دیجیتال

شارژ کردن کارتریج | مشکلات و خطاهای بعد از شارژ کردن کارتریج

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر بخواهیم به طور خلاصه برایتان شارژ کردن کارتریج را توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که شارژ کردن کارتریج یعنی اینکه شما دوباره مواد مصرفی پرینتر را از پودر تونر و یا جوهر پر کنید. در کارتریج جوهر افشان این شارژ کردن به وسیله مایع جوهر انجام می گیرد ، ولی در کارتریج لیزری شارژ کردن به وسیله پودر تونر انجام می شود که البته فقط با پر کردن دوباره نمی توان نتیجه لازم را بدست آورد و شاید گاهی نیاز باشد بعضی از قطعات را هم تعویض کنید که این کار به تخصص و تجربه خاصی نیاز دارد.

مشکلات و خطاهای بعد از شارژ کردن کارتریج

فرقی ندارد که پرینتر شما چه برند و یا مدلی بوده و یا اینکه با چه قیمتی آن را خریداری کرده‌اید. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تمام پرینترها هم به وجود بیاید مشکلات و خطاهای بعد از شارژ کردن کارتریج است. اگر از شارژ کردن کارتریج چند بار بگذرد ، مسلماً این مشکلات روز به روز بیشتر خواهد شد و مجبور می شوید که یک کارتریج پرینتر نو خریداری کنید . مشکلاتی که ممکن است بعد از شارژ کردن کارتریج به وجود بیاید عبارتند از:

  1. بعد از شارژ، دستگاه شما کارتریج را نمی شناسد.
  2. بعد از شارژ کارتریج، پرینتر کمرنگ پرینت می گیرد.
  3. ارور و یا خطای خالی بودن کارتریج
  4. بعد از شارژ، کیفیت چاپ پایین می آید.
  5. پیغام Used black cartridge

۱- بعد از شارژ کردن، دستگاه کارتریج را نمی شناسد.

بعد از شارژ کردن و همچنین تعویض کارتریج قدیمی، اکثر کاربران شکایت می‌کنند که مشکلات کوچک و بزرگی در دستگاه ایجاد شده است. یکی از مهمترین مشکلات این است که بعد از شارژ، دستگاه کارتریج را نمی شناسد. این مشکل مانع از این می‌شود که دستگاه بتواند پرینت بگیرد. همه کارتریج ها یک روکش پلاستیکی و همچنین بسته بندی مخصوصی دارند که اگر شما این روکش را از کارتریج دستگاه جدا نکنید، پرینتر نمی تواند کارتریج جدید شما را بشناسد.

کارتریج اتصالاتی دارد از جنس فلز، که در هنگام آسیب دیدگی و یا حتی کثیف شدن، این فلز در پرینتر نمی‌تواند کارتریج جدید را بشناسد. دقت داشته باشید که همیشه باید کارتریجی انتخاب کنید که با پرینتر شما سازگار باشد در غیر این صورت مشکلاتی برای پرینتر ایجاد شده و نهایتاً دستگاه کارتریج را شناسایی نمی کند. توصیه می‌کنیم برای نصب کارتریج از یک متخصص کمک بگیرید زیرا در صورتی که کارتریج را اشتباهاً داخل پرینتر بگذارید دستگاه قادر به شناسایی آن نیست و کد خطا هم در روی صفحه ظاهر می شود. پس بهتر است برای شارژ کردن کارتریج و همچنین تعویض کردن آن، همیشه به یک متخصص ماهر و با تجربه مراجعه کنید.

شاید لازم باشد از شما بپرسیم که آخرین بار چه وقت درایور و فریمور خود را به روز رسانی کرده اید؟ اگر زمان زیادی از بروزرسانی آن می گذارد باید به روز رسانی آن را در برنامه خود قرار دهید. باید بدانید که شاید بیشتر مشکلات پرینتر بعد از شارژ کردن کارتریج، به آپدیت نشدن نرم افزارهای پرینتر مربوط می شود. برای دریافت کردن آخرین نسخه برنامه های دستگاه می توانید به سایت کمپانی پرینتر خود مراجعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های فعال سازی رمز پویا

شارژ کردن کارتریج

۲- بعد از شارژ کارتریج، پرینتر کمرنگ پرینت می گیرد.

یکی از مشکلاتی که معمولاً بعضی از کاربران از آن شکایت می‌کنند این است که بعد از شارژ کارتریج، دستگاه کمرنگ‌تر پرینت می گیرد. البته این مشکل ربطی به برند پرینتر شما ندارد و ممکن است برای بیشتر مدل های پرینتر هم به وجود بیاید. به این نکته توجه کنید که کارتریج منبع تأمین کردن رنگ در پرینتر است، یعنی پودر و جوهری که پرینتر جهت چاپ اسناد نیاز به آنها دارد، داخل این منبع قرار خواهد گرفت. اگر مقدار جوهر و تونری که داخل کارتریج می ریزند، کم باشد و یا ماده آن کیفیت خوبی نداشته باشد، مسلماً اسناد هم کم رنگ تر می شوند. البته گاهی ممکن است دلیل این مشکل کاغذ های غیر استاندارد هم باشد پس باید برای پرینتر خود کاغذ مناسب تهیه کنید تا پرینت شما کیفیت بالایی داشته باشد.

۳- ارور و یا خطای خالی بودن کارتریج

ممکن است بعد از اینکه کارتریج را شارژ کردید با ارور خالی بودن آن روبرو شوید. همانطور که گفتیم کارتریج از بخش های مختلفی درست شده است که مهمترین قسمت آن ارتباط دهنده پرینتر و کارتریج است، که به آن چیپست می گویند. اگر بعد از اینکه کارتریج را شارژ کردید، دستگاه ارور خالی بودن آن را داد، باید دکمه Ok را فشار دهید و کار خود را از سر بگیرید، ولی اگر ارور باعث شد که دستگاه کار نکند، می‌توانید برای عوض کردن چیپست، اقدام کنید . باید به این نکته مهم توجه کنید که بعد از هر مرتبه شارژ کارتریج، لازم است تا چیپست و درام را هم عوض کنید، این کار باعث می شود از بروز این مشکلات جلوگیری شود. شاید بعضی از متخصصان برای کم کردن هزینه ها این کارها را انجام ندهند.

۴- بعد از شارژ کیفیت چاپ پایین می آید.

اگر شما هم از پرینتر استفاده می کنید حتماً می دانید که دو نوع کارتریج طرح و اصل در بازار وجود دارد. کارتریج اصل به وسیله کمپانی سازنده پرینتر درست شده است و قیمت و کیفیت بالایی دارد و کارتریج طرح هم شبیه به کارتریج اصل بوده ولی به وسیله کمپانی سازنده پرینتر ساخته نشده است. بعد از اینکه کارتریج طرح و یا اصل تمام می شود، معمولاً کاربران جهت شارژ کارتریج اقدام می کنند. باید بدانید که هر بار کارتریج را شارژ می کنید، کیفیت کارتریج شما حدود ۲۰ درصد کم می شود. مورد دیگری که باعث می‌شود بتوانید کارتریج طرح و اصل را تشخیص دهید، تعداد دفعات شارژ این کارتریج می باشد. شما با خریدن کارتریج اصل می توانید حدوداً ۱۵ تا ۳۰ بار آن را شارژ کنید ولی کارتریج طرح را فقط ۱۲ بار می توان شارژ کرد.

۵- پیغام Used black cartridge

وقتی در حال کار با پرینتر هستید ممکن است با پیغام Used black cartridge  رو به رو شوید. البته این پیغام معمولاً بعد از تعویض و یا شارژ کارتریج و زمانی که مشکلی در کارکرد پرینتر ایجاد شده، مشاهده می شود. گاهی هم این پیام به معنای قدیمی بودن یا حتی نشناختن کارتریج در پرینتر است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مدل ساعت هوشمند

چرا کارتریج جوهر پس می دهد؟

اکثر کسانی که از پرینتر جوهری استفاده می کنند، معمولاً با این مشکل روبرو شدند که کارتریج جوهری قابلیت شارژ را ندارد ولی این تصور کاملاً اشتباه است، زیرا کارتریج جوهری هم مثل کارتریج تونر، قابلیت شارژ کردن دارد ولی باید برای اینکه از مشکلات بعدی جلوگیری کنید، حتماً شارژ آن به وسیله افراد متخصص و ماهر انجام شود. متخصصین، کارتریج جوهری را به وسیله سرنگ شارژ می کنند و بعد از تزریق کردن جوهر، آن را در داخل پرینتر می گذارند و همین عامل باعث می شود کارتریج در پرینتر جوهر پس بدهد.

دلیل پودر ریزی کارتریج چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پرینترهای لیزری به وجود بیاید، پودر ریزی کارتریج است . افرادی که در این زمینه تخصص دارند ، دلیل پودر ریزی کارتریج را به انتخاب تونر نامناسب و بی کیفیت مربوط می‌دانند و یا ممکن است به دلیل شارژ غیر استاندارد و نادرست با پودر ریزی کارتریج روبرو شوید. به همین دلیل متخصصین توصیه می‌کنند که شارژ کارتریج به وسیله افراد با تجربه و ماهر انجام بگیرد.

دلیل دیگر پودر ریزی کارتریج را شما می‌توانید در مخزن ضایعات آن جستجو کنید تا جایی که مخزن اصلی خالی شود و مخزن ضایعات پر شود . در این زمان است که پودر ریزی شروع می‌شود. این پودر ریزی باعث می‌شود دستگاه خراب شده و پرینتر شما به تعمیر نیاز پیدا کند. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید بهتر است همانطور که گفتیم شارژ کارتریج را به وسیله افراد ماهر انجام دهید.

فرق کارتریج اصل و کارتریج طرح چیست؟

ظرفیت و کیفیت چاپ بالا در کارتریجی که به وسیله شرکت سازنده پرینتر تولید و طراحی می‌شود، نشانه اصل بودن کارتریج است و برعکس، کارتریج طرح به وسیله شرکت سازنده اصلی تولید نمی شود و به همین علت است که کیفیت آن با کارتریج اصل قابل مقایسه نیست ، ولی تمام کارتریج های طرح هم بی‌کیفیت نمی باشند و درجه‌بندی مختلفی دارند. خریدن یک کارتریج طرح که درجه یک باشد می تواند جایگزین بسیار خوبی برای مدل اصل باشد ولی کارتریج طرح هیچگاه نمی تواند از جهت ظرفیت، سرعت و کیفیت از مدل اصلی آن بهتر باشد. یکی از مشخصه‌های اصلی برای تشخیص کارتریج اصل هولوگرام روی بسته‌بندی است که در روی آن هک شده است . هولوگرام چینی کیفیت اصل را ندارد و مانند یک برچسب معمولی آن را طراحی کرده اند که شما می توانید به راحتی آن را جدا کنید.

دقت به تاریخ تولید کارتریج از اهمیت زیادی برخوردار است . شما باید در کارتریج اصل و طرح به پشت جعبه توجه کرده و تاریخ تولید و سری ساخت را نگاه کنید که باید با کارتریج شما همخوانی داشته باشد. این تاریخ باید از زمان حال عقب تر باشد.

شارژ کردن کارتریج

سخن پایانی

ساختار بیشتر کارتریج‌های تونر مشابه به یکدیگر هستند و در نتیجه شارژ کارتریج پرینتر و یا همان تعویض تونر هم در انواع  کارتریج پرینتر ، با هم فرق زیادی ندارد . برای اینکه برای شارژ کارتریج با مشکل روبرو نشوید ، توصیه می کنیم این کار را به فرد ماهر و مجرب بسپارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

شارژ کردن کارتریج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات و خطاهای بعد از شارژ کردن کارتریج

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا