چرخ گوشت نانیوا، در ابتدا باید پریز برقی که این دستگاه را به آن متصل نموده‌اید را بررسی نمایید.
 • پس از اطمینان از وجود جریان برق در پریز، باید دوشاخه و سیم چرخ گوشت نانیوا را چک کنید، که آسیب ندیده باشند.
 •  اگر متوجه شدید که سیم و دوشاخه چرخ گوشت نانیوا ایرادی ندارد، باید کلید روشن و خاموش دستگاه چرخ گوشت نانیوا را بررسی نمایید. احتمال دارد این دکمه خراب شده باشد و موجب روشن نشدن دستگاه شما شود.
 •  اگر موارد فوق را کنترل کردید و دلیل روشن نشدن چرخ گوشت نانیوا را پیدا نکردید احتمال دارد، که روشن نشدن دستگاه مربوط به خرابی موتور و یا خرابی اجزای موتور باشد. قسمت‌های مختلف موتور چرخ گوشت نانیوا مثل آرمیچر، قطب‌های هسته و … ممکن است، که سبب بروز مشکل شده باشند. بررسی کردن این موارد نیاز به تخصص دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده، از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

کلید چرخ گوشت نانیوا روشن می‌شود اما چرخ گوشت کار نمی‌کند

زمانی که کلید چرخ گوشت نانیوا روشن می‌گردد، نشان دهنده وجود برق درون دستگاه است. بنابراین کار نکردن چرخ گوشت احتمالاً مربوط به قسمت موتور می‌باشد. زغال موجود در موتور چرخ گوشت احتمال دارد تمام شده باشد، که برای عوض کردن آن باید بدنه چرخ گوشت نانیوا را باز کرده و با احتیاط زغال خراب چرخ گوشت نانیوا را از دستگاه جدا کنید و زغال جدید را جایگزین نمایید. این کار سخت نیست، اما اگر مطمئن نیستید که بتوانید این کار را انجام دهید، با تعمیرکار تماس بگیرید تا او برای شما این کار را انجام دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مخلوط کن نینجا Ninja|عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا

چرخ گوشت نانیوا صدای زیادی تولید می‌کند

 • در صورتی که متوجه شدید صدای چرخ گوشت نانیوا از حالت سابق آن بیشتر شده است، باید به دنبال علت آن بگردید. احتمال دارد صدای غیر طبیعی چرخ گوشت نانیوا بخاطر فاسد شدن گریس در چرخ دنده‌های دستگاه باشد. یا همین طور امکان دارد که به مرور زمان گریس موجود در چرخ دنده نشت کرده باشد و جعبه دنده گریس نداشته باشد. برای برطرف کردن مشکل باید گریس را عوض کنید.
 • قبل از آنکه گریس را عوض کنید بهتر است، که چرخ دنده‌ها را با دقت بررسی نمایید. چنانچه چرخ دنده دستگاه چرخ گوشت نانیوا شکسته باشد و یا اینکه بیش از اندازه ساییده باشد، باید آن را عوض کنید. چون در زمان کار کردن چرخ گوشت نانیوا تولید صدای زیادی خواهد کرد.

گوشت از داخل دستگاه چرخ گوشت نانیوا بیرون نمی‌آید

دلیل اصلی این ایراد کند بودن تیغه چرخ گوشت نانیوا است. در صورتی که گوشت دارای رگ و چربی باشد نمی‌تواند از دستگاه بیرون بیاید. برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌توانید از چند تکه نان کوچک در حین چرخ کردن استفاده نمایید و همچنین باید تیغه چرخ گوشت نانیوا را گهگاهی تیز کنید.

چرخ گوشت نانیوا

گوشت چرخ شده در چرخ گوشت نانیوا خشک است

در صورتی که متوجه شدید گوشتی که توسط چرخ گوشت نانیوا چرخ نمودید خشک تر از حد معمول است، نشان دهنده وجود ایراد در دستگاه شما است.

 • در این شرایط ابتدا شما باید مقدار گوشتی که در چرخ گوشت نانیوا می‌ریزید را کمتر نمایید.
 •  از چرخ کردن گوشت‌های یخ زده و منجمد با چرخ گوشت نانیوا بپرهیزید.
 •  وقتی که گوشت‌ها را درون چرخ گوشت نانیوا می‌ریزید، می‌توانید چند قطره روغن نیز به آنها اضافه کنید، که اصطکاک کمتر شده و چرخ کردن راحت‌تر انجام شود.

چرخ گوشت نانیوا جرقه می‌زند

این مشکل امکان دارد به خاطر اتصالی در قسمتی از چرخ گوشت نانیوا باشد. بنابراین توسعه می‌شود که دستگاه خود را به یک تعمیرکار نشان دهید، تا قسمت‌های مختلف آن را بررسی کند. عواملی که امکان دارد سبب بروز این ایراد در چرخ گوشت نانیوا شوند عبارتند از:

 •  اتصالی در سیم‌های چرخ گوشت نانیوا
 •  وجود داشتن اصطکاک زیاد
 •  جرم و کثیفی زیاد داخل چرخ گوشت

برای عیب‌یابی و بررسی کردن چرخ گوشت نانیوا حتما به نمایندگی این محصول و مراکز معتبر مراجعه کنید، تا از تعمیرات اصولی و صحیح چرخ گوشت خود مطمئن باشید. در این مراکز از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می‌شود و کارایی دستگاه کاهش پیدا نمی‌کند. در صورتی که دستگاه خود را به دست افراد کم تجربه بسپارید امکان دارد مشکلی نیز به مشکلات دستگاه شما اضافه کنند و هزینه اضافه‌ای را متحمل شوید.

راهنمای تعمیر چرخ گوشت نانیوا Naniwa

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت نانیوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا