تعمیرات لباسشویی

راهنمای کلمات ماشین لباسشویی هایسنس | معنی دکمه های لباسشویی Hisense

✅ معنی کلمات درج شده بر روی ماشین لباسشویی هایسنس | کاربرد کلیدهای روی ماشین لباسشویی هایسنس ✅

 

یکی از مهمترین لوازم خانگی در منزل همه افراد ماشین لباسشویی است. برای استفاده بهینه از این دستگاه کاربران باید با برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بخوبی آشنا باشند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به تازگی ماشین لباسشویی هایسنس را خریداری نموده‌اید و برای و نحوه استفاده از آن نیاز به راهنمایی دارید ما در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم تا برای راحتی استفاده  از این دستگاه پرکاربرد کلمات، علامت‌ها و برنامه‌های ماشین لباسشویی هایسنس را معرفی کنیم و طرز استفاده از آن‌ها را به شما نشان دهیم. البته این نکته قابل ذکر است که در مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی هایسنس ممکن است این علامت‌ها اندکی با هم تفاوت داشته باشند.

دکمه های روی ماشین لباسشویی هایسنس

ماشین لباسشویی هایسنس دارای کیفیت بسیار بالا است به گونه‌ای که آن را جزو ۲۰ ماشین محبوب دنیا به حساب می آورند. این ماشین لباسشویی برنامه های متفاوتی تعبیه شده است که می تواند متناسب با جنس، لباس شما را شستشو دهد. مصرف‌کنندگان این ماشین لباسشویی را یکی از کاربردی ترین و بهترین ماشین لباسشویی ها می دانند.

اگر نگاهی به ماشین لباسشویی خود بیاندازید متوجه خواهید شده که بر روی بدنه ماشین لباسشویی هایسنس مانند تمامی دستگاه های مدرن کلیدها و دکمه های بسیاری تعبیه شده است که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. جهت استفاده درست و اصولی از برنامه های مختلف ماشین لباسشویی نیاز است که معنای هر کدام از کلیدها و دکمه های آن را بدانید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کنید. ما در این مقاله از ایبک امداد سعی کردیم هر کدام از این دکمه ها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم.

 

Hisense Washing Machines QY Series

علامت شروع / توقف (Start/Pause)

ماشین لباسشویی هایسنس پس از زدن دکمه شروع آغاز به شستن لباس ها میکند.

برای پایان کار شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی هایسنس از  دکمه پایان استفاده می شود.

علامت تنظیمات (Option)

این دکمه برای تنظیمات تخصصی ماشین لباسشویی هایسنس مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر برای تکنسین‌های فنی و تعمیرکاران دستگاه کاربرد دارد.

علامت تأخیر زمانی (Delay  End)

این دکمه برای کنترل زمان در ماشین لباسشویی هایسنس تعبیه شده است. از این دکمه هنگامی استفاده می‌شود که بخواهیم شستشو را با تأخیر آغاز کنیم. مثلاً لباس ها را در ماشین لباسشویی ریخته و ساعت روشن شدن آن را ساعت ۵ عصر تنظیم کنیم.

علامت سرعت چرخش (Spin)

یکی از دکمه های تعبیه شده بر روی ماشین لباسشویی هایسنس این علامت است که با استفاده از آن می‌توانیم سرعت چرخش دیگ دستگاه را مشخص کنیم.

علامت دما (Temp)

برخی از لباس ها برای شستشو نیاز به تنظیم دمای خاص دارند در ماشین لباسشویی هایسنس با استفاده از دکمه دما می‌توان دمای شستشوی این لباس را تعیین کنیم.

علامت قفل کودک (Child Lock)

یکی از ویژگی‌های خوب ماشین لباسشویی هایسنس برای کسانی که کودکان کنجکاو در خانه دارند قفل کودک است. از این برنامه برای دسترسی نداشتن بچه ها به دکمه های ماشین لباسشویی استفاده می شود به طوری که با فعال کردن این دکمه تمام دکمه های روی ماشین لباسشویی غیر فعال خواهند شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی عملکرد سنسور کثیفی آب در لباسشویی

علامت بی صدا (Mute)

همانطور که از نامش پیداست با از استفاده از این دکمه می‌توانید تمامی فعالیت های ماشین لباسشویی هایسنس خود را بی صدا کنید.

صفحه نمایشگر دیجیتال

در صفحه نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی هایسنس جزئیات مربوط به برنامه های شستشو نمایش داده می شود. این جزئیات مانند: زمانی که تا پایان شستشو باقی‌مانده، دمای انتخاب شده برای شستشوی لباس های خود، سرعت چرخشی که برای چرخش دیگ انتخاب شده است، برنامه‌های فعال شستشو که توسط شما برای شستشوی انواع لباس ها انتخاب شده است، وضعیت فعال یا غیر فعال بودن دکمه قفل کودک و… قابل مشاهده است.

ولوم

برای انتخاب انواع برنامه شستشوی لباسشویی هایسنس از ولوم استفاده می شود. بر روی ولوم انواع برنامه های شستشو درج شده است که با چرخاندن ولوم می توانید برنامه شستشو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

برنامه های ماشین لباسشویی هایسنس

برای حفظ کیفیت لباس‌ها ماشین لباسشویی هایسنس انواع برنامه‌های شستشو را در اختیار کاربران قرار داده است که در این بخش به معرفی آنها می‌پردازیم. در صورتی که با برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی هایسنس آشنایی نداشته باشید بازدهی دستگاه شما کاهش پیدا می‌کند. بنابراین آشنایی با اصطلاحات و برنامه های ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا عملکرد دستگاه شما بهتر شود. جهت شستن لباس ها با جنس های مختلف  باید از برنامه ی مختص هر جنس لباس استفاده کنید.

 

ماشین لباسشویی هایسنس نمای نزدیک

علامت لباس‌های نخی (Cotton)

برنامه مخصوص برای شستن لباس‌های نخی و کتان که دارای حساسیت زیادی هستند در ماشین لباسشویی هایسنس این برنامه است. همچنین شما می‌توانید لباس‌های زیر نخی و لباس های خواب رنگی خود را نیز با استفاده از این برنامه بشویید.

علامت لباس‌های نخی اقتصادی ( Cotton Eco)

اگر بخواهید که لباس‌های نخی و کتان خود را با صرفه اقتصادی بشویید میتوانید از این برنامه ماشین لباسشویی هایسنس استفاده کنید. استفاده از این برنامه میزان مصرف آب و برق را به حداقل میزان خود میرساند. استفاده از این برنامه برای شستشوی لباس های خیلی کثیف توصیه نمی شود.

علامت پارچه‌های مصنوعی (Synthetic )

در ماشین لباسشویی هایسنس از این برنامه برای شستشوی لباس‌هایی با پارچه مصنوعی و الیاف پلاستیکی استفاده می‌شود. گرچه این ماشین لباسشویی دارای دسته جداگانه برای شستشوی لباس های ورزشی است اما لباس های ورزشی که دارای الیاف مصنوعی و پلاستیکی هستند را می توان با استفاده از این برنامه شستشو داد.

علامت لباس‌های ورزشی (Wear Sport)

ماشین لباسشویی هایسنس برای شستشوی لباس‌های ورزشی نیز یک قابلیت جداگانه دارد که میتوانید از آن استفاده کنید. همچنین از این قابلیت میتوانید زمانی استفاده کنید که لباس ها لکه کثیفی ندارند.

علامت لباس‌های پشمی (Wool)

برای شستشوی لباس‌های پشمی، بافتنی و کاموایی و به طور کلی لباس های گرم زمستانی نمیتوان از شستشوی معمولی ماشین لباسشویی استفاده کرد زیرا دمای بالا میتواند موجب آسیب جدی به الیاف پارچه شود ماشین لباسشویی هایسنس برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی برنامه ای مخصوص برای شستشوی لباس های بافتنی تعبیه کرده است که میتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور کولر گازی اجنرال OGENERAL |بررسی علت و نحوه رفع کد خطای

علامت لباس‌های ترکیبی (Mix)

گاهی نیاز است که لباس هایی با رنگ ها و جنس‌های مختلف به صورت همزمان شسته شود برای این کار در لباسشویی هایسنس از برنامه لباس های ترکیبی استفاده می شود.

علامت لباس‌های ظریف (Delicate)

لباس‌هایی که الیاف ظریف، حساس و ابریشمی دارند نیاز به شستشو با شرایط ویژه ای دارند که این از قابلیت ماشین لباسشویی هایسنس در این موارد میتوان بهره برد. در این شستشو دمای آب به طوری تنظیم شده است که به الیاف لباس آسیبی نمی‌رسد. برای شستن لباس های زیر زنانه نیز میتوان از این قابلیت استفاده کرد.

علامت شستشوی سریع(Quick 15)

این برنامه مخصوص شستشوی روزانه لباس‌ها در ماشین لباسشویی هایسنس است و برای شستشوی سریع لباس‌هایی مورد استفاده قرار میگیرد که کثیفی زیادی ندارند و صرفاً جهت رفع کثیفی های ناچیز مانند عرق استفاده میشود. درصورتی که لباس های شما بسیار کثیف است استفاده از این برنامه و برای شستشوی کاربرد ندارد.

علامت ملحفه (Duvet)

شستشوی اقلام بزرگ مانند لحاف، روکش مبل، روکش تخت، ملحفه و… دشواری های خاصی را همراه داشت اما اکنون با استفاده از برنامه ملحفه در ماشین لباسشویی هایسنس به راحتی خواهید توانست تا اقلام بزرگ خود را بشویید.

علامت مراقبت از پوست(Skin Care)

برخی از کاربران که دارای پوست حساس هستند و شستشوی لباس به‌صورت عادی می‌تواند برای آنها حساسیت زا باشد. این برنامه در ماشین لباسشویی هایسنس برای این اشخاص تعبیه شده است. همچنین برای شستشوی لباس های کودکان که دارای پوست حساس هستند نیز از این برنامه استفاده می شود. شستن لباس های زیر و لباس های خواب نیز می تواند حساسیت زا باشد بنابراین استفاده از این قابلیت برای شستشوی آن توصیه می شود.

علامت لباس‌های تیره(Dark Wash)

برای شستشوی و همچنین مراقبت از لباس‌های تیره هم در ماشین لباسشویی هایسنس برنامه ای تعبیه شده است که شما میتوانید از این قابلیت برای این دسته از لباس ها استفاده کنید.

علامت تخلیه و آبکشی(Rinse + Spin)

در انتهای کار شستشو برای تخلیه و آبکشی از این برنامه استفاده می‌شود لازم به ذکر است که هیچ مواد شوینده ای در هنگام استفاده از این برنامه استفاده نمی شود.

علامت شستشوی دیگ لباسشویی (Drum Clean)

در انتها هنگامی که میخواهید دیگ ماشین لباسشویی هایسنس خود را شستشوی دهید میتوانید از این برنامه کاربردی برای تمیزی دیگ استفاده می‌شود.

سخن آخر

برای استفاده از تمام قابلیت های ماشین لباسشویی هایسنس باید از تمامی امکانات و برنامه های موجود در دستگاه به خوبی اطلاع داشته باشیم همچنین نحوه استفاده صحیح و اصولی از امکانات و توجه به علامت های روی لباسشویی نیز بسیار مهم است. در این مقاله از ایبک امداد با معرفی دکمه‌ها و علامت‌ها در ماشین لباسشویی هایسنس یافتیم که با استفاده از قابلیت‌های مختلف تعبیه شده در ماشین لباسشویی می‌توانید لباس‌های خود را به بهترین کیفیت بشویید و باعث افزایش طول عمر لباس‌ها و همچنین ماشین لباسشویی خود شوید.

میتوانید سوالات و مشکلات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید یا با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید کارشناسان ما در ایبک امداد همواره پاسخگوی شما هستند. برای تماس با این مجموعه می توانید از شماره های موجود در صفحه ی تماس با ما سایت ایبک امداد استفاده نمایید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا