مجله لوازم خانگی

راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریک

یکی از علاقمندی‌ های بسیاری از افراد آشپزی می‌ باشد و همواره این افراد به دنبال یافتن روش‌ های سریع و راحت جهت پخت غذا هستند. پلوپز و دیگر دستگاه‌ ها مانند زودپز، هواپز، آرام پز، پلوپزهای چند کاره و … بهترین انتخاب برای این افراد می‌ باشند. پلوپزهای دیجیتالی دارای تنوع بسیار زیادی هستند و برنامه‌ ها و قابلیت‌ های مختلف پخت دارند. برای آنکه بتوانید بیشترین بهره‌ وری را از یک پلوپز چند کاره داشته باشید باید طرز استفاده از آن را بدانید. یکی از پلوپزهای چند کاره موجود در بازار، پلوپز ناسا الکتریک می‌ باشد.

تقسیم بندی پلوپزها از نظر عملکرد و کارایی

امروزه تصور آشپزی بدون وجود پلوپز، زودپز، آرام پز و دیگر لوازم برقی تقریباً غیر ممکن است. پلوپزها همانطور که از نامشان پیداست جهت پخت سریع غذاهای خوشمزه به خصوص برنج مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این دستگاه ها معمولاً از برنامه‌ های متنوع پخت پشتیبانی می‌ کنند و قادر هستند یک منوی غذایی متنوع و با کیفیت را برای شما آماده نمایند. پلوپزها را می‌توان از نظر عملکرد و کارایی به انواع تک کاره و چند کاره تقسیم کرد. تا امروزه معمولاً پلوپزهای تک کاره خیلی محبوب نیستند ولی پلوپزهای چند کاره که دارای کارایی‌ های متعدد و متفاوتی می‌ باشند به وسیله ای هوشمند در آشپزی تبدیل شده اند. هر چقدر کارکرد و کارایی‌ های یک دستگاه بیشتر باشد روش کار کردن با آن هم پیچیده‌ تر و سخت‌ تر خواهد بود. به همین خاطر باید اطلاعات کافی در رابطه با لوازم مختلف آشپزی داشته باشید.

کارایی و عملکرد پلوپز چند کاره

پلوپزهای چند کاره همانطور که از نامشان پیداست از برنامه‌ های مختلف و متعددی جهت پخت مواد غذایی پشتیبانی می‌کنند. به طور معمول بسیاری از این دستگاه‌ ها دارای نمایشگر دیجیتالی و همچنین کنترل پنل می‌ باشند. پلوپزها از طریق کنترل پنل می‌ توانند برنامه‌ های مناسب پخت را انتخاب کرده و فعال نمایند. پلوپزهای چند کاره فقط برای پخت برنج مورد استفاده قرار نمی‌ گیرند و در آنها می‌ توان انواع مختلف مواد غذایی مثل سوپ، خورشت، کیک، ماست، پیتزا، ته دیگ، فرنی و … را تهیه کرد. راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریکهمچنین می‌ توان از این دستگاه به عنوان بخارپز، آرام پز، سرخ کن و … بهره برد. روی پلوپزهای چند کاره کنترل پنل و نمایشگر وجود دارد و چنانچه این صفحه نمایشگر لمسی باشد با فشردن دکمه‌ های مختلف روی آن برنامه‌ های متعددی بر روی نمایشگر ظاهر خواهند شد. هر کدام از این برنامه‌ ها معنی مختلفی دارند. چنانچه نمایشگر پلوپز لمسی نباشد برای انتخاب کردن برنامه پخت باید دکمه منو را به شکل ممتد بفشارید. استفاده کردن از برنامه‌ ها و امکانات مختلف پلوپز چند کاره نیاز به آشنایی با طرز استفاده و کارایی پلوپز دارد.

آشنایی با دکمه‌ ها و برنامه‌ های مختلف پلوپز

جهت فعال نمودن برنامه‌ های مختلف پلوپز چند کاره باید به دکمه منوی آن مراجعه کرده و آن را بفشارید. این دکمه بر روی کنترل پنل درج شده است. با لمس کردن دکمه menu امکان انتخاب برنامه‌ های مختلف پخت در دسترس شما قرار می‌ گیرد. هنگامی که برنامه پخت مورد نظر خود را انتخاب کردید باید دکمه Start را بفشارید و منتظر پایان زمان پخت بمانید. غذای شما همین قدر راحت و سریع آماده می‌ شود. مشخص کردن زمان پخت بستگی به نوع مواد غذایی و سلیقه شما دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت توستر و آون توستر چیست | توستر بهتر است یا آون توستر؟

دکمه menu و کاربرد آن: جهت انتخاب نوع پخت در پلوپز از این دکمه استفاده می‌ شود. کافیست این دکمه را بفشارید و برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

دکمه Temperature/Timer: جهت تنظیم کردن مدت زمان پخت مواد غذایی در پلوپز این دکمه مورد استفاده قرار می‌ گیرد و پس از آنکه مدت پخت با توجه به تجربه شخصی مشخص شد باید منتظر بمانید تا این زمان به پایان برسد. اگر برنامه پخت مشخص را انتخاب کنید مدت زمان به طور پیش فرض بر روی آن تنظیم شده است و دیگر نیازی نیست که شما زمان را تغییر دهید اما چنانچه تمایل داشتید می‌ توانید به صورت دستی خودتان این کار را انجام دهید.

دکمه Start: ین دکمه وقتی فعال می‌ شود که پلوپز در شرایط پخت قرار داشته باشد. در واقع با انتخاب کردن برنامه پخت و همچنین تنظیم کردن مدت زمان دکمه Start بر روی پلوپز فعال می‌ شود و فرایند پخت آغاز خواهد شد. در این شرایط کلید و یا چراغ نشانگر روشن شده و صفحه نمایشگر اطلاعات روند پخت را به شما نمایش می‌ دهد.

دکمه Keep Warm: اگر می‌ خواهید غذا پس از پایان فرایند پخت همچنان گرم بماند می‌ توانید دکمه Keep Warm را فشار داده و در این شرایط غذا به مدت یک ساعت داخل محفظه درونی پلوپز به صورت گرم باقی می‌ ماند.راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریک

دکمه reheat و یا گرم کردن مجدد: برای فعال نمودن برنامه گرم کردن دوباره لازم است که ابتدا دکمه menu را در پلوپز فشار دهید و پس از آن دکمه reheat را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه مدت زمان گرم ماندن غذا به طور پیش فرض تنظیم می‌ شود و بر روی صفحه نمایشگر مشاهده خواهد شد. همچنین می‌ توانید از طریق دکمه Timer هم مدت زمان گرم کردن مواد غذایی را تنظیم کنید.

قابلیت بخار پز کردن و سرخ کردن مواد غذایی در پلوپز

لوازم جانبی مختلفی در پلوپز قرار دارد که از آن جمله می‌ توانیم به سبد بخارپز، قالب ماست‌ بندی، توری سرخ کردن، ملاقه و کفگیر و … اشاره کنیم. معمولا این لوازم با پلوپزهای چند کاره ارائه می‌ شود. جنس سبد بخارپز از پلاستیک بسیار با کیفیت است و جهت بخار پز کردن مرغ، ماهی، سبزیجات و … مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای آنکه از قابلیت بخارپز کردن پلوپز استفاده کنید لازم است که سبد آن را روی قابلمه بگذارید و نصف قابلمه را از آب پر کنید و پس از آن برنامه بخارپز را فعال نمایید. در این حالت موادی که داخل سبد قرار گرفته‌ اند به کمک بخار داخل قابلمه کاملاً بخارپز می‌ شود. یک توری فلزی هم برای سرخ کردن مواد غذایی به همراه پلوپزهای چند کاره ارائه می‌ شود. در این شرایط باید میزان مشخصی از قابلمه را با روغن پر کنید و توری مخصوص سرخ کردن را روی آن قرار دهید. پس از آن برنامه سرخ کردن را فعال کنید تا مواد به سادگی سرخ شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چه غذاهایی را می توان در پلوپز پخت؟ | نکات مهم در انتخاب پلوپز

برنامه ماست بندی در پلوپزهای چند کاره ناسا الکتریک

یکی دیگر از برنامه‌ های بسیار جالب در پلوپز چند کاره ناسا الکتریک برنامه ماست‌ بندی می‌ باشد. چهار قالب ماست بندی برای اجرای این برنامه در پلوپز قرار داده شده است. جنس این پلوپزها پلاستیکی و بسیار با کیفیت می‌ باشد و می‌ تواند حرارت مشخص و معینی را پشتیبانی کند. همچنین شما می‌ توانید از ظرف یا کاسه مناسب دیگری استفاده نمایید.

  • برای درست کردن ماست در پلوپز باید شیر را همراه با مایه ماست درون قالب و یا ظرف ماست بریزید.
  • پس از آن قالب را داخل پلوپز قرار دهید و برنامه ماست بندی را انتخاب نمایید.
  • برنامه ماست بندی دمای پیش فرض دارد و معمولاً ۷ یا ۸ ساعت طول می‌ کشد تا ماست آماده شود ولی بر اساس نوع شیر و همچنین میزان چربی آن ممکن است بخواهید که این مدت زمان را کم یا زیاد کنید.
  • به همین خاطر از قابلیت تنظیم کردن مدت زمان می‌ توانید استفاده نمایید و زمان را افزایش و یا کاهش دهید.

روش کار تایمر در پلوپز چند کاره ناسا الکتریک

یک برنامه دیگر که در پلوپز چند کاره ناسا الکتریک وجود دارد تایمر می‌ باشد. در واقع تایمر قابلیتی است که به پلوپز زمان مشخص روشن شدن دستگاه را می‌ دهد. همچنین تایمر می‌ تواند در شروع شدن فرایند پخت تاخیر ایجاد کند. برای آنکه بتوانید این قابلیت را اجرا کنید ابتدا باید برنامه پخت را انتخاب کرده و تایمر را روی زمان مناسبی تنظیم نمایید. به عنوان مثال چنانچه می‌خواهید ۴ ساعت دیگر پلوپز خود را روشن کنید باید این دستور را به تایمر بدهید و میزان تاخیر را روی ۴ ساعت تنظیم کنید و پس از آن کلید Start را بفشارید. راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریکپس از انجام این کار شمارش معکوس شروع شده و پس از آنکه به پایان رسید پلوپز با برنامه‌ ای که از قبل تعیین کرده‌ اید شروع به کار خواهد کرد. چنانچه با روش استفاده کردن از پلوپز ناسا الکتریک آشنا باشید به آسانی می‌ توانید از همه امکانات، ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های این دستگاه استفاده نمایید.

سخن پایانی

همه لوازم و محصولات برقی دارای کارایی‌ های منحصر به فرد و خاصی می‌ باشند. جهت بهره بردن از این قابلیت‌ ها و ویژگی‌ ها لازم است که روش استفاده صحیح از آنها را بدانید. پلوپز چند کاره ناسا الکتریک یکی از این محصولات می‌ باشد که دارای برنامه‌ های کاربردی و متنوع پخت است. برای آنکه بتوانید از این دستگاه استفاده کنید باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده و آن را مطالعه نمایید. با خرید یک پلوپز مناسب و آشنایی با روش استفاده درست از آن می‌ توانید به یک آشپز حرفه‌ ای تبدیل شوید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید از کارشناسان و مشاوران ایبک امداد راهنمایی و کمک بگیرید.

 

راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از پلوپز چند کاره ناسا الکتریک، برنامه ها و دکمه های پلوپز ناسا الکتریک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا