خدمات دوربین مداربسته

بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته برای خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم قصد خرید دوربین مداربسته برای خانه تان را دارید، احتمالاً یا قبلاً از منزل شما سرقت شده و یا اینکه از خانه اطرافیان شما سرقتی به عمل آمده و شما برای جلوگیری از سرقت تصمیم به نصب دوربین مداربسته گرفته اید. فرقی نمی کند در هر صورت، سرمایه گذاری در روی دوربین های مداربسته برای خانه، ضرر ندارد. دوربین های مداربسته معمولاً به شبکه های وای فای خانگی وصل شده و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید تمام ویدیو های خارج و همچنین داخل منزل را ببینید.

گاهی این دوربین های مداربسته برای خانه، بسیار پیشرفته بوده و می‌تواند مثلاً به وسیله موبایل برای شما هشداری فرستاده و یا حتی امکان مکالمه با اشخاصی را که در خانه هستند، برای تان فراهم کند. در این مقاله چند تا از بهترین محصولات دوربین مداربسته را که ویژگی های خاصی دارند با شما به اشتراک گذاشته تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دوربین حفاظتی را برای منزل خود پیدا کنید.

بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته برای خانه

تعداد cctv هایی که برای خانه مناسب باشند به هیچ وجه کم نیست، فقط لازم است که شما در اینترنت جستجو کرده تا بتوانید با اقسام و انواع برندهای دوربین مداربسته آشنا شوید. مدل ها و برندهای دوربین مداربسته آنقدر زیاد است که تصمیم گیری را برای شما سخت می کند و شما به راحتی نمی توانید بهترین دوربین را انتخاب کنید.

مثلاً دوربین Anker Eufycam 2 یک بسیار دوربین عالی است و Blink Mini به عنوان یک دوربین حفاظتی و امنیتی برای کودک، عملکرد فوق العاده ای دارد، و یا دوربین های امنیتی Ring و Arlo در جهان شناخته شده هستند، یا داهوا محصولات خوب و کارپسندی دارد و برند هایک ویژن هم توانسته قسمت مهمی از بازار را به خود اختصاص بدهد.

بیشتر محصولات موجود در بازار از دوربین های مداربسته، می توانند عملکرد مطلوبی را برای شما داشته باشند ولی باید در ابتدا شما نیاز خود را شناخته و تشخیص بدهید که چه سیستم مداربسته ای برای منزل شما لازم است و می خواهید چه ویژگی هایی دارا باشد؟

دوربین مداربسته

چگونه می توانیم انواع دوربین های مداربسته خانه را بشناسیم؟

دوربین های مداربسته برای خانه که باید در فضای باز آن را نصب کنند، برای متصل شدن به شبکه خانگی، از وای فای استفاده می کنند و به شما این امکان را می‌دهند در هر جایی که هستید بتوانید از طریقه یک اپلیکیشن، به دوربین دسترسی پیدا کنید. بعضی از مدل های دوربین های امنیتی خانه از بلوتوث، اترنت، پروتکل Z-Wave یا حتی فناوری های بی سیم، برای وصل شدن به هاب اختصاصی و یا اپلیکیشن استفاده می کنند.

نصب دوربین های بیسیم همان وای فای از دوربین های کابلی بسیار ساده تر است، چون نیازی نیست که این دوربین ها را نزدیک به پورت اترنت نصب کرد و سیم کشی هم نیازی ندارد هنگامی که می خواهید برای منزل خود دوربین مداربسته خریداری کنید توجه کنید که دوربین های دارای وای فای با باتری، گزینه ساده تری نسبت به بقیه دوربین ها می باشد و شما می توانید به راحتی و در هر مکانی که تمایل دارید آنها را نصب کنید. البته به شرطی که بتوان آنها را روتر وصل کرد. بیشتر این نوع دوربین ها دارای باتری های قابل شارژ هستند که در هوای سرد هم سریعاً تخلیه می شوند. نصب کردن دوربین های مداربسته از نوع بلوتوث هم چندان سخت نیست ولی برای این که با تلفن همراه با آنها وصل شوید، نباید بیشتر از ۱۲ متر از دوربین دور شوید به همین دلیل کارشناسان معتقدند دوربین مداربسته متصل به وای فای، که به باند ۲.۴ و یا ۵ گیگا هرتز وصل شود، جهت کم شدن ازدحام شبکه، باید در فضای باز نصب شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  با رمز دوربین مدار بسته فراموش شده چه کنیم؟

آب و هوا چه تأثیری در روی انتخاب دوربین مداربسته دارد؟

اگر دوربینی نتواند شرایط مختلف جوی آب و هوا را تحمل کند، هیچ محصولی بهترین دوربین مداربسته محسوب نمی شود. به همین دلیل باید حتماً ابتدا به آی پی دوربین خود توجه کنید. رتبه بندی آی پی دارای دو رقم است که به شما اعلام می کند دوربین در شرایط آب و هوایی متفاوت، چقدر می تواند درست عمل کند. اولین رقم که بعد از آی پی قرار دارد نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر نفوذ گردو خاک است، که از ۰ تا ۶ متغیر است. دومین رقم بعد از آی پی هم نشان دهنده مقاومت دوربین در مقابل رطوبت است که از ۰ تا ۹ متغیر است.

دوربین های حفاظتی منزل، مناسب برای فضاهای باز، باید رتبه ی IP۶۶ داشته باشند که این یعنی دوربین کاملاً نفوذ ناپذیر است البته وقتی می گوییم کاملاً نفوذ ناپذیر است، تصور نکنید که اگر این دوربین را در آب غوطه ور کنید مشکلی به وجود نمی آید، بلکه به این معنی است که شما می توانید اطمینان پیدا کنید که در شرایط جوی مختلف این دوربین تاب می آورد.

رزولوشن مناسب برای دوربین امنیتی و حفاظتی خانه

اگر رزولوشن دوربین حفاظتی خوب نباشد و شما نتوانید اشخاصی را که در ویدیو ضبط شده به راحتی تشخیص بدهید، این سیستم به هیچ وجه مناسب برای خانه نیست. دوربین ۷۲۰ پیکسل می تواند تصویر نسبتاً واضحی را به شما ارائه بدهد ولی اگر رزولوشن ویدئو ۱۰۸۰ پیکسل باشد، شما جزئیات بیشتر و واضح تری خواهید دید. ضبط ویدیو ۱۰۸۰ پیکسلی نیاز به فضای ذخیره سازی خیلی زیادی ندارد و در تبلت، رایانه و تلفن شخصی می توانید آن را به راحتی مشاهده کنید، ولی دوربین هایی که ویدیو ۴K را ضبط کنند هم وجود دارند که نیاز به فضای زیاد و شبکه اتصال قوی هم دارند.

البته نباید رزولوشن زیاد فکر شما را درگیر کند. باید محصولی انتخاب کنید که میدان دید زیادی داشته و بتوانید به راحتی ویدیو های شبانه را هم با وضو ضبط کرده و ببینید. بیشتر دوربین ها دارای ال ای دی مادون قرمز جهت ضبط فیلم سفید و سیاه در شب هستند، ولی بعضی از آنها از نور سفید جهت ضبط فیلم رنگی در شب استفاده می کنند. باید برد دید دوربین در شب، کمتر از ۱۰ متر نباشد.

آیا دوربین مداربسته باید صدا و حرکت را هم تشخیص بدهد؟

تقریباً می توانیم بگوییم همه دوربین های مدار بسته برای فضای باز، دارای حسگری هستند که به محض تشخیص حرکت، ضبط دوربین فعال خواهد شد و حسگر ها هم یک هشدار به تلفن شما ارسال خواهند کرد. برای امنیت زیاد باید دوربین مداربسته، صدا را هم بتواند تشخیص بدهد. این دوربین به شما هشدار خواهد داد که کسی در بیرون خانه وجود دارد حتی اگر شخص از محدوده سنسور و لنز دوربین خارج باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نگهداری صحیح و اصولی از دوربین مدار بسته

البته به این نکته دقت کنید که باید تنظیمات برای حساسیت صدا را به گونه ای تغییر بدهید که صداهایی مانند پارس سگ و صداهای ترمز ماشین، برای شما ایجاد دردسر نکند. دوربین مدار بسته برای خانه مانند یک نورافکن عمل می‌کند که به طور خودکار استخر، راهرو ها و قسمت های مختلف خانه شما را در هنگام حرکت، روشن خواهد کرد. حتی بعضی از دوربین ها می توانند با دستگاه‌های هوشمند دیگر در خانه شما هم هماهنگ باشند.

اگر این سیستم یک میکروفون جهت تشخیص صدا هم داشته باشد، حتماً دارای یک بلندگوی قوی است که به شما این امکان را می دهد که صدای شخص بیرون از خانه را شنیده و با او صحبت هم بکنید. البته این قابلیت دوربین حفاظتی، می تواند وقتی در خانه نیستید افراد مزاحم را ترسانده و فراری بدهد.

اهمیت ذخیره  سازی ویدئو ها در دوربین حفاظتی

دوربین های حفاظتی به روش های متفاوتی فیلم های ضبط شده را ذخیره می کنند. مثلاً بعضی از این دوربین ها قبل از اینکه ویدئو جدید را روی ویدیوی قبلی، ضبط کند، بصورت رایگان در فضایی ابری برای مدت محدودی مثلاً ۷ روز، آن ها را ذخیره می کند.

در بعضی از مدل ها هم برای این کار، باید هزینه پرداخت کنید. البته این گزینه در ایران کارایی نداشته و زیاد هم رایج نیست، به همین دلیل دوربین حفاظتی شما یا دارای فضای ذخیره سازی داخلی است یا فیلم ها را در یک فضای ذخیره سازی ذخیره می کند مانند دروایو USB. اگر خواستید فیلم های ضبط شده را عقب و جلو ببرید باید یک دوربین مداربسته بخرید که از ضبط مداوم ویدئو (CVR)  پشتیبانی کند.

چقدر باید برای خرید دوربین مداربسته هزینه کنیم؟

دوربین های امنیتی منزل در فضای باز، از نمونه‌های داخلی گران تر هستند و قیمت این دستگاه ها با یکدیگر تفاوت دارد. قیمت دستگاه دوربین مداربسته به امکانات و ویژگی های مد نظر شما و همچنین برند دوربین بستگی دارد. باید در نظر داشته باشید که بسیاری از دوربین ها هستند که مقرون به صرفه بوده و قیمت چندان بالایی ندارند و همچنین عملکرد قابل قبولی هم دارند.

دوربین مداربسته

سخن پایانی

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه برای خرید دوربین مداربسته برای منزل اقدام کنید، ابتدا با افراد ماهر در این زمینه مشورت کرده و شرایط خود را گفته و دوربین مناسبی را انتخاب کنید. اینکه شما چه انتظاراتی از دوربین حفاظتی دارید و می خواهید دوربین شما چه ویژگی های داشته باشد، در قیمت دوربین تأثیر زیادی دارد و هر چه امکانات دوربین مداربسته بیشتر باشد، مسلماً از قیمت بیشتری برخوردار است.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته برای خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آب و هوا چه تأثیری در روی انتخاب دوربین مداربسته دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا