تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر ماکروفر پارس خزر Pars khazar | نمایندگی تعمیرات ماکروفر پارس خزر

راهنمای تعمیر ماکروفر پارس خزر Pars khazar|نمایندگی تعمیرات ماکروفر پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر پارس خزر

ماکروفر پارس خزر با استفاده از سیستم گرمایشی موجب گرم شدن مواد غذایی شما می‌شود همچنین شما می‌توانید پخت و پز مواد غذایی خود را در ماکروفر پارس خزر در زمان بسیار کوتاهی انجام دهید. در حین استفاده ممکن است این دستگاه با مشکلاتی مواجه شود که شما نیاز به عیب‌یابی و تعمیر آن پیدا می‌کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر پارس خزر

در صورتی که اطلاعات کافی در مورد ایرادات و مشکلات ماکروفر پارس خزر داشته باشید، در صورت مواجه شدن با آنها می‌‌توانید اقدامات درست و اصولی را به موقع انجام دهید و با این کار شما از مشکلات و آسیب‌های بیشتر به دستگاه پیشگیری می‌کنید.

ماکروفر پارس خزر روشن نمی‌شود

 •  چنانچه ماکروفر پارس خزر شما روشن نمی‌شود، باید پریز برقی که ماکروفر پارس خزر را به آن متصل نمودید را از لحاظ داشتن برق مورد بررسی قرار دهید.
 •  امکان دارد که قفل کودک ماکروفر پارس خزر فعال باشد که در این صورت دستگاه ماکروفر پارس خزر روشن نخواهد شد.
 • دوشاخه و کابل ماکروفر پارس خزر را چک کنید که آسیب دیدگی نداشته باشند و در صورتی که مشکلی داشته باشند باید آنها را عوض کنید.

ماکروفر پارس خزر گرم نمی‌کند

 •  چنانچه خازن دیود و ولتاژ دستگاه ماکروفر پارس خزر دچار سوختگی شده باشند، باید آنها را عوض کنید.
 • یکی دیگر از مواردی که موجب می‌شود دستگاه ماکروفر پارس خزر نتواند عمل گرم کردن را به خوبی انجام دهد، خراب بودن و همچنین قطع بودن اتصالات درب دستگاه ماکروفر پارس خزر است. اگر این اتصالات قطع شده بودند، باید آنها را وصل کنید. چنانچه ماکروفر پارس خزر شما کثیف باشد و دارای چربی زیادی باشد نمی‌تواند گرما را به خوبی ایجاد کند. بنابراین باید همه آلودگی‌های ماکروفر خود را از بین ببرید.
 •   قطعه‌ای که در ماکروفر پارس خزر اشعه تولید می‌کند مگنترون است و موجب ایجاد گرما در دستگاه می‌شود در صورتی که دیود ماکروفر ایرادی داشته باشد، موجب خواهد شد، که مگنترون از کار بیفتد.
 •  باید به این نکته توجه داشته باشید، که گرم شدن مواد غذایی چرب‌تر نیاز به زمان بیشتری دارد و دیرتر گرم شدن شدن این مواد غذایی دلیلی بر خراب بودن ماکروفر پارس خزر نخواهد بود.

ماکروفر پارس خزر

ماکروفر پارس خزر دود می‌کند

از دلایل اصلی دود کردن ماکروفر پارس خزر کثیف بودن دستگاه شما می‌باشد. بنابراین برای برطرف کردن این ایراد باید ماکروفر پارس خزر خود را به خوبی تمیز کنید و هر گونه ذرات و پسماندهای غذایی که در آن مانده است را خارج نموده و چربی‌های آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن ماکروفر پارس خزر می‌توانید از آب و جوش شیرین استفاده کنید. با استفاده از پارچه نرم و لطیف این محلول را به بدنه دستگاه زده و پس از ۱۰ دقیقه آن را خشک کنید و از ماکروفر پارس خزر خود استفاده کنید.

سینی ماکروفر پارس خزر نمی‌چرخد

احتمال دارد، که شفت ماکروفر پارس خزر خراب شده باشد و این خرابی به دلیل قرار دادن اجسام سنگین بر روی آن به وجود آمده است. همچنین امکان دارد، که چربی و مواد غذایی به آن چسبیده شده باشند و اجازه حرکت به آن را ندهند. برای اینکه این مشکل ماکروفر پارس خزر را برطرف کنید. باید شفت دستگاه خود را به خوبی تمیز کنید و در صورتی که بر اثر قرار دادن اجسام سنگین دچار خرابی و ایراد شده باشد باید آن را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر پارس خزر PARSKHAZAR | خدمات تعمیر پارس خزر در تهران

ماکروفر پارس خزر صدای زیادی دارد

صدای زیاد ماکروفر پارس خزر دلایل گوناگون می‌تواند داشته باشد، که مهمترین آن کثیف بودن ریل زیر سینی این دستگاه می‌باشد، که اجازه حرکت راحت به سینی را نخواهد داد و در این صورت سینی به سختی حرکت می‌کند و می‌چرخد و همین سخت حرکت کردن موجب ایجاد صدا می‌شود. خراب بودن شفت ماکروفر پارس خزر موجب سر و صدا در ماکروفر پارس خزر شده و عملکرد آن را مختل می‌کند. برای پیشگیری از مواجه شدن با این نوع مشکلات باید به مواد غذایی و وزن آنها توجه کنید و نباید مواد بسیار سنگین روی آن قرار دهید. فعال بودن فن ماکروفر پارس خزر نیز کمی ایجاد صدا خواهد کرد. برای اینکه صدای ماکروفر پارس خزر را کمتر کنید، باید ریل زیر سینی را با استفاده از مواد شوینده‌ای که مناسب این کار است تمیز کنید.

ماکروفر پارس خزر جرقه می‌زند

در صورتی که از ظروف نامناسب درون ماکروفر پارس خزر استفاده کنید یا اینکه ظروفی که در آن قرار میدهید لب پر شده باشند، موجب جرقه زدن این دستگاه خواهد شد. بنابراین به نوع ظروفی که در این دستگاه قرار می‌دهید، باید توجه کافی داشته باشید و از ظروفی که تزییناتی از جنس فلز دارند نباید در آن استفاده کنید. اگر قطعات داخلی ماکروفر پارس خزر ایرادی داشته باشند و اتصالی در ماکروفر پارس خزر وجود داشته باشد می‌توانند سبب ایجاد جرقه در ماکروفر پارس خزر شوند. پس باید توجه داشته باشیم که به مایکروفر پارس خزر ضربه‌ای وارد نشود و خط و خشی در آن وجود نداشته باشد.

گریل ماکروفر پارس خزر روشن نمی‌شود

در صورتی که متوجه کار نکردن گریل ماکروفر پارس خزر شدید، باید المنت دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه وقتی ماکروفر خود را روشن می‌کنید المنت قرمز می‌شود نشان دهنده سالم بودن این قسمت از دستگاه است. بنابراین مشکل از سایر قسمت‌های ماکروفر خواهد بود و بررسی ماکروفر پارس خزر را در این صورت باید تکنسین متخصص انجام دهد.

فن ماکروفر پارس خزر کار نمی‌کند

خنک کردن موتور ماکروفر پارس خزر بر عهده فن این دستگاه می‌باشد. چنانچه فن ماکروفر پارس خزر ایرادی پیدا کند، دستگاه ماکروفر شما داغ کرده و از کار خواهد افتاد. چنانچه از ماکروفر پارس خزر صدای فن آن را نمی‌شنوید، احتمالاً فن دستگاه ایرادی پیدا کرده است و این ایراد ناشی از پره‌های فن، برد اصلی، ترموستات و موتور فن می‌تواند باشد. در صورتی که با کار نکردن فن ماکروفر پارس خزر مواجه شدید، حتما با تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید و کار تعمیر را به او بسپارید.

دکمه‌های ماکروفر پارس خزر عمل نمی‌کنند

در برخی مواقع که می‌خواهید از دستگاه ماکروفر پارس خزر خود استفاده کنید، با زدن دکمه‌های آن متوجه می‌شوید، که دکمه‌های روی کنترل پنل ماکروفر پارس خزر عمل نم.ن حالت در ابتدا باید مطمئن شوید، که قفل کودک را فعال نکرده‌اید و در صورتی که قفل کودک فعال است، برای چند دقیقه دستگاه خود را از برق کشیده و کابل آن را مجدد به برق وصل کنید. اگر فقط بعضی از دکمه‌های ماکروفر پارس خزر عمل نمی‌کنند، احتمالاً کنترل پنل و یا صفحه دکمه دستگاه شما باید عوض شود. چون ایراد پیدا کرده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از مایکروفر بایترون Bitron

ماکروفر پارس خزر

لامپ ماکروفر پارس خزر روشن نمی‌شود

یکی دیگر از ایرادات رایج ماکروفر پارس خزر، روشن نشدن لامپ این دستگاه است. لامپ ماکروفر پارس خزر به مصرف کنندگان کمک می‌کند، که مواد غذایی درون دستگاه را بهتر ببینند. برای اینکه مشکل روشن نشدن لامپ ماکروفر پارس خزر را برطرف کنید، باید لامپ آن را عوض کنید. وقتی که لامپ را تعویض نمودید و باز هم لامپ روشن نمی‌شود، در این شرایط باید سوکت‌ها و اتصالات و سیم‌ها را چک کنید. به علت وجود داشتن خطر شوک الکتریکی، حتماً بررسی این موارد باید توسط متخصص انجام شود.

نگهداری صحیح و استفاده اصولی از ماکروفر پارس خزر

امروزه دستگاه ماکروفر در بیشتر خانه‌ها وجود دارد. بنابراین در صورتی که با نحوه استفاده کردن درست و نگهداری اصولی این دستگاه آشنایی اولیه داشته باشید موجب می‌شود، که دستگاه شما آسیب نبیند و نیاز به تعمیر و تعمیر کار نخواهید داشت. در ادامه به نکات مهمی در مورد استفاده کردن از ماکروفر پارس خزر می‌پردازیم.

 •   ماکروفر پارس خزر را در مکان مناسب قرار دهید و توجه داشته باشید، که در اطراف ماکروفر پارس خزر فضای مناسب و کافی وجود داشته باشد و پریز در نزدیکی این دستگاه باشد. همچنین محلی که ماکروفر پارس خزر را در آن قرار می‌دهید، نباید نزدیک وسایل گرمازا مثل اجاق گاز یا سماور باشد.
 •  پس از اینکه از ماکروفر پارس خزر خود استفاده کردید، بهتر است، که آن را به خوبی تمیز کنید در این شرایط تمیز کردن لکه ها راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود. با گذشت زمان لکه‌ها سخت تر و پاک کردن آنها مشکل خواهد شد و همچنین موجب بروز مشکلاتی در دستگاه شما می‌شوند.
 • بهترین ظرف‌هایی که پیشنهاد می‌شود در ماکروفر پارس خزر استفاده کنید، ظرف‌هایی از جنس شیشه، سیلیکونی و پلاستیکی مخصوص است. این نکته خیلی اهمیت دارد، که در انتخاب ظروف خود برای استفاده در ماکروفر پارس خزر باید بسیار توجه کنید. استفاده کردن از ظروف نامناسب می‌تواند حادثه آفرین باشد. قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید، که وسایلی مثل قاشق یا چنگال و دیگر اجسام فلزی در آن وجود نداشته باشد.
 •  زمانی که می‌خواهید ماکروفر پارس خزر را روشن کنید، مطمئن شوید که داخل آن مواد غذایی قرار داده اید و به هیچ عنوان دستگاه خود را به صورت خالی روشن نکنید.
 • برای اینکه ماکروفر پارس خزر در برابر نوسانات برق آسیب نبیند، بهتر است، که از محافظ برق استفاده کنید و در زمانی که نمی‌خواهید از ماکروفر پارس خزر استفاده کنید، آن را از برق جدا کنید.
 •  وقتی می‌خواهید ماکروفر پارس خزر را روشن کنید، در ابتدا از بسته شدن کامل درب دستگاه مطمئن شوید، چنانچه درب ماکروفر پارس خزر به خوبی بسته نشود عملکرد ضعیفی خواهد داشت و همچنین به قسمت‌های مختلف آن آسیب وارد می‌شود.

راهنمای تعمیر ماکروفر پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا