تعمیرات موبایل

بررسی دلایل مختلف خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل | علت روشن نشدن گوشی

رفع مشکل خاموش شدن گوشی | بررسی دلایل خاموشی خودکار گوشی

مسلماً کار کردن با گوشی های هوشمند بسیار مهیج می باشد، ولی تا هنگامی که آن ها به مشکلی نخورده باشند. یکی از عمده ترین مشکلاتی که در بعضی از گوشی های هوشمند ایجاد می شود، خاموش شدن خودکار گوشی می باشد. این مسئله به شدت اذیت کننده است. زیرا زمانی که این اتفاق رخ می دهد و گوشی به یک باره و ناگهانی خاموش می شود، تمامی قابلیت های گوشی همراه مانند فرستادن اس ام اس، دیدن فیلم، گوش کردن به موزیک، بازی کردن و …. دچار اختلال می شوند. علت خاموش شدن خودکار گوشی می تواند دلایل بسیار گسترده و متنوعی داشته باشد. ولی نیازی به نگران شدن نیست چراکه برای رفع این مشکل نیز راه حل هایی وجود دارد. که با استفاده از آنها می توان مشکل ایجاد شده را پیدا کرده و بعد آن را برطرف کرد.

علت خاموش شدن خودکار گوشی

شاید شما هم از آن قشر افرادی باشید که تصور می کنند زمانی که گوشی هوشمندشان دچار مشکل می شود، به این معنی است که باید آن را کنار بگذارند و قید آن را بزنند. ولی باید بدانید که این تفکر از اساس نادرست است. تعدادی از اشخاص نیز براین باورند که گوشی نباید خراب شود و نسبت به گوشی های خود حساس هستند. به همین دلیل زمانی که بخشی از گوشی آن ها به مشکل بر می خورد، گمان می کنند که آن گوشی دیگر درست نخواهد شد.

از عمده مشکلاتی که برای گوشی های هوشمند بعضی از افراد اتفاق می افتد، خاموش شدن خودکار گوشی در حین انجام کار می باشد. این موضوع در معدود مواردی می تواند اذیت کننده باشد. علت خاموش شدن خودکار گوشی ممکن است به دلایل گوناگون و مختلفی رخ دهد که بعضی از آنها نرم افزاری و بعضی دیگر سخت افزاری هستند.

خاموش شدن ناگهانی و خودکار گوشی های هوشمند آن هم بدون وجود علتی، تا حد زیادی می تواند برای افراد استرس زا و ترس برانگیز باشد. چراکه امروزه گوشی های هوشمند یکی از لوازم ضروری افراد به حساب می آیند. و قابلیت های بسیاری دارند که در صورت از کار افتادن آن ها، تمامی این قابلیت ها نیز مختل خواهد شد. و کاربران نمی توانند حتی کارهای روزمره خود را انجام دهند.

حتما بخوانید:   روش اتصال گوشی به اسمارت واچ | اتصال اپل واچ به گوشی همراه

چرا گوشی های هوشمند به شکل خودکار خاموش می شوند؟

موضوع مهمی که در رابطه با این مشکل وجود دارد، از این قرار است که نباید در پی راه حل های مختلف برای رفع این مشکل در گوشی های مختلف باشید! مقصود از گوشی های مختلف این است که علت خاموش شدن خودکار در تمامی مدل های گوشی سامسونگ یا ال جی متفاوت از همدیگر نیست!

ولی ممکن است این علت در بین گوشی های سامسونگ یا آیفون یا هواوی با یکدیگر متفاوت باشد. اما به طور حتم علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ 21A با دلیل خاموشی ناگهانی گوشی سامسونگ 20J یکسان می باشد.

تنظیمات داخلی دستگاه

نخستین گزینه ای که امکان دارد سبب خاموش شدن خودکار گوشی هوشمند شما شود، تنظیمات مجدد داخلی خود گوشی می باشد. در بعضی مواقع، ممکن است بعد از استفاده گوشی به مدت زیاد، گوشی برای دریافت مجدد اطلاعات لازم برای حافظه ناگهانی خاموش شود. این مسئله اتفاقی طبیعی بوده و آسیبی به گوشی شما وارد نمی شود.

البته برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار گوشی، شما می توانید بعد از چندین روز استفاده دائم از گوشی، هنگامی که کار اضطراری با گوشی ندارید، با خاموش روشن کردن آن سیستم را ریست کنید تا حافظه پنهان گوشی پاک شود. در این صورت دیگر گوشی شما به طور خودکار خاموش نخواهد شد.

 خاموشی برنامه‌ ریزی شده

خاموش و روشن شدن برنامه ریزی شده، از قابلیت های جذاب و فوق العاده کاربردی در گوشی های همراه هوشمند می باشد. که این قابلیت به شما اجازه می دهد تا به صورت خودکار گوشی خود را بتوانید روشن و خاموش کنید؛ برای نمونه، شما می توانید شب هنگام خوابیدن، آن را تنظیم کنید تا گوشی شما در ساعت مشخصی از صبح به صورت خودکار روشن شود.

یکی از عواملی که باید در صورت خاموش شدن ناگهانی گوشی خود آن را مورد بررسی قرار دهید، تنظیمات مرتبط با خاموشی برنامه ریزی شده می باشد. چراکه ممکن است این تنظیمات به هر علتی، به طور ناخودآگاه فعال شده باشند و این مشکل را برای شما به وجود آورده باشند. به منظور این کار، باید در منوی تنظیمات گوشی، به قسمت گزینه روشن و خاموش شدن برنامه ریزی شده رفته و حالت فعال یا غیرفعال بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. و چنانچه این گزینه روشن است آن را خاموش کرده تا از خاموش شدن ناگهانی گوشی شما پیشگیری شود.

حتما بخوانید:   انواع مختلف سنسور گوشی های هوشمند و کاربرد آنها

استفاده زیاد از CPU

سی پی یو توانایی این را دارد که برنامه های بسیاری را به طور همزمان در یک گوشی یا سیستم کامپیوتری اجرا کند. با این وجود، چنانچه یک برنامه به طور طولانی مدت و با روندی رو به افزایش از این سخت افزار کار بکشد، سی پی یو برای ساماندهی دوباره گوشی، باعث خاموش شدن ناگهانی آن می شود. در صورتی که پس از نصب یک برنامه تازه، به این موضوع پی بردید، پیشنهاد می شود تا برنامه را پاک کنید. و با خاموش و روشن کردن گوشی، وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهید. تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

علت خاموش شدن خودکار گوشی

مشکلات نرم افزاری

برنامه های تخریب گر یا همان بدافزارها ممکن است مشکلات نرم افزاری را ایجاد کنند. که می تواند علت خاموش شدن خودکار گوشی های مختلف مانند آیفون، سامسونگ، ال جی یا هر برند دیگری باشند. چنانچه شما همچنین اتفاقی را تجربه کرده اید، کافیست سری به برنامه های نصب شده بر روی دستگاه خود بزنید و اگر احتمال می دهید که مخرب باشند آنها را پاک کنید.

نباید فراموش شود که پیش از خاموش شدن ناگهانی، شما در وهله اول بعد از استفاده از این نرم افزارها، با هنگ کردن گوشی خود روبه رو خواهید شد. یکی از راه کارهایی که می تواند برای شما کمک کننده باشد، این است که حالت safe mode گوشی خود را فعال کنید و از آنتی ویروس های قوی استفاده کنید. این دو روش می توانند تا اندازه بسیار زیادی از رخ دادن این مشکل جلوگیری کنند.

یادتان نرود زمانی که سیستم عامل گوشی شما و برنامه های شما در وضعیت بروزرسانی نباشند، امکان دارد سبب ایجاد چنین مشکلی شوند. به همین جهت پیشنهاد می شود که در صورت وجود آپدیت سیستم عامل گوشی خود، آن را بروزرسانی کنید و از ورژن نهایی برنامه ها استفاده کنید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.

خراب بودن باتری گوشی

در صورتی که تجربه این مورد را داشته اید که علیرغم اینکه گوشی شما 30 الی 40 درصد شارژ دارد. ولی به صورت خودکار خاموش می شود، باید به سالم بودن باطری گوشی خود شک کنید. خاموش شدن ناگهانی گوشی هنگامی رخ می دهد که گوشی شما واقعاً باطری اش تمام شده است، ولی مقدار شارژ باقی مانده به صورت بیشتری برای شما نشان داده می شود که مقدار نادرستی از درصد باطری می باشد.

حتما بخوانید:   مشکلات رایج در گوشی موبایل | روش برطرف کردن مشکلات گوشی

برای برطرف کردن ایراد در خاموش شدن گوشی به علت باطری باید به کالیبره کردن گوشی خود اقدام کنید. بعد از انجام این کار پیشنهاد می شود که باطری گوشی را تعویض کرده تا به دیگر قسمت های گوشی در طولانی مدت آسیبی وارد نشود. برای اطلاع از سالم بودن و درصد استفاده شده از باطری گوشی خود، به قسمت تنظیمات باطری و گزینه Battery information بروید و درصد باقی مانده از عمر باطری خود را مشاهده کنید.

گرم شدن بیش از حد گوشی

به کارگیری دراز مدت گوشی و گرم شدن بیش از حد آن می تواند با اثر بر روی باطری و دیگر اجزای گوشی که سبب داغ شدن آن می شوند، برای ممانعت از صدمه دیدن سایر بخش های گوشی، سبب خاموش شدن خودکار گوشی شود. برای پیشگیری از این اتفاق به شما توصیه می شود از استفاده کردن گوشی به مدت طولانی خودداری کنید.

علاوه برآن زمانی که گوشی شما در شارژ است برای ممانعت از صدمه دیدن آی سی شارژ، از استفاده از گوشی بپرهیزید. همچنین به کارگیری قاب های متناسب با گوشی نیز در برطرف کردن علت خاموشی خودکار گوشی موثر است. از نکات دیگری که باید به آن دقت نظر داشت، قرار ندادن گوشی در محیط های گرم می باشد.

مشکلات سخت افزاری

مشکلات سخت افزاری نیز یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی و ریستارت شدن آن می باشند. گوشی هایی که تعمیر می شوند و یا اینکه درون آب می افتند، امکان دارد با گذشت مدت زمانی این اتفاق برایشان رخ دهد. در نتیجه پیشنهاد می شود گوشی خود را برای تعمیر به افراد مختصص و مجرب در این حوزه بسپارید. زیرا کوچکترین اشتباه در جایگذاری قطعات و استفاده از قطعات فیک، می تواند در به وجود آمدن مشکلات سخت افزاری و در نتیجه خاموش شدن خودکار گوشی نقش داشته باشد.

علت خاموش شدن خودکار گوشی

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم علت خاموش شدن خودکار گوشی های هوشمند را برای شما بیان کنیم. و در یک نتیجه کلی می توان گفت خاموش شدن ناگهانی گوشی در برخی شرایط جزئی و به راحتی قابل حل بوده و در برخی موارد به دلایل مهمتری است که باید حتماً توسط متخصصین این امر برطرف شود.

31

علت خاموش شدن خودکار گوشی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی دلایل خاموش شدن خودکار گوشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x