تعمیرات لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی ال جی ناگهان خاموش می شود؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم از ماشین لباسشویی ال جی استفاده می‌کنید، شاید با مشکل خاموشی ناگهانی این لباسشویی مواجه شده باشید. البته خاموش شدن لباسشویی ممکن است برای تمام برندهای این دستگاه به وجود بیاید، ولی باید بدانید که دلایل خاموشی لباسشویی با توجه به برند آن باید بررسی شود. در این مقاله از آی بک امداد می‌خواهیم دلایل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی را توضیح داده و راه حل‌های رفع این مشکل را هم برایتان بیان کنیم.

دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه متوجه شوید دلیل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی چیست، ابتدا باید مشکل لباسشویی خود را ریشه یابی کنید. معمولاً دلیل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی به دو شکل انجام می‌شود که با هم فرق داشته و هر کدام هم دلیل خاصی دارند. پس برای اینکه مشکل را پیدا کنید بهتر است ابتدا بدانید که لباسشویی شما با کدام مشکل روبرو شده است.

دلیل اولی که می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی ال جی ناگهان خاموش شود این است که شما دستور خاصی برای شستشو به لباسشویی ال جی داده باشید و لباسشویی هم در حال انجام دادن این دستور است و بدون اینکه کار خود را تمام کند خاموش می‌شود.

البته با این حال احتمال دارد که عکس این موضوع هم اتفاق بیفتد، یعنی لباسشویی ال جی به طور کامل برنامه مورد نظرتان را انجام بدهد ولی بعد از اینکه برنامه تمام شد، بدون گرفتن دستور خاموش شود.

هر دو موردی که نام بردیم می‌تواند نشانه یک اختلال جدی در لباسشویی ال جی باشد که برای رفع آن باید با تعمیرکار ماهر مشورت کنید. متخصصی که با ماشین لباسشویی ال جی آشنا باشد به شما کمک خواهد کرد تا مشکل را کاملاً ریشه کن کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است دوباره ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه شود.

حتما بخوانید:   ۱۰ نکته جامع و مهم در خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ال جی

اولین حالت برای خاموش شدن لباسشویی ال جی

اگر لباسشویی شما در بین اجرای برنامه شستشو، خاموش شد این مشکل به قطعات لباسشویی مربوط می‌شود. لباسشویی‌ها به شکل زنجیره‌ای از قطعات عمل می‌کنند و چرخه منظمی دارند به همین علت است که اگر در یکی از قطعات لباسشویی مشکلی بوجود بیاید، ممکن است باعث خاموش شدن لباسشویی ال جی شود. در ادامه می‌خواهیم شما را با دلایلی که می‌تواند باعث خاموشی لباسشویی ال جی در هنگام کار شود آشنا کنیم:

۱- خرابی تایمر لباسشویی ال جی

در لباسشویی‌های قدیمی از قطعه‌ای به نام تایمر استفاده می‌شد و به وسیله آن برنامه‌های شستشو در لباسشویی درست انجام می‌گرفت. اگر این قطعه دچار خرابی شود کنترل برنامه‌ها در دستگاه به هم ریخته و احتمال دارد لباسشویی شما در هنگام کار خاموش شود. در این موارد شما می‌توانید به وسیله مولتی متر این قطعه را چک کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. اگر این قطعه خراب بود باید آن را عوض کنید.

۲- خرابی شیر برقی لباسشویی ال جی

شیر برقی قطعه‌ای در لباسشویی است که باعث می‌شود آب به طرف دیگ لباسشویی ال جی هدایت شود و فرایند شستشو در دستگاه آغاز گردد. به همین علت است که خراب شدن این شیر می‌تواند باعث شود که لباسشویی در هنگام کار متوقف گردد.

۳- خرابی میکروسوئیچ لباسشویی ال جی

قبل از اینکه لباسشویی کار خود را شروع کند میکروسوئیچ از بسته شدن درست درب اطمینان پیدا می‌کند. اگر میکروسوئیچ دچار خرابی شود، لباسشویی با تصور این موضوع که درب باز شده، شستشو را بدون تمام شدن برنامه، متوقف می کند.

۴- خراب شدن قفل یا زبانه درب لباسشویی ال جی

یکی دیگر از دلایلی که باعث خواهد شد لباسشویی شما در هنگام کار خاموش شود، خرابی قفل یا زبانه درب دستگاه است. خراب شدن این قطعه در لباسشویی باعث می شود که درب آن بسته نشده و یا اینکه در هنگام شستشو درب باز شود. باز شدن درب هم باعث می‌شود تا میکروسوئیچ فرمان خاموش شدن دستگاه را با سرعت صادر کند. اگر در لباسشویی ال جی با این مشکل مواجه شدید، ابتدا از تمیز بودن قفل اطمینان پیدا کنید و اگر متوجه شدید که قفل خراب شده است باید آن را عوض کنید

۵- خرابی برد کنترل لباسشویی ال جی

همانطور که می‌دانید در لباسشویی، برد کنترل نقش مغز دستگاه را عهده دار است و مسئولیت دارد تا دستورات صادر شده توسط شما را به قطعات دیگر رسانده و آنها را راه‌اندازی کند، پس اگر این قطعه خراب شود برنامه شستشو در هنگام کار متوقف می‌شود و یا حتی ممکن است لباسشویی با مشکلات دیگری هم مواجه شود. تعمیر کردن برد لباسشویی کار سختی بوده و حتماً باید به وسیله تعمیرکار ماهر دستگاه عیب یابی و تعمیر شود.

حتما بخوانید:   روش پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی | حل مشکلات زیرنویس در تلویزیون ال جی

دومین حالت برای خاموش شدن لباسشویی ال جی

در دومین حالت همانطور که گفتیم بعد از اینکه برنامه شستشو تمام شد لباسشویی خاموش می‌شود. معمولاً این مشکل می‌تواند به دلیل اختلالات اتصالی باشد که باید حتماً آن را بررسی کنید. بعضی از مواقع بعد از اینکه لباسشویی ال جی شما ناگهان خاموش شد، ممکن است دوباره نتوانید آن را روشن کنید و یا احتمال دارد که بعد از خاموش شدن دوباره روشن شود.

در این شرایط باید از یک تعمیرکار ماهر برای رفع مشکل کمک بگیرید. شاید ظاهراً تصور کنید که مشکل لباسشویی شما برطرف شده ولی مسلماً دوباره در آینده نزدیک با این موقعیت روبرو می‌شوید. پس توصیه می‌کنیم که هرچه زودتر دلیل بروز این مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

در ادامه مقاله به بررسی چند دلیل برای خاموشی ناگهانی لباسشویی ال جی می‌پردازیم:

۱- دو شاخه برق لباسشویی خراب شده باشد.

ساده‌ترین دلیل خاموش شدن لباسشویی ال جی این است که دو شاخه برق دستگاه خراب شده و یا اینکه جریان برق قطع شده باشد، پس باید ابتدا از اتصال برق اطمینان پیدا کنید. شاید لازم شود که دو شاخه لباسشویی را عوض کنید.

۲- خرابی خازن پارازیت گیر لباسشویی

خازن پارازیت گیر در لباسشویی برای وقتی درست شده که برق دچار نوسانات باشد. وقتی برق نوسان دارد، این مورد می‌تواند برای لباسشویی شما خطرناک باشد و اگر خازن پارازیت گیر خراب شود، احتمال دارد که دستگاه ناگهان خاموش شده و یا حتی بسوزد.

اگر خازن پارازیت گیر خراب شده بود حتماً آن را عوض کنید تا مشکل برطرف شود. توصیه می‌کنیم برای اینکه ایمنی لباسشویی شما افزایش پیدا کند برای وصل کردن لباسشویی به برق، از محافظ استفاده کنید.

ماشین لباسشویی ال جی

موارد دیگری که باعث خاموشی ناگهانی لباسشویی ال جی می‌شود

اگر مواردی را که نام بردیم بررسی کردید ولی باز هم مشکل لباسشویی ال جی شما برطرف نشد، پس بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

۱- سوختن فیوز حرارتی

فیوز حرارتی وظیفه دارد از موتور لباسشویی محافظت کرده و دمای کلی آن را کنترل کند. اگر این وسیله با مشکل مواجه شود و یا شما بیشتر از توان ماشین لباسشویی از آن کار بکشید، موتور لباسشویی هم داغ خواهد کرد. وقتی داغ کردن موتور ادامه پیدا کند نه تنها این قطعه می‌سوزد بلکه به دلیل دمای زیاد ممکن است قطعات دیگر دستگاه هم آسیب ببینند، به همین دلیل فیوز حرارتی باعث خاموشی دستگاه می‌شود تا از دستگاه لباسشویی محافظت کند.

حتما بخوانید:   راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

۲- فیوز شیشه‌ای برق سوخته باشد.

همانطور که در ابتدا هم برایتان توضیح دادیم یکی از موضوعات مهم نوسانات برق است که شما باید همیشه به آن توجه کنید. اگر جریان برق دچار نوسان شده باشد، این نوسان می‌تواند برای لباسشویی بسیار خطرناک باشد، به همین دلیل فیوز شیشه‌ای دچار سوختگی می‌شود تا دستگاه از کار افتاده و به دلیل نوسان برق دچار آسیب نشود.

باید به این نکته مهم توجه کنید هرچند که ما در این مقاله تلاش کردیم دلایل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی را برایتان توضیح دهیم ولی این دلیل نمی‌شود که شما فکر کنید فقط برند ال جی ممکن است با این مشکل مواجه شود. تمام برندهای دیگر مانند سامسونگ و یا برندهای مشهور دیگر هم ممکن است دچار مشکل خاموشی ناگهانی شوند و این یکی از مشکلات رایج در تمام برندهای لباسشویی است.

اگر لباسشویی شما با این مشکل مواجه شد، باید حتماً در ابتدا از یک متخصص برای پیدا کردن دلیل این خاموشی کمک بگیرید و سپس به روش اصولی مشکل لباسشویی را برطرف کنید.

سخن پایانی

ماشین لباسشویی جزو لوازم خانگی پرکاربرد است که معمولاً در تمام خانه‌ها پیدا می‌شود. خرابی لباسشویی می‌تواند مشکلات زیادی را در خانه ایجاد کند. یکی از مشکلات رایج در لباسشویی‌ها، خاموش شدن ناگهانی دستگاه است.

در این مقاله از آی بک امداد دلایل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی را در هنگام کار با هم بررسی کردیم. موارد زیادی ممکن است باعث بروز این مشکل شود که آنها را برایتان بیان کردیم، ولی نکته‌ای که اهمیت دارد این است که باید بدانید رفع این مشکل به دانش فنی نیاز دارد تا دستگاه به شکل اصولی و استاندارد تعمیر شود. توصیه می‌کنیم اگر دانش کافی در این مورد ندارید، به هیچ وجه لباسشویی ال جی را دستکاری نکنید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چرا ماشین لباسشویی ال جی ناگهان خاموش می شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

موارد دیگری که باعث خاموشی ناگهانی لباسشویی ال جی می‌شود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x