مجله لوازم خانگی

عیب یابی و تعمیر جاروشارژی زیمنس SIEMENS

استفاده‌‌ی مکرر از جاروشارژی زیمنس و پیروی نکردن از قانون و مقررات مربوط به نحوه استفاده از آن باعث بروز مشکلات زیادی برای جاروشارژی می شود. ما در این مقاله از ایبک متداول ترین مشکلات رایجی که اکثر مصرف کنندگان جاروشارژی زیمنس با آن مواجه می شوند را مورد بررسی قرار می دهیم. در این مقاله انواع ایرادات جاروشارژی زیمنس بررسی می شود و تمام نکات مربوط به تعمیر آن نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

دلیل کاهش مکش جاروشارژی زیمنس

در مواقعی با کاهش مکش جاروشارژی زیمنس رو به رو می شوید، می توانید با استفاده از راه حل هایی که در ادامه ی این مقاله در اختیارتان قرا می دهیم، مشکلتان را حل کنید.

دلایل کاهش مکش جارو شارژی

 • مهم ترین دلیلی که بیشترین تاثیر را در کاهش مکش جاروشارژی زیمنس دارد، پر بودن محفظه آن می باشد. در چنین شرایطی مصرف کنندگان می توانند با خالی کردن محفظه جاروشارژی، بدون هیچ دردسری سرعت مکش دستگاه خود را بهبود بخشند.
 • همچنین در صورتی که بنا به دلایلی لوله جاروشارژی مسدود شده باشد، رخ دادن این اتفاق چندان دور از انتظار نیست.

دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروشارژی زیمنس

ممکن است هنگامی که با جاروشارژی زیمنس کار می کنید، ناگهان با خاموش شدن دستگاه مواجه شوید. در چنین مواقعی برای پی بردن به منشا بروز این مشکل و همچنین تعمیر دستگاه، لازم است که مراحل زیر را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 • از آنجا که کارکرد و عملکرد صحیح جاروشارژی، به گردش جریان هوای داخل دستگاه بستگی دارد، بنابراین با مشکل رو به رو شدن گردش آن نیز می تواند از موارد تاثیر گذار در خاموش شدن جاروشارژی باشد.
 • از دیگر مواردی که موجب خاموش شدن ناگهانی جاروشارژی زیمنس می شود، مسدود بودن لوله جارو و همچنین کثیف بودن بیش از اندازه فیلتر می باشد. زیرا در این صورت جریان هوای داخل دستگاه مسدود می شود.
 • در صورتی که محفظه جاروشارژی پر باشد، جریان هوای داخل دستگاه مسدود می شود و در نتیجه آن ممکن است که جارو به صورت ناگهانی خاموش شود. بدین سبب برای پیشگیری از بروز این اتفاق و یا رفع آن، شما نیز می توانید بدون هیچگونه دردسری و تنها با تمیز کردن محفظه جارو، مشکل خود را حل کنید.

دلیل شارژ نشدن جاروشارژی زیمنس

از دیگر مشکلات رایج جاروشارژی زیمنس که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، شارژ نشدن آن می باشد. اما ما در این مقاله با بررسی دلایل به وجود آمدن این مشکل و همچنین راه حل های لازم جهت تعمیر آن به شما کمک می کنیم تا به بهترین شکل ممکن، مشکل خود را حل کنید.

علت شارژ نشدن جارو شارژی

 • از ابتدایی ترین دلایلی که منجر به عدم شارژ شدن جاروشارژی می شود، خراب بودن پایه های آن نیز می باشد. در چنین شرایطی برای رفع مشکل ابتدا باید پایه های دستگاه را تعمیر کنید.
 • از مواردی که لازم است در هنگام شارژ کردن دستگاه به آن توجه کافی را داشته باشید، قرار گیری صحیح در محل اتصال، سالم بودن پایه های های دستگاه و همچنین وجود داشتن برق می باشد. بدین سبب زمانی که متوجه شارژ نشدن جارو شارژ خود شدید، شما می توانید با بررسی صحیح نکاتی که در بالا ذکر کردیم مشکل خود را نیز رفع کنید.
 • همچنین این دلیل نیز می تواند مربوط به تمام شدن عمر مفید باتری باشد که در این صورت جاروشارژی، شارژ نمی گیرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر مخلوط کن زیمنس | نمایندگی تعمیرات میکسر Siemens

دلیل نچرخیدن غلتک جاروشارژی زیمنس

گاهی اوقات ممکن است که با نچرخیدن غلتک جاروشارژی زیمنس مواجه شوید که در این شرایط شما نیز می توانید با مطالعه دقیق موارد و نکاتی که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم، مشکل خود را به بهترین شکل ممکن حل کنید. دلایل رخ دادن این مشکل و اقدامات لازم جهت تعمیر آن عبارت است از:

 • یکی از دلایلی که منجر به رخ دادن این مشکل می شود، پاره شدن تسمه دستگاه می باشد که در این شرایط شما نیز برای رفع مشکل ابتدا باید این قطعه از دستگاه را تعمیر کنید.
 • در صورتی که در بخش پارویی جاروشارژی پرز و مو وجود داشته باشد، غلتک دستگا نمی تواند به درستی بچرخد. بدین سبب لازم است که برای جلوگیری از رخ دادن این مشکل و یا رفع آن، بخش پارویی دستگاه را از وجود هر گونه پرز یا مو، پاک بگردانید.

دلیل بوی سوختگی در جاروشارژی زیمنس

در برخی موارد ممکن است که از طرف جاروشارژی زیمنس، بوی سوختگی را احساس کنید. این بو نیز می تواند به دلیل وجود نقص یا اختلال در دستگاه باشد. شما با مطالعه دقیق این مقاله، می توانید به دلایل رخ دادن این مشکل و همچنین راهکار های لازم جهت تعمیر آن، پی ببرید.

 • این بوی سوختگی می تواند به دلیل استفاده طولانی مدت از جاروشارژی باشد. زیرا استفاه بیش از حد از دستگاه باعث می شود که به موتور دستگاه فشار وارد شود و در نتیجه آن بوی سوختگی ایجاد شود. با توجه به این موضوع برای جلوگیری از چنین پیشامدی، لازم است که مدت زمات استفاده از جاروشارژی را به حداقل برسانید.
 • از دیگر دلایلی که می تواند در ایجاد این بوی سوختگی موثر باشد، پاره شدن تسمه جاروشارژی می باشد. زیرا در چنین مواقعی موتور دستگاه نیم سوز می شود و در نتیجه، شما بوی سوختگی را احساس می کنید.

دلیل تولید صدای زیاد در جاروشارژی زیمنس

صدای زیاد در اغلب اوقات نیز می تواند بسیار آزار دهنده باشد. گاهی اوقات ممکن است جاروشارژی زیمنس نیز بنا به دلایل صدای بسیار زیادی را تولید کند. رخ دادن این مشکل دلایل متنوعی دارد که ما در این مقاله برخی از این دلایل و همچنین راه حل های لازم جهت رفع آن را برای شما شرح می دهیم.

 • مسدود بودن لوله جارو نیز یکی از مهم ترین دلایل تولید صدای زیاد می باشد که در این شرایط شما نیز می توانید با خارج نمودن آشغال هایی که درون لوله جارو گیر کرده اند، از تولیدی صدای زیاد توسط دستگاه، جلوگیری به عمل آورید.
 • همچنین از دیگر دلایلی که می تواند منجر به تولید صدای بلند توسط دستگاه شود، شکستگی بخش پارویی آن می باشد که در این شرایط واجب است جهت جلوگیری از تولید صدای زیاد توسط جاروشارژی، این قطعه از دستگاه را تعمیر کنید.
 • در صورتی که بلبرینگ جاروشارژی شکسته شده باشد، تولید صدای زیاد از سوی جاروشارژی چندان غیر معمول نیست. بدین سبب لازم است، هنگامی که با صدای زیاد این دستگاه مواجه می شوید، این قسمت را بررسی کنید و در صورت وجود شکستگی، آن را نیز تعمیر کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر اسپرسو ساز زیمنس SIEMENS

دلیل گرم شدن زیاد جاروشارژی زیمنس

در برخی موارد ممکن است که متوجه تولید گرمای زیاد توسط جاروشارژی شوید و این مورد شما را بسیار نگران و مضطرب کند. از جمله دلایل بروز این مشکل و همچنین راهکار های لازم جهت رفع آن، عبارت است از:

 • در صورتی که مدت زمان زیادی را صرف استفاده از جاروشارژی کنید، جاروشارژی گرم می شود. به همین دلیل برای اینکه چنین اتفاقاتی رخ ندهد، لازم است که مدت زمان استفاده از دستگاه را به حداقل برسانید. زیرا در غیر این صورت تولد گرمای زیاد توسط جارو چندان دور از انتظار نیست.
 • در صورتی که فیلتر های دستگاه بیش از اندازه کثیف باشند، گرمای زیادی توسط جاروشارژی تولید می شود. زیرا در چنین مواقعی فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می شود و درنتیجه آن گرما تولید می شود. به همین دلیل برای جلوگیری از چنین پیشامد هایی لازم است که فیلتر دستگاه را مرتباً تمیز کنید.
 • همچنین از دیگر دلایلی که منجر به تولید گرمای زیاد توسط جاروشارژی زیمنس می شود، پر بودن محفظه دستگاه می باشد. به همین دلیل در صورتی که با چنین مشکلی مواجه می شوید، لازم است که جهت رفع مشکل، محفظه دستگاه را خالی نمایید.

دلیل روشن نشدن جاروشارژی زیمنس

یکی دیگر از مشکلات رایجی که اغلب مصرف کنندگان جاروشارژی زیمنس با آن مواجه می شوند، روشن نشدن دستگاه می باشد. این مشکل نیز می تواند برای شما بسیار نگران کننده باشد. اما شما با مطالعه دقیق این مقاله می توانید به راحتی مشکل خود را حل کنید. زیرا ما در این مقاله مهم ترین دلایل مربوط به بروز این مشکل و همچنین راهکار های لازم جهت تعمیر آن را برای شما شرح می دهیم.

حل مشکل روشن نشدن جارو شارژی زیمنس

 • رخ دادن این مشکل می تواند مربوط به خراب بودن دکمه های جاروشارژی باشد که در این شرایط شما با تعمیر این قسمت از دستگاه می توانید مشکل خود را حل کنید.
 • ممکن است که روشن نشدن دستگاه مربوط به شارژ نگرفتن آن باشد. هنگامی که جاروشارژی را بر روی پایه های شارژر قرا می دهید، با انتقال جریان الکتریکی از باتری به موتور جاروشارژی، دستگاه شارژ شده و در نتیجه روشن می شود. اما اگر بنا به دلالی، یکی از مراحل شارژ شدن، جاروشارژی به درستی طی نشود، شما با مشکل روشن نشدن دستگاه رو به رو می شوید.
 • از دیگر دلایل تاثیر گذار در رخ دادن این مشکل، وجود مشکل فنی در موتور دستگاه و یا خراب بودن برد آن می باشد که در این مواقع برای رفع مشکل، باید این قطعات از دستگاه را بررسی و در صورت نیاز، اقدام به تعمیر آن ها کنید.

عیب یابی و تعمیر جارو شارژی زیمنس SIEMENS

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش و راهنمای عیب یابی و تعمیر جارو شارژی زیمنس SIEMENS |

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا