تعمیرات موبایل

تبدیل تبلت و گوشی به مودم برای لپ تاپ و کامپیوتر

تبدیل تبلت و گوشی به مودم برای لپ تاپ و کامپیوتر | تبدیل تبلت و گوشی به مودم با بلوتوث

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با توجه به اینکه اکثر افراد امروزه دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند دارند یکی از کارهای رایج که روزانه اتفاق می‌افتد، تبدیل تبلت و گوشی به مودم است. با تبدیل موبایل و گوشی به مودم می‌توان تجهیزات الکترونیکی دیگر مانند لپ‌تاپ، تلویزیون و… را هم به اینترنت فراهم کرد.

نحوه تبدیل تبلت و گوشی به مودم

تبدیل تبلت و گوشی به مودم برای لپ تاپ و کامپیوتر به ویژه برای مواقعی که فعالیت‌های خود را در بیرون از منزل انجام می‌دهید، کاربردی خواهد بود. با دانستن طریقه تبدیل تبلت و گوشی به مودم دستگاه‌های دیگر به راحتی به اینترنت دسترسی خواهند داشت. انجام این قابلیت در انواع گوشی که دارای سیستم عامل‌های گوناگون هستند، متفاوت خواهد بود. اما همه سیستم عامل‌های ios و اندروید و ویندوز دارای این قابلیت هستند.

برای اینکه گوشی را به مودم تبدیل کنید، کافی خواهد بود که به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. اما در برخی از تلفن‌ها و تبلت‌ها در صفحه Home وقتی انگشت خود را از طرف بالا به سمت پایین می‌کشید، همه قابلیت‌های پرکاربرد را می‌توانید ببینید که یکی از آنها قابلیت هات اسپات است.

تبدیل تبلت و گوشی به مودم در موبایل اندروید

وقتی که اینترنت دیتای تبلت یا گوشی خود را روشن می‌کنید، می‌توانید با انجام دادن این مراحل تبلت و گوشی را به مودم لپ تاپ و کامپیوتر تبدیل کنید.

 • به قسمت تنظیمات دستگاه خود بروید و گزینه‌های Connection یا network & Internet را انتخاب نمایید.
 • وارد قسمت Mobile Hotspot and Tethering شوید گزینه Mobile Hotspot را فعال نمایید.

چنانچه در این مرحله، از قبل تبلت گوشی تنظیمات هات اسپات انجام نشده است باید این مراحل را پیش بروید:

 • در قسمت نتورک نام، باید اسم را برای شبکه وای فای انتخاب کرده و بنویسید.
 • سپس برای اتصال به وای فای موبایل باید یک پسورد را در نظر بگیرید. از این طریق فقط افرادی که به آنها اجازه می‌دهید را به اینترنت تلفن متصل خواهید کرد.
 • رمزی که انتخاب می‌کنید، بهتر است که شامل حروف، علائم و اعداد باشد.
 • در قسمت security باید قسمت WPA2-Personal را برگزینید.

همه مراحلی که انجام دادید را ذخیره کنید تا گوشی و موبایل شما به مودم تبدیل شود. وقتی اتصال وای فای در لپ تاپ و کامپیوتر را روشن می‌کنید و وای فای گوشی را انتخاب می‌کنید، با زدن رمز قادر خواهید بود که از اینترنت تبلت و گوشی خود به راحتی استفاده نمایید.

تبدیل تبلت و گوشی به مودم در سیستم عامل ios

برای تبدیل کردن تبلت و گوشی که دارای سیستم عامل ios است، باید این مراحل را پیش بروید:

 • در ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی بروید.
 • قسمت Cellular را برگزیده و پس از آن باید قسمت Personal Hotspot فعال نمایید.
 • وقتی این کار را انجام دادید، باید گزینه وای فای پسورد را انتخاب نمایید و رمز وای فای را تغییر داده و یا تنظیم کنید.
 • با انجام دادن این مراحل، هر کدام از وسایل که پسورد داشته باشند، می‌توانند به اینترنت تبلت یا گوشی شما متصل شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل سیاه شدن صفحه گوشی موبایل اندروید | عیب‌یابی موبایل

تبدیل تبلت و گوشی به مودم با سیستم عامل ویندوزفون

تبلت و گوشی‌هایی که دارای سیستم عامل هستند به راحتی با انجام دادن چند مرحله به مودم وای فای تبدیل می‌گردند. وقتی که اینترنت همراه را روشن می‌کنید، باید این مراحل را پیش بروید:

 • به قسمت تنظیمات تبلت یا گوشی خود بروید و قسمت Internet Sharing را انتخاب و روشن کنید.
 • در این بخش می‌توانید برای وای فای نام انتخاب کنید و یا نام وای فای را تغییر دهید.

مزایای تبدیل گوشی و تبلت به مودم

اگر دسترسی به مودم و اینترنت خانگی امکان‌پذیر نیست، می‌توانید از اینترنت تبلت و گوشی برای لپ تاپ و کامپیوتر خود استفاده نمایید. از مزایای تبدیل تبلت و گوشی به مودم می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • تبدیل گوشی و تبلت به مودم در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و به تجهیزات پیشرفته نیاز نخواهد بود.
 • برای اینکه به اینترنت متصل شوید، به مودم و اشتراک جداگانه نیاز ندارید و در هزینه‌های شما تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌گردد.
 • اینترنت گوشی و تبلت همیشه در دسترس افراد است و در هر مکان و زمانی می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.
 • تبلت و گوشی با سیستم عامل‌های گوناگون دارای این قابلیت هستند و برای تبدیل تبلت به مودم یا تبدیل موبایل به مودم پیچیدگی و سختی وجود ندارد.

تبدیل گوشی به مودم

نکات مهم تبدیل تبلت و گوشی به مودم

برای اینکه تبلت و گوشی را به مودم برای لپ تاپ و کامپیوتر تبدیل کنید، باید برای اینکه اتصال مطمئن و امن برقرار شود، به نکات مهم توجه داشته باشید. با انجام دادن این نکات از آسیب‌های احتمالی می‌کاهید.

سرعت اینترنت همراه در حال حاضر برای اتصال چندین دستگاه مناسب می‌باشد ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر دستگاه‌های بیشتری به اینترنت همراه متصل شوند سرعت آپلود و دانلود هم کاهش پیدا می‌کند.

وقتی چند دستگاه به اینترنت همراه متصل می‌گردد علاوه بر اینکه سرعت کم می‌شود، حجم زیادی از دیتا نیز مصرف خواهد شد. بنابراین باید به ترافیک مصرفی خود نیز توجه داشته باشید.

شارژ تبلت و گوشی وقتی که به مودم تبدیل می‌شود، مصرف بیشتری خواهد داشت. وقتی تبلت و گوشی به مودم تبدیل می‌شود مقدار مصرف باتری تبلت و گوشی بسیار بیشتر از قبل خواهد بود و در برخی مواقع امکان دارد که دمای تبلت و گوشتی بیش از اندازه افزایش پیدا کند. در دراز مدت افزایش دمای تبلت و گوشی امکان دارد که به باتری دستگاه شما آسیب وارد کند.

توان شارژدهی و مدت زمان شارژ شدن، در صورتی که به طور مداوم از تبلت و گوشی به عنوان مودم استفاده نمایید کاهش پیدا خواهد کرد.

تبدیل تبلت و گوشی به مودم را برای لپ‌تاپ و کامپیوتر در مواقعی که بسیار ضروری است انجام دهید. استفاده طولانی مدت این قابلیت پیشنهاد نمی‌شود.

تبدیل تبلت و گوشی به مودم با بلوتوث

می‌توان لپ تاپ و کامپیوتر را به اینترنت تبلت و گوشی با استفاده از بلوتوث نیز متصل کرد. برای اینکه این اتصال برقرار شود باید ابتدا اینترنت همراه دستگاه خود را روشن نمایید. پس از آن بلوتوث را در لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین تبلت و گوشی که قرار است آن را تبدیل به مودم کنید، روشن نمایید.

وقتی که اسم دستگاه مورد نظر در تبلت و گوشی که می‌خواهید آن را به مودم تبدیل کنید پیدا شد باید قسمت pair دو دستگاه را با استفاده از بلوتوث به یکدیگر وصل نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  افتادن گوشی و برطرف کردن مشکلات ناشی از آن

سپس باید به قسمت تنظیمات تبلت و گوشی خود رفته و گزینه Connection یا Network & Internet را بر گزینید. پس از آن باید قسمت Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کرده و تنظیمات اتصال اسپات را ببینید و قسمت موبایل هاسپات را روشن نمایید. پس از آن باید Blue Tethering را فعال نمایید .

اتصال سیمی با کابل USB

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای اتصال انجام دهید، استفاده از این شیوه است که در آن اتصال بین موبایل و لپ‌تاپ و کامپیوتر با استفاده از usb و کابل رابط انجام می‌شود. در حقیقت این شیوه مثل اتصال سیمی سیستم به مودم انجام می‌شود. اما در این حالت گوشی تلفن همراه شما نقش مودم را خواهد داشت.

در مواقعی که سیستم شما از قابلیت‌هایی مثل وای فای و بلوتوث پشتیبانی نکند، می‌توانید از این شیوه برای اتصال آن به مودم یا گوشی استفاده نمایید.

برای استفاده از این شیوه باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • باید اطمینان حاصل کنید که اینترنت سیم کارت فعال است.
 • گوشی را با استفاده از کابل usb به کامپیوتر و سیستم خود متصل نمایید و وارد قسمت تنظیمات شوید.
 • پس از آن باید قسمت Network & Internet را انتخاب کرده و بعد قسمت Hotspot and Tethering روشن نمایید و پس از آن باید قسمت Usb Tethering را هم فعال نمایید.

با انجام دادن این مراحل می‌توانید از گوشی و تبلت خود به عنوان مودم استفاده کنید.

بنابراین در ابتدا باید با توجه به شرایطی که دارید، یکی از سه روش گفته شده را برای تبدیل گوشی و تبلت خود به مودم انتخاب نمایید. برای نمونه اگر می‌خواهید گوشی را به تبلت متصل کرده و از اینترنت آن استفاده نمایید، اتصال از طریق هات اسپات بهترین گزینه برای شما خواهد بود. اما در صورتی که می‌خواهید کامپیوتری که دارای قابلیت وای فای نیست را به موبایل خود متصل نمایید و از اینترنت آن استفاده نمایید، می‌توانید از شیوه اتصال با کابل را انتخاب کنید.

تبدیل گوشی به مودم

سخن تکمیلی

امروزه کیفیت و سرعت اینترنت اپراتورها و سیم کارت‌های تلفن همراه در مقایسه با شرکت‌های ارائه دهنده ADSL بیشتر می‌باشد و همچنین می‌توانید وقتی که اینترنت سیم کارت را فعال می‌کنید در خارج از محل کار و منزل هم از اینترنت خود استفاده کنید. در هر مکانی که گوشی و موبایل شما آنتن می‌دهد، می‌توانید از اینترنت آن استفاده نمایید.

در برخی مواقع ممکن است که به مودم خود دسترسی نداشته باشید. در این مواقع می‌توانید گوشی و تبلت خود را به مودم تبدیل کرده و کارهای خود را به راحتی انجام دهید. برای تبدیل گوشی و تبلت به مودم می‌توانید از شیوه‌های گفته شده در مطلب استفاده نمایید. افراد با توجه به شرایطی که دارند باید شیوه مناسب را برگزینند.

استفاده از این قابلیت موجب خواهد شد که در هزینه و زمان شما تا حد بسیار زیادی صرفه‌جویی شود. البته پیشنهاد می‌شود که فقط در مواقع ضروری از این قابلیت استفاده کنید تا به دستگاه شما آسیب وارد نشود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تبدیل تبلت و گوشی به مودم برای لپ تاپ و کامپیوتر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش تبدیل گوشی به مودم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا