برندها

تفاوت توستر و ماکروفر در کارایی و عملکرد چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

افرادی که قصد خرید ماکروفر یا توستر را دارند یکی از سوالاتی که به ذهنشان می‌رسد، این است که تفاوت توستر و ماکروفر در چیست؟ و نمی‌دانند که کدام یک از آنها دارای قابلیت‌های بیشتری است. در ادامه قابلیت‌ها و امکانات هر کدام از دستگاه‌های توستر و ماکروفر را مورد بررسی قرار داده و مزایا و معایب آنها را بیان خواهیم کرد.

تفاوت توستر و ماکروفر

بهتر است، بدانید که توستر و ماکروفر در اکثر قابلیت‌ها شباهت زیادی به یکدیگر دارند، حتی از نظر ظاهری نیز خیلی از ویژگی‌های آنها مشابه یکدیگر است، اما از نظر کارایی و عملکرد تفاوت‌های زیادی بین این دو وجود دارد. به همین علت بهتر است که افراد در مورد آنها اطلاعات کامل‌تری داشته باشند تا بتوانند انتخاب مناسب‌تری را انجام دهند.

برای دانستن تفاوت توستر و ماکروفر در عملکرد و کارایی باید ویژگی‌های هر یک از آنها را به صورت دقیق بدانید تا برای شما به خوبی روشن گردد که کدام دستگاه دارای امکانات بیشتری است و برای شما مناسب‌تر می‌باشد.

تفاوت توستر و ماکروفر

ویژگی‌های توستر

به توستر فر رومیزی نیز گفته می‌شود که یکی از لوازم برقی پرکاربرد در آشپزخانه‌ها است که امروزه برای پخت مواد غذایی اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند. همچنین برای درست کردن جوجه و کیک نیز این دستگاه کاربرد دارد. پس می‌توان گفت که از لحاظ عملکرد و کارایی بسیار مناسب و کاربردی است و همچنین فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند و افرادی که در منزل محدودیت مکانی دارند و نمی‌توانند از اجاق گاز فردار استفاده کنند، می‌توانند از توستر استفاده کنند.

با توجه به اینکه این دستگاه دارای ابعاد کمی است می‌توانید آن را در هر کجای آشپزخانه قرار داده و استفاده کنید. در هنگام مقایسه این دو دستگاه بهتر است که تفاوت توستر و ماکروفر را از نظر کارایی و کیفیت بدانید.

پخت نان و کیک

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم این دستگاه پخت نان و کیک از این دستگاه می‌تواند نان و کیک را برشته کند. با استفاده از قابلیت کانوکشن استفاده از توستر برای افراد بسیار راحت‌تر است.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید اسپرسو ساز با این نکات ساده می‌شود

جوجه گردان

جوجه گردان یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم توستر است که موجب می‌شود بتوان با استفاده از آن جوجه‌ها را به حالت کبابی طبخ نمود. در حقیقت این کاربرد می‌تواند بسیار مناسب و به درد بخور باشد. چون برخی از افراد دستگاهی را ترجیح می‌دهند که دارای قابلیت جوجه گردان باشد.

یخ زدایی با توستر

علاوه بر اینکه از این دستگاه برای پخت نان و کیک می‌توان استفاده نمود، می‌توان با استفاده از آن یخ زدایی مواد غذایی منجمد را نیز انجام داد. عمل یخ زدایی با استفاده از برنامه‌هایی که برای مواد غذایی گوناگون تعبیه شده است باید انجام شود. یخ زدایی مواد غذایی به گونه‌ای انجام می‌شود که آنها نپزند و فقط یخ‌ها ذوب شوند. به این ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ممکن مواد غذایی منجمد را یخ زدایی نمایید.

ویژگی‌های ماکروفر

برای بررسی تفاوت توستر و ماکروفر در عملکرد و کارایی نیاز است که ویژگی‌های ماکروفر را نیز بدانید. برای اینکه آشنایی کافی با ماکروفر داشته باشید، باید بدانید که پخت مواد غذایی در این دستگاه با فناوری امواج انجام می‌شود. بسیاری از افراد استفاده از امواج برای پخت یا گرم کردن غذاها را مناسب نمی‌دانند و معتقد هستند که به مواد غذایی آسیب‌های جدی وارد می‌شود و سلامت انسان به این ترتیب تهدید خواهد شد.

در هنگام بررسی تفاوت‌ توستر و ماکروفر متوجه می‌شوید که قابلیت و کارایی ماکروفر در مقایسه با توستر بسیار کمتر می‌باشد، اما با این حال می‌توان برای پختن کیک و همچنین یخ زدایی مواد غذایی از این دستگاه استفاده نمود. یخ زدایی مواد غذایی در ماکروفر بسیار راحت می‌باشد و یکی از شیوه‌های موثر و ایمن برای آب کردن مواد غذایی محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که برای یخ زدایی مواد غذایی در ماکروفر حتماً از ظروف مناسب این دستگاه استفاده نمایید.

در مورد ضررهای امواج ماکروفر شایعات زیادی وجود دارد که موجب می‌شود افراد تمایلی به خرید آن نداشته باشند، اما این معایب به صورت کامل ثابت نگردیده اند. پیشنهاد می‌شود که افراد بیمار و باردار تا جایی که امکان دارد در معرض امواج این دستگاه قرار نگیرند.

به صورت کلی همه امواج مثل امواج رادیویی، موبایل‌های هوشمند، اشعه ایکس، اشعه گاما و… دارای ضرر هستند. یعنی این اشعه‌ها برای بدن انسان‌ها مضر خواهند بود، اما در حقیقت برخی از اشعه‌ها فقط در صورتی ضرر دارند که در قدرت و حجم بالا و برای مدت زمان بسیار زیاد استفاده شوند. بنابراین می‌توان اینگونه گفت که اشعه ماکروفر روی سلامتی در حقیقت تأثیری ندارد و خطرآفرین نخواهد بود.

حتما بخوانید:   تفاوت های مایکروفر، سولاردام و مایکروویو | مقایسه سه دستگاه

ماکروفر یا توستر

تفاوت بین توستر و ماکروفر از نظر عملکرد و کارایی بسیار زیاد است که موجب می‌شود ویژگی‌های گوناگون آنها را به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که کدام یک از آنها برای شما مناسب‌تر است؟

هر کدام از این دستگاه‌ها دارای مزایا و معایب خاصی هستند. برای نمونه پختن مواد غذایی در ماکروفر موجب می‌شود که ویتامین‌های آنها حفظ شوند و سرعت پخت در آن بالاتر است. در ماکروفر انرژی کمتری مصرف می‌شود و بدنه دستگاه داغ نخواهد شد.

در مقابل تهیه غذا به کمک توستر ایمن‌تر خواهد بود و با توجه به اینکه اشعه ندارد، سرطان زا نخواهد بود. پخت مواد غذایی در توستر نیاز به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، به همین علت میکروب‌های آنها به صورت کامل از بین خواهند رفت.

افراد قادر خواهند بود با هر توان مالی توستر را تهیه کنند، چون قیمت آن مناسب‌ و ارزان است.

از لحاظ ظاهری این دو دستگاه شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند. همچنین هر دوی این دستگاه‌ها دارای المنت و جوجه گردان هستند و می‌توانید خوراکی‌ها و مواد غذایی را به کمک آنها تهیه نمایید. برای گرم کردن نان و مواد غذایی نیز می‌توان از هر دو دستگاه استفاده نمود.

نحوه پخت

توستر برای پخت غذا از اشعه مادون قرمز به وسیله المنت‌ها استفاده می‌کند که موجب می‌گردد مواد غذایی برشته شوند، اما ماکروفر با استفاده از به حرکت درآوردن مولکول‌های آب و امواج فرابنفش موجب ایجاد گرما در مواد غذایی می‌گردد.

پس چنانچه برشته و گریل شدن مواد غذایی برای شما حائز اهمیت است، توستر مناسب‌تر خواهد بود. مایکروفر می‌تواند غذاهای چرب‌تر و آبدار را در اختیار افراد قرار دهد.

