تعمیراتتعمیرات یخچال

کاربرد سوراخ تخلیه آب یخچال دوو چیست

اگر شما در منزل خود از یخچال دوو استفاده می کنید احتمال دارد با این سوال رو به رو شده باشید که کاربرد سوراخ تخلیه آب یخچال دوو چیست؟ اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که سوراخ لوله پایین یخچال برای چه چیزی در آنجا قرار داده شده در این مقاله از ایبک امداد با ما همراه باشید تا ما اطلاعاتی را درباره سیستم برفک زدایی و همچنین سوراخ تخلیه آب یخچال فریزر دوو در اختیارتان بگذاریم.

سوراخ تخلیه آب یخچال فریزر دوو

برای اینکه شما را با محل قرارگیری سوراخ تخلیه لوله فاضلاب یا آب یخچال فریزر دوو آشنا کنیم قبل از هر چیز باید این موضوع را بدانید که سیستم برفک زدایی داخل یخچال چگونه کار می کند؟ اگر به یاد داشته باشید در یخچال فریزر های قدیمی فریزر قسمت کوچک در بالای  یخچال بود که به آن جا یخی می‌گفتند و همیشه پر از یخ و برفک بود بیشتر کاربران از مشکل برفک در این قسمت رنج می بردند ولی امروزه دیگر نیازی به برفک زدایی دستی نیست این کار به صورت اتوماتیک انجام می گیرد یخچال فریزر هایی که به این صورت برفک زدایی می شود به اصطلاح به آن یخچالهای بدون برفک یا NO FROST می گویند.

شاید این سوال را از خودتان بکنید آیا یخچال برفک نمی‌زند؟ یا که برفک می زند ولی آب می شود؟ در جواب این سوال باید بگوییم که یخچال فریزر دوو مانند بقیه یخچال فریزر های دیگر برفک میزند ولی عملیات برفک زدایی در زمان های خیلی کوتاه اتفاق می افتد و باعث می شود از انباشته شدن این برفک ها جلوگیری شود و برفک ها نتوانند به یخ تبدیل شوند  در یخچال فریزر های مختلف روش های برفک زدایی با یکدیگر فرق می کند و چند روش مختلف وجود دارد که ما بطور خلاصه در ادامه مطالب برای شما آنها را توضیح می دهیم:

یخچال فریزر هایی که دارای برد هستند

سوراخ تخلیه آب یخچال

یخچال فریزر هایی که دارای برد می باشند سیستم برفک زدایی آنها به وسیله برد کنترل می شود. در مدار برقی برفک زدایی سنسور دما یا کلید حرارتی و یک هیتر المنت قرار داده شده است که وظیفه کلید حرارتی یا سنسور دما این است که وقتی دما از حد مجاز پایین تر بیاید به برد خبر داده و برد هم به المنت دستور شروع به کار را می دهد وقتی که دما به اندازه مجاز برگردد آنگاه المنت از مدار خارج خواهد شد این کار در مدتی که یخچال کار می کند بارها و بارها تکرار می شود و باعث آب شدن برفک و یخ های موجود می شود.

حتما بخوانید:   عیب یابی در یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال فریزر هایی که دارای ترموستات می باشند

این یخچال فریزر ها مانند یخچال فریزر هایی که برد دارند عملیات برفک زدایی را به کمک المنت انجام می دهند با این فرق که دما به وسیله ترموستات تشخیص داده می شود و به جای برد تایمر فرمان شروع به کار المنت را صادر خواهد کرد.

معنی کلمه اسپید در یخچال دوو چیست؟

وقتی شما روی یخچال دوو کلمه اسپید را می‌بینید این معنی را می دهد که قدرت سرما سازی در یخچال دوو کاهش یافته و با فعال شدن حالت اسپید فرایند سرماسازی با قدرت بیشتری انجام می گیرد تا مشکل برطرف شود.

سوراخ تخلیه آب دوو و آبی که از برفک زدایی به وجود می آید

حالا که با روش برفک زدایی در این یخچال فریزر آشنا شدید شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که حالا این آبی که از برفک زدایی به وجود آمده به کجا میرود؟ در جواب این سوال باید بدانید که محصول برفک زدایی همان آب حاصل از ذوب شدن برفک ها می باشد که به وسیله یک لوله از یخچال شما خارج خواهد شد در بعضی از یخچال فریزر ها لوله در قسمت پشت یخچال دوو قرار داده شده است در بعضی دیگر هم این لوله درون بدنه یخچال فریزر قرار گرفته و شما فقط می توانید انتهای این لوله را ببینید که از قسمت زیر دستگاه خارج می شود به این لوله، لوله تخلیه، لوله دیرین و یا لوله فاضلاب می گویند برفکی که ذوب شده از یک سوراخی که روی آن قرار دارد سرازیر می شود و وارد سینی کف یخچال فریزر شما خواهد شد سینی یخچال فریزر ظرف فلزی می باشد و روکش آن ضد زنگ و یا گاهی پلاستیکی است در زیر یخچال و بالای کندانسور قرار گرفته است.

دلیل جمع شدن آب در قسمت کف طبقات یخچال دوو چیست؟

یکی از مشکلاتی که در یخچال دوو وجود دارد و بسیار شایع می باشد جمع شدن آب در کف طبقات پایین یخچال است این مشکل در یخچال دوو هم اتفاق می‌افتد برای اینکه بخواهید این مشکل را برطرف کنید باید ابتدا علت جمع شدن این آب را درون یخچال بدانید و سپس بتوانید این مشکل را برطرف کنید بسیاری از این مشکلات را می توانید به راحتی در منزل از بین برد ولی گاهی احتمال دارد مشکل به حدی جدی باشد که مجبور شوید از تکنسین متخصص یخچال دوو کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   بررسی علت بوق زدن یخچال فریزر

دلایل بروز این مشکل و جمع شدن آب کف یخچال فریزر دوو می تواند به دلایل زیر باشد:

  •  مشکلات سیستم دیفراست
  •  انسداد در سوراخ درین
  •  انسداد در لوله درین
  •  یخ زدگی سوراخ درین
  •  سوراخ شدن و پارگی لوله درین
  •  آب شدن یخ های پلاستوفوم
  • خراب شدن ناودان
  • نشتی گاز مبرد
  • نزدیکی لوله درین به فریزر

دلایل نشتی آب یا آبریزی یخچال دوو

تقریبا می توان گفت که عوامل ساده و بی خطر می تواند باعث بروز این مشکل شود شما می توانید با مراحلی که برایتان توضیح می دهیم این مشکل را عیب یابی کنید فقط توجه داشته باشید که به دلیل پیچیدگی این مشکل، شما نمی توانید به راحتی آن را برطرف کنید و باید از شخص متخصص کمک بگیرید و یا اینکه دوره های آموزشی را گذرانده باشید و از دانش لازم برخوردار باشید در ادامه می خواهیم شما را با دلایل بروز این مشکل آشنا کنیم که بتوانید از به وجود آمدن آن جلوگیری کنید در صورت مشاهده مواردی که برای تان نام می بریم حتما برای رفع مشکل اقدام کنید:

لاستیک درب یخچال:

یکی از دلایلی که باعث می شود آب در قسمت زیر یخچال دوو جمع شود مربوط می شود به لاستیک دور درب یخچال، امکان دارد که وجود گرد و غبار باعث بسته نشدن درب یخچال شود و به این صورت چگالی زیاد شده در نتیجه این موارد، باعث می شود که آب از یخچال نشتی کند یا اگر درز گیرهای درب یخچال پوسیده و یا خراب شده باشند هوا از بیرون یخچال وارد آن شده و باعث ایجاد رطوبت در یخچال فریزر خواهد شد و در نتیجه آب اضافی به داخل سینی می ریزد و از آنجا هم وارد محیط بیرون یخچال شده و روی زمین سرازیر می شود برای اینکه مطمئن شوید دلیل این نشتی آب لاستیک درب یخچال است؟ باید موارد زیر را بررسی کنید:

بسته شدن سوراخ تخلیه آب یخچال دوو

سوراخ تخلیه آب یخچال

یکی از دلایلی که باعث می شود داخل یخچال شما آب جمع شود به دلیل بسته شدن سوراخ تخلیه آب یخچال یا همان لوله تخلیه آب می باشد همه یخچال فریزر هایی که بدون برفک هستند دارای یک سیستم ضد یخ زدایی می باشد که برفکی که احتمال دارد روی سیم های اواپراتور درست شود را، ذوب می کند و یخ های ذوب شده را درون یکی سینی خارج از یخچال که در نزدیکی موتور قرار دارد می ریزند امکان دارد که لوله تخلیه آب یخچال دوو دچار گرفتگی شود این گرفتگی می‌تواند به دلیل عواملی مانند کیسه های پلاستیکی یا ذرات غذا اتفاق بیفتد.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی یخچال ال جی LG

فیلتر آب یخچال

بعضی از یخچال ها مانند یخچال های ساید بای ساید دارای فیلتر های آب هستند وقتی شما نشتی آب را مشاهده کردید مواردی را که گفتیم چک کنید و اگر آبریزی برطرف نشده بود بهتر است که فیلتر یخچال را هم بررسی کنید فیلتر را به دقت بررسی کرده زیرا احتمال دارد که مشکل آب ریزی از فیلتر باشد. فیلتر در قسمت داخلی یخچال دیده می شود دقت داشته باشید که فیلتر آب را باید حداقل هر شش ماه یکبار عوض کنید زیرا فیلتر خراب و یا مسدود می شود اگر فیلتر را در زمان های منظم تعویض نکنید باعث رسوب گرفتگی شده و رسوب گرفتگی فیلتر یکی از دلایل ترک خوردن شیلنگ می باشد و اگر شیلنگ ترک بخورد آب از آن چکه کرده و شما با مشکل آب ریزی در پایین یخچال رو به رو خواهید شد.

نکات تکمیلی

در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل آبریزی یخچال دوو را توضیح دادیم و گفتیم آبریزی در قسمت پایین یخچال به این معنی می باشد که قسمتی از یخچال شما دچار خرابی و یا نشتی شده است و همچنین دلایل این نشتی را برای تان بیان کردیم اگر با مشکل سوراخ تخلیه آب یخچال روبرو شدید حتماً موارد نام برده شده را به طور جداگانه بررسی کنید و در صورت امکان آنها را رفع کنید ولی قبل از هر اقدامی باید ابتدا یخچال فریزر را از برق جدا کنید  احتمال خطر برق گرفتگی وجود نداشته باشد اگر خودتان در این زمینه مهارت لازم و کافی را ندارید به هیچ وجه برای برطرف کردن مشکلات یخچال دوو اقدام نکنید بعد از اینکه با این اختلالات یخچال فریزر روبرو شدید حتما با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و تعمیر یخچال فریزر دوو خود را به آنها بسپارید زیرا در صورت دستکاری کردن یخچال فریزر باعث آسیب‌های جدی به یخچال خواهید شد.

کاربرد سوراخ تخلیه آب یخچال دوو چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بسته شدن سوراخ تخلیه آب یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا