تعمیرات قهوه ساز

خدمات تعمیرات قهوه ساز سام | عیب یابی قهوه ساز سام

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در صورتی که متوجه شدید قهوه شما طعم همیشگی را نمی دهد حتماً این یک هشدار جدی می باشد که نشان دهنده خراب شدن یکی از اجزای قهوه ساز شما است. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات رایج در قهوه ساز سام آشنا کنیم. اگر با روش هایی که در ادامه برایتان توضیح می دهیم نتوانستید مشکل را رفع کنید با نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام تماس بگیرید.

مشکلات رایج در قهوه ساز سام

ممکن است در هنگام استفاده از قهوه ساز سام با مشکلاتی روبه‌رو شوید که قادر به حل آن نیستید در این مقاله می خواهیم شما را با مشکلات رایج در قهوه ساز سام آشنا کرده و روش های رفع آن را هم برایتان توضیح دهیم زیرا گاهی ممکن است با رعایت نکاتی ساده بتوانید به راحتی مشکل  قهوه ساز  خود را رفع کنید. ولی اگر مشکلات قهوه ساز سام شما به خرابی قطعات دستگاه مربوط می‌شد از دست کاری کردن آن خودداری کرده و به نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام مراجعه کنید. مشکلات رایج در قهوه ساز سام عبارت است از:

 1. چرا قهوه ساز سام روشن نمی شود؟
 2. دلیل گرم نکردن آب قهوه ساز سام چیست؟
 3. چرا قهوه در قهوه ساز سام تلخ می شود؟
 4. دلیل رقیق بودن قهوه در قهوه ساز سام چیست؟
 5. دلیل جوشیدن قهوه در هنگام آماده شدن چیست؟
 6. چرا قهوه در قهوه ساز مزه تلخ دارد؟
 7. دلیل رقیق شدن قهوه چیست؟
 8. چرا قهوه آماده شده در قهوه ساز داغ نمی ماند؟

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات نام برده شده و همچنین روش های رفع آن به طور کامل آشنا کنیم تا بتوانید قهوه ای خوشمزه و لذیذ آماده کرده و از نوشیدن آن لذت ببرید.

قهوه ساز سام

چرا قهوه ساز سام روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات متداولی که بیشتر مصرف کنندگان از آن گله دارند روشن نشدن قهوه ساز سام می باشد روشن نشدن قهوه ساز به دلایل مختلف ایجاد می شود که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد:

 • اگر سیم پیچی داخلی قهوه ساز خراب شده باشد باعث روشن نشدن دستگاه می شود. برای حل مشکل می توانید به نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام مراجعه کرده و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.
 • اگر پریزی که قهوه ساز را به آن وصل کرده اید دچار قطعی شده باشد و یا پریز مشکل سیم پیچی پیدا کرده باشد در این صورت باید دستگاه قهوه ساز سام خود را به پریز دیگری متصل کنید.
 • خراب شدن دکمه خاموش و روشن هم می تواند باعث روشن نشدن قهوه ساز شود در این صورت به تعمیرکار مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر آبسردکن سام SAM

دلایل گرم نکردن آب در قهوه ساز چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استفاده از قهوه ساز متوجه شوید آب قهوه ساز گرم نمی شود در این صورت موارد زیر را بررسی کنید:

 • خراب شدن دکمه روشن می تواند باعث گرم نشدن آب قهوه ساز شود.
 • ممکن است شما فراموش کرده باشید که دکمه روشن را بزنید برای گرم شدن آب قهوه ساز حتماً باید این دکمه را فشار دهید.
 • خراب شدن المنت دستگاه می تواند باعث گرم نشدن آب قهوه ساز شود. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید حتماً  با نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام تماس بگیرید.
 • خراب شدن ترموستات یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است در اینصورت با تعمیرکار تماس کمک بگیرید.

دلایل تلخ شدن قهوه در قهوه ساز سان چه می باشد؟

یکی دیگر از مشکلات رایج که بسیاری از کاربران از آن گله می کنند تلخ شدن قهوه در قهوه ساز سان می باشد. اگر شما هم با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را چک کنید:

 • ممکن است پودر قهوه را به مقدار زیاد استفاده کرده باشید و این باعث تلخ شدن قهوه می شود. دقت داشته باشید که قهوه باید به اندازه لازم استفاده شود .
 • اگر بعد از استفاده از دستگاه قهوه ساز سام دستگاه خود را نشویید باعث تلخ شدن قهوه می شوید برای رفع مشکل توصیه می کنیم بعد از هر بار استفاده از دستگاه قهوه ساز آن را تمیز بشویید.
 • اگر بعد از اینکه قهوه را در فنجان ریختید کمی صبر کنید و سپس قهوه را نوش جان کنید، باعث می شود ذرات ریز ته نشین شده و قهوه شما طعم بهتری بگیرد. بعد از ریختن قهوه در فنجان، سریع آن را نخورید و کمی صبر کنید تا ذرات قهوه ته نشین شود.

اگر مواردی را که در این مقاله برای تان نام بردیم رعایت کردید ولی باز هم مشکل تلخ شدن قهوه شما رفع نشد توصیه می کنیم به نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   روش تعمیرات کولر گازی سام

چرا قهوه در قهوه ساز سام رقیق می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است شما هم با آن روبرو شده باشید رقیق شدن قهوه در قهوه ساز سام می باشد. در ادامه مطالب دلایل بروز این مشکل را برایتان توضیح می دهیم:

 • احتمال دارد شما برای تهیه قهوه، در قهوه ساز از آب گرم استفاده کرده باشید و این می تواند باعث رقیق شدن قهوه شود. دقت داشته باشید و برای آماده کردن قهوه بهتر است  آب سرد در قهوه ساز بریزید.
 •  اگر در هنگام درست کردن قهوه از آب زیادی برای این کار استفاده کنید باعث رقیق شدن قهوه خواهد شد.

در صورتی که موارد گفته شده را رعایت کردید ولی باز هم مشکل شما رفع نشد حتماً باید با نمایندگی تعمیرات قهوه ساز سام تماس بگیرید.

دلایل جوشیدن قهوه در هنگام آماده شدن چیست؟

در صورتی که متوجه شدید قهوه شما در هنگام آماده شدن می جوشد موارد زیر را بررسی کنید:

 • ترموستات را تنظیم کنید.
 • در صورت خرابی ترموستات آن را تعویض کنید.
 • گرفتگی و یا خمیدگی سوپاپ قهوه ساز باعث بروز این مشکل خواهد شد.

توصیه می کنیم ترموستات قهوه ساز سام خود را درست تنظیم کنید. قهوه ساز باید به اندازه دلخواه تنظیم شود ولی اگر باز هم متوجه جوشیدن قهوه در داخل قهوه ساز شدید بهتر است ترموستات دستگاه را تعویض کنید.

در صورتی که ترموستات تنظیم نباشد می‌تواند منبع بسیاری از ایرادات و مشکلات در قهوه ساز شود. اگر متوجه شدید که آب به دمای جوش رسیده ولی از لوله وسط آب فوران نمی کند باید ترموستات را چک کنید در اکثر اوقات ترموستاتی که در داخل قهوه ساز استفاده شده تنظیم نیست و باید خودتان آن را به صورت صحیح تنظیم کنید تا آب داخل قهوه ساز به طور کامل جوش بیاید و داخل دستگاه دم بکشد.

البته گرفتگی و خمیدگی سوپاپ قهوه ساز هم می تواند باعث بروز مشکل شود برای حل مشکل ابتدا سوپاپ و قهوه ساز را بیرون بیاورید و آن را کاملاً تمیز کنید. اگر سوپاپ دچار شکستگی و یا حتی خمیدگی شده بود، باید تعویض شود.

دلایل داغ نماندن قهوه آماده شده چیست ؟

قهوه ای که آماده شده و دم می کشد ولی به سرعت سرد می شود، باید مشکل را در المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز خود جستجو کنید. در صورتی که دستگاه قهوه را داغ نگه ندارد، المنت نگهدارنده باید تعمیر و یا تعویض شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات قهوه ساز نوا | مرکز تعمیر قهوه ساز نوا

برای تعویض کردن این قطعه باید ترمینال المنت را ابتدا آزاد کنید و بعد از آن المنت را باز کنید بعد از اینکه صفحه نگهدارنده المنت و همچنین ترمینال را جدا کردید باید خود المنت نگهدارنده را هم از قهوه ساز جدا کنید. قطعه را چک کنید اگر حس کردید که المنت سوخته است آن را در اولین فرصت تعویض کنید. برای سرهم کردن دستگاه می توانید مراحلی را که گفتیم برعکس انجام دهید.

نکاتی بسیار مهم برای نگهداری قهوه ساز سام

هر وسیله برقی برای افزایش طول عمر خود، نیاز به نگهداری صحیح دارد اگر می خواهید از قهوه ساز خود لذت ببرد و برای نوشیدنی های مطبوع از آن استفاده کنید حتماً باید از آن استفاده  درست و اصولی داشته باشید.

دانستن روش های درست استفاده از قهوه ساز، می تواند به شما کمک کند کارایی دستگاه شما بهتر شده و از مشکلات احتمالی در آن جلوگیری کرده باشید. برای این منظور موارد زیر را رعایت کنید:

 • دقت داشته باشید استفاده زیاد از قهوه ساز سام می تواند باعث خراب شدن آن شود.
 •  اگر بیش از اندازه حرارت به قسمت المنت حرارتی دستگاه برسد باعث از کار افتادن دستگاه خواهد شد. پس سعی کنید برای تهیه مقدار زیاد قهوه از دستگاه خود استفاده نکنید.
 • هر چند وقت یکبار قطعات قهوه ساز و قسمت فیلتر سوپاپ و همچنین بدنه آن را با دقت تمیز کنید.
 • نمی‌خواهد از مواد شوینده صنعتی جهت این کار استفاده کنید. می‌توانید به وسیله سرکه و لیمو این کار را انجام دهید.
 • به طور مرتب سیم رابط و همچنین پریز دستگاه را چک کنید اگر سیم دچار پارگی و یا خرابی شده بود حتماً باید آن را تعویض کنید.

قهوه ساز سام

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایج قهوه ساز سام به طور کامل آشنا کردیم. در صورتی که تمایل دارید خودتان مشکل را در منزل رفع کنید می توانید با استفاده از راهنمایی های ما در این مقاله مشکل را برطرف کنید ولی اگر با این راهنمایی ها هم موفق به رفع مشکل نشدید توصیه می‌کنیم حتماً به نمایندگی های تعمیرات قهوه ساز سام مراجعه کنید و از خدمات در محل این نمایندگی ها کمک بگیرید.

در صورت نیاز با قسمت پشتیبانی ایبک  امداد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

خدمات تعمیرات قهوه ساز سام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل جوشیدن قهوه در هنگام آماده شدن چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x