تفاوت توستر و ماکروفر از نظر قیمت

اگر بخواهید تفاوت توستر و ماکروفر را از لحاظ قیمت بدانید، باید بگوییم که قیمت توستر در مقایسه با ماکروفر کمتر است. بنابراین اگر دستگاهی می‌خواهید که در حین با کیفیت بودن، قیمت مناسبی نیز داشته باشد، توستر برای شما مناسب‌تر خواهد بود. اکثر افراد می‌توانند به راحتی این دستگاه را خریداری نمایند.

زمان پخت

برای بررسی دقیق تفاوت توستر و ماکروفر در عملکرد و کارایی از لحاظ زمان پخت باید به این موضوع اشاره نمود که ماکروفر در مقایسه با توستر عملکرد و کارایی بیشتری دارد. در حقیقت اگر برای پخت مواد غذایی زمان کمتری دارید، می‌توانید دستگاه ماکروفر را انتخاب نمایید.

مصرف انرژی

امروزه یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام تهیه لوازم الکتریکی باید به آن دقت نمود، میزان مصرف انرژی آنها است. از جمله تفاوت‌های بسیار مهم دستگاه ماکروفر و توستر میزان مصرف انرژی آنها می‌باشد. بهتر است بدانید که مصرف انرژی توستر در مقایسه با ماکروفر بیشتر است. در توستر مواد غذایی دیرتر آماده می‌شوند، به همین علت طبیعی خواهد بود که مصرف انرژی در آن بیشتر باشد.

حتما بخوانید:   لوازم خانگی پاناسونیک panasonic ساخت کدام کشور است؟

تفاوت توستر و ماکروفر از نظر ظاهری

اگر تفاوت توستر و ماکروفر را از لحاظ ظاهری مورد بررسی قرار دهیم، باید گفته شود که ماکروفر کلیدها و امکانات بیشتری دارد و امکان دارد که این کلیدها به حالت مکانیکی یا لمسی باشند. در برخی از این دستگاه‌ها صفحه دیجیتال کوچکی وجود دارد که موجب مدرن‌تر به نظر رسیدن آنها می‌شود.

در توستر چند عدد ولوم برای تنظیم دما و تایم وجود دارد و نسبت به ماکروفر دارای امکانات کمتری است. البته در مدل‌های جدیدتر از صفحه لمسی هم استفاده می‌کنند و امکاناتی مانند جوجه گردان و کانوکشن به آنها اضافه شده است.

بهتر است بدانید که توسترها و ماکروفر‌هایی که در بازار وجود دارند هم به صورت توکار و هم به صورت رومیزی عرضه می‌شوند و با توجه به فضا و طراحی آشپزخانه خود می‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. حجم استاندارد این دستگاه‌ها معمولاً بین ۳۲ الی ۳۵ لیتر است، اما در بازار می‌توانید ابعاد بزرگتر آنها را نیز بیابید.

گنجایش دستگاه ماکروفر در مقایسه با توستر بیشتر است. به همین علت برای پختن مواد غذایی که دارای حجم بیشتری هستند، از این دستگاه استفاده می‌شود. توسترها برای پخت مواد غذایی در حجم پایین مناسب‌تر هستند.

تفاوت توستر و ماکروفر

سخن تکمیلی

داشتن اطلاعات کافی در مورد تفاوت توستر و ماکروفر در هنگام تهیه این دستگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است. با توجه به ویژگی‌های هر کدام از این دستگاه‌ها و نیاز ها و انتظاراتی که از آنها دارید، باید بهترین انتخاب را داشته باشید تا در حین استفاده از آنها با مشکل بر نخورید. در این مطلب توستر و ماکروفر از نظر قیمت، ظاهر، عملکرد و کارایی به صورت کامل با یکدیگر مقایسه شد و مزایا و معایب هر کدام از آنها مورد بررسی قرار گرفت.

بهتر است بدانید که در صورت عدم رعایت نکات مهم و استانداردهای لازم، مواد غذایی که با استفاده از این دستگاه‌ها تهیه می‌شود، ممکن است که مضر شوند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تفاوت توستر و ماکروفر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تفاوت توستر و ماکروفر از نظر عملکرد و کارایی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x