تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیرات مایکروفر استیل البرز Steel alborz | تعمیرات مایکروفر استیل البرز

امروزه به طور وسیعی می توانید انواع مایکروفر را از برند های مختلف در ابعاد مختلف برای استفاده در خانه و محل کار خود پیدا کنید. یکی از برند های محبوب مایکروویو در بازار ایران استیل البرز است، که در مقاله پیش رو به تعمیر و عیب یابی مایکروفر استیل البرز و همچنین نحوه استفاده صحیح از این محصول می پردازیم.

مزایا و معایب مایکروفر

از مزایای این دستگاه می توان به یخ زدایی سریع مواد غذایی مانند سبزیجات و انواع گوشت اشاره کرد. از دیگر مزایای این دستگاه این است که غذا را با رطوبت خودش میپزد و نیاز به افزودن روغن و کره به غذا نیست. از معایب آن باید به زمان پخت دستگاه اشاره کرد چراکه این کوتاه شدن زمان پخت ممکن است برخی باکتری های درون غذا را از بین نبرد.تفاوت مایکروویو و مایکروفر در داشتن قطعه المنت گرمایی در مایکروفر است که با طولانی تر کردن روند پخت غذا آن را مغز پخت می کند.

نحوه نگهداری و استفاده صحیح از مایکروفر استیل البرز

بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن و تعمیر مایکروفر استیل البرز ، نحوه صحیح استفاده و همچنین نکات مهم برای نگهداری دستگاه مایکروفر استیل البرز را با هم مرور کنیم. در ابتدا از محیط قرار دادن مایکروفر مطمئن شوید و از قرار دادن دستگاه در محیط های مرطوب خودداری کنید. دستگاه را بر روی سطح خشک که بهتر است چوبی باشد دور از اجاق خوراک پزی و با جریان هوای مناسب در اطراف دستگاه قرار دهید.از قرار دادن مایکروفر در محیط بسته و جایی که دستگاه نمیتواند جریان هوای مناسبی برقرار کند بپرهیزید.از قرار گرفتن صحیح سینی و غلتک در جای خود مطمئن شوید به طوری که سینی بتواند به درستی در محفظه دستگاه به چرخش در آید.

حتما بخوانید:   فن مایکروفر چیست و چه کاربردی دارد

بهتر است پریزی که قرار است دستگاه مایکروفر استیل البرز به آن متصل شود مختص به آن بوده و دستگاه های دیگری از آن پریز تغذیه نکنند.در محفظه از ظروف مناسب استفاده شود بهتر است این ظروف سرامیکی یا شیشه ای باشد. استفاده از ظروف پلاستیکی ممکن است باعث ذوب شدن آنها شود. همچنین نباید از ظروف فلزی در دستگاه مایکروفر استفاده کرد چرا که ممکن است باعث بروز جرقه و آتش سوزی شود.هنگام برداشتن غذا به داغ بودن ظرف دقت شود. از حوله یا دستکش مخصوص در هنگام برداشتن ظرف غذای خود استفاده کنید تا از صدمات ناشی از سوختگی جلوگیری شود. در مورد گرم کردن مایعات دقت کنید چراکه مایکروفر میتواند دمای آن هارا تا حد بسیاری بالا ببرد.حتما باید مرتب درون محفظه مایکروفر شما تمیز و از آلودگی عاری شود این کار برای کارایی بیشتر دستگاه و همچنین ماندگاری بیشتر آن مفید است. برای اینکار مطمئن شوید که حتما دستگاه را از برق کشیده اید. هرگز هنگامی که درب دستگاه باز یا خراب شده از آن استفاده نکنید چرا که امواج ساطع شده از دستگاه برای چشم و پوست مضر می باشد.هنگامی که مایکروفرخالی است آن را روشن نکنید چراکه میتواند باعث قوس شود و در نهایت منجر به آتش گرفتن دستگاه شما شود.

عیب یابی و تعمیر مایکروفر استیل البرز

اکنون که با نحوه صحیح استفاده و نگهداری مایکروفر استیل البرز آشنا شدیم به رفع ایرادات احتمالی آن می پردازیم.در کسانی که به نمایندگی های مجاز مایکروفر استیل البرز برای رفع مشکلات دستگاه خود تماس میگیرند، یکسری از سوالات بیشتر به چشم میخورد و پرسش های پر تکرار این نمایندگی ها میباشند.

تعمیر و عیب یابی مایکروفر استیل البرز

این پرسش ها عبارتند از :

 • علت نچرخیدن سینی مایکروفر چیست؟
 • چرا مایکروفر هنگام کار خاموش میشود؟
 • چرا مایکروفر خاموش نمی شود؟
 • چرا مایکروفر روشن نمیشود؟
 • چرا مایکروفر غذا را نمی تواند گرم کند ؟

اگر ایراد دستگاه شما در لیست بالا نیست و ایراد تخصصی تر است بهتر است هرچه سریعتر با یک تکنسین تعمیر مجاز استیل البرز تماس بگیرید و در صورت لزوم از خدمات آنها استفاده کنید.

حال به عیب یابی و رفع مشکلات پر تکرار گفته شده در بالا می پردازیم:

علت نچرخیدن سینی مایکروفر من چیست ؟

هنگام روبرو شدن با مشکل نچرخیدن سینی مایکروفر نگران نشوید شاید مشکل شما راه حل ساده ای داشته باشد . ممکن است مشکل تنها با تمیز کردن زیر سینی و اطمینان از گیر نکردن تکه غذا که مانع چرخش سینی می شود حل شود.اگر مشکل از کثیفی زیر سینی نبود کوبل زیر سینی را مورد بررسی قرار دهید که آیا به درستی در جای خود قرار گرفته است؟ یا حتی اینکه آیا خود کوبل دچار مشکلی نشده است؟اگر راه حل مشکل شما دو راهکار بالا نبود احتمالا با مشکل فنی تری روبرو هستیم. موتور گردان سینی قطعه ای است که باعث می شود سینی به چرخش در آید. اگر این قطعه دچار خرابی شود می تواند باعث شود که سینی ماکروفر شما نچرخد. از دیگر مواردی که میتوانید آنها را برای عیب یابی دستگاه بررسی کنید اتصال صحیح بین موتور و دنده دستگاه است در صورت ایراد در این اتصال می تواند منجر به نچرخیدن سینی دستگاه شما شود و در آخر ممکن است مایکروفر شما ایراد در مشکل روشن شدن داشته باشد که میتواند منجر به نچرخیدن سینی مایکروفر استیل البرز شود. در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید بهتر است با به کار گیری و تماس با نمایندگی های رسمی دستگاه مایکروفر استیل البرز دستگاه خود را تعمیر کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات مایکروفر عرشیا | نمایندگی تعمیرات عرشیا

علت خاموش شدن مایکروفر استیل البرز من هنگام کار چیست؟

یکی از مشکلاتی که معمولا مشتریان مایکروفر استیل البرز برای آن به نمایندگی رجوع میکنند، خاموش شدن ناگهانی دستگاه هنگام کار است، که ممکن است به علت یکی از موارد زیر اتفاق بیفتد. در هنگامی که به طور مداوم از دستگاه استفاده شده و دستگاه استراحت نداشته است ممکن است این اتفاق رخ دهد پس بهتر است برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه کمی بین پخت های خود فاصله و به دستگاه خود استراحت دهید. در برخی موارد نیز داغ شدن شدید دستگاه نیز میتواند باعث بروز این مشکل باشد پس بهتر است از دمای دستگاه هنگام کار مطمئن شوید. در دیگر موارد می توان به وصل بودن دستگاه شما به محافظ برق اشاره کرد که با خاموش شدن محافظ دستگاه خاموش می شود. اگر نتوانستید علت مشکل را بیابید بهتر است با تماس با تکنسین تعمیر مجاز دستگاه مایکروفر استیل البرز و مشاوره با متخصصان در این زمینه  به تعمیر دستگاه بپردازید.

تعمیر و عیب یابی مایکروفر استیل البرز

چرا مایکروفر من خاموش نمی شود؟

اگر در هنگام کار با دستگاه و باز کردن درب آن متوجه شدید دستگاه هنوز در حال کار است دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. مشکل ممکن است به علت خرابی کلید قفل داخلی باشد، این قفل اگر سالم باشد هنگام باز شدن درب برق را قطع میکند و باعث خاموش شدن دستگاه می شود. برای رفع این مشکل بهتر است با متخصصان این زمینه مشورت و از تکنسین تعمیر مجاز استیل البرز استفاده کنید.

چرا مایکروفر من روشن نمی شود ؟

هنگام روبرو شدن با این مشکل ابتدا قبل از هر چیزی از اتصال صحیح دستگاه به برق مطمئن شوید. از پریز و محافظ برق دستگاه نیز مطمئن شوید. در صورتی که مشکل مربوط به اتصالات دستگاه نبود ممکن است به علت خرابی در یکی از قطعات زیر باشد:

 • میکروسوئیچ درب مایکروفر
 • فیوز سرامیکی مایکروفر
 • فیوز حرارتی یا قطع کننده مایکروفر
 • مجموعه چفت درب مایکروفر
 • دیود
 • خازن
 • برد الکترونیکی
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر پاناسونیک Panasonic | روشن نشدن توستر

بهتر است در این مواقع با یک تکنسین تعمیر مجاز مایکروفر استیل البرز تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست به تیم پشتیبانی ایبک  استفاده کنید.

چرا مایکروفر غذا را داغ نمیکند؟

در هنگام مواجه شدن با این مشکل بهتر است با یک تکنسین تعمیر مجاز استیل البرز تماس بگیرید زیرا این مشکل نیاز به بررسی دقیق فرد متخصص از دستگاه شما دارد. این ایراد به طور کلی می تواند به خرابی یا معیوب بودن یکی از قطعات زیر مربوط باشد.

 • دیود ولتاژ بالای دستگاه مایکروفر
 • میکروسوئیچ درب مایکروفر
 • لامپ مگنتران مایکروفر
 • خازن های مایکروفر
 • ترانس های ولتاژ دستگاه مایکروفر
 • فیوز مایکروفر

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم ایرادات رایج مایکروفر استیل البرز را برای شما کاربران بیان کنیم امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفاً نظرات و سوالات خود را درباره عیب یابی و نحوه صحیح استفاده از دستگاه مایکروفر استیل البرز با ما در اشتراک بگذارید.

 

خدمات تعمیرات مایکروفر استیل البرز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله خدمات و آموزش تعمیرات مایکروفر استیل البرز همراه با خدمات عیب یابی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا