تعمیرات اسپرسوساز

خدمات تعمیرات اسپرسوساز روتل | نمایندگی تعمیرات روتل

امروزه دستگاه اسپرسو ساز در بیشتر منازل دیده می شود زیرا افراد بسیاری به نوشیدنی اسپرسو علاقه مند هستند اسپرسو ساز هم مانند تمام وسایل برقی دیگر ممکن است در اثر فرسایش و یا استفاده نادرست دچار خرابی شود در این مقاله می خواهیم شما را با مشکلات متداول در اسپرسوساز روتل آشنا کنیم و روش برطرف کردن این مشکلات را هم برایتان بیان کنیم با ما همراه باشید.

خدمات پس از فروش اسپرسوساز روتل چگونه است؟

برای اینکه شما بتوانید از خدمات پس از فروش اسپرسوساز روتل استفاده کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا با شماره ای که در روی ضمانت نامه اسپرسوساز روتل نوشته شده است تماس بگیرید.
 • بعد از اینکه درخواست شما ثبت شد به شما پیامک ارسال می شود.
 • در پیامک نام تعمیرکار و زمان اعزام او برای شما نوشته شده است.
 • در اولین فرصت تعمیرکار مجرب و متخصص به محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد.
 • بعد از تعمیر اسپرسوساز روتل به شما فاکتور و ضمانت نامه ارائه می شود.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعات اسپرسو ساز، قطعات استفاده شده اصلی و فابریک می باشند.

مشکلات متداول در اسپرسوساز روتل

اسپرسوساز روتل از کیفیت بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد ولی با این حال اسپرسوساز روتل مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است با مشکلاتی روبرو شود گاهی خرابی های اسپرسو ساز جزئی بوده و با رعایت نکات ساده برطرف خواهد شد ولی ممکن است گاهی مشکلات اسپرسو ساز جدی باشد در این صورت حتماً خرابی باید به وسیله تعمیرکار بررسی و تعمیر شود در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در اسپرسوساز روتل آشنا کرده و روش های برطرف کردن آن را هم برایتان توضیح دهیم.

اسپرسوساز روتل

مشکلات رایجی که ممکن است برای اسپرسوساز شما به وجود بیاید موارد زیر است:

 • خارج نشدن اسپرسو از اسپرسوساز روتل
 •  خروج کند یا سریع اسپرسو از اسپرسو ساز
 •  صدای زیاد اسپرسوساز روتل
 •  ترش شدن مزه اسپرسو
 • مزه تلخ اسپرسو
 • وجود دانه های قهوه در اسپرسو
 • کار نکردن نازل بخار اسپرسو ساز
 •   اسپرسو گرم نمانده و سرد می شود.
 • مشاهده تفاله در اسپرسو
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات اسپرسو ساز مجیک Magic | نمایندگی مجیک تهران

در ادامه می خواهیم این مشکلات را همراه با عیب یابی و برطرف کردن عیب برای شما به طور کامل توضیح دهیم با ما همراه باشید.

چرا اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز روتل خارج نمی شود؟

ممکن است در زمانی که دستگاه روشن است اسپرسو از دستگاه خارج نشود این مشکل یکی از مشکلات رایج در اسپرسو ساز می باشد که شما باید حتماً آن را عیب یابی و برطرف کنید و ببینید چه چیزی از خروج اسپرسو از دستگاه جلوگیری می کند موارد زیر می تواند باعث بروز این مشکل باشد:

 • کافی نبودن مقدار آب داخل مخزن
 • استفاده زیاد از قهوه
 • مسدود شدن پمپ تخلیه

ابتدا باید از کافی بودن آب در داخل مخزن اطمینان پیدا کنید اگر آب به اندازه کافی داخل مخزن وجود داشت به مقدار قهوه دقت کنید ممکن است از قهوه زیادی استفاده کرده باشید و یا قهوه زیاد آسیاب شده است این می تواند باعث خارج نشدن اسپرسو از اسپرسوساز روتل بشود یکی دیگر از مواردی که باعث بروز این مشکل می شود مسدود شدن پمپ تخلیه می باشد برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید باید حتماً حداقل ماهی یک بار پمپ تخلیه را رسوب زدایی کنید.

چرا اسپرسو سریع یا کند از دستگاه اسپرسوساز روتل خارج می شود؟

اگر متوجه شدید که اسپرسو شما خیلی کند و یا خیلی سریع از دستگاه خارج می شود حتماً دستگاه شما دچار مشکل شده است اگر اسپرسو تند از دستگاه بیرون می آید دلیل رقیق و آبکی بودن اسپرسو می باشد اگر دانه های قهوه درست آسیاب نشده باشد در بین دانه ها فضای زیادی به وجود می آید و این می‌تواند باعث خارج شدن آب بدون قهوه شود و این در نهایت باعث طعم بد قهوه خواهد شد.

اگر قهوه کند از دستگاه خارج می شود شما طعم تلخی و سوختگی در نوشیدنی احساس می کنید این مشکل می‌تواند به دلیل مشکل در پمپ دستگاه و یا استفاده زیاد قهوه در فیلتر اسپرسو ساز باشد برای اینکه از این مشکل جلوگیری کرده باشید باید مقدار قهوه و همچنین آسیاب شدن آن را در نظر بگیرید و پمپ اسپرسوساز را هم چک کنید.

دلایل صدای زیاد در دستگاه اسپرسوساز روتل چیست؟

یکی از مشکلات متداول در دستگاه اسپرسوساز روتل صدای زیاد دستگاه در هنگام روشن کردن آن می باشد اگر وقتی که دستگاه را روشن می کنید صدای زیادی از آن به گوشتان رسید حتماً سریعاً اسپرسو ساز را خاموش کرده و مخزن آن را بررسی کنید احتمال دارد آب اسپرسو ساز کم باشد و یا اصلاً آب نداشته باشد. اگر آب دستگاه مستقیماً به آب شهری وصل است باید از وارد شدن آب به داخل دستگاه اطمینان پیدا کنید اگر آب مشکلی نداشت احتمال دارد صدای زیاد اسپرسو ساز به دلیل درشت بودن دانه های قهوه باشد اگر دانه های درشت قهوه را داخل دستگاه بریزید آب با فشار زیادی از دستگاه خارج شده و تولید سر و صدا می کند برای جلوگیری از مشکل صدای اسپرسوساز توصیه می کنیم دانه های قهوه را به اندازه لازم آسیاب کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر اسپرسو ساز زیمنس SIEMENS

چرا طعم اسپرسو ترش است؟

گاهی امکان دارد نوشیدنی که از دستگاه اسپرسوساز روتل بیرون می آید طعم ترش داشته باشد و این به دلیل وجود اسید تاننیک در دانه قهوه می باشد در صورتی که شما از گاز زدایی استفاده می کنید می توان این اسید را در قهوه ، از بین برد برای این منظور لازم است دمای اسپرسو ساز را بیشتر از ۹۴ درجه سانتیگراد قرار بدهید البته استفاده از دانه های درشت قهوه و همچنین استفاده از آب خنک هم می تواند باعث ترش شدن طعم اسپرسو شود توصیه می کنیم دانه های قهوه را به اندازه لازم ریز کنید و همچنین برای آب دستگاه از آب خنک استفاده نکنید.

چرا طعم اسپرسو تلخ است؟

یکی از مشکلات رایج در اسپرسو ساز تلخ بودن طعم اسپرسو می باشد اگر اسپرسوی شما طعم تلخ دارد می تواند به دلایل مختلفی باشد زیاد شدن درجه دستگاه بیشتر از ۲۰۴.۸ درجه فارنهایت می تواند باعث تلخی طعم اسپرسو شود. اگر بیش از حد قهوه داخل پرتافیلتر بریزد شما متوجه طعم تلخ اسپرسو خواهید شد. باید مقدار قهوه در پرتاب فیلتر به اندازه نیاز باشد. هر بار که از دستگاه اسپرسو ساز استفاده می‌کنید پرتافیلتر را خوب بشویید.

دلیل دانه های قهوه در نوشیدنی اسپرسو چیست؟

اگر در هنگام نوشیدن اسپرسو متوجه دانه های درشت قهوه در نوشیدنی خود شدید هد گروپ و فیلتر را چک کنید امکان دارد که هد گروپ و فیلتر نیاز به تعویض داشته باشند کثیف شدن هد گروپ می‌تواند باعث دانه های درشت در اسپرسو شود هد گروپ را کاملاً تمیز کنید تا دانه های قهوه در نوشیدنی تان مشاهده نشود.

چرا مخزن اسپرسوساز روتل روشن است؟

اگر مخزن آب اسپرسوساز روتل پر باشد ولی باز هم شما چراغ خالی را مشاهده کردید حتماً دستگاه شما با مشکل روبرو شده است همانطور که می دانید مخزن آب اسپرسوساز یک فلوتر مغناطیسی دارد اگر فلوتر مغناطیسی در ته مخزن گیر کند شما باید آن را بررسی کنید برای برطرف کردن مشکل باید آب دستگاه را کاملاً تمیز کنید تا دیگر فلوتر در دستگاه گیر نکند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز زیگما Zigma | تعمیر قهوه ساز زیگما

چرا نازل بخار اسپرسوساز روتل از کار می‌افتد؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در دستگاه اسپرسوساز از کار افتادن نازل بخار است اگر بعد از چند بار استفاده از نازل بخار متوجه شدید که نازل از کار افتاده است احتمالاً از دستگاه درست استفاده نکرده اید. هر بار که از نازل بخار دستگاه استفاده می‌کنید باید آن را کاملاً تمیز کنید با تمیز کاری استریمر، دستگاه شما رسوب زدایی شده و عمر بیشتری پیدا می کند.

وجود آب کثیف در زیر دستگاه اسپرسوساز روتل

اگر در زیر دستگاه اسپرسوساز روتل خود آب کثیف مشاهده کردید می‌تواند به دلیل نشتی دستگاه باشد البته امکان دارد خروجی و یا شلنگ تخلیه دچار انسداد شده باشد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید انتهای شلنگ تخلیه را چک کنید و از پیچ نخوردن آن اطمینان پیدا کنید ممکن است چیزی روی شلنگ قرار گرفته باشد که جریان تخلیه را متوقف کند در این صورت باید مشکل را برطرف کنید.

اسپرسوساز روتل

دلیل وجود تفاله در اسپرسو چیست؟

اگر شما دستگاه خود را خوب و به موقع تمیز نکنید باعث می شود تفاله در دستگاه باقی مانده و در سبد فیلتر اسپرسو ساز مشکلاتی به وجود بیاید برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کرده باشید بعد از استفاده از اسپرسو ساز آن را کاملاً تمیز کنید اگر متوجه خرابی سبد اسپرسو شدید حتماً سبد جدید خریده و جایگزین سبد خراب بکنید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای اسپرسوساز روتل شما به وجود بیاید بطور کامل بیان کردیم وسایل برقی نیاز به مراقبت زیادی دارند برای اینکه از دستگاه اسپرسو ساز خوب مراقبت کرده باشید در تمیزی قطعات آن بسیار دقت کنید و در صورت خرابی های اسپرسو ساز حتماً آن را سریع برطرف کنید اگر خودتان موفق به برطرف کردن مشکل و خرابی های دستگاه اسپرسوساز روتل نشدید حتماً با نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز روتل تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

اگر در زمینه تعمیرات اسپرسوساز روتل سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

خدمات تعمیرات اسپرسوساز روتل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل وجود تفاله در اسپرسو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا