تعمیرات لباسشویی

آموزش نصب و راه اندازی لباسشویی سامسونگ | آی بک امداد

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلاتی که معمولاً خریداران لباسشویی سامسونگ با آن مواجه می‌شوند، نصب لباسشویی است. در صورتی که شما هم لباسشویی سامسونگ خریداری کنید، ولی به خوبی دستگاه را نصب نکنید مسلماً در کارایی لباسشویی اختلالات زیادی ایجاد خواهد شد. به همین دلیل در این مقاله از آی بک امداد به بررسی روش صحیح نصب لباسشویی سامسونگ می‌پردازیم تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

قبل از اینکه شما را با نحوه نصب لباسشویی سامسونگ آشنا کنیم توصیه می‌کنیم این کار را به وسیله افراد ماهر و با تجربه انجام دهید تا مشکلی در کارکرد لباسشویی شما ایجاد نشود. برای این منظور می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۴۱۶۳۳ و یا ۰۹۱۲۳۷۶۶۸۳۲ تماس بگیرید تا متخصصین آی بک امداد در اولین فرصت جهت نصب لباسشویی سامسونگ شما اعزام شوند.

چرا نصب صحیح لباسشویی سامسونگ اهمیت زیادی دارد؟

همانطور که می‌دانید سامسونگ جزو بهترین برندهای ماشین لباسشویی محسوب می‌شود ولی فقط خرید یکی از محصولات سامسونگ کافی نیست. حتی اگر شما بهترین برند محصولات خانگی را هم بخرید باز هم باید برای حفظ نگهداری آن تلاش کنید، در غیر این صورت ممکن است دچار خرابی و ایرادات زیادی شود.

لباسشویی سامسونگ هم در صورتی که درست نصب و راه‌اندازی نشده باشد، مسلماً دچار خرابی خواهد شد. وقتی شما لباسشویی را خریداری می‌کنید حتماً باید اطلاعات کافی هم در مورد نصب آن داشته باشید.

به طور کلی می‌توان گفت که نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی، دارای حساسیت بسیاری است و باید این کار حتماً درست و اصولی پیش برود، در غیر این صورت ممکن است اشتباه کوچکی، عملکرد دستگاه را مختل کند. وقتی شما لباسشویی را نصب می‌کنید در هنگام بستن اتصالات باید بدانید که هر کدام در چه قسمت و چگونه باید بسته شود. این موضوع اهمیت بسیاری داشته و نباید به آن بی‌توجه بود.

علاوه بر نصب، تراز کردن ماشین لباسشویی هم اهمیت بسیاری دارد و باید وسواس خاصی در آن به خرج داد، زیرا اگر لباسشویی تراز نباشد، باعث سر و صدای زیادی در دستگاه شده و گاهی هم ممکن است لباسشویی دچار نشتی شود.

البته گاهی هم تراز نبودن دستگاه، باعث تکان‌های شدید لباسشویی شده و ممکن است به دیگ لباسشویی آسیب بزند. بعد از اینکه لباسشویی را نصب کرده و از تراز بودن آن اطمینان پیدا کردید، باید مطمئن شوید که شلنگ‌های تخلیه و شلنگ آب را هم درست نصب کرده‌اید.

روش نصب ماشین لباسشویی سامسونگ

برای اینکه ماشین لباسشویی سامسونگ خود را به درستی نصب کنید توصیه می‌کنیم مراحل زیر را انجام دهید:

۱- محل مناسبی برای نصب لباسشویی انتخاب کنید.

اولین مرحله جهت نصب ماشین لباسشویی سامسونگ این است که شما محل مناسبی را برای دستگاه انتخاب کنید. امروزه برای لباسشویی مکان مناسبی در هنگام ساخت خانه در نظر گرفته می‌شود که فاضلاب کشی و لوله کشی آب آن مشخص است ولی دقت داشته باشید این مکان از قبل تعیین شده، حتماً باید مسطح و تراز باشد در غیر این صورت ممکن است لباسشویی در هنگام کار لرزش زیادی داشته باشد و این مطمئناً برای شما دردسرساز خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و معرفی ماشين لباسشویی اسنوا SNOWA و راهنمای استفاده از آن

در هنگام نصب لباسشویی باید توجه داشته باشید که آن را در زیر نور مستقیم خورشید نصب نکنید. جهت سیم کشی دستگاه و همچنین تهویه هوا، باید فضای کافی برای لباسشویی وجود داشته باشد. مکانی که لباسشویی را در آنجا قرار می‌دهید باید نه زیاد سرد و نه زیاد گرم باشد. توصیه می‌شود هیچگاه دستگاه لباسشویی سامسونگ خود را در کنار وسایل گرمازا مانند شوفاژ، اجاق گاز، آبگرمکن قرار ندهید و همچنین مکان قرارگیری لباسشویی باید به صورتی باشد که آب در روی آن پاشیده نشود.

لباسشویی سامسونگ

۲- پیچ‌های حمل و نقل را جدا کنید.

دومین مرحله برای نصب صحیح لباسشویی سامسونگ این است که پیچ‌های حمل و نقل آن را جدا کنید. وقتی دستگاه از بسته‌بندی بیرون آورده می‌شود، باید آن را جهت نصب آماده کنید. برای این کار ابتدا پیچ‌هایی که در پشت لباسشویی بسته شده را به آرامی باز کنید. این پیچ‌ها جهت حمل و نقل دستگاه در روی آن نصب می‌شود تا دستگاه در هنگام جابجایی آسیب نبیند.

بعد از اینکه پیچ‌ها را باز کردید، سوراخ‌هایی در روی لباسشویی باقی می‌ماند که باید به وسیله درپوش‌های مخصوص که در داخل جعبه قرار داده‌اند، آنها را بپوشانید. دقت داشته باشید که پیچ‌های نگهدارنده را در جای مناسبی نگهداری کنید زیرا در هنگام حمل و نقل‌های بعدی برای لباسشویی، به آنها نیاز دارید. البته به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که تجهیزاتی از لباسشویی را که جدا کرده‌اید، در جای امنی قرار دهید تا از دسترس کودکان دور بماند.

۳- دستگاه را تراز کنید.

تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی و تراز کردن آن جزو مراحل مهم نصب لباسشویی است. باید به آرامی دستگاه را در مکانی که در نظر گرفته‌اید قرار بدهید. دقت داشته باشید که به پایه‌های لباسشویی فشار زیادی وارد نکنید زیرا ممکن است پایه‌های تراز دستگاه آسیب ببینند.

جهت نصب صحیح لباسشویی پایه‌های تراز را درست تنظیم کنید و بعد از تنظیم کردن، مهره‌های آن را هم به خوبی سفت کنید.

۴- شیر آب لباسشویی را وصل کنید.

یکی از مراحل مهم نصب لباسشویی، نحوه وصل کردن شیر آب است که باید به خوبی از آن آگاهی داشته باشید. معمولاً لباسشویی‌های قدیمی به دو شیر آب گرم و سرد وصل می‌شود، ولی در لباسشویی‌های امروزی به این صورت نبوده و نیازی نیست که شما شلنگ را به آب سرد و گرم وصل کنید. لباسشویی‌های سامسونگ امروزی دارای یک شیر هستند که به آب سرد وصل می‌شود. برای وصل کردن آب سرد مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. شیر آب را که در قسمت پیچ کانکتور بالا قرار دارد، به آرامی شل کنید.
 2. در صورتی که قطر شیر بزرگتر است باید صفحه هادی از آن جدا شود.
 3. سپس کانکتور بالا را فشار دهید تا بسته پلاستیکی به شیر، کاملاً محکم شود.
 4. چهار پیچی که وجود دارد را خوب محکم کنید.
 5. درون کانکتور را بررسی کرده و مطمئن شوید که شلنگ کلاهک لاستیکی در آن قرار دارد.
 6. برای اینکه شلنگ آب را به کانکتور وسطی وصل کنید، صفحه را به طرف پایین فشار بدهید.
 7. در صورتی که می‌خواهید کانکتور وسطی از شلنگ تأمین آب جدا شود، شیر را ببندید.
 8. صفحه و شلنگ ورودی را به طرف پایین بکشید.
 9. دقت داشته باشید که شلنگ نباید دارای پیچ خوردگی باشد.

۵- شلنگ تخلیه را هم نصب کنید.

حالا نوبت نصب شلنگ تخلیه رسیده است. در اصل می‌توان گفت این آخرین مرحله نصب لباسشویی می‌باشد. اگر این مرحله به خوبی انجام نگیرد آب های کثیف لباسشویی خارج نشده و در داخل دستگاه باقی می‌مانند و این باعث خواهد شد که وقتی شما درب لباسشویی را باز می‌کنید، آب‌ها در روی زمین ریخته شود. شلنگ تخلیه  را باید حدود ۵۰ سانتی‌متر از زمین فاصله بدهید تا به خوبی کار کند. توصیه می‌کنیم اگر لباسشویی سامسونگ خود را در آشپزخانه قرار داده‌اید و نزدیک سینک ظرفشویی است، شلنگ تخلیه را به زیر سینک ظرفشویی وصل کنید. برای این کار می‌توانید از رابط چند راهی استفاده کنید. این رابط را از فروشگاه‌های مخصوص ابزارآلات می‌توانید خریداری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بوی سوختگی لباسشویی ال جی | راهنمای کامل علل ورفع بوی سوختگی

اگر هم ماشین لباسشویی سامسونگ شما فاصله زیادی از سینک ظرفشویی داشت، بهتر است که مسیر جداگانه‌ای برای لوله تخلیه قرار دهید. همانطور که توضیح دادیم معمولاً امروزه در هنگام ساخت خانه محل قرارگیری لباسشویی تعیین می‌شود یعنی لوله‌های فاضلاب مناسب با شلنگ تخلیه لباسشویی از قبل تعبیه می‌شوند.

۶- لباسشویی را روشن کنید.

در آخرین مرحله جهت نصب لباسشویی باید دستگاه را روشن کنید و اطمینان پیدا کنید که مراحل را درست انجام داده‌اید. برای این کار باید کابل برق دستگاه را به پریزی با ولتاژ ۲۲۰ ولت وصل کنید. توصیه می‌شود برای لباسشویی خود از محافظ برق استفاده کنید زیرا محافظ برق باعث می‌شود تغییر ولتاژ به دستگاه آسیب نزند.

نکته مهم: در صورتی که احساس می‌کنید قادر نیستید لباسشویی خود را به درستی نصب کنید، توصیه می‌شود از خدمات آی بک امداد استفاده کرده تا لباسشویی سامسونگ شما صحیح و اصولی نصب شود. متخصصین آی بک امداد دوره‌های لازم را جهت نصب انواع لباسشویی دیده و با این مراحل آشنایی کامل دارند.

نکات مهم برای نصب لباسشویی سامسونگ

برای نصب صحیح و اصولی ماشین لباسشویی سامسونگ باید به نکات مهمی توجه کنید که در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد.

 • فشار آب مناسب جهت شیر ورودی ۳۰ الی ۱۰۰۰ کیلو پاسکال است. در صورتی که فشار آب ورودی بیشتر از این اندازه باشد، باید در هنگامی که لباسشویی را نصب می‌کنید به فکر استفاده از دستگاه فشار شکن باشید.
 • بعد از اینکه شلنگ آب را به شیر وصل کردید، دقت داشته باشید که در لوازم جانبی دستگاه کانکتوری قرار دارد که باید محکم شود تا از نشت آب به خوبی جلوگیری کنید.
 • در هنگام نصب شلنگ باید خوب دقت کنید تا شلنگ آب دارای پیچ خوردگی نشود زیرا در این صورت آب جمع شده مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.
 • اگر می‌خواهید لباسشویی را به دو شیر آب متصل کنید، حتماً باید ابتدا دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ را مطالعه کرده تا بدانید برای وصل کردن شیر آب سرد و یا گرم چه کاری انجام دهید.
 • دقت داشته باشید وصل کردن ماشین لباسشویی سامسونگ به شیر آب گرم، ممکن است از مصرف انرژی کم کند ولی این کار دمای آب را در لباسشویی زیاد کرده و لباس‌ها آسیب دیده و چروک می‌شوند.

لباسشویی سامسونگ

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد تلاش کردیم شما را با روش نصب ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا کرده و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که گفتیم نصب لباسشویی بسیار اهمیت دارد و نباید نسبت به آن بی توجه بود.

برای این کار می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۴۱۶۳۳ یا ۰۹۱۲۳۷۶۶۸۳۲ تماس گرفته و از خدمات آی بک امداد استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش نصب و راه اندازی لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم برای نصب لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا