تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلات احتمالی که برای ماشین لباسشویی آبسال ممکن است به وجود آید خراب شدن برد الکترونیکی آن می باشد که موجب می شود تا کاربران از یک تعمیرکار ماهر جهت سرویس ماشین لباسشویی خود کمک بگیرند. دلایل مختلفی می تواند باعث از کار افتادن ماشین لباسشویی آبسال شود به عنوان مثال نوسان برق یکی از علل خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است که موجب می شود خازن دچار اتصالی شده و در نتیجه باعث سوختن برد الکترونیکی شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال می‌پردازیم. شما کاربران عزیز با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی چیست؟

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی یک برد با قطعات الکتریکی می باشد که جهت کنترل ماشین‌ها – که بیشتر مانند فرمانده ماشین لباسشویی کار می ‌کند. در واقع می توان گفت هر کاری که لباسشویی انجام می دهد به وسیله برد کنترل می گردد. برد الکترونیکی در ماشین‌ لباسشویی ساده، به ماشین لباسشویی فرمان می دهد که چه هنگامی باید ماشین را با آب پر کند و یا لباس ‌را آبکشی کند، ولی ماشین‌ لباسشویی های پیشرفته معمولا دارای بردهای پیچیده تری هستند.راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال این بردها از آب در امان نمی باشند و طول عمر آنها در صورتی که آب بر سطحشان پاشیده شود کوتاه خواهد شد. بدون برد الکترونیکی اکثر ماشین لباسشویی ها کار نمی کنند.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال توسط تعمیر کاران ماهر ایبک امداد

یک برد الکترونیکی قطعه ای تخصصی‌ در ماشین لباسشویی به حساب می آید و چنانچه دچار مشکلی شود حتماً باید توسط یک فرد ماهر بررسی شده و تعمیر شود. چنانچه با مشکلی در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خود مواجه شدید می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

  • با نمایندگی شرکت ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.
  • پس از ثبت درخواست شما توسط اپراتور در کمترین زمان ممکن سرویسکاری ماهر به محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد.
  • تمام سرویسکاران مجموعه‌ی ایبک امداد افراد متخصص و مجرب هستند و از مهارت کافی در زمینه سرویس ماشین لباسشویی آبسال برخوردارند.
  • تعمیر کاران ماهر ایبک امداد به بررسی مشکل ماشین لباسشویی پرداخته و آن را تعمیر خواهند کرد.

تعمیر و سرویس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال در محل

یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران پیش آید این است که چنانچه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آنها دچار مشکل شود آیا می توان تعمیر آن را در منزل انجام داد؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم بله. برای آنکه برد الکترونیکی تعمیر شود نیازی نیست که دستگاه را به محل دیگری منتقل کنید. شما فقط کافیست با مرکز خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. تعمیرکاران ایبک امداد به محل مورد نظر شما اعزام شده و قطعه خراب شده را از دستگاه جدا می کنند و معمولاً پس از ۱ تا ۳ روز کاری برد الکترونیکی تعمیر شده و دوباره روی ماشین لباسشویی شما نصب خواهد شد.

آیا برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال در صورت خراب شدن قابل تعمیر است؟

معمولاً وقتی که برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی بسوزد قابل تعمیر نمی باشد و بهتر است که تعویض شود اما اگر این قطعه خراب شده باشد امکان تعمیر کردن آن وجود دارد. راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسالچنانچه هر کدام از نشانه های زیر را مشاهده کردید بهتر است سریعاً با تعمیرکار تماس گرفته و اقدام به برطرف کردن مشکل کنید.

  • اگر ماشین لباسشویی آبسال بر طبق برنامه ای که به آن داده اید کار نمی کند و عملکرد درستی ندارد.
  • ماشین لباسشویی آبسال قادر به تخلیه کردن آب نمی باشد.
  • ماشین لباسشویی آبسال در حین شستشو از کار می افتد.
  • ماشین لباسشویی آبسال لباس ها را خشک نمی کند.
  • دستگاه دچار نشتی آب شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  صدای جیر جیر ماشین لباس شویی

مراحل تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

چنانچه نشانه هایی از خراب شدن برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال مشاهده کردید بهتر است هر چه سریعتر با مرکز خدماتی تعمیر ماشین لباسشویی آبسال تماس بگیرید و درخواست سرویسکار کنید زیرا هرگونه سهل انگاری در تشخیص عیب و تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی می تواند موجب خسارات جدی تری به دستگاه شود اما اگر خودتان دانش کافی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی را دارید بهتر است برای تعمیر برد مراحل زیر را انجام دهید.

• تهیه لوازم مورد نیاز جهت تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

قبل از آنکه هر اقدامی جهت تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال کنید ابتدا باید دوشاخه را از برق جدا کنید. ممکن است جدا کردن ماشین لباسشویی از برق زیاد مهم به نظر نرسد اما رعایت آن الزامی می باشد. برای آن که اقدام به تعمیر برد الکترونیکی کنید نیاز به ابزار زیادی نیاز نخواهید داشت. پیچ گوشتی، دوسو و یک اهم متر برای انجام این کار کافی می باشد. بهتر است از یک دستکش ایمنی استفاده کنید تا به دست شما آسیبی وارد نشود.

• باز کردن کنترل پنل در ماشین لباسشویی آبسال

پس از آنکه لوازم مورد نیاز جهت تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال را تهیه کردید و ماشین لباسشویی را از برق جدا کردید اولین مرحله جهت دست یافتن به برد الکترونیکی بیرون آوردن کنترل پنل می باشد. بعد از خارج کردن کنترل پنل از دستگاه لازم است با یک دستمال تمیز و مخصوص و پاک کننده مخصوص همه آلودگی ها و جرم ها را از دستگاه پاک کرده و تمیز کنید.

چگونه به تشخیص عیب و ایراد برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال بپردازیم؟

چنانچه برد الکترونیکی در لباسشویی آبسال دچار سوختگی شده باشد لازم است که آن را تعویض کنید اما اگر فیوزها و خازن ها دچار تغییر شکل شده بودند می توان برد الکترونیکی را تعمیر کرد. معمولاً خازن سالم شکلی صاف و صیقلی دارد. هرگونه تغییر شکل و یا تاخوردگی در ظاهر خازن علامتی از خراب شدن آن می باشد و بهتر است نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. مورد دیگری که به هنگام تعمیر برد الکترونیکی باید مورد بررسی قرار گیرد میکروسوئیچ می باشد. برای بررسی میکروسوئیچ به یک اهم متر نیاز دارید. وقتی که ماشین لباسشویی آبسال روشن است شما باید صدای بوقی از اهم متر بشنوید. چنانچه به هنگام سوئیچ کردن صدایی از اهم متر نشنیدید به معنای خراب شدن میکروسوئیچ می باشد و لازم است که این قطعه تعویض شود.

راهنمای بررسی قطعات مدار در برد الکترونیکی

برای آنکه بتوانید به صورت اصولی برد الکترونیکی را تعمیر کنید باید همه قطعات مدار آن مورد بررسی قرار گیرند و اگر دچار آسیب دیدگی شده بودند تعمیر و یا تعویض شوند. بهتر است جهت تشخیص عیب و ایراد در مدار برد الکترونیکی از تعمیرکاران ماهر و مجرب در زمینه سرویس ماشین لباسشویی آبسال کمک بگیرید زیرا این کار تخصصی است و نیاز به مهارت کافی دارد. شرکت خدماتی ایبک امداد می ‌تواند با اعزام بهترین نیروی کار خیال شما را از بابت تعمیر ماشین لباسشویی آبسال آسوده کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین لباسشویی امرسان Emersun در تهران

خراب شدن IC برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

یکی دیگر از قطعات مهم در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال IC می باشد. چنانچه IC دچار خرابی و آسیب شود عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه خواهد کرد و ماشین لباسشویی کارکرد درستی نخواهد داشت. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که چنانچه IC در برد الکترونیکی خراب شود قابل تعمیر نمی باشد و باید حتما نسبت به تعویض آن اقدام گردد.

علائم اختصاری در برد ماشین لباسشویی آبسال

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال دارای علائم اختصاری می باشد که برای پی بردن به معنی آن باید نقشه خوانی برد را بلد باشید. سرویسکاران ماهر به کمک نقشه خوانی برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی را عیب یابی کرده و در صورتی که نیاز باشد سیم کشی آن را تعویض و یا تعمیر می کنند.راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال نقشه برد الکترونیکی از علائم اختصاری تشکیل شده است و چنانچه مهارت کافی در خواندن آن را نداشته باشید در واقع کار مفیدی نیز نمی توانید انجام دهید. برای پی بردن به معنی علائم اختصاری می توانید نقشه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال را از اینترنت سرچ کرده و مطالعه کنید.

هزینه تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال چقدر است؟

هزینه تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال به عوامل مختلفی وابسته است و پس از بررسی دقیق توسط تعمیرکار مشخص می شود. گاهی اوقات قطعه کوچکی در برد الکترونیکی دچار خرابی شده و در این صورت هزینه زیادی ندارد اما گاهی نیز ممکن است برد الکترونیکی به طور کامل سوخته باشد و قابل تعمیر نیست و در این صورت باید حتماً تعویض شود که واضح است در این شرایط هزینه بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن قیمت قطعات در بازار دائماً در حال تغییر می باشد. سرویسکاران با حضور در محل و تشخیص عیب و بررسی قطعات خراب شده به شما کاربران عزیز هزینه را اعلام کرده و پس از آن اقدام به تعمیر دستگاه خواهند کرد. ایبک امداد به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که تمامی هزینه های تعمیر و یا تعویض قطعات بر طبق نرخ اتحادیه می باشد و هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نمی شود.

سخن پایانی

یکی از قطعات مهم که در عملکرد درست ماشین لباسشویی موثر است برد الکترونیکی می باشد که اگر دچار خرابی شود باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. نکته مهم این است که اگر برد الکترونیکی بسوزد قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال پرداختیم و نکات مربوط به این قطعه را بیان کردیم. اگر سوالی در این باره داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه به تشخیص عیب و ایراد برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال بپردازیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا