ابزار برقی

عیب یابی و رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران

عیب‌یابی و رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران | رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران

شرکت آیفون تصویری سیماران در زمینه تولید آیفون تصویری و صوتی دو دهه تجربه دارد و سابقه آن از دیگر رقبا بیشتر است. محصولات شرکت سیماران نیز مانند تجهیزات الکترونیکی دیگر امکان دارد که دچار ایرادات و مشکلاتی شود. در صورت نداشتن دانش کافی و تجهیزات مورد نیاز از بررسی و تعمیر مشکلات  آیفون تصویری سیماران خودداری نمایید.

عیب‌یابی آیفون تصویری سیماران

پیش از آنکه به عیب یابی آیفون تصویری سیماران اقدام نمایید، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق شهری متصل نیست و دستگاه از مدار به طور کامل خارج شده است. برای انجام اقدامات درست، باید دلیل به وجود آمدن هر کدام از مشکلات این آیفون چیست.

آیفون تصویری سیماران خاموش است

در صورتی که دکمه پاور یا همان دکمه خاموش و روشن آیفون تصویری سیم‌ها را جابجا می‌کنید اما آیفون همچنان خاموش بوده و تصویر و صدا ندارد، آیفون احتمال دارد که سوخته باشد.

در اولین مرحله از عیب یابی باید اطمینان حاصل کنید که به آیفون شما برق ۲۲۰ ولت متصل است. همچنین باید از ایراد نداشتن سیم ورودی به آیفون تصویری سیماران مطمئن شوید. دوباره تأکید می‌شود که اگر آشنایی با سیستم برق ندارید، نباید به هیچ عنوان این بررسی‌ها را انجام دهید.

در صورتی که به مدار دستگاه برق ۲۲۰ ولت متصل است ولی دستگاه آیفون تصویری سیماران همچنان خاموش است. در این صورت می‌توان به طور قطع گفت که آیفون شما سوخته و نیاز به تعویض دارد.

در مانیتور آیفون تصویری سیماران تصویر تغییر رنگ داده است

مانیتور آیفون تصویری سیماران در دو نوع سیاه و سفید و رنگی تولید می‌گردد. در صورتی که در این قسمت مشکلی به وجود آید، چنانچه مانیتور از نوع رنگی است، تصویر به حالت سیاه یا آبی در می‌آید و اگر آیفون سیماران سیاه و سفید است، تصویر مانیتور به صورت سیاه یا سفید خواهد شد.

چنانچه مانیتور از نوع رنگی است و تصویر در آن به رنگ آبی درآمده است، باید پنل آیفون را بررسی کرده و اطمینان حاصل نمایید که قطعی ندارد. پس از آن مانیتور را مورد بررسی قرار دهید. البته باید بدانید که احتمال ایراد داشتن مانیتور در این مشکل کمتر است.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل عیب‌یابی دستگاه یو پی اس ups و رفع مشکلات آن

در صورتی که آیفون تصویری سیماران شما از مدل سیاه و سفید است و تصویر به صورت سفید درآمده است، در ابتدا باید مراحل آیفون تصویری رنگی را انجام دهید. همچنین باید این نکته را بدانید که در آیفون تصویری از نوع سیاه و سفید احتمال جامپر تصویر مانیتور نیز وجود خواهد داشت. بنابراین جامپر دوتایی تصویر که در قسمت پشت مانیتور دستگاه قرار دارد را هم باید بررسی نمایید.

چنانچه در آیفون سیاه و سفید چنانچه تصویر به صورت سیاه درآمده باشد، بدین معنا خواهد بود که بردهای تصویر آسیب دیده و ایراد دارند.

آیفون تصویری سیماران

قطعی یا ضعیف شدن زنگ آیفون سیماران یا سوت ممتد

در صورتی که از آیفون تصویری سیماران خود صدای سوت می‌شنوید یا صدای زنگ آن ضعیف و قطع شده است، ایراد اصلی به نشتی در قطعات مختلف پنل و یا سولفات شدن پلاتین شاسی‌ها مربوط می‌شود. در صورتی که این مشکلات را مشاهده نمودید، حتماً باید با افراد حرفه‌ای و مجرب در زمینه تعمیرات و عیب یابی آیفون تصویری تماس حاصل کنید تا آنها در کمترین زمان ممکن دستگاه شما را عیب یابی کرده و ایراداتی به وجود آمده را به صورت اصولی برطرف نمایند.

نویز یا پارازیت در تصویر و صدا

یکی از مشکلات دیگر آیفون تصویری سیماران وجود نویز و پارازیت در تصویر و صدا می‌باشد. در صورتی که این مشکل به وجود آمد، این احتمال زیاد است که دکمه خاموش و روشن هم مدام و به صورت همیشگی روشن و خاموش شود. همچنین امکان دارد مانیتوری که در منزل و محیط قرار گرفته است به طور مداوم صدا دهد. برای آنکه زنگ آیفون به صدا درآید، باید چند بار مرتبه شاسی پنل زنگ را باید فشار دهید. مشکلاتی که به این صورت در آیفون تصویری سیماران به وجود می‌آید به علت نوسانات برق در دستگاه می‌باشد.

همچنین از دیگر دلایل آن می‌تواند استفاده بیش از اندازه و بسیار زیاد از مانیتور دستگاه باشد که به برد آن آسیب می‌رساند. در این شرایط باید برد مانیتور تعمیر شده و در صورت لزوم تعویض گردد.

قطع نشدن زنگ و تصویر مداوم

در صورتی که تصاویر مانیتور دستگاه شما قطع نمی‌گردد و به صورت مداوم زنگ می‌زند، این مشکل موجب می‌شود که در بازکن از کار بیفتد و صدای رفت و برگشت قطع شود. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، در ابتدا باید شاسی پنل آیفون تصویری سیماران خود را با دقت مورد بررسی قرار دهید. چون احتمال دارد که شاسی گیر کرده باشد. سپس باید سیم کشی بین مانیتور و پنل را بررسی نمایید. چون احتمال دارد که اتصالی به وجود آمده باشد.

حتما بخوانید:   نحوه نگهداری از ریش تراش چگونه است | محافظت از ریش تراش

چنانچه قطعی درب بازیکن آیفون تصویری سیماران وجود دارد باید این موارد را بررسی نمایید. در ابتدا از واحدهای دیگر سوال کنید که آیا این مشکل را دارند یا خیر. در صورتی که واحدهای دیگر در این زمینه مشکلی ندارند، مانیتور آیفون شما ایراد پیدا کرده است و باید در کمترین زمان ممکن آن را عیب یابی و تعمیر نمایید. اما در صورتی که دیگر واحدها هم این مشکل را دارند، باید ولتاژ ورودی به پنل آیفون را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه این ولتاژ قطعی داشته باشد، باید منبع ولتاژ را بررسی کنید.

احتمال دارد که ولتاژ ورودی به پنل آیفون ایرادی نداشته باشد که در این صورت احتمال وجود مشکل در سیم کشی قفل درب باز کن وجود دارد. چنانچه در این قسمت نیز ایرادی وجود نداشت، باید قفل درب بازکن را هم بررسی نموده و اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام دهید.

در تصویر مانیتور خطوط عمودی دیده می‌شود

چنانچه در مانیتور آیفون تصویری سیماران روی تصاویر خطوط عمودی مشاهده می‌کنید، در پنل آیفون تصویری قسمت قطعات تصویری ایراد پیدا کرده است. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، حتماً باید از متخصصان با تجربه و حرفه‌ای تعمیرات آیفون تصویری کمک بگیرید.

درب با وجود صدا و زنگ آیفون تصویری سیماران باز نمی‌شود

یکی دیگر از مشکلات آیفون تصویری سیماران این می‌باشد که امکان دارد آیفون شما زنگ بخورد و صدا نیز داشته باشد، ولی در بازکن کار نکرده و در باز نشود. وقتی این مشکل به وجود می‌آید، احتمالاً دو عامل موجب آن شده‌اند. در اولین مرحله باید شاسی دربازکن آیفون تصویری سیماران را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که مشکل از خرابی شاسی نیست.

چنانچه شاسی در بازکن سالم بود، باید عامل دوم که ایراد داشتن بردهای فرمان دهنده به شاسی هستند را بررسی نمایید. بررسی این بخش به ابزار مناسب و تخصص نیاز دارد.

آیفون تصویری سیماران صدا دارد اما تصویر ندارد

از دیگر مشکلات آیفون تصویری سیماران این است که احتمال دارد آیفون شما زنگ بخورد و صدای آن به خوبی شنیده شود، ولی تصویر از مانیتور آن مشاهده نمی‌شود. در این صورت باید عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. در ابتدا باید با رعایت نکات ایمنی سیم کشی ساختمان مورد نظر را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که قطعی وجود ندارد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات ابزار شمشاد زن و علف زن مارک بوش BOSCH

چنانچه سیم کشی مشکلی نداشت، باید جامپر دوتایی در قسمت پشت مانیتور را چک کنید. احتمال وجود دارد که جامپر آیفون تصویری سیماران قطع شده باشد.

اگر در این قسمت مشکلی وجود نداشت، باید ماژول تصویر را چک کنید و در آخر باید برد صوت مانیتور را بررسی کرده و اگر مشکلی وجود داشت آن را برطرف نمایید.

در ارتباط داخلی قطع صدا وجود دارد

چنانچه از آیفون تصویری سیماران استفاده می‌کنید و متوجه شدید که در ارتباط داخلی دچار قطعی صدا گردیده است، باید سیم INT را بررسی نمایید. چون به احتمال خیلی زیاد این سیم یا به پنل متصل گردیده است یا قطع شده است. برای اینکه این مشکل را بتوانید برطرف نمایید، حتماً برق ورودی به آیفون تصویری سیماران را قطع نمایید تا از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

آیفون تصویری سیماران

نگهداری از آیفون تصویری سیماران

برای اینکه آیفون تصویری سیماران برای مدت طولانی بدون هیچ مشکلی کار کند و سیستم بهترین عملکرد را داشته باشد، باید در حین استفاده از این دستگاه به نکات مهم توجه داشته باشید. همچنین باید برای نگهداری از آن این موارد را انجام دهید:

  • یکی از نکات مهم در نگهداری آیفون تصویری سیماران این است که از بخش بیرونی این دستگاه به خوبی مراقبت و نگهداری کنید. با وجود اینکه این قسمت بسیار با دوام است و مقاومت خوبی در مقابل رطوبت و گرد و غبار دارد، ولی شما باید برای محافظت از آن احتیاط کنید.
  • نباید اجازه دهید که گرد و غبار و کثیفی به بخش‌های درونی و بیرونی آیفون شما نفوذ کنند. باید به صورت مرتب با دستمال تمیز بخش‌های مختلف آن را پاک کنید.
  • توجه داشته باشید که حشرات ریز مثل پشه و عنکبوت می‌توانند وارد آیفون تصویری سیماران شده و اختلالات در عملکرد آن ایجاد کند. برای اینکه از ورود آنها جلوگیری نمایید، پیشنهاد می‌شود کمی حشره کش را در اطراف دستگاه خود اسپری نمایید. توجه داشته باشید که هرگز نباید به صورت مستقیم حشره کش را به اجزای مختلف آیفون مثل میکروفون و دوربین آن بزنید.
  • در صورتی که مشکلی در آیفون تصویری سیماران به وجود آمد، پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان سیستم را خودتان باز نکنید. چون در این صورت احتمال دارد که به دستگاه خود آسیب وارد کنید و همچنین دیگر قادر نخواهید بود از گارانتی آن استفاده نمایید.

31

عیب یابی و رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب یابی و رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x