تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دفترچه راهنمای پکیج فرولی | تنظیمات پکیج فرولی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

قبل از نصب و راه‌اندازی پکیج دیواری حتماً باید دفترچه راهنمای آن و طریقه کار با این پکیج را با دقت مطالعه نمایید. چون بهترین راهنما برای نصب و استفاده از هر وسیله‌ای دفترچه راهنمای آن است. برای اینکه بتوانید از این دستگاه بهتر و درست‌تر استفاده کنید، در ادامه راهنمای پکیج فرولی را شرح می‌دهیم. همچنین در حین نصب و استفاده از این دستگاه باید به توصیه‌های ایمنی که گفته می‌شود، نیز توجه داشته باشید.

منوی کاربری پکیج فرولی در راهنمای پکیج فرولی

برد الکترونیکی پکیج فرولی قادر است که ۴ تنظیم کاربری را کنترل نماید. برای اینکه به منوی کاربری دسترسی داشته باشید، طبق راهنمای پکیج فرولی باید دکمه + آب گرم و اکو را برای ۱۰ ثانیه به صورت همزمان نگه دارید و با زدن دکمه _ می‌توانید یکی از حالت‌ها را انتخاب کنید. وقتی که یکی از پارامترهای مورد نظر را انتخاب کردید، دوباره این دکمه‌ها را برای ۱۰ ثانیه فشار دهید تا تغییرات به صورت اتومات ذخیره شده و از منو خارج شوید.

  • برای دسترسی به منوی کاربری پکیج فرولی کلید + آب گرو و اکو را به صورت همزمان برای ۱۰ ثانیه نگه دارید.
  • کلید _ مدار گرمایش را برای انتخاب پارامتر مورد نظر به صورت متوالی بزنید.
  • برای خارج شدن از منو دوباره کلیدهای + آب گرم و اکو را برای ۱۰ ثانیه فشار دهید.

منوی تنظیمات پکیج فرولی

با توجه به راهنمای پکیج فرولی برای اینکه به منوی تنظیمات این پکیج دسترسی پیدا کنید، باید دکمه‌های _ و + آب گرم را برای ده ثانیه به صورت همزمان نگه دارید. در منوی تنظیمات ۷ پارامتر وجود دارد که با حرف b مشخص شده‌اند. وقتی که دکمه _ یا + را فشار می‌دهید، می‌توانید از پارامتری به پارامتر دیگر بروید. برای تغییر مقادیر پارامترها و یا دیدن آنها، فقط کلید _ یا + را انتخاب کنید. برای اینکه از این منو خارج شوید، دوباره باید کلیدهای _ و + را برای ۱۰ ثانیه به صورت همزمان نگه دارید.

منوی سرویس پکیج فرولی

برای دسترسی به منوی سرویس طبق راهنمای پکیج فرولی می‌توانید برای ۱۰ ثانیه دکمه reset را بزنید. در این منو موارد زیر وجود دارند که با انتخاب دکمه‌های مثبت و منفی مدار گرمایش می‌توان آنها را انتخاب کرد.

  • منوی پارامترهای شفاف ts
  • منوی اطلاعات ln
  • منوی تاریخچه Hi
  • حذف اطلاعات تاریخچه rE

با انتخاب هر کدام از زیر منوهای گفته شده برای دسترسی به منوی سرویس، باید دکمه ریست را یک بار بزنید و برای خارج شدن از منوی سرویس این دکمه را برای مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید. در غیر این صورت پس از ۱۵ دقیقه به صورت اتوماتیک از این منو خارج می‌شود.

هواگیری پکیج فرولی طبق راهنمای پکیج فرولی

یکی از مواردی که در دفترچه راهنمای پکیج فرولی به آن پاسخ داده شده است، این است که طریقه هواگیری این پکیج به صورت استاندارد چگونه است؟ نحوه هواگیری پکیج فرولی به این صورت می‌باشد که در ابتدا باید پکیج خود را خاموش کنید و پس از آن برای تخلیه شوفاژ ظرفی را در زیر شیر پایینی بگذارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تنظیم و تعمیر شیر گاز پکیج ایران رادیاتور

سپس شیر را باز کنید، به این ترتیب آب به همراه هوا از شوفاژ بیرون می‌آید. بهتر است که انجام این کار با دقت باشد تا آب با فشار بسیار زیاد خارج نشود. پس از اینکه آب و هوا خارج شدند و در موقعی که هوا به صورت کلی از شوفاژ بیرون آمد، باید شیر را دوباره ببندید.

تنظیم شیر گاز پکیج فرولی

تنظیم کردن شیر گاز پکیج فرولی از جمله کارهای تخصصی است که حتماً باید توسط تعمیرکاران و کارشناسان در این حوزه انجام شود، اما اگر در این زمینه آموزش دیده‌اید، می‌توانید طبق راهنمای پکیج فرولی مراحل تنظیم را انجام دهید.

یکی از دلایلی تعمیرکاران شیر گاز پکیج فرولی را چک می‌کنند، این است که پکیج روشن نمی‌شود و یا پس از روشن شدن در مدت زمان کمی خاموش می‌گردد. چنانچه شیر گاز دستگاه به خوبی تنظیم نشده باشد، اینگونه مشکلات به وجود می‌آید. در صورتی که از پکیج فرولی استفاده می‌کنید، برای انجام همه خدمات پکیج خود یک سرویس کار ثابت را در نظر بگیرید تا از بروز خسارت و پیشرفت آن در مدت زمان طولانی جلوگیری شود.

تنظیمات شیر پرکن پکیج فرولی

با مطالعه دفترچه راهنمای پکیج فرولی می‌توانید به صورت کلی از نحوه عملکرد، شکل ظاهری و تعمیر شیر پر کن این دستگاه آگاهی پیدا کنید. این قطعه در مسیر انشعاب آب ورودی قرار داده شده است و کمک می‌کند که مقدار ورود آب تنظیم شود. عملکرد مهم شیر پرکن پکیج فرولی پر کردن آب مسیر لوله‌های پکیج می‌باشد. در برخی مواقع خوردگی، خرابی و یا انسداد این شیرها موجب می‌شود که عملیات آبرسانی به پکیج مختل شود و پکیج نتواند عملکرد درستی داشته باشد.

برای عوض کردن شیر پرکن پکیج فرولی باید از کارشناسان مربوطه راهنمایی بگیرید و لازم است که برای تعویض این قطعه همه اصول رعایت شود. بنابراین توصیه می‌شود که این کار توسط تعمیرکاران با تجربه انجام گردد.

راهنمای پکیج فرولی

هزینه تنظیمات پکیج

هزینه تنظیمات پکیج فرولی در انواع مدل‌ها به بررسی بهای تمام شده کالا نیاز خواهد داشت. با توجه به اینکه امروزه قیمت ارز و قیمت‌های قطعات واردی نوسان زیادی دارند، بنابراین نمی‌توان به صورت دقیق هزینه آنها را برآورد کرد.

تنظیم حالت خاموش پکیج فرولی

با توجه به راهنمای پکیج فرولی در صورتی که ایرادی وجود نداشته باشد با زدن دکمه خاموش برای ۵ ثانیه می‌توان دستگاه را در حالت خاموش قرار داد. در این حالت روی صفحه نمایش دو خط تیره خواهید دید و محافظ ضد گیرپاژ پمپ و ضد یخ زدگی فعال می‌ماند. چنانچه حالت غیرمعمولی رخ دهد، ارور یا خطای آن روی نمایشگر به نمایش در می‌آید، اما برد در حالت خاموش می‌ماند.

وقتی که مشکل یا ایراد به وجود آمده برطرف شود، نمایشگر به صورت اتوماتیک دو خط تیره را نشان خواهد داد. برای اینکه پکیج مجدداً روشن شود، باید به مدت ۵ ثانیه دکمه روشن را بزنید. وقتی که پکیج شما خاموش است، امکان فعال کردن حالت زمستانی، تابستانی، عملکرد اقتصادی و… وجود ندارد.

حالت آماده باش پکیج فرولی

در صورتی که ایرادی وجود نداشته باشد، در حالت زمستان سوئیچ جریان آب باز بوده و کنتاکت‌های ترموستات پکیج در حالت آماده باش قرار دارند. نمایشگر، درجه حرارت سنسور مدار شوفاژ را نشان داده و علامت اکو حالت اقتصادی را نشان می‌دهد و اگر خاموش باشد، نشان دهنده حالت آسایش است. در هر دو مورد محافظ ضد گیرپاژ پمپ و ضد یخ زدگی فعال می‌مانند. در حالت آماده‌باش، طبق راهنمای پکیج فرولی حالت‌های مختلف را می‌توان تغییر داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عوامل تاثیرگذار در گرم نشدن آب پکیج | ارائه راهکار جهت رفع این مشکل

حالت یخ زدگی در حالت گرمایشی

حالت یخ زدگی در مواقعی آغاز می‌گردد که درجه حرارت سنسور مدار شوفاژ از پنج درجه سانتیگراد کمتر باشد. در صورتی که پکیج فرولی در حالت بلوکه نباشد، مشعل و پمپ سیرکولاتور فعال می‌گردند. در مواقعی که مشعل دستگاه روشن است، جریان در سیم پیچ به حداقل می‌رسد. در حالت خاموش روی نمایشگر دو خط تیره نمایش داده می‌شوند. در حالت آماده باش مانند حالت گرمایش شوفاژ خواهد بود.

خاموش شدن مشعل در حالت ضد یخ زدگی در مواقعی رخ می‌دهد که اگر در مدت سی ثانیه اول پس از روشن شدن مشعل، حرارت سنسور مدار به دمای سنسور به ۲۰ درجه سانتیگراد برسد. چنانچه پکیج فرولی در حالت بلوکه باشد، در حالت ضد یخ زدگی فقط پمپ سیرکولاتور وقتی فعال خواهد شد که درجه حرارت سنسور مدار گرمایش به ۵ درجه سانتیگراد برسد. پمپ سیرکولاتور در مواقعی غیر فعال خواهد شد که سنسور مدار شوفاژ بالاتر از ۷ درجه سانتیگراد باشد. در حالت ضد یخ زدگی می توان حالت‌های مختلف تابستانه، زمستانه و… را فعال کرد.

حالت ضد یخ زدگی در حالت آب گرم بهداشتی

طبق راهنمای پکیج فرولی در حالت آماده باش یا خاموش، در مواقعی حالت ضد یخ زدگی آغاز خواهد شد که درجه حرارت سنسور از ۵ درجه سانتیگراد کمتر باشد و دمای سنسور مدار شوفاژ همزمان از ۳۵ درجه سانتیگراد کمتر باشد. در صورتی که پکیج در حالت بلوکه قرار نگرفته باشد، مشعل و پمپ سیرکولاتور فعال می‌گردند. در مواقعی که مشعل پکیج فرولی روشن می‌شود، جریان در سیم پیچ شعله به حداقل خواهد رسید.

چنانچه دمای سنسور آب گرم بهداشتی بالاتر از ۵ درجه سانتیگراد باشد، مشعل خاموش خواهد شد که طبق خاتمه عملکرد ضد یخ زدگی است. در مواقعی که پکیج در حالت بلوکه است، در حالت ضد یخ زدگی پکیج فرولی تنها پمپ سیرکولاتور در مواقعی فعال می‌گردد که سنسور مدار گرمایش ۵ درجه سانتیگراد حرارت داشته باشد و پمپ سیرکولاتور در مواقعی غیر فعال خواهد شد که سنسور مدار شوفاژ بالاتر از ۷ درجه سانتیگراد باشد. در حالت ضد یخ زدگی در حالت روشن یا آب گرم بهداشتی امکان فعال کردن حالت‌های مختلف و دسترسی به منوی سرویس وجود دارد.

پکیج فرولی

سخن تکمیلی

برای اینکه از هر وسیله‌ای به صورت درست و صحیح استفاده کنید، باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. در مورد پکیج فرولی نیز همینطور است. برای اطلاع از نحوه عملکرد و نحوه انجام تنظیمات پکیج باید راهنمای پکیج فرولی را با دقت مطالعه نمایید. در صورتی که نتوانستید با مطالعه این راهنما عملیات مورد نظر را انجام دهید، می‌توانید از تعمیرکاران متخصص و مجرب در این زمینه راهنمایی بگیرید. آنها با انواع مدل‌های پکیج فرولی و قطعات مختلف آنها آشنایی کافی دارند و می‌توانند به راحتی تنظیمات، سرویس و… را انجام دهند. با استفاده اصولی از پکیج فرولی طول عمر مفید آن افزایش پیدا خواهد کرد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دفترچه راهنمای پکیج فرولی | تنظیمات پکیج فرولی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دفترچه راهنمای پکیج فرولی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا