تعمیرات آبسردکن

راهنمای کامل خرید آبسردکن و معرفی انواع آن

راهنمای کامل خرید آبسردکن و معرفی انواع آن | نحوه نصب آبسردکن

دستگاه‌های آبسردکن در اداره یا منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند. آبسردکن‌ها انواع گوناگونی دارد و در زمان خرید آبسردکن باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. در مورد فواید آبرسانی به بدن همه ما شنیده‌ایم. آب یک ماده ضروری برای بدن می‌باشد برای اینکه بدن زنده بماند باید به صورت مرتب آب خورده شود. افراد متخصص در این زمینه پیشنهاد می‌کنند که در طول روز ۸ لیوان آب نوشیده شود. به با انجام دادن این کار به از بین بردن سموم بدن، افزایش انرژی، بهبود گوارش، بهبود سلامت پوست، افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن، از بین بردن سردرد و بهبود وزن کمک خواهید کرد.

مزایای آبسردکن

وجود آبسردکن در اداره، منزل، باشگاه و یا مکان‌های تجاری دارای مزایای زیادی می‌باشد. آبسردکن‌ها آب با کیفیت و تمیز را تولید می‌کنند و در دسترس افراد قرار می‌دهند و موجب می‌شود که افراد بیشتر آب بنوشند. در هزینه آنها صرفه‌جویی می‌شود. با وجود آبسردکن و نوشیدن آب، از بدن مواد مضر حذف می‌شود و موجب می‌شود که از درون برخی بطری‌های آب کربن وارد بدن نشود. برخی از افراد به علت کمبود آب تصفیه شده به آبسردکن نیاز دارند، ولی بعضی دیگر به علت طعم آب آبسردکن‌ها از این دستگاه استفاده می‌کنند.

آبسردکن

نکات مهم خرید آبسردکن

چنانچه سیستم آبسردکن می‌خواهید و آن را می‌خواهید در محیطی بزرگ قرار دهید، باید به فضای مورد نیاز خود توجه کنید و آبسردکن‌های گوناگون را با یکدیگر مقایسه کنید.

انواع آبسردکن‌ها

آبسردکن ها در مدل‌ها و اندازه‌های گوناگون تولید شده و در بازار وجود دارند .در هنگام خرید سیستم آبسردکن باید با انواع آن آشنایی داشته باشید تا از بین آنها بهترین دستگاه را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید.

آبسردکن های در دسترس

این نوع از آبسردکن‌ها نسبت به دیگر مدل‌های آبسردکن دارای قیمت بیشتری می‌باشد. برای نگه داشتن آب واحدهای آن کاملاً در دسترس می‌باشد. همچنین برای وقت بیشتری آب را ذخیره می‌کند و حدود ۲، ۴ یا ۵ گالن آب را می‌تواند در خود جای دهد.

حتما بخوانید:   تعمیر آبسردکن زاگرس Zagros

آبسردکن با مخزن در قسمت بالا

قیمت این آبسردکن‌ها نسبت به مدل قبلی کمتر می‌باشد. روی این آبسردکن باید تنظیمات اولیه انجام شود. به جای نگه داشتن چندین بطری آب در خانه، می‌توانید از تصفیه کننده دستگاه استفاده نمایید.

آبسردکن با مخزن پایین

مزه و کیفیت آب درون دستگاه آبسردکن بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به جای اینکه خنک کننده آبسردکن در بالای آن قرار گرفته باشد، در پایین آن وجود دارد. در نتیجه آب زیادی را می‌تواند ذخیره کرده و خنک نگه دارد.

آبسردکن با کانتر در قسمت بالا

چنانچه فضای مورد نظر در اداره منزل و آپارتمان محدود است می‌توانید از این نوع آبسردکن‌ها استفاده نمایید چون نسبت به دیگر دستگاه‌ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند تصفیه کننده آب با کانتر در قسمت بالا به صرفه‌تر می‌باشد.

عوامل مهم خرید آبسردکن

 • هدف از خرید آبسردکن: قبل از اینکه انتخاب و خرید آبسردکن را انجام دهید، باید هدف خود را از خرید این دستگاه مشخص کنید و سپس با توجه به آن، نوع مناسب را برگزینید.
 • سایز آبسردکن: با توجه به اندازه فضای مورد نظر و محدود بودن یا بزرگ بودن فضا، باید سایز مناسب آبسردکن را انتخاب نمایید.
 • قیمت آبسردکن: باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت هر کدام از دستگاه‌های آبسردکن با توجه به ویژگی‌ها، زیبایی و سایز آن با یکدیگر متفاوت است. بنابراین با توجه به بودجه‌ای که دارید، باید انتخاب خود را انجام دهید.
 • توان گرمایشی و سرمایشی: توان سرمایشی دستگاه آبسردکن یعنی قدرت خنک کنندگی دستگاه در مدت زمان معین می‌باشد. هر چقدر که توان سرمایشی آبسردکن بیشتر باشد، آب در زمان کمتری خنک می‌گردد. بنابراین باید به توان گرمایشی و سرمایشی آبسرکن در حین خرید دقت داشته باشید.
 • ویژگی داغ و سرد: برخی از آبسردکن‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند آب را خنک کنند، می‌توانند برای چای، آشپزی و… آب داغ تولید کنند. بنابراین با استفاده از این نوع آبسردکن‌ها می‌توانید هم آب گرم داشته باشید و هم آب سرد.
 • فیلترینگ یا سیستم تصفیه: در برخی از آبسردکن‌ها سیستم تصفیه یا فیلترینگ وجود دارد که موجب می‌شود مواد مضر از بین رفته و آب تصفیه شده تولید شود.
 • جنس بدنه: آبسردکن‌هایی که قسمت پشتی بدنه آنها از جنس فلز است، نسبت به آبسردکن‌های دیگر مقاوم‌تر می‌باشند.
 • وزن آبسردکن: برای حفظ تعادل دستگاه‌های آبسردکن باید دارای وزن مناسبی باشند آبسردکن‌هایی که بیش از اندازه سبک هستند، ممکن است که واژگون شوند.
 • چکه گیر: در قسمت زیر شیر بعضی از دستگاه‌های آبسردکن ها برای چکه کردن آب، قسمتی وجود دارد. آب‌هایی که ریخته می‌شود در این بخش جمع می‌شوند و افراد می‌توانند این آب‌ها را دوباره در دستگاه قرار دهند.
 • جا لیوانی: برخی از دستگاه‌های آبسردکن جالیوانی مخفی دارند. در بعضی از این دستگاه‌ها جا لیوانی به حالت آهنربا به بدنه دستگاه می‌چسبد یا امکان دارد که به دیواره آن چسبیده یا به دیواره آن پیچ شوند. نوع آهنربایی بهتر می‌باشد. چون به بدنه دستگاه آسیب کمتری وارد می‌گردد.
 • نگهدارنده فنجان یا بطری آب: در بعضی از آبسردکن‌ها فضای خارجی یا داخلی وجود دارد که نوشیدنی‌ها را نگه می‌دارد.
 • کیت تبدیل: این بخش برای همه دستگاه‌های آبسردکن ضروری می‌باشد. چون کمک خواهد کرد که آب معمولی از آب تصفیه شده جداسازی شود.
 • نگهدارنده شیر آب داغ: این ویژگی در دستگاه‌های آبسردکن موجب می‌شود که کودکان به صورت ناگهانی آب داغ دستگاه را نتوانند باز کنند.
 • کم صدا بودن موتور دستگاه: صدای تولید شده از موتور آبسردکن به مدل و کیفیت آن بستگی خواهد داشت. وقتی که صدای زیادی از موتور آبسردکن در هنگام آغاز به کار دستگاه شنیده می‌شود، بسیار آزاردهنده خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید آبسردکن باید به کم صدا بودن موتور دستگاه دقت داشته باشید.
حتما بخوانید:   دلیل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

گارانتی و خدمات پس از فروش

پیش از آنکه آبسردکن را انتخاب و خریداری نمایید، باید به گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه داشته باشید. آبسردکن از جمله دستگاه‌های مصرفی می‌باشد و قطعه‌هایی مانند پدال و کمپرسور از قطعه‌های مصرفی این دستگاه می‌باشند و استهلاک این قطعات زیاد است. بنابراین باید حتماً به گارانتی و خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعه‌های دستگاه توجه کافی داشته باشید.

کیفیت ساخت آبسردکن

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب و خرید آبسردکن توجه به کیفیت ساخت دستگاه می‌باشد. آبسردکن‌های بی‌کیفیت برای استفاده مناسب نخواهند بود. آبسردکن‌های با کیفیت دارای قطعه‌های ضخیم‌تر می‌باشند و استحکام آنها به علت استفاده از پلاستیک بیشتر، بالاتر می‌باشد. این آبسردکن‌ها عمر مفید بیشتری دارند و خیلی سخت آسیب می‌بینند. آبسردکنی که دارای گواهینامه ISO ۹۰۰۱ دارای کیفیت ویژه‌ای هستند.

آب آبسردکن گرم است

وقتی که از دستگاه آبسردکن چندین لیوان آب خنک می‌گیرید، مخزن دستگاه خالی می‌شود و برای اینکه آب جدید خنک شود، باید کمی صبر کنید. چون مدتی زمان نیاز خواهد بود. بنابراین در مواقعی که حجم  آب مصرفی بالاتر است، احتمال دارد که آب آبسردکن گرم باشد.

نصب آبسردکن

نصب دستگاه‌های آبسردکن بسیار راحت و ساده می‌باشد و کاربران می‌توانند به راحتی این کار را خودشان انجام دهند، اما پیشنهاد می‌شود که از مراحل نصب آبسردکن که روی دفترچه راهنما آورده شده است استفاده کنید تا در حین انجام این کار با مشکلی مواجه نشوید.

اولین قدم برای نصب آبسردکن این است که باید آن را در مکانی قرار دهید و از کناره‌ها ۱۰ سانتی‌متر حداقل فاصله بگذارید، تا هوا به راحتی جریان داشته باشد. ظرف آبسردکن را خوب تمیز کنید. برای نصب کردن فیلترها طبق دستورالعمل کارخانه سازنده عمل نمایید. پس از آن لوله آبی را به آب سرد متصل کنید. در صورتی که آبسردکن شما ویژگی گرم و سرد دارد، بهتر است که گزینه داغ را در همان ابتدا خاموش نمایید. وقتی که مخزن آب را پر کردید، همه اتصالات را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا نشتی نداشته باشد.

حتما بخوانید:   روش تنظیم ترموستات آب سردکن

آبسردکن

تمیز کردن آبسردکن

برای اینکه اطمینان حاصل کنید آبی که از آب سرد کن تولید می‌شود تمیز و ضدعفونی شده است، باید هر سه ماه یک بار تمیزکاری این دستگاه را انجام دهید نحوه تمیز کردن دستگاه آبسردکن به این ترتیب است:

 1. قبل از هر کاری باید دستگاه آبسردکن خود را از برق جدا کنید.
 2. مخزن آب را بردارید و آن را کاملاً برعکس نمایید تا آبی که در آن وجود دارد به صورت کامل تخلیه گردد.
 3. در قسمت پشتی آبسردکن ظرفی قرار دارد که می‌توانید آب اضافه را در آن بریزید.
 4. با استفاده از پارچه خشک همه سیم‌ها را گردگیری نمایید.
 5. داخل بطری را می‌توانید با صابون و آب مورد شستشو قرار دهید.
 6. پس از اینکه مخزن آب به صورت کامل خشک شد، آن را بر روی دستگاه قرار دهید.

سخن تکمیلی

استفاده از دستگاه‌های آبسردکن امروزه در منازل، اداره‌ها، شرکت‌ها و… بسیار رایج شده است. در هنگام انتخاب و خرید دستگاه‌های آبسردکن باید به موارد مختلفی مانند نیاز خود، بودجه، نوع آبسردکن، سایز آبسردکن، مصرف برق دستگاه آبسردکن و… توجه داشته باشید.

در هنگامی که دستگاه آبسردکن را انتخاب می‌کنید، بهتر است که از بین دستگاه‌های با کیفیت آبسردکن خود را انتخاب نمایید. در غیر این صورت در مدت زمان کمی قطعه‌های مختلف این دستگاه مستهلک شده و شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دستگاه پیدا خواهید کرد. اما آبسردکن‌های با کیفیت دارای قطعه‌های مقاوم‌تری می‌باشند و کمتر دچار آسیب دیدگی خواهند شد. پس از اینکه آب درون آبسردکن خالی شد، برای خنک شدن آب جدید باید کمی صبر کنید.

31

راهنمای کامل خرید آبسردکن و معرفی انواع آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید آبسردکن و معرفی انواع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x