تعمیراتتعمیرات لباسشویی

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

علت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی از جمله لوازم خانگی الکترونیکی بوده که در زندگی امروز، نقش اساسی را ایفا می کند. این دستگاه به دلیل کار کرد زیادی که داشته همواره در معرض خراب شدن می باشد. از مهم ترین و شایع ترین مشکلات این دستگاه که اغلب در زمان استفاده از این دستگاه اتفاق می افتد ، باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می باشد. این مسئله باعث ایجاد لکه های سفید رنگ بر روی لباس ها شده و می تواند به سایر قطعات و کامپیوتر نیز آسیب برساند. همانطور که می دانید خرابی های ماشین لباسشویی دلایل متفاوت و متعددی داشته که در زیر ۸ علت اصلی آن به صورت تخصصی توضیح داده شده است.

 

1631538431.

۸ علت باقی ماندن و تخلیه نشدن کف ماشین لباسشویی:

 1. استفاده از مواد شوینده نامناسب .
 2. توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی .
 3. تنظیم نبودن برنامه ماشین لباسشویی. (به نحوی که مطابق با نوع و جنس لباس نباشد.)
 4. گرفتگی مسیر فاضلاب (تخلیه) و خرابی پمپ تخلیه .
 5. اختلال و نقص در سیستم آبگیری دستگاه .
 6. استفاده بی رویه و بیش از حد از مواد شوینده .
 7. جرم گرفتن اطراف دیگ ماشین لباسشویی .
 8. وجود اختلال در سیستم گرم کننده ماشین لباسشویی .

 استفاده از مواد شوینده نامناسب

: نخستین دلیل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد می باشد. در دنیای امروز شرکت های متعدد و متنوعی اقدام به تولید پودر و مایع شوینده ماشین لباسشویی می نماید. در این بین هستند برند هایی که از کیفیت مطلوب و استاندارد برخوردار نبوده و علاوه بر وجود مشکلاتی همچون عدم توانایی در شست و شوی مناسب البسه ، باعث تولید مقدار زیادی کف در دستگاه و متعاقب آن باقی ماندن این کف در ماشین لباسشویی می شوند. ذکر این نکته ضروری است که استفاده از مواد شوینده دستی یا شوینده های ظروف نیز باعث تولید مقادیر زیادی کف و در نتیجه عدم تخلیه آن گردد.

 

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

از دلایل دیگر باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی عدم توجه به ظرفیت این دستگاه می باشد. اگر ماشین لباسشویی پر باشد احتمال اینکه کف داخل دستگاه جمع شده و باقی بماند ، افزایش می یابد. برای حل این مشکل بایستی به سرعت لباس اضافی را از دستگاه خارج نموده تا آسیبی به ماشین لباسشویی و اجزاء آن وارد نگردد.

تنظیم نبودن برنامه ماشین لباسشویی (به نحوی که مطابق با نوع و جنس لباس نباشد)

این موضوع از مهم ترین دلایلی بوده که موجب باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می شود. در برخی موارد ممکن است که به دلیل تنظیم برنامه غلط (مدت زمان کم) دستگاه نتواند به درستی لباس را شسته و آبکشی نماید. این اتفاق می تواند باعث عدم تخلیه کف داخل ماشین لباسشویی گردد. به منظور حل این اختلال باید برنامه شست و شو البسه را مطابق با نوع، جنس و حجم لباس تنظیم کرده تا دستگاه بتواند به درستی تصمیم گرفته و زمان مورد نیاز برای شست و شو و آبکشی صحیح را داشته باشد.

گرفتگی مسیر فاضلاب (تخلیه) و خرابی پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه و گرفتگی مسیر فاضلاب ماشین لباسشویی هم می تواند شرایط را برای باقی ماندن کف در این دستگاه فراهم آورد. بروز اختلال در پمپ تخلیه باعث وارد شدن آب به درون ماشین گردیده و در نتیجه عملکرد دستگاه با مشکل جدی مواجه شده و نهایتاً این موضوع باعث تجمع کف درون آن می گردد. گفتنی است که اگر متوجه شدید که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دچار اختلال شده بایستی به سرعت اقدام به تعویض یا تعمیر آن نمایید زیرا عدم توجه به این مسئله می تواند باعث خرابی سایر اجزاء و ایجاد خسارت های بیشتر شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  قابلیت های یخچال فریزر دیپوینت | تعمیر و نگهداری

اختلال و نقص در سیستم آبگیری دستگاه

خراب شدن قسمت ورودی آب هم می تواند باعث باقی ماندن کف در داخل ماشین لباسشویی گردد. بروز ایراد در این قطعه موجب شده که آب کافی وارد دستگاه نشده و در نتیجه سیستم قدرت شست و شو و آبکشی صحیح و از بین بردن کف ها را نداشته باشد. از این رو این اتفاق موجب عدم تخلیه کف می شود. شایان ذکر است که در صورت بروز این مشکل بایستی در اولین فرصت با تعمیرکاران ماهر و متخصص تماس حاصل نموده و از آن ها کمک بخواهید زیرا تعمیر دریچه ورودی آب مقداری دشوار بوده و نیازمند تجربه و مهارت لازم می باشد.

استفاده بی رویه و بیش از حد از مواد شوینده

از دلایل مهم دیگری که شرایط را برای باقی ماندن کف در داخل ماشین لباسشویی فراهم می کند ، استفاده بی رویه و بیش از حد از مواد شوینده است. استفاده زیاد از مواد شوینده (عدم تناسب با حجم لباس و ظرفیت دستگاه و همچنین برنامه تنظیم شده) باعث تجمیع مقادیر زیادی کف در داخل ماشین لباسشویی می گردد. در همین راستا مناسب بوده که در ابتدا کلیه فاکتورها را (اعم از ظرفیت، حجم لباس و …) در نظر گرفته و سپس از مقدار مشخصی مواد شوینده استفاده نماییم. بر خلاف باور عموم مردم استفاده از مواد شوینده در حجم زیاد نه تنها موجب شست و شوی بهتر لباس ها نشده ، بلکه فرایند شست و شو را با اختلال رو به رو کرده و باعث شده تا مواد شوینده اضافی به داخل البسه نفوذ نموده ، شسته نشوند و به همان شکل اولیه باقی بمانند. این اتفاق معمولاً آثاری همچون ایجاد لکه های سفید بر روی لباس ها را نیز به همراه دارد.

جرم گرفتن اطراف دیگ ماشین لباسشویی

هر چیزی که باعث بروز اختلال در مسیر تخلیه فاضلاب ماشین لباسشویی شود می تواند منجر باقی ماندن کف در این دستگاه شود. از دلایلی که با تأثیر گذاشتن در مسیر خروج آب موجب باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می گردد ، جرم گرفتن اطراف دیگ این دستگاه و در نتیجه گرفتگی در سوراخ های دیگ است. این اتفاق سبب شده تا حجم قابل ملاحظه ای کف انباشته گردیده و دستگاه توانایی تخلیه آن ها را نداشته باشد. گفتنی است که برای حل این مشکل پیشنهاد می شود قبل از انجام هر کاری از تعمیرکاران مجرب و متخصص کمک گرفته شود.

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

وجود اختلال در سیستم گرم کننده ماشین لباسشویی

آخرین دلیل بروز مشکل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی که نسبت به سایر دلایل از اهمیت کمتری برخوردار بوده ، وجود اختلال در سیستم گرم کننده این دستگاه است. مواد شوینده و مخصوصا پودر های شوینده به گونه ای طراحی شده اند که در دمای مشخص با آب واکنش داده و کف نموده و به وظیفه اصلی خود یعنی تمیز نمودن لباس ها عمل نمایند. حال اگر ماشین لباسشویی نتواند دمای مورد نیاز مواد شوینده را تأمین کند احتمال ایجاد کف اضافی و تجمیع آن و در نتیجه باقی ماندن کف در این دستگاه متصور می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خط افتادن در صفحه نمایش تلویزیون چیست ؟

 

کف را چگونه از ماشین لباس شویی خارج کنید؟

روش های گوناگونی برای خارج نمودن کف داخل این دستگاه وجود دارد. نخستین راه برای حل این مشکل، شست و شو و تمیز نمودن ماشین لباسشویی به وسیله آب است. توجه داشته باشید برای حصول نتیجه بهتر می توانید از آب نمک هم استفاده نمایید. نمک نیز از موارد دیگری بوده که موجب از بین رفتن کف باقی مانده در داخل این دستگاه می شود. اگر روش های مذکور کمکی به شما نکرد می توانید از یک پارچه خشک یا اسفنج کمک گرفته و سایر اقدامات لازم برای پاک کردن کف ها را انجام دهید. ذکر این نکته لازم است که برای خارج نمودن کف داخل ماشین لباسشویی در ابتدا بایستی جریان برق ورودی را قطع نموده و سپس مبادرت به انجام موارد فوق نمایید.

سایر دلایلی که می تواند منجر به باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی گردد عبارت است از:
 1. استفاده از شوینده زیاد برای تمیز تر شدن لباس ها که یک اشتباه فراگیر و گسترده در بین عموم می باشد.
 2. استفاده از مواد شوینده ارزان قیمت و تقلبی موجود در بازار .
 3. مسدود بودن فاضلاب ماشین لباسشویی (برای حل این مشکل مسیر تخلیه که شامل شلنگ، فیلتر و پمپ بوده بررسی شود.)
 4. جرم گرفتن دیگ ماشین لباسشویی .(برای رفع این اختلال بایستی دیگ مذکور هر ۶ ماه جرم گیری شود. همچنین می توان با استفاده از قرص های مخصوص تمیز کننده ماشین لباسشویی ، دیگ و سیستم فاضلاب این دستگاه را سرویس نمود)
 5. گرم نشدن آب به میزان کافی . (در صورت گرم نشدن آب به میزان استاندارد پودر به خوبی در آب حل نشده و مقداری در قسمت پایینی دستگاه رسوب کرده که این مسئله می تواند در زمان آبگیری یا آبکشی منجر به تولید و تجمیع کف درون دستگاه گردد.

نحوه مراقبت از ماشین لباس شویی؛

هر وسیله برقی که از آن استفاده می کنید برای اینکه مدت طولانی تری سالم بماند باید درست استفاده شود و استفاده نامناسب و غیراصولی از هر دستگاهی با هر برندی می تواند باعث کاهش عمر آن شود ، از سمت دیگر همانطور که بارها به این موضوع اشاره شده است استفاده از یک محافظ برق و یا یو پی اس می تواند تا حد بسیار زیاد به عمر دستگاه شما بیفزاید چرا که نوسانات برق همیشه در کمین دستگاه های شما هستند و می توانند باعث خرابی آن ها شوند.

نتیجه گیری

ماشین لباسشویی از جمله لوازم خانگی بسیار کارآمدی بوده که همواره در معرض خرابی می باشد. باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی از جمله شایع ترین اختلالات این دستگاه بوده که اغلب مردم با آن مواجه شده اند. بروز این مشکل دلایل متعددی از جمله استفاده از مواد شوینده تقلبی، خرابی پمپ تخلیه، تنظیم نبودن برنامه شست و شو ، وجود ایراد در سیستم گرم کننده، وجود جرم در دیگ دستگاه و … داشته که عدم توجه به آن ها می تواند زمینه ساز ایجاد مشکلات بعدی نیز باشد. در پایان باید گفت که در صورت مواجهه با این مشکل بهتر است که با تعمیرکاران متخصص و ماهر تماس حاصل نموده و برای تعمیر دستگاه از آن ها کمک بخواهید.

 

 

 

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی و راه حال این مشکل

امتیاز کاربر: ۴.۴ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا