تعمیرات سرمایش گرمایش

راهنمای نحوه استفاده از بخاری برقی پارس خزر

راهنمای نحوه استفاده از بخاری برقی پارس خزر | اجزای بخاری برقی پارس خزر

بخاری‌های برقی با برندهای گوناگون دارای سیستم‌های فنی پیچیده و خاصی نیستند و کار کردن با آنها بسیار راحت می‌باشد. راهنمای استفاده از بخاری برقی پارس خزر به افراد کمک خواهد کرد تا با نحوه استفاده از اجزای مختلف بخاری برقی پارس خزر مانند دکمه‌های آن، آشنایی بیشتری داشته باشند.

اجزای تشکیل دهنده بخاری برقی پارس خزر

در ابتدا بهتر است که با قطعات و اجزای تشکیل دهنده بخاری برقی پارس خزر آشنایی کافی داشته باشید تا نحوه استفاده از هر کدام را بدانید:

 • المنت: المنت نوعی مقاوم مفتولی است که به دور آجر نسوز و یا سرامیک پیچیده می‌شود. در مدل‌های بخاری برقی تابشی به صورت آشکارا المنت مشخص می‌باشد و وقتی جریان برق از آن می‌گذرد، حرارت تولید می‌شود.
 • بدنه: بخاری برقی پارس خزر دارای بدنه فلزی می‌باشد که با سرعت در مقابل حرارت گرم می‌شود.
 • عایق بدنه و المنت: عایق بدنه و المنت جنس چینی دارد و برای اینکه روی صفحه بخاری برقی پارس خزر پایه‌های المنت استقرار داشته باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عایق چینی در مقابل حرارت مقاومت بسیار خوبی دارد.
 • کلید های بخاری برقی پارس خزر در دو مدل برقدار و ساده می‌باشند و مصرف کننده را در مدار قرار می‌دهند و یا از مدار خارج می‌کنند. آمپر این کلیدها بالا است و تعداد آنها به تعداد المنت بستگی دارد. هرچه تعداد المنت‌ها بیشتر باشد، تعداد کلیدها نیز در بخاری برقی بیشتر خواهد بود. برای نمونه بخاری‌هایی که دارای سه المنت هستند، دارای سه کلید نیز می‌باشند و بخاری برقی‌هایی که دارای دو المنت هستند، دارای دو کلید نیز می‌باشند.
 • سیم رابط: سیم هادی یا همان سیب رابط سطح حدود یک و نیم میلیمتری دارد و در دو طرف المنت وصل می‌باشد. این سیم پوشش نسوزی دارد و انرژی الکتریکی و برق را به بخش‌های گوناگون بخاری برقی پارس خزر هدایت می‌کند.
 • توان حرارتی: توان حرارتی دستگاه همان حرارتی بخاری می‌باشد، که آن را با وات نشان می‌دهند.
 • ترموستات: بخاری‌های مدرن‌تر دارای ترموستات می‌باشند و دمای محیط را قادر هستند که به طور دلخواه نگه دارند. وقتی که دمای محیط کاهش پیدا می‌کند، این بخاری برقی‌های ترموستات دار، دستگاه را دوباره روشن می‌کنند و در صورتی که دما افزایش پیدا کند، بخاری را خاموش می‌کنند.
 • فن: فن در بخاری برقی پارس خزر موجب می‌شود که انتقال حرارت به محیط به صورت بهتر انجام شود.

بخاری برقی

انواع مدل های بخاری برقی

بخاری‌های برقی در مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند. به صورت کلی اگر بخواهیم در مورد مدل‌های مختلف بخاری برقی صحبت کنیم، باید بگوییم که سه مدل در بازار بیشتر وجود دارد که عبارت هستند از:

بخاری برقی تابشی یا المنتی

بخاری برقی‌های تابشی به همان بخاری برقی‌های ساده و معمولی قدیمی که در خانه‌های مادربزرگ‌ها وجود دارد گفته می‌شود. حرارتی که در این بخاری‌ها ایجاد می‌شود، با استفاده از جریان برق المنت تولید می‌گردد. این نوع بخاری‌های برقی جریان گرما را سریع‌تر به محیط انتقال می‌دهند و برای انجام دادن این کار از چندین فن استفاده می‌کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مینی چیلر چیست؟ | نحوه عملکرد مینی چیلر چگونه است؟

بخاری برقی فن‌دار

بخاری برقی‌های فن‌دار نیز مثل بخاری برقی‌های تابشی المنت دارند. با این تفاوت که این بخاری‌ها گرما را به وسیله فن به محیط منتقل می‌کنند و بازدهی آنها به همین دلیل بیشتر است. بخاری برقی های فن دار دارای ترموستات هستند و در صورتی که دمای دستگاه بیش از اندازه افزایش پیدا کند، سنسور خاموش شدن را دارند. چون در بخاری برقی فن‌دار سنسور خاموش شدن و ترموستات تنظیم وجود دارد در صورت گرم شدن بیش از اندازه، دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

بخاری برقی کانکتور

در مقایسه با دو مدل قبلی بخاری برقی کانوکتور دارای اندازه بزرگتری می‌باشد و مانند بخاری برقی تابشی کاملاً بی‌صدا است. اما در صورتی که از فن این دستگاه به صورت دلخواه استفاده گردد، صدای فن آن را خواهید شنید.

بخاری برقی حمامی

یکی از انواع بخاری‌های فن‌دار یا تابشی بخاری حمامی می‌باشد که می‌توان از این بخاری‌ها در حمام و یا سرویس بهداشتی استفاده کرد. در هنگام نصب این بخاری‌های برقی باید توجه داشته باشید که از سیم برق ضد آب استفاده شود.

انواع بخاری برقی پارس خزر

بخاری برقی‌های پارس خزر شامل مدل‌های بخاری برقی فن‌دار و کانوکتر می‌باشد. برای اینکه در مورد این دو مدل بخاری برقی پارس خزر اطلاعات کافی داشته باشید، آنها را مورد بررسی قرار می‌دهید:

فن هیتر پارس خزر مدل SH2000M

این وسیله قابلیت تبدیل به پنکه و بخاری را دارد. این فن ابعادی برابر با ۱۹*۲۸*۳۹ سانتی متر دارد. همچنین این فن هیتر پارس خزر دارای ترموستات ایمنی می‌باشد و به راحتی قادر است که محیط پیرامون را گرم و یا خنک کند. با توجه به اینکه فن هیتر پارس خزر دارای ابعاد کوچکی است، می‌توانید آن را به عنوان دستگاه دو منظوره بر روی  شرکت‌ها و اداره‌ها مورد استفاده قرار دهید.

کارایی دکمه هیتر

این وسیله در مقابل گرما و ضربه بسیار مقاوم و با دوام می‌باشد. این محصول برند پارس خزر دو منظوره طراحی شده است و در صورتی که هوا گرم بود، می‌توانید دکمه هیتر را خاموش کرده و از این وسیله به عنوان کولر و خنک کننده استفاده نمایید.

قابلیت دکمه پایین دستگاه

این فن هیتر قابلیت چرخشی دارد و در سراسر محیط هوا را می‌چرخاند. برای اینکه از این قابلیت دستگاه استفاده نمایید، باید دکمه‌ای که در قسمت پایین فن هیتر وجود دارد را روشن نمایید.

بخاری برقی

کارایی پدال

از ویژگی‌های دیگر فن هیتر SH2000M این است که در طراحی این محصول پدال وجود دارد. پدال در این فن هیتر به کاربران کمک خواهد کرد تا وقتی که این وسیله روی زمین قرار دارد، آن را با پدال روشن و خاموش کنند.

ویژگی های فن هیتر SH2000M

اگر بخواهیم در مورد ویژگی‌های این بخاری برقی به صورت خلاصه بگوییم، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. این فن هیتر قابلیت نصب به زمین دارد.
 2. دارای سیستم ضد انجماد می‌باشد.
 3. حداکثر توان این محصول ۲۰۰۰ وات است.
 4. این بخاری برقی سیستم قطع خودکار دارد.
 5. دارای چراغ نشانگر وضعیت روشن می‌باشد.
 6. این فن هیتر پارس خزر پیچ تنظیم سرعت فن دارد.
 7. طول سیم آن مناسب است.
 8. می‌توان تنظیم دما را انجام داد.
 9. برای جمع کردن سیم دارای محفظه است.
 10. می‌توان از این بخاری برقی در سه حالت بسیار گرم، گرم و سرد استفاده کرد.
 11. سرعت فن این دستگاه شش حالت مختلف دارد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن بخاری گازی | اجزای بخاری گازی

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000p

این مدل از فن هیتر پارس خزر دستگاهی دو منظوره می‌باشد و ابعاد آن کوچک است. این فن هیتر دارای پیچ تنظیم کننده است و دمای محیط را کنترل می‌کند. از دیگر قابلیت‌های این بخاری برقی می‌توان به جلوگیری از یخ زدگی المنت‌ها اشاره کرد. همچنین در صورتی که دما بیش از اندازه بالا باشد، به طور خودکار و اتوماتیک قطع خواهد شد. این قابلیت موجب می‌شود که انرژی کمتری توسط فن مصرف شود. با توجه به اینکه این فن هیتر دارای ابعاد کوچکی است، می‌توان در محل کار به عنوان دستگاه دو منظوره بر روی میز کار مورد استفاده قرار داد.

در صورتی که در مورد ویژگی‌های این بخاری برقی بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم، این فن هیتر دارای این مزایا می‌باشد:

 • می‌توان این فن هیتر را بر روی میز و یا بر روی زمین نصب کرد.
 • این بخاری برقی دارای ترموستات ایمنی می‌باشد.
 • یکی دیگر از مزایای این فن هیتر سیستم قطع خودکار برق آن است.
 • این فن هیتر دارای فن می‌باشد.
 • این دستگاه هم خروجی باد سرد دارد و هم خروجی باد گرم.
 • این محصول پارس خزر بسیار کم مصرف می‌باشد.
 • دارای کلید تنظیم حرارت محیط نیز است.

بخاری برقی

راهنمای مراقبت و نگهداری بخاری برقی

بخاری‌های برقی در مقایسه با وسایل برقی دیگر نیاز به مراقبت و سرویس دوره‌ای خاصی ندارد. فقط باید چند نکته را رعایت کنید تا برای سال‌های طولانی از آن بدون مشکل استفاده کرده و از گرمای آن لذت ببرید.

 • برای اینکه بخاری برقی خود را تمیز کنید باید آن را از برق بکشید و اجازه دهید که بدنه دستگاه شما به صورت کامل خنک شود. پس از آن به وسیله پارچه نمدار سطح بیرونی بخاری برقی را تمیز نمایید.
 • نباید اجازه دهید که آب به قسمت داخلی بخاری برقی نفوذ کند.
 • در صورتی که از بخاری برقی برای مدت زمان زیادی استفاده نمی‌کنید، بهتر است که آن را از برق بکشید و در معرض گرد و غبار قرار ندهید. در صورتی که بر روی المنت‌های بخاری برقی شما گرد و غبار وجود داشته باشد، وقتی که آن را روشن می‌کنید، بوی سوختگی از آن به مشام خواهد رسید.
 • در فصل‌های گرم سال که از بخاری برقی و خود استفاده نمی‌کنید پیشنهاد می‌شود که دستگاه را در بسته‌بندی اصلی خود قرار داده و در مکان مناسب از آن نگهداری کنید.
 • برای تمیز کردن بخاری برقی از مواد شیمیایی استفاده نکنید. در صورتی که از این مواد استفاده نمایید، کیفیت ظاهری دستگاه شما از بین می‌رود. همچنین امکان دارد که به اجزای پلاستیکی آن آسیب‌هایی وارد شود.
 • وقتی که بخاری برقی را تمیز می‌کنید و مجدداً می‌خواهید آن را به برق متصل کنید، از خشک بودن دو شاخه و بدنه دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که اشیای قابل اشتعال مانند پرده، پتو و لباس در نزدیکی بخاری برقی قرار نگرفته باشند.
 • فن هیتر یا بخاری برقی را در محل‌هایی که امکان دارد به آن آب نفوذ کند، مانند استخر، حمام و… قرار ندهید.

راهنمای نحوه استفاده از بخاری برقی پارس خزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده از بخاری برقی پارس خزر

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا