ایرانگردی

زیباترین آبشارهای ایران که حتما باید از نزدیک ببینید

معرفی زیباترین آبشارهای دیدنی در ایران | سقوط آزاد رودها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از جذاب ترین پدیده های طبیعت آبشارها هستند. اغلب پزشکان توصیه می کنند برای دوری از استرس و ناراحتی به تماشای آبشار بروید. در ایران آبشارهای زیادی وجود دارند که هر یک زیبایی خاص خود را دارد. از میان زیباترین آبشارهای ایران انتخاب یکی از آن ها کاری نشدنی است. به همین جهت در این مقاله به معرفی انواع آبشارها در مناطق مختلف ایران پرداخته ایم تا با توجه به شرایط خود یکی را برای سفر انتخاب کنید.

آبشار بیشه

یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین آبشارهای ایران آبشار بیشه است که در استان لرستان واقع شده است. البته استان لرستان به سرزمین آبشارها معروف است و بیشتر از ۶۰ آبشار دائمی و فصلی دارد. اما یکی از زیباترین و جذاب ترین آبشارهای این استان بیشه می باشد.

ارتفاع این آبشار حدود ۵۰ متر است. علاوه بر زیبایی بی حد و حصری که این آبشار دارد، در قسمت دامنه آن نیز یک حوضچه واقع شده است و برای شنا و آب تنی بسیار مناسب می باشد. فضای سبز بسیار زیبایی نیز در اطراف این آبشار قرار دارد که برای یک اقامت یک روزه بسیار جذاب خواهد بود.

زیباترین آبشارهای ایران

آبشار ویسادار

یکی دیگر از زیباترین آبشارهای ایران، آبشار ویسادار واقع در استان گیلان است. فاصله رشت تا این آبشار حدود ۶۲ کیلومتر است و برای افرادی که به طبیعت گردی و پیاده روی علاقه دارند، یک گزینه فوق العاده محسوب می شود. چرا که جهت رسیدن به این آبشار باید مسافتی را در دل جنگل به صورت پیاده بروید. البته جاده ای که به آبشار می‌رسد، یک جاده فوق‌العاده زیبا و سرسبز است. روبروی این آبشار یک پل جذاب قرار دارد که لوکیشن مناسبی برای عکس برداری است. امکان اتراق کردن در اطراف آبشار ویسادار و آب تنی در آن نیز وجود دارد.

آبشار مارگون فارس

این آبشار به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای چشمه ای جهان محسوب می شود. در حقیقت تامین کننده آب این آبشار چشمه های اطراف آن می باشد. به همین جهت به آن آبشار چشمه ای نیز می گویند. آبشار مارگون واقع در استان فارس می باشد و ارتفاع ۷۰ متری دارد. علاوه بر آبشار، طبیعت بی نظیر اطراف آن نیز این منطقه را به یکی از مناطق گردشگری محبوب تبدیل کرده است. خدمات رفاهی نیز در اطراف این آبشار وجود دارد و برای اتراق یک یا چند روزه مناسب است.

آبشار لاتون

یکی دیگر از زیباترین آبشارهای ایران در آستارا واقع شده است. این آبشار که به آبشار لاتون معروف است، مرتفع ترین آبشار استان گیلان شناخته می شود و دارای ارتفاع ۱۰۵ متری می باشد.

جهت دیدن این پدیده طبیعی جذاب لازم است چند ساعت را در دل جنگل پیاده روی کنید. فضای اطراف آبشار نیز برای اتراق چند روزه بسیار مناسب است. چرا که امکانات تفریحی و رفاهی مختلفی در آنجا وجود دارد.

آبشار آب سفید

یکی دیگر از آبشارهای معروف استان لرستان آب سفید الیگودرز است. دلیل این نامگذاری این است که شدت برخورد آب به سنگ های اطراف آن باعث ایجاد حباب های سفیدی می شود که به طور کلی رنگ آب را سفید می بینید. این آبشار که به آب عروس آبشارهای ایران معروف است، در منطقه الیگودرز واقع شده است. برای رسیدن به این پدیده طبیعی نیاز به پیاده روی چندانی ندارید. امکان اتراق کردن در اطراف آن نیز وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  زیرآب مازندران - بهشتی دیگر در ایران

آبشار لوه

آبشار لوه واقع در استان گلستان و در نزدیکی شهرستان مینودشت می باشد. این آبشار در واقع مجموعه ای از چندین آبشار بزرگ و کوچک است که حالتی پلکانی دارد و اطراف آن نیز حوضچه های آبی وجود دارد که برای شنا مناسب می باشد.

طبیعت فوق العاده بی نظیری اطراف این آبشار قرار دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. از دیگر ویژگی مثبت این آبشار می‌ توان به نزدیکی به پارک ملی گلستان اشاره کرد که باعث می شود دسترسی راحت تری به امکانات تفریحی و رفاهی داشته باشید و در واقع با یک تیر دو نشان بزنید.

آبشار گزو

آبشار گزو از زیباترین آبشارهای ایران محسوب می شود که در دل جنگل واقع شده است و جزو مرتفع ترین آبشار های استان مازندران محسوب می شود. این آبشار که در نزدیکی شهر زیراب قرار دارد، دارای طبیعتی بکر و جذاب است. برای رسیدن به آن باید در دل جنگل پیاده روی کنیم. در مسیر رسیدن به این آبشار نیز در نزدیکی امامزاده ‌ای کلبه هایی برای اقامت اجاره می دهند.

آبشار شوی دزفول

این آبشار از بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه محسوب می شود که در نزدیکی شهر دزفول قرار دارد و دارای ارتفاعی ۱۰۰ متری می باشد. طبیعت بکر و منطقه کوهستانی اطراف آن باعث شده که آبشار شوی دزفول به یکی از مناطق گردشگری بی نظیر تبدیل شود.

امکان کمپینگ در اطراف این آبشار وجود دارد همچنین حوضچه هایی در قسمت دامنه آن قرار دارد که می‌توانید با خیال راحت در آن آب تنی کنید. البته در نظر داشته باشید برای رسیدن به این طبیعت زیبا و جذاب باید حدود دو ساعت پیاده روی کنید. وجود رودخانه هایی در مسیر این آبشار باعث جذابیت هرچه بیشتر آن شده است.

زیباترین آبشارهای ایران

آبشار گنجنامه همدان

گنج نامه یکی از مناطق توریستی استان همدان است که هر ساله گردشگران زیادی را در خود می بیند. این منطقه یک مجموعه کامل از طبیعت زیبا، آثار تاریخی، امکانات تفریحی و آبشارهای بی نظیر می باشد. آبشار گنجنامه همواره پر آب است و دارای ۱۲ متر ارتفاع می باشد. طبیعت گنجنامه برای صخره نوردی بسیار مناسب است.

آبشار زیارت گلستان

یکی از معروف ترین روستاهای تاریخی ایران روستای زیارت است که در استان گلستان واقع شده است. در این منطقه آبشاری وجود دارد که به آبشار زیارت معروف می باشد. دارای ۱۵ متر ارتفاع است و مسیر رسیدن به آبشار بسیار ساده می باشد، به گونه ای که کودکان و سالمندان نیز امکان رفت و آمد از این مسیر را دارند. اطراف این آبشار، طبیعت زیبا و بکر قرار دارد و با ۱۵ دقیقه پیاده روی در جنگل می توانید به این آبشار برسید.

آبشار شیرآباد

شیرآباد یکی از روستاهای زیبای گرگان است که طبیعت بی نظیر و بکر آن معروف می باشد. آبشار شیرآباد نیز یکی از پدیده های طبیعی این منطقه است که برای رسیدن به آن باید در دل جنگل پیاده روی کنید. ظاهر این آبشار ممکن است کوچک به نظر برسد. اما توجه داشته باشید که این آبشار از ۱۲ آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده که در دل جنگل به صورت پلکانی جاری می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ماسوله کجاست ؟ مناطق دیدنی ماسوله

بنابراین برای رسیدن به بزرگترین آبشار آن که حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد، باید زمان بیشتری پیاده روی کنید. حوضچه های دامنه آبشار عمر زیادی دارد و برای افرادی که به هیجان علاقه مند هستند، شیرجه زدن در آن بسیار جذاب است.

آبشار بولا (اوبن)

آبشار بولا که افراد محلی به آن اوبن نیز می گویند، در یک منطقه محافظت شده در شهر ساری قرار دارد. از ویژگی های منحصر به فرد این آبشار می توان به وجود خزه روی سنگ های آن اشاره کرد که زیبایی آن را دوچندان کرده است. طبیعت ییلاقی و سرسبز اطراف این آبشار باعث شده در فصل گرم سال منطقه ای خوش آب و هوا و خنک به حساب آید و اغلب افراد تمایل دارند جمعه های گرم تابستانی را در این منطقه سپری کنند.

آبشار کبودوال

یکی دیگر از زیباترین آبشارهای ایران آبشار کبودوال می باشد که در استان گلستان و در شهرستان علی آباد واقع شده است. این آبشار که به تنها آبشار تمام خزه ای در ایران معروف است، زیبایی فوق ‌العاده‌ای در فصول مختلف سال دارد.

برای رسیدن به این آبشار لازم است حدود ۲۰ دقیقه در جنگل پیاده روی کنید. البته زیبایی و سرسبزی جنگل به هیچ عنوان اجازه نمی دهد شما ذره ای احساس خستگی کنید. امکان آبتنی در حوضچه این آبشار نیز وجود دارد. امکانات تفریحی و رفاهی نیز برای اتراق یک یا چند روزه فراهم است.

زیباترین آبشارهای ایران

آبشار شیرز کوهدشت

همان طور که گفتیم استان لرستان عروس آبشارهای ایران است. یکی دیگر از آبشارهای موجود در این استان آبشار شیرز کوهدشت می باشد که در اطراف شهر کوهدشت واقع شده است. در مسیر رسیدن به این پدیده زیبا باید از منطقه کوهستانی فوق العاده جذاب عبور کنید. البته این منطقه ارزش تاریخی بالایی نیز دارد و قدمت آن به دوران پارینه سنگی برمی گردد. علاوه بر این آبشار پوشش گیاهی متنوع چشمه های فراوان و صخره های زیبا نیز باعث زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است. جهت رسیدن به انتهای مسیر باید حدود ۲ کیلومتر پیاده روی کنید.

آبشار سنگان

 این آبشار که در نزدیکی شهر تهران واقع شده است، دارای آب و هوای بسیار فوق العاده می باشد. عمدتاً تهرانی ها آخر هفته خود را در این منطقه سپری می کنند. ارتفاع این آبشار ۳۰ متر است. در اطراف آن امکان کمپینگ نیز وجود دارد.

آبشار سمیرم

از جمله زیباترین آبشارهای ایران می توان به آبشار سمیرم اشاره کرد که در استان اصفهان قرار دارد. دیواره ‌های سنگی این آبشار موجب تمایز آن نسبت به دیگر آبشارهای کشور شده است. به گونه‌ ای که به آن لقب عروس زیبای زاگرس داده اند. ارتفاع آن حدود ۳۵ متر است و امکان اتراق کردن و چادر زدن در اطراف آن نیز وجود دارد.

زیباترین آبشارهای ایران

آبشار شاهاندشت

این آبشار در استان مازندران و شهرستان آمل قرار گرفته که دارای طبیعتی بکر و جذاب می باشد. برای رسیدن به این آبشار باید مدت زمانی را در دل جنگل پیاده روی کنید. با رفتن به این منطقه می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. چراکه قلعه تاریخی سه هزار ساله ملک بهمن نیز در دقیقاً در مجاورت همین آبشار قرار دارد و می توانید از آن هم بازدید کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

زیباترین آبشارهای ایران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی زیباترین آبشارهای ایران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا