تعمیرات موبایل

لیستی از گوشی های سامسونگ که بروز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند

غول تکنولوژی کره جنوبی که همان سامسونگ است همیشه برای ارائه بروز رسانی و آپدیت‌ های نرم‌ افزاری به کاربران خود پیشرو می‌ باشد. تاریخچه اندروید ۱۳ در شرکت سامسونگ بسیار قابل توجه می‌ باشد زیرا این برند با ارائه جدول زمانی مشترک برای One UI 5 و One UI 5.1 و به روز رسانی کردن آنها توانست فعالیت خود را در این زمینه تکمیل کند. فرکانس ارائه آپدیت آنها از سایر OEM هوایی که در بازار موجود است بسیار بهتر بود. در هشتم فوریه ۲۰۲۳ غول تکنولوژی موتور جستجو، اولین پیش نمایش از اندروید ۱۴ را منتشر کرد. این شرکت نسخه‌ های اندروید خود را با نام‌ های تازه و شیرینی نامگذاری می‌ کند. به اندروید ۱۴ به همین خاطر کیک وارونه هم گفته می‌ شود. با پایان یافتن دوران اندروید ۱۳ و روی کار آمدن اندروید ۱۴ بسیاری از کاربران گلکسی احتمالاً تصور می‌ کنند که آیا دستگاه‌ های آنها برای آپدیت One UI 6 که مبتنی بر اندروید ۱۴ است واجد شرایط خواهد بود یا خیر؟

بررسی آخرین وضعیت

۲۰ آگوست: احتمال دارد به روز رسانی One UI 6 که مبتنی بر اندروید ۱۴ است برای سری گلکسی S22 به زودی عرضه شود. سامسونگ قسمت‌ های One UI 6 را در انجمن‌ های خود در کشورهای بریتانیا و هند ایجاد نموده است. البته تاریخ انتشار دقیق آن هنوز مشخص نیست. این نشان می‌ دهد که برنامه بتای عمومی می‌ تواند به زودی برای همه کاربران برای جهت آزمایش درایو نرم‌ افزار جدید آغاز گردد.

۱۶ آگوست: سامسونگ برنامه One UI 6 بتای خود را به کشورهای هند، چین، بریتانیا و لهستان توسعه داده و بتا هم اکنون فقط برای سری گلکسی S23 در دسترس می‌ باشد و کاربران می‌ توانند از طریق اپلیکیشن Samsung members در آن ثبت نام نمایند. انتظار می‌ رود که سامسونگ در هفته‌ های آینده نسخه بتا را برای دستگاه‌ های بیشتری از جمله Galaxy S22 و Galaxy z Philip 4 و Galaxy z fold 4 باز نماید.لیستی از گوشی های سامسونگ که به روز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند

۷ آگوست: سامسونگ برنامه بتا برای One UI 6 مبتنی بر اندروید ۱۴ را برای دستگاه‌ های S23 و Galaxy S23 و S23 Ultra راه‌ اندازی نموده است. کاربران آمریکایی، کره‌ ای و آلمانی می‌ توانند برای امتحان و تست نسخه بتا ثبت نام نمایند و قبل از ارائه رسمی بازخورد آن را به شرکت بدهند.

دسترسی زود هنگام می‌ تواند به کاربران این امکان را دهد تا پیشرفت‌ ها و ویژگی‌ های کلیدی جدید را در One UI 6 به صورت پیش نمایش ببینند. این اطلاعات به کمپانی سامسونگ کمک می‌ کند تا به اصلاح نرم‌ افزار پرداخته و باگ‌ های آن را قبل از راه‌ اندازی پایدار برطرف نماید. کمپانی سامسونگ به زودی این برنامه را گسترش می‌ دهد تا گوشی‌ های میان رده گلکسی از جمله A34 و A54 نیز بتوانند از آن استفاده نمایند. بر طبق بیانیه مطبوعاتی اتاق خبر سامسونگ، رابط کاربری One UI جدید سامسونگ تغییرات بصری بزرگی را به همراه دارد. هدف رابط کاربری به روز شده سادگی و زیبا شناسی جدیدتر می‌ باشد. برخی از عناصر رابط کاربری مجدداً به کار گرفته شده‌ اند تا Quick toggles مدرن‌ تر داشته باشد. پنل سریع هم برای بهبود راحتی و عملکرد مجدد طراحی گردیده است. یکی از ویژگی‌ های جدید آن مانند حالت فوکوس IOS می‌ باشد. کاربران سامسونگ می‌ توانند ترکیب‌ های مختلف صفحه اصلی و صفحه قفل را برای حالت‌ های مختلف فوکوس تنظیم نمایند.

۲۵ جولای: سامسونگ آمادگی این را دارد تا برنامه One UI 6 بتا را برای سری Galaxy S23 راه‌ اندازی نماید. این شرکت بخش‌ های انجمن رسمی برنامه بتا را در وب سایت‌ های خود در کشورهای هند و ایالات متحده ایجاد نموده است. این قسمت‌ ها در حال حاضر خالی می‌ باشند ولی وجود آنها نشان از این دارد که سامسونگ آمادگی این را دارد تا به زودی برنامه بتا را آغاز نماید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکل آبی شدن صفحه گوشی و تبلت و نحوه برطرف کردن آن

۵ جولای: سازه‌ های بتا One UI 6 در سرورهای سامسونگ در کشورهای کره جنوبی، هند و اروپا مشاهده گردید. مطابق با یک شایعه جدید، کمپانی سامسونگ قصد دارد اولین نسخه بتا One UI 6 را که مبتنی بر اندروید ۱۴ می‌ باشد در هفته سوم جولای ۲۰۲۳ منتشر نماید. ابتدا نسخه بتا برای سری Galaxy S23 در دسترس خواهد بود ولی در نهایت برای همه دستگاه‌ ها ارائه خواهد شد.

۱۰ می: اندروید ۱۴ هم اکنون به صورت رسمی ارائه گردیده است. سامسونگ آزمایش داخلی One UI 6 را آغاز کرده و سرور سامسونگ یک نسخه آزمایشی از One UI 6 را برای دستگاه S23 Ultra ارائه نموده است. علاوه بر آن تست داخلی برای دستگاه‌ های Galaxy z fold 4 و Galaxy z و Philip 4 آغاز شده است.

جدول زمانی انتشار One UI 6

برنامه One UI 6 بتا در تاریخ ۱۱ آگوست ۲۰۲۳ معرفی گردید. نسخه پایدار آن می‌ تواند در اکتبر ۲۰۲۳ به صورت عمومی منتشر گردد و اولین نسخه آزمایشی آن بر روی Galaxy S23 می‌ باشد. تا پایان سال ۲۰۲۳ همه دستگاه‌ های Galaxy می‌ توانند از رابط کاربری One UI 6 استفاده نمایند.

سیستم عامل اندروید ۱۴ در هشتم فوریه ۲۰۲۳ توسط گوگل در کانال پیش نمایش توسعه دهندگان راه‌ اندازی گردید. این سیستم عامل به طور رسمی در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل در ۱۰ می ۲۰۲۳ معرفی شد. گوگل همچنین جدول زمانی اندروید ۱۴ را نیز به اشتراک گذاشت. با توجه به جدول زمانی مشترک می‌ توانیم انتظار ارائه پایدار پلتفرم اندروید ۱۴ را از آگوست ۲۰۲۳ به بعد با اولویت دادن به دستگاه‌ های Pixel داشته باشیم. خوشبختانه کاربران سری دستگاه‌ های Pixel جدول زمانی معقولی دارند و امیدوارند که آپدیت‌ ها را بر اساس همان دریافت نمایند. در حال حاضر چنانچه به تاریخ مراجعه کنیم غول کره جنوبی در برنامه پیش نمایش اندروید شرکت نمی‌ کند‌.لیستی از گوشی های سامسونگ که به روز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند بنابراین کاربران سامسونگ نباید فعلاً انتظار آپدیت اندروید ۱۴ را داشته باشند. به روز رسانی برای کاربران سامسونگ وقتی آغاز می‌ شود که نسخه بتای عمومی گوگل برای دستگاه‌ های Pixel شروع شود. بنابراین باید منتظر به روز رسانی‌ های بتا از آگوست ۲۰۲۳ باشیم.

چنانچه راه‌ اندازی‌ های قدیمی سیستم عامل‌ ها را تحلیل کنیم اندروید ۱۳ در آگوست ۲۰۲۲، اندروید ۱۲ در اکتبر ۲۰۲۱ و اندروید ۱۱ در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر گردید. بنابراین بیشتر راه‌ اندازی‌ ها و به روز رسانی‌ های اصلی اندروید در سه ماهه سوم تا چهارم سال اتفاق افتاده است. بر همین اساس می‌ توانیم انتظار داشته باشیم که One UI 6 که مبتنی بر اندروید ۱۴ می‌ باشد در سه ماهه سوم و یا سه ماهه چهارم ۲۰۲۳ راه‌ اندازی گردد.

چنانچه نگران سیستم عامل نسل بعدی می‌ باشید رابط کاربری One UI 6 که بر اندروید ۱۴ مبتنی می‌ باشد هم اکنون از ۱۱ آگوست ۲۰۲۳ به برنامه بتا ملحق گردیده است و Galaxy S23 اولین دستگاهی است که تحت آزمایش و تست One UI 6 مبتنی بر اندروید ۱۴ قرار گرفته است.

ویژگی ها و مشخصات آپدیت One UI 6

ویژگی‌ ها و مشخصه‌ هایی که می‌ توانیم از رابط کاربری One UI 6 مبتنی بر اندروید ۱۴ انتظار داشته باشیم شامل موارد زیر می‌ باشند.

بهبود باتری: در اندروید ۱۴ به صورت کلی عمر باتری دستگاه بهبود بخشیده شده است. با اندروید ۱۴ کارایی مصرف باتری بیشتر شده و با گزینه‌ های جدید ذخیره کننده، مصرف باتری کاهش پیدا می‌ کند.

زمان صفحه نمایش: یکی دیگر از ویژگی‌ ها این است که شما می‌ توانید مشاهده کنید که چه مدت زمانی از شارژ دستگاه و یا به روز رسانی تلفن هوشمند شما باقی مانده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید | راهکار حل مشکل ضبط نشدن صدا در اندروید

بهبود حریم شخصی: اندروید ۱۴ از نظر حریم شخصی به خوبی اندروید ۱۳ نمی‌ باشد زیرا کمترین تغییرات در آن به وجود آمده است. غول جستجو با آپدیت، یک بلوک به برنامه‌ های قدیمی اندروید اضافه نموده است. برنامه‌ ها و بازی‌ های قدیمی نمی‌ توانند روی اندروید ۱۴ نصب شوند. همچنین ترفندها و تغییراتی در بخش امنیت و حریم خصوصی به وجود آمده است.

برنامه‌های بدون مجوز: در اندروید ۱۴ سیستم فهرستی از برنامه‌ های دانلود شده در پس زمینه که بدون مجوز می‌ باشند را ارائه می‌ کند و پس از آن شما می‌ توانید آنها را بر اساس اولویت حذف نصب کنید.

پالت رنگ: کاربری One UI 6 مبتنی بر اندروید ۱۴ گزینه‌ های روشن‌ تر و یا رنگ‌ های پایه را در بخش زمینه دارا می‌ باشد.

جفت شدن سریع با گوگل: در اندروید ۱۴ کمپانی سامسونگ گزینه جفت شدن سریع با گوگل را در دسترس قرار داده است. شما می‌ توانید از قسمت تنظیمات به تنظیمات اتصال رفته و این گزینه را در دسترس داشته باشید.

گزینه دستگاه‌ های شنوایی برای افرادی که دارای مشکلات جسمی می‌ باشند: اندروید ۱۴ منوی تنظیمات جدید را جهت دستگاه‌ های شنوایی برای افرادی که دچار معلولیت می‌ باشند ارائه داده است‌. این گزینه به این کاربران امکان می‌ دهد که دستگاه را با سمعک جفت کنند.

هلث کانکت: این قسمت به شما این امکان را می‌ دهد که سلامت خود را با روشی بهتر تجزیه و تحلیل نمایید.

به غیر از همه ویژگی‌ هایی که در بالا ذکر شد چند ویژگی دیگر برای One UI 6 مبتنی بر اندروید ۱۴ وجود دارد.

 • از فونت‌های بزرگ تا ۲۰۰ درصد نیز پشتیبانی می‌ کند.
 • پیشرفت‌ هایی در زمینه زبان‌ های جدید فرانسوی و آلمانی دارد.
 • مجوزهای جدید برای آلارم دارد.

فهرستی از دستگاه هایی که ممکن است در آینده نزدیک از One UI 6 پشتیبانی کنند

Samsung Galaxy S Series

 • Samsung Galaxy S23 Ultra
 • Samsung Galaxy S23+
 • Samsung Galaxy S23
 • Samsung Galaxy S21+
 • Samsung Galaxy S21
 • Samsung Galaxy S21 FE 5G
 • Samsung Galaxy S22 Ultra
 • Samsung Galaxy S22+
 • Samsung Galaxy S22
 • Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy Z Series

 • Samsung Galaxy Z Series
 • Samsung Galaxy Z Fold 4
 • Samsung Galaxy Z Flip 4
 • Samsung Galaxy Z Fold 3
 • Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy A Series

 • Samsung Galaxy A73
 • Samsung Galaxy A72
 • Samsung Galaxy A53
 • Samsung Galaxy A33
 • Samsung Galaxy A23
 • Samsung Galaxy A52
 • Samsung Galaxy A52 5G
 • Samsung Galaxy A52s
 • Samsung Galaxy A14
 • Samsung Galaxy A13
 • Samsung Galaxy A04s
 • Samsung Galaxy A54
 • Samsung Galaxy A34

Samsung Galaxy M Series

 • Samsung Galaxy M53
 • Samsung Galaxy M33
 • Samsung Galaxy M23
 • Samsung Galaxy M54

لیستی از گوشی های سامسونگ که به روز رسانی One UI 6 را دریافت می کنندفهرستی که در بالا اعلام شده لیستی از گوشی های هوشمند مبتنی بر فرضیات است و عمدتاً معتبر می باشد زیرا سامسونگ سیاست بسیار ساده ای برای به روز رسانی دستگاه های خود دارد. با تجزیه و تحلیل همان، لیستی از گوشی های هوشمند واجد شرایط را تهیه نموده ایم. با این حال، فهرست رسمی ممکن است بر اساس اولویت شرکت متفاوت باشد.

کلام پایانی

از کدام دستگاه گلکسی استفاده می کنید؟ آیا دستگاه شما واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی One UI 6 است؟ دوست دارید چه ویژگی هایی را در One UI 6 ببینید؟ آیا برای آزمایش نسخه جدید بر روی دستگاه خود هیجان زده هستید؟ با ارسال نظرات خود در بخش دیدگاه ها آنها را به ما اطلاع دهید. با ما در ارتباط باشید تا همه اخبار مربوط به تغییرات تکنولوژیکی در جهان را دریافت کنید.

لیستی از گوشی های سامسونگ که به روز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیستی از گوشی های سامسونگ که به روز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند، ویژگی ها و مشخصات آپدیت One UI 6

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا