تعمیرات پکیج و آب گرمکنتعمیرات

دلایل نشت آب آبگرمکن چه مواردی است؟

دلایل نشت آب آبگرمکن هرچه که باشد بسیار آزار دهنده است. اگر آبگرمکن شما نشتی دارد، عوامل متعددی می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود. شایع‌ترین دلیل نشتی آبگرمکن این است که مخزن دارای ترک یا سوراخ شده است. این عامل می‌تواند به دلیل خوردگی، افزایش عمر یا حتی یک نقص ساده در ساخت باشد.

احتمال دیگر این است که یکی از لوله‌ها یا اتصالات متصل به آبگرمکن نشتی داشته باشد. این اتفاق اغلب در جاهایی که فشار آب زیاد است، مانند جایی که خط تامین آب سرد به مخزن وصل می‌شود، اتفاق می‌افتد. فشردن اتصالات ممکن است نشت آب آبگرمکن را متوقف کند. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا به دلایل نشت آب آبگرمکن و جزئیات آن بپردازیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

نشت آب آبگرمکن

دلایل نشت آب آبگرمکن چیست؟

دلایل نشت آب آبگرمکن به دلایل مختلفی بستگی دارد. شایع‌ترین دلیل نشتی مخزن است. این اتفاق معمولا به دلیل خوردگی مخزن می‌باشد. اگر مخزن از فولاد ساخته شده باشد، می‌تواند به مرور زمان زنگ بزند، به خصوص اگر آب غنی از مواد معدنی باشد. اگر مخزن آلومینیومی باشد، باز هم می‌تواند خورده شود اما این سرعت خوردگی به اندازه مخزن فولادی نیست.

احتمال دیگر این است که یکی از شلنگ‌ها یا اتصالات متصل به مخزن نشتی داشته باشد. بیشتر اوقات این اتفاق در یک مفصل رخ می‌دهد یعنی جایی که دو قطعه لوله به هم می‌رسند. اگر نشتی از لوله باشد، به احتمال زیاد به دلیل ترک یا شکستگی لوله است. در نهایت، نشت آب آبگرمکن ممکن است از شیر تخلیه واقع در پایین مخزن باشد.

شیر تخلیه شیری است که برای تخلیه مخزن در زمان تمیز کردن استفاده می‌شود. اگر این شیر به درستی سفت نشود، ممکن است نشت کند. اگر آب آبگرمکن شما نشت دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آبگرمکن را خاموش کنید. این عامل از بدتر شدن نشت جلوگیری می‌کند. در مرحله بعد، باید سعی کنید تا محلی که نشت می‌دهد را پیدا کنید. اگر مخزن نشتی داشته باشد، باید آن را تعویض نمایید. در صورتی که لوله‌ای نشتی داشته باشد، بسته به شدت نشتی، شاید بتوانید آن را تعمیر کنید.

اگر دریچه تخلیه نشتی داشت، می‌توانید آن را با آچار محکم کنید. شیر را تعویض کنید یک آبگرمکن به دلایل مختلفی ممکن است از پایین نشت کند. اگر مخزن نشتی دارد، باید آن را در اسرع وقت تعویض کنید. نشت آب آبگرمکن می‌تواند آسیب زیادی به خانه شما وارد کند. همچنین نشت آب آبگرمکن ممکن است خطر آتش سوزی خانه را به همراه داشته باشد.

اگر مخزن نشتی ندارد، چندین روش وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکل انجام دهید. ابتدا می‌توانید لوازم جانبی را بررسی کنید تا ببینید شل شده‌اند یا خیر. اگر چنین است، باید سعی کنید آن‌ها را سفت کنید. اگر این روش جواب نداد، می‌توانید واشرها را تعویض کنید. گاهی اوقات مشکل در شیرها وجود دارد. اگر شیرها به درستی کار نمی‌کنند، می‌توانید آن‌ها را تمیز یا تعویض کنید. اگر از علت مشکل مطمئن نیستید، باید با یک لوله کش تماس بگیرید. آن‌ها قادر خواهند بود مشکل نشت آب آبگرمکن را تشخیص داده و آن را برطرف کنند.

چگونه آب بند مخزن آب گرم را تعویض نماییم؟

اگر آب آبگرمکن شما نشتی دارد، زمان تعویض واشر فرا رسیده است. واشرها می‌توانند به مرور زمان خراب شوند و باعث نشتی شوند. تعویض واشر یک فرآیند نسبتا ساده است که هر کسی که دانش اولیه لوله کشی را داشته باشد می‌تواند آن را انجام دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی انواع چرخ خیاطی | نکاتی که باید هنگام خرید آنها بدانید

قبل از شروع تعویض آب بند و رفع نشت آب آبگرمکن، مطمئن شوید که لوازم زیر را به راحتی در دسترس دارید:

  • یک تمبر جدید
  • نوار تفلون
  • آچار
  • پیچ گوشتی
  • مکعب
  • گاز پانسمان

اولین قدم این است که برق آبگرمکن را قطع کنید. اگر آبگرمکن گازی است، گاز را خاموش کنید. سپس جریان آب آبگرمکن را قطع کنید. پس از قطع شدن برق و آب، می توانید دریچه تخلیه را باز کنید تا آب از مخزن خارج شود.

پس از تخلیه آب، پانل دسترسی مخزن را بردارید. واشر قدیمی را پیدا کنید و از یک پیچ گوشتی برای جدا کردن آن استفاده کنید. هنگام برداشتن واشر قدیمی مراقب باشید به مخزن آسیبی وارد نشود. سطح مخزن که در آن درزگیر جدید نصب می‌شود را تمیز کنید. مقدار زیادی از نوار تفلون را روی درزگیر مخزن بزنید.زدن نوار تفلون به درزگیر به ایجاد مهر و موم محکم کمک می‌کند.

واشر جدید را با پیچ کردن آن در مخزن نصب کنید. مطمئن شوید که محکم است، اما آن را بیش از حد سفت نکنید. پانل دسترسی را تعویض کرده، برق و آب را دوباره روشن کنید.

نشت آب آبگرمکن را در اطراف واشر جدید را بررسی کنید. اگر نشتی وجود دارد، واشر را کمی سفت کنید و دوباره چک کنید. هنگامی که مهر و موم محکم شد و نشتی از بین رفت، می‌توانید از آن استفاده کنید.

نشت آب آبگرمکن

چگونه آبگرمکن خود را به درستی نگهداری کنیم؟

آبگرمکن‌ها وسیله ضروری بسیاری از خانه‌ها هستند. آبگرمکن‌ها آب گرم را برای دوش، ظرف و لباس فراهم می‌کنند. اگرچه بیشتر آبگرمکن‌ها برای سال‌ها کار می‌کنند، اما برای عملکرد موثر نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. در اینجا چند نکته در مورد نحوه نگهداری آبگرمکن شما آورده شده است:

میله آند را بررسی کنید

آند یک میله فلزی است که به جلوگیری از خوردگی در مخزن آبگرمکن کمک می‌کند. با گذشت زمان، میله آند خورده می‌شود و نیاز به تعویض دارد. می‌توانید وضعیت میله آند را با برداشتن آن از آبگرمکن و بررسی خوردگی آن بررسی کنید. اگر میله به شدت خورده شده است، باید آن را تعویض کرد.

مخزن را بشویید

با گذشت زمان، رسوبات می‌توانند در کف مخزن آبگرمکن جمع شوند. این رسوبات می‌تواند باعث کاهش کارایی آبگرمکن شود و همچنین می‌تواند منجر به خرابی زودرس مخزن شود. برای جلوگیری از این امر، باید هر دو سال یکبار مخزن آبگرمکن خود را شستشو دهید. برای این کار کافی است یک شلنگ را به شیر تخلیه در پایین مخزن وصل کنید و آب را در یک سطل تخلیه کنید.

مخزن را برای نشتی بررسی کنید

آبگرمکن‌ها تحت فشار بالایی هستند که به مرور زمان باعث نشتی مخزن می‌شوند. به طور منظم مخزن را برای علائم نشتی، مانند آب در اطراف کف مخزن، بررسی کنید. اگر نشتی پیدا کردید، بهتر است با یک متخصص برای تعمیر یا تعویض مخزن تماس بگیرید.

دمای آبگرمکن را تنظیم کنید

دمای ایده آل برای آبگرمکن بین ۵۵ تا ۶۰ درجه سانتی گراد است. این دما آب گرم را برای اکثر مصارف فراهم می‌کند. می‌توانید دمای آبگرمکن خود را با چرخاندن دکمه ترموستات در جلوی دستگاه تنظیم کنید.

 آبگرمکن را تعمیر کنید

آبگرمکن‌ها باید هر دو سال یکبار به صورت حرفه‌ای سرویس شوند. این تعمیر و نگهداری شامل تخلیه مخزن، بازرسی میله آند و بررسی نشتی است. نگهداری از آبگرمکن به افزایش عمر آن کمک می‌کند. با رعایت این نکات، می‌توانید به حفظ آبگرمکن خود کمک کنید تا در سال‌های آینده به خوبی کار کند.

مشکلات احتمالی آبگرمکن شما

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است در آبگرمکن‌ها رخ دهد خاموش شدن چراغ پیلوت است. اگر این اتفاق بیفتد، آبگرمکن قادر به گرم کردن آب نخواهد بود. اگر برای فعالیت‌های روزانه خود به آب گرم نیاز دارید، این اتفاق می‌تواند مشکل ساز باشد. در بیشتر موارد، روشن کردن مجدد چراغ راهنما یک فرآیند ساده است. با این حال، اگر چراغ راهنما روشن نمی‌ماند، ممکن است لازم باشد با یک لوله کش تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات کولر گازی کنوود KENWOOD

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است در آبگرمکن‌ها رخ دهد، گرم نکردن آب مخزن است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. در برخی موارد، مشکل ممکن است به سادگی تنظیم ترموستات بسیار ساده باشد. در موارد دیگر، مشکل ممکن است جدی‌تر باشد. اگر مخزنی دارید که آب را گرم نمی‌کند، باید با یک لوله کش تماس بگیرید تا آن را تعمیر کند.

یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که می‌تواند در آبگرمکن‌ها رخ دهد نشتی مخزن است. این مشکل می‌تواند بسیار خطرناک باشد زیرا منجر به آسیب لوله کشی آب خانه شما می شود. اگر مشکل نشت آب آبگرمکن را نتوانید حل کنید، باید آب دستگاه را قطع کرده و فوراً با یک لوله کش تماس بگیرید.

اگرچه آبگرمکن‌ها به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند، تعدادی از مشکلات بالقوه ممکن است ایجاد شود. این موارد می‌تواند از مشکلات جزئی مانند خاموش شدن چراغ راهنما تا مشکلات بزرگ مانند نشتی در مخزن متغیر باشد. اگر با آبگرمکن خود مشکل دارید، باید با یک لوله کش تماس بگیرید تا آن را تعمیر کند.

نشت آب آبگرمکن

آیا تعمیر نشت آب آبگرمکن شما صرفه اقتصادی دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که آبگرمکن‌های آب گرم گران هست و هنگامی که یک آبگرمکن خراب می‌شود، می‌تواند بار مالی زیادی را به همراه داشته باشد.

در برخی موارد، ممکن است تعویض کل آبگرمکن مقرون به صرفه‌تر از تعمیر آن باشد. با این حال، اگر آبگرمکن هنوز تحت گارانتی می‌باشد، بهتر است برای تعمیر آن با شرکت مورد نظر تماس بگیرید.

اقداماتی وجود دارد که صاحبان خانه می‌توانند برای افزایش عمر آبگرمکن خود و جلوگیری از تعمیرات پرهزینه انجام دهند. اول از همه مهم است که آبگرمکن را با تخلیه و شستشوی منظم آن نگهداری کنید. این کار باعث حذف رسوبات از کف مخزن می‌شود. این اتفاق می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد آبگرمکن و پارگی آن شود. دوم، مهم است که اطراف آبگرمکن را عاری از زباله نگه دارید. این کار از گرم شدن بیش از حد و خرابی آبگرمکن جلوگیری می‌کند. در نهایت، باید آبگرمکن خود را هر دو سال یک بار به دست متخصص بسپارید تا آن را چک کند. چک کردن مدام آبگرمکن به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت هر گونه مشکلی را شناسایی کنید و از هزینه بیشتر برای رفع آن‌ها جلوگیری کنید.

راهنمای خرید آبگرمکن

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بهترین آبگرمکن خانه خود را خریداری کنید. ابتدا نیازهای آب گرم خود را در نظر بگیرید. روزانه چقدر آب گرم مصرف می‌کنید؟ آیا خانواده بزرگی دارید یا در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید؟ در مرحله بعد، نیازهای بهره وری انرژی خود را در نظر بگیرید. آیا به دنبال آبگرمکنی هستید که در هزینه‌های انرژی شما صرفه جویی کند؟ امروزه مدل‌های زیادی وجود دارد.

در نهایت، فرآیند نصب را در نظر بگیرید. نصب برخی از آبگرمکن‌ها آسان است، در حالی که برخی دیگر نیاز به کمک حرفه‌ای برای نصب دارند. هنگام انتخاب آبگرمکن خود حتماً هزینه نصب را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این نکات، آماده شروع خرید آبگرمکن جدید خود هستید. مدل‌ها و قیمت‌ها را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را پیدا کنید.

نشت آب آبگرمکن

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان نشت آب آبگرمکن استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

دلایل نشت آب آبگرمکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله دلایل نشت آب آبگرمکن چه مواردی است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا