تعمیرات قهوه ساز

خدمات تعمیرات قهوه ساز فیلیپس Philips | مشکلات متداول

اگر شما به تازگی قهوه ساز فیلیپس تهیه کرده‌اید و قهوه ساز شما دچار مشکل شده است قبل از اینکه از تعمیرکار کمک بگیرید می توانید با مطالعه این مقاله روش عیب یابی همچنین برطرف کردن عیب را آموخته و خودتان در منزل مشکل قهوه ساز فیلیپس را پیدا کرده و آن را برطرف کنید البته اگر شما در این زمینه مهارت ندارید بهتر است که تعمیر قهوه ساز فیلیپس خود را به تعمیرکار بسپارید.

مشکلات متداول در قهوه ساز فیلیپس Philips

ما می‌خواهیم در این مقاله برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای قهوه ساز فیلیپس شما به وجود می آید به طور کامل بیان کنیم هر چند که محصولات فیلیپس از کارایی، کیفیت و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند ولی با این حال ممکن است مثل هر وسیله برقی دیگری دچار خرابی شود اگر شما بتوانید دلیل این خرابی را پیدا کنید به راحتی می توانید آن را برطرف کنید مشکلاتی که برای قهوه ساز به وجود می آید به طور معمول نیازمند به دانش و تجهیزاتی برای برطرف کردن مشکلات است اگر شما مهارت لازم را در زمینه تعمیرات قهوه ساز ندارید بهتر است که برای برطرف کردن مشکلات قهوه ساز خود به یک متخصص مراجعه کنید.

متداول ترین مشکلاتی که امکان دارد برای قهوه ساز شما به وجود بیاید عبارت است از:

 • قهوه از قهوه ساز خارج نمی شود .
 • قهوه داغ نمی ماند.
 • قهوه ساز روشن نمی شود.
 •  قهوه می جوشد.
 • آب گرم نمی شود.
 • قهوه تلخ شده است.
 • وقتی قهوه ساز را روشن می کنیم برق قطع می شود.
 • دستگاه قهوه ساز روشن نمی شود.

چرا با وجود روشن بودن پمپ قهوه خارج نمی شود؟

اگر هنگام استفاده از قهوه ساز فیلیپس خود متوجه شدید که پمپ دستگاه روشن است ولی قهوه از آن خارج نمی شود این مشکل یکی از مشکلات رایج در قهوه ساز می باشد در ادامه دلایل بروز این مشکل را همراه با روشهای برطرف کردن آن برایتان توضیح خواهیم داد:

علت: آب درون قهوه ساز نیست و قهوه از قهوه ساز خارج نمی شود.

 1.  اگر آب درون قهوه ساز وجود نداشته باشد و مخزن آن خالی شود باعث خواهد شد که قهوه از قهوه ساز خارج نشود با اینکه پمپ دستگاه روشن است ولی چون آبی در مخزن قرار ندارد قهوه نمی تواند از قهوه ساز خارج شود.
 2.  دلیل دیگری که می‌تواند باعث بروز مشکل این مشکل شود رسوب قهوه در قهوه ساز می باشد. اگر قهوه ساز شما پر شده باشد و قهوه از آن خارج نشود احتمال دارد این مشکل به دلیل رسوب قهوه در قهوه ساز باشد وقتی که مدت زیادی شما از قهوه استفاده نکنید قهوه در کف ظرف رسوب کرده و مسیر خروجی را مسدود می کند و باعث می شود که قهوه از قهوه ساز فیلیپس شما خارج نشود.
 3. دلیل دیگری که باعث خارج نشدن قهوه از قهوه ساز می شود رسوبات آب است همانطور که می دانید بعضی از مناطق دارای آب های سخت می باشند و البته رسوبات و آهک در شهرها با یکدیگر فرق می کند وقتی که می گوییم آب سخت است یعنی یون های منیزیم و کلسیم که در آب وجود دارند بسیار زیاد بوده و باعث خواهد شد تا آب در هنگام جوشیدن رسوب کند و به شکل آهکی سفید رنگ بر روی بدنه به وجود بیاید. اگر به جرم هایی که در سماور هستند دقت کنید متوجه صحبت ما می شوید به هرحال سختی آب و رسوبات آن می تواند باعث شود که قهوه از دستگاه خارج نشود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات تلویزیون فیلیپس Philips

قهوه ساز فیلیپس

راهکار برطرف کردن مشکل:

برای برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را انجام دهید:

 •  مخزن آب را بررسی کنید و از پر بودن آن اطمینان پیدا کنید.
 • اگر مخزن قهوه ساز شما به طور مستقیم به آب شهری وصل شده است ابتدا منبع آب را بررسی کنید و از بودن آب در آن اطمینان پیدا کنید.
 • داخل قهوه ساز را چک کنید و از نبودن رسوب قهوه و یا آهک در بدنه دستگاه مطمئن شوید.
 • اگر موادی که برای تان گفتیم انجام دادید ولی باز هم مشکل قهوه ساز فیلیپس شما برطرف نشد بهتر است با نمایندگی های تعمیرات قهوه ساز فیلیپس تماس بگیرید.

چرا قهوه در قهوه ساز فیلیپس داغ نمی ماند

یکی دیگر از مشکلات رایجی که در قهوه ساز فیلیپس ممکن است به وجود بیاید این است که قهوه درون قهوه ساز داغ نمی ماند در ادامه برای شما دلایل بروز این مشکل و روشهای برطرف کردن آن را بیان خواهیم کرد:

علت: المنت گرم نگهدارنده خراب شده است

همانطور که می دانید قهوه ساز به وسیله المنت گرم نگهدارنده کار کرده و از سرد شدن و یا جوشیدن قهوه جلوگیری می‌کند اگر المنت گرم نگهدارنده دچار خرابی شود باعث می شود قهوه در دستگاه شما سرد شود.

۱- یکی از دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود شکستن و یا آسیب دیدن بدنه المنت است. اگر شما ترک و یا شکافی در روی بدنه المنت گرم نگهدارنده دیدید می تواند باعث درست عمل نکردن المنت شود.

۲- دلیل دوم که می‌تواند باعث شود المنت گرم نگهدارنده دچار خرابی شود قطع شدن مدار برق و یا اتصالی است. نگهدارنده جریان برق را از خود عبور می دهد و به این وسیله حرارت تولید می کند. حرارتی که از جریان برق به وجود آمده باعث گرم نگه داشتن قهوه خواهد شد. اگر جریان برق از المنت عبور نکند باعث از کار افتادن المنت خواهد شد.

راهکار برطرف کردن مشکل

اگر المنت نگهدارنده خراب شده بود برای برطرف کردن مشکل باید المنت نگهدارنده را تعویض کنید برای این منظور به روش زیر عمل کنید:.

 • اگر متوجه شکستگی در المنت حرارتی و یا شکافی در روی آن شدید باید المنت حرارتی را عوض کنید.
 • اگر اتصالات المنت دچار قطعی شده باشد باید قطعی اتصالات را برطرف کنید و آنها را دوباره به مدار خود برگردانید.
 • می توانید برای اطمینان پیدا کردن از برقراری جریان الکتریکی در مدار از مولتی متر استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید در هنگام تعویض و یا تست المنت حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید.

چرا قهوه ساز فیلیپس روشن نمی شود؟

اگر متوجه شدید که قهوه ساز فیلیپس شما روشن نمی شود باید بگوییم که این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای قهوه ساز اتفاق می افتد برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا باید دلایل بروز آن را پیدا کنید برای منظور به موارد زیر توجه کنید:

علت: خرابی برد کنترل و المنت

 1.  قهوه ساز هم مانند هر وسیله دیگری امکان دارد خراب شده و روشن نشود پس باید دلیل بروز این مشکل را پیدا کنید مهمترین دلیلی که می تواند باعث روشن نشدن قهوه ساز فیلیپس شود نبودن برق در پریز و یا خراب شدن دوشاخه و کابل دستگاه است اگر دوشاخه دچار اتصالی شده باشد و یا اینکه کابل پاره شده باشد باعث روشن نشدن قهوه ساز خواهد شد.
 2. دلیل دیگری که می تواند باعث شود قهوه ساز فیلیپس شما روشن نشود خرابی المنت حرارتی است المنت حرارتی جریان برق را از خود عبور داده و آن را به گرما تبدیل می کند و این گرما باعث می شود قهوه ساز کار خود را شروع کند اگر در اتصالات المنت قطعی و یا شکاف وجود داشته باشد آنگاه جریان برق از دستگاه عبور نخواهد کرد.
 3. دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب بودن مدار کنترل و یا اتصالی پیدا کردن آن است اگر روشن نشدن قهوه ساز به دلیل خرابی پریز و یا المنت حرارتی و سیم برق نبود شما باید حتماً مدار کنترل را بررسی کنید.
 4. دلیل دیگری که باعث می شود قهوه ساز شما روشن شود عملکرد غلط مقاومت و کاهنده ولتاژ است باید مقدار ولتاژ ورودی به وسیله کاهنده بررسی شود اگر ترانزیستور و یا رله و کاهنده ولتاژ هر کدام دچار خرابی و یا آسیب شده باشند باعث می شود که دستگاه قهوه ساز شما روشن نشود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان Gsun

راهکار برطرف کردن مشکل

برای اینکه مشکل روشن نشدن قهوه ساز طرف کنید باید حتماً موارد مهمی را انجام دهید این موارد عبارتند از:

 • ابتدا پریز برق بررسی کنید و سپس کابل و دوشاخه دستگاه را هم با استفاده از مولتی متر چک کنید اگر متوجه شدید که در کابل دستگاه شما پارگی به وجود آمده و یا آسیب دیده است بهتر است کابل را عوض کنید.
 • المنت را بررسی کنید و اگر شکاف یا صدمه ای در روی آن دیدید حتماً آن را عوض کنید.
 •  به وسیله مولتی متر، جریان برق ترمینالهای المنت را تست کنید زمان سنج و یا مدار کنترل را بررسی کنید.
 • دقت داشته باشید بررسی مدار کنترل باید حتماً به وسیله تعمیرکار انجام بگیرد.
 • در مرحله آخر باید کاهنده ولتاژ، رله و ترانزیستور را چک کنید.

دلایل جوشیدن قهوه در هنگام آماده شدن، در قهوه ساز چیست؟

اگر متوجه شدید که در هنگام آماده کردن قهوه درون دستگاه، قهوه شما می جوشد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • جوشیدن قهوه در هنگام آماده شدن به دلیل خرابی ترموستات است.
 • در اینصورت شما می توانید ترموستات را تعویض و یا تعمیر کنید و مشکل جوشیدن قهوه در قهوه ساز برطرف خواهد شد.

دلایل تلخ شدن بیش از حد قهوه در قهوه ساز فیلیپس چیست؟

اگر قهوه را آماده کردید و متوجه شدید که بیش از اندازه تلخ شده است و بد مزه می باشد باید موارد زیر را چک کنید:

 •  طعم قهوه به ذائقه شما بستگی دارد اگر حس می کنید قهوه ای که تهیه شده بسیار تلخ است می توانید مقدار قهوه را کم کنید.
 • عوض کردن نوع قهوه هم راهکار دیگری است که می‌تواند به شما کمک کند تا یک قهوه ای خوشمزه و دلچسب آماده کنید.

قهوه ساز فیلیپس

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما در مورد متداول ترین مشکلاتی که امکان دارد برای قهوه ساز فیلیپس شما به وجود بیاید مطالبی را بیان کردیم و همچنین راهکارهایی را هم برای برطرف کردن آن توضیح دادیم اگر با راهنمایی های ما مشکل دستگاه قهوه ساز فیلیپس شما برطرف نشد باید به خدمات نمایندگی تعمیرات قهوه ساز فیلیپس مراجعه کنید.

اگر سوال و یا نظری داشتید می توانید از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

خدمات تعمیرات قهوه ساز فیلیپس Philips

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیاز

دلایل تلخ شدن بیش از حد قهوه در قهوه ساز فیلیپس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا