تعمیرات موبایل

علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید | راهکار حل مشکل ضبط نشدن صدا در اندروید

علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید و راهکارهایی برای رفع آن | ضبط صدا در گوشی اندروید

از جمله مشکلات موجود برای افرادی که دارای گوشی اندروید هستند، کار نکردن ضبط مکالمه و صدا در این گوشی ها می باشد، که امکان دارد وقتی گوشی اندروید آپدیت می شود این اتفاق بیفتد، و این به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده برای حفظ حریم شخصی افراد است. در این شرایط افراد به راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل کار نکردن ضبط مکالمه و صدا در گوشی اندروید نیاز خواهند داشت. چنانچه دلیل کار نکردن ضبط صدا در این گوشی ها را بدانید، می توانید به راحتی مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

علت کار نکردن ضبط مکالمه و صدا در گوشی اندروید

یکی از برنامه ها و اپلیکیشن های پرطرفدار و پرمصرف برنامه ضبط صدا می باشد که اکثر افراد آن را نصب می کنند تا در مواقعی که لازم است صدای مخاطب خود را ضبط کند در برخی مواقع به صورت اورجینال در سیستم اندروید از قبل بر روی گوشی نصب شده است. به هر صورت وجود داشتن این برنامه به افراد کمک خواهد کرد که در مواقع و موقعیت های خاص بتوانند صدای مخاطب که به آنها صحبت می کند را ضبط کند ضبط صدای مخاطب دیگر نیازی به قلم و کاغذ نخواهید داشت و می توانید اطلاعاتی که مخاطب به شما می‌گوید را به این ترتیب سیو کنید.

افرادی که از سیستم عامل اندروید ۷ استفاده می کردند و آن را به سیستم اندروید ۹ آپدیت کردند، با مشکل کار نکردن ضبط مکالمه روبه‌رو شده‌اند. این محدودیت با بروزرسانی کردن سیستم عامل اندروید را گوگل برای بیشتر شدن امنیت کاربران ایجاد کرده است، که حتی اگر اپلیکیشنی برای ضبط صدا داشته باشید، نمی توانید صدایی که ضبط شده است را بشنوید.

توجه داشته باشید، که اگر گوشی را بر روی کم مصرف کردن باتری قرار دادید، امکان دارد، که ضبط بعضی از صداها به خاطر صرفه جویی کردن در مصرف باتری انجام نشود. در صورتی که صفحه گوشی خاموش باشد، امکان دارد، که مکالمه و صدا در گوشی ضبط نشود و یکی از دلایل کار نکردن ضبط صدا در همین مورد خواهد بود.

کار نکردن ضبط صدا در گوشی اندروید

برای نصب کردن برنامه های گوناگونی که ضبط صدا را در گوشی اندروید انجام می‌دهند، تبلیغات زیادی می‌شود، ولی باید بدانید که برای اینکه کار نکردن ضبط صدا در گوشی اندروید را برطرف نمایید، به برنامه نیاز نخواهید داشت. چون اکثر برنامه ها وقتی که روی گوشی اندروید نصب می شوند، احتمال هک شدن اطلاعات امنیتی شما وجود خواهد داشت و به این ترتیب به راحتی می‌توانند به اطلاعات شما دسترسی باشند.

اگر در گوشی اندروید ضبط صدا انجام نمی شد و با نصب کردن این برنامه ها برایتان مشکلاتی به وجود آمده است، باید گوشی خود را روت کنید. روت کردن گوشی می تواند به افراد در این شرایط کمک کننده باشد، ولی نهایتاً آسیب های زیادی را دیده و مشکلات فراوان به وجود می آید. به همین دلیل توصیه می شود، که برای اینکه مشکل ضبط نشدن مکالمه در گوشی را برطرف کنید، از برنامه های ناشناخته و متفرقه استفاده نکنید. برخی از برنامه ها برای ضبط صدا توسط گوگل تهیه شده و تایید شده می باشند، که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهمترین دلایل هنگ کردن گوشی و راهکار رفع هنگ گوشی

ضبط صدا

برطرف کردن مشکل کار نکردن ضبط مکالمه و صدا در گوشی اندروید

توجه کنید، که راهکار هایی که در ادامه بیان می شود، روش های کاملاً احتمالی می باشد و امکان دارد، که برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده به شما کمک کند. نصب برنامه های متفرقه برای برطرف کردن مشکل کار نکردن ضبط مکالمه در گوشی توصیه نمی گردد.

  • منبع صوتی را تغییر دهید.
  • فرمت صدا را تغییر دهید.
  • صدای بلندگو باید تا آخر باز باشد.
  • گوشی را روت کنید.

به دلیل امنیتی که از طرف گوگل ایجاد شده است وقتی که با استفاده از راهکارهایی که بیان شد، اگر مکالمه و صدا را ضبط کنید، به صورت ناشناس ضبط شده و شما قادر نخواهید بود، که مخاطب را شناسایی نمایید. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید وقتی که ضبط صدا را انجام دادید، در زمان سیو به اسم مخاطب خود آن را ذخیره نمایید، تا دسترسی به آن برای شما آسان باشد.

معرفی برنامه هایی برای برطرف کردن مشکل ضبط نکردن صدا در گوشی های اندروید

همان‌طور که گفتیم اگر در گوشی اندروید خود برنامه های متفرقه برای رفع این مشکل نصب نمایید، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین اگر شما به ضبط مکالمه نیاز دارید، در ادامه سه برنامه که توسط شرکت google، BACAsoft، APPliqato برای رفع این مشکل طراحی شده اند را مورد بررسی قرار می دهیم.

ضبط صدا

برنامه Google Voice

برای اینکه بتوانید از این برنامه استفاده کنید، باید به صفحه اصلی google Voice بروید و وارد قسمت تنظیمات که در سمت چپ قسمت بالای تصویر قرار دارد، بزنید و گزینه incoming Voice option را برای ضبط کردن صدا و مکالمه انتخاب نمایید. برای اینکه در گوشی اندروید ضبط صدا شروع شود، عدد چهار را انتخاب کرده و برای متوقف کردن آن دوباره باید همین عدد را برگزینید.

برنامه Call Recording

این برنامه را شرکت BACASOFT سازماندهی کرده است و به افراد کمک می کند، که ضبط مکالمه را در گوشی اندروید با اطمینان انجام دهند. فقط برای اینکه ضبط صدا آغاز شود، باید برنامه را باز کرده و از میان گزینه ها ضبط تنها تماس های مهم، همه تماس ها، تماس های خروجی و ورودی را انتخاب نمایید و به این ترتیب به صورت اتوماتیک ضبط مکالمه و صدا را در گوشی اندروید می توانید انجام دهید.

برنامه Automatic Call Recording

این اپلیکیشن را شرکت Appliqato سازماندهی کرده است این اپلیکیشن به افراد کمک می کند، که صدا و مکالمات را به صورت کامل ضبط کنند. با استفاده از این برنامه می توانید که به همه فایل هایی که ضبط شده است، دسترسی داشته باشید. تنها ایرادی که این برنامه دارد این می باشد، که در سیستم عامل اندروید ۱۰ عملکرد مطلوب و مناسبی ندارد.

آیا ضبط کردن مکالمه‌ها در گوشی اندروید قانونی می‌باشد؟

باید بدانید، که ضبط کردن تماس های تلفنی غیرقانونی است و این قانون در همه کشورها وجود دارد. افراد باید با مقررات و آیین منطقه خود آشنا باشند. برخی از افراد مایل نیستند، که در مورد این موضوع چیزی بشنوند، ولی این یکی از موضوع های مهم می باشد، ضبط صدا و مکالمه در گوشی غیر قانونی است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج در اندروید ۹ و نحوه برطرف کردن آنها

در بعضی از کشورها ضبط کردن تماس بدون اینکه طرف رضایت داشته باشد، غیر قانونی می‌باشد. بنابراین در صورتیکه در گوشی شما قابلیت ضبط مکالمه وجود ندارد، نباید تعجب کنید. استفاده کردن از برنامه های مختلف برای ضبط کردن تماس ها مشکل ساز خواهد بود. برنامه های ضبط صدا در اندروید ۹ و نسخه جدید کار نخواهند کرد. چنانچه در گوشی شما قابلیت ضبط تماس وجود ندارد، نمی‌توانید برنامه را به راحتی و سادگی از اینترنت دانلود نمایید.

ضبط کردن صوت و صدای افراد دیگر بدون اینکه از آنها اجازه گرفته باشید به این معنا است، که حریم شخصی افراد را شکسته اید. بنابراین ضبط صدا فقط توسط افراد دولتی و مامورین آن هم اگر مجوز این آن را داشته باشند، جرم محسوب نخواهد شد. در صورتی که افراد صدای دیگران را ضبط کنند و از آن سوء استفاده نمایند و به صاحب مکالمه و صدا زیان و آزاری برسانند، جرم محسوب خواهد شد. همچنین بهتر است بدانید، که قاضی در محکمه، صدای ضبط شده را به عنوان سند و دلیل نمی پذیرد.

در صورتیکه افرادی به جز مأمور های دولتی بدون اجازه صدا و مکالمه دیگران را ضبط کرده باشند و از این طریق توهین ها و تهدیدهای را انجام دهند، که موجب آسیب معنوی و مادی به دیگری شوند، با توجه به نوع جرمی که مرتکب شده است، مجازات می گردد.

مجازات ضبط صدا و مکالمه بدون اجازه افراد توسط اشخاص عادی انجام می شود، مجازات جرمی است، که فرد با استفاده از آن موجب آزار و زیان دیگری را فراهم نموده است.

چنانچه ضبط مکالمه بدون اجازه توسط افراد دولتی انجام شود، مجازات و حکم ضبط صدا و مکالمه بدون اجازه، حبس یک سال الی سه سال و یا مجازات نقدی بین هشت میلیون الی بیست و پنج میلیون خواهد داشت.

در صورتی که افراد فقط اقدام به ضبط صدا با گوشی کرده باشند و جرمی مانند توهین و تهدید و اخاذی با این صدا مرتکب نشده باشند، فقط با ضبط صدا مجرم شناخته نمی شوند.

ضبط صدا

سخن تکمیلی

در این مقاله به دلایل مختلفی که می‌تواند منجر به مشکل ضبط نشدن صوت و مکالمه در گوشی اندروید شود، اشاره کردیم و در ادامه راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل مانند استفاده از برنامه‌های مختلف را ارائه دادیم. باید توجه داشته باشید، که استفاده از برخی برنامه های متفرقه و ناشناخته برای ضبط صدا و مکالمه در گوشی های اندروید، مشکلات زیادی را به همراه خواهند داشت. ضبط صدا با گوشی موجب می شود، که در زمان مکالمه دیگر نیازی به یادداشت‌برداری نداشته باشید و اطلاعاتی که طرف مقابل به شما می‌دهد را ذخیره نمایید. از نظر قانون صرفاً ضبط صدا با گوشی جرم شناخته نمی شود و در صورت تهدید، اخاذی و… جرم محسوب می‌شود.  برای ضبط مکالمه و صدا با گوشی اندروید بهتر است، که از طرف مقابل اجازه بگیرید مشکلی در آینده برای طرفین به وجود نیاید.

علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